سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,647
نام
hamid
اونی که شما گرفتی باتری پک خود مایکرو نیست اصلا فکر نکنم اون مدل با اون قیمتش به این راحتی گیربیاد تو ایران احتمالا مدلای متفرقه با ظرفیت ۷۰۰-۸۰۰ میل فیک باشه
یا باتری قابل شارژ و شارژر بخرید
یا باتری پک ظرفبت بالاتر
اگه اونی که خریدید مشابه باتری پک اصلی مایکرو هست از مدلای متفرقه هم بدتره
نه داداش من ايران نيستم دبى هستم از امازون سفارش دادم بسته بندى كاملا مال مايكرو بود

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
نه داداش من ايران نيستم دبى هستم از امازون سفارش دادم بسته بندى كاملا مال مايكرو بود
قیمتش مشابه قیمت اصلی مایکرو بود؟
من نمیدونم نو امارون هم مثل دیجی جنس فیک بین فروشنده ها میفروشن یا نه ولی دقیقا با بسته بندی اصلی مدل فیک هست که از برندای متفرقه مثل دابی هم افتضاح تره
در هرصورت اگر میتونی برگشت بزن اگه کاملا اصل هم باشه مشکل داره باتری پک اصلی باید ۳۰ ساعت شارژ بده هدست هم اونقدری شارژ نمیخوره بفوا دوستمون حتی بگیم نصف شارژ هم بگیره بازم انقدر کم شارژ نمیده مگر اینکه فیک یا مشکل دار باشه
بنظرم دو جفت باتری eneloop بگیر (اگه اشتلاه نکنم باتری مارک خود امازون هم هست که کاملا مشابه انلوپ و ساخت همون شرکته فقط با فیمت کمتر) با به شارژر باتری
باتری ۲۵۰۰-۲۷۰۰ اصل ۴۰ ساعت شارژ میده خیلی باید تلاش کنی تا بتونی شارژشو خالی کنی اگه حوصلشو نداری هم اون باتری پک ها هم خوبن ولی اینی که داریو باید مرجوع کنی یا مشکل داره یا فیکه

• Like
Reactions: noorihamid99

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
قیمتش مشابه قیمت اصلی مایکرو بود؟
من نمیدونم نو امارون هم مثل دیجی جنس فیک بین فروشنده ها میفروشن یا نه ولی دقیقا با بسته بندی اصلی مدل فیک هست که از برندای متفرقه مثل دابی هم افتضاح تره
در هرصورت اگر میتونی برگشت بزن اگه کاملا اصل هم باشه مشکل داره باتری پک اصلی باید ۳۰ ساعت شارژ بده هدست هم اونقدری شارژ نمیخوره بفوا دوستمون حتی بگیم نصف شارژ هم بگیره بازم انقدر کم شارژ نمیده مگر اینکه فیک یا مشکل دار باشه
بنظرم دو جفت باتری eneloop بگیر (اگه اشتلاه نکنم باتری مارک خود امازون هم هست که کاملا مشابه انلوپ و ساخت همون شرکته فقط با فیمت کمتر) با به شارژر باتری
باتری ۲۵۰۰-۲۷۰۰ اصل ۴۰ ساعت شارژ میده خیلی باید تلاش کنی تا بتونی شارژشو خالی کنی اگه حوصلشو نداری هم اون باتری پک ها هم خوبن ولی اینی که داریو باید مرجوع کنی یا مشکل داره یا فیکه

کلا باتری شارژی قلمی بهترین گزینه هست و هم طول عمر بیشتری داره و هم ظرفیت بالاتر

اگه باتری اضافه داشته باشی هم هیچ وقت به مشکل نمیخوری

برند eneloop هم واسه پاناسونیک هست

توی ایران پاناسونیک فیک زیاد داره ولی اصل باشه واقعا گزینه خوبیه

• Like
Reactions: laurapalmer

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
کلا باتری شارژی قلمی بهترین گزینه هست و هم طول عمر بیشتری داره و هم ظرفیت بالاتر

اگه باتری اضافه داشته باشی هم هیچ وقت به مشکل نمیخوری

برند eneloop هم واسه پاناسونیک هست

توی ایران پاناسونیک فیک زیاد داره ولی اصل باشه واقعا گزینه خوبیه
حرف شمارو کاملا قبول دارم ولی خیلیا کم بازی میکنن همون باتری پک گزینه بی دردسر تریه براشون
انلوپ هم فقط به این دوستمون پیشنهاد دادم چون خارج از کشوره وگرنه تو ایران اصلا کسی نباید دنبالش بره همه از دم فیک هستن یدونه اصل هم بعید میدونم باشه ازش
تو ابران برندای متفرقه و ناشناخته که ظرفیتشون واقعی هست بهتربن گزینن برای خرید برندای معتبر اکثرا فیکن متاسفانه

• Like
Reactions: ravi

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
منم Eneloop دارم و با اختلاف بهترین باتری قابل شارژی که شما در بازار پیدا می کنید هست.
Energizer و Duracell و ... حتی اصلشونم زبالن در مقایسه با Eneloop.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ravi

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
خاک های روی فن سری ایکس رو چجوری میشه تمیز کرد؟ جارو برقی تاثیری نداره
View attachment 288790

اگه حساس هستی باید کنسول باز کنی و فن خارج کنی تمیز کنی

ولی نیازی نیست کاری کنی چون حجم خاک اونقدری نیست روی عملکرد کنسول تاثیر بزاره

Sina pishdar

کاربر سایت
Mar 17, 2023
234
به نظر من که خوب نیست چون از بالا روی فن بخای باد بزنی
خاک ها میره روی هیت سینک و جالب نیست
از این جارو ها برای پشت کنسول و زیر کنسول استفاده بشه بهتره تا از بالا چون از بالا بگیری فن به حرکت درمیاد

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
خاک های روی فن سری ایکس رو چجوری میشه تمیز کرد؟ جارو برقی تاثیری نداره
View attachment 288790
اصلا تمیز کردم نیاز نداره با خیال راحت سال ها استفاده کن خیالت راحت هیچ وقت نیازی به تمیز کردن نداره بی جهت فن کنسولتون رو بهش فشار نیارید

sisiasal

کاربر سایت
Nov 4, 2014
38
سلام دوستان عزیز
سال جدید امیدوارم سال خوبی برای همه باشد.
در رابطه با بازی آف لاین ریختن یا هک xbox x کجا می توانم اطلاعات بیشتری بگیرم.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
سلام دوستان عزیز
سال جدید امیدوارم سال خوبی برای همه باشد.
در رابطه با بازی آف لاین ریختن یا هک xbox x کجا می توانم اطلاعات بیشتری بگیرم.
هک نداره
افلاین هم ریختنش اکانت مخصوص لازم داره که بدرد مصرف کننده نمیخوره بدرد مغازه دار میخوره
یه سری کانالای تلگرام فکر کنم میفروشن به تعداد بازی که میخواید که فکر نکنم زیاد فرقی با بیرون کنه اگه افلاین میخواید بدید بیرون بریزن براتون

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,383
دوستان در رابطه با اینترنت مناسب برای دانلود اپدیت و بازی رو xbox one یه مشاوره میخواستم از خدمتتون من خونم غرب تهرانه تقاطع ایت الله کاشانی و جنت اباد خودم سیمکارتم رایتله و اینترنت مخابرات هم برای خونه گرفتم سیم کارتم سرعتش زیاد تعریفی نداره در کل هیچ چیز رایتل تعریف نداره انتن هم درست نمیده دیگه چه برسه به سرعت دانلود بسته هاش هم زیاد به اون صورت اقتصادی و پر حجم نیستن اینترنت خونه هم مخابراته سال قبل حجمش 170 گیگ بین الملل بود با سرعت 16 مگ یا 8 مگ یادم نیست کدوم بود سرعتش باهاش فیلم و سریال و بازی برای pc دانلود میکردم و همچنین با xbox هم باهاش کمی اپدیت و ... دانلود میکردم و حجمش تموم نمیشد وقتی طرح 1 سالمون تموم شد رفتم تمدیدش کردم سرعتش مثله قبله ولی حجمش رو نامردا کردن 120 گیگ بین الملل نه باهاش بازی دانلود میکنم نه اپدیت برای xbox و بازیاش باهاش دانلود میکنم و فقط فیلم و سریال دانلود میکنم باهاش اونم نه خیلی زیاد ولی همیشه چند روز قبل از تمدید ماهانش پیام میاد برام که از 85 درصد حجمش استفاده کردم خلاصه خیلی بی برکت شده و اصلا نمیشه باهاش اپدیتا و بازیای چند گیگی ایکس باکس رو دانلود کرد سرعتشم چنگی به دل نمیزنه البته ناگفته نمونه که فاصلش از کنسول زیاده و شاید سرعته کمش به این خاطر باشه بنابراین رفتم تو فکر خرید سیمکارت ایرانسل یا همراه اول و هات اسپات کردن باهاشون برای کنسول یه روز دوستم اومد خونمون و سیم کارت ایرانسل و همراه اول داشت رو گوشیش گفتم بسته بخره و خرید و منم با مودم خونه و سیم کارت رایتل خودم و سیم کارت ایرانسل و همراه اول دوستم از کنسول تست سرعت دانلود گرفتم و جالبه که بگم ایرانسل تو مدت 2.5 دقیقه اندازه سیم کارت همراه اول و رایتل و مودم خونه دانلود کرد یعنی این سه تا تو 2.5 دقیقه 93 مگ دانلود کردن و ایرانسل تو 2.5 دقیقه 100 مگ دانلود کرد بنابراین ترغیب شدم که یدونه سیمکارت ایرانسل بخرم البته همراه اول هم سرعتش بد نبود الان رفتم تو سایتای ایرانسل و همراه اول دیدم همراه اول که اصلا بسته اقتصادی نداره البته یدونه بسته نامحدود ویژه 2 تا 7 صبح داشت ولی انگار دیگه نمیشد خریدش از اون طرف ایرانسل بسته های خوبی داره هم سیمکارتش رو گوشی و هم رو مودم البته رو مودم بسته های بهتری داره به نظرتون چه کار کنم ایرانسل بگیرم رو گوشی استفاده کنم یا نه پول بیشتر بزارم مودم ایرانسل بخرم یا کلا میگید کاره دیگه ای کنم؟؟؟

• Like
Reactions: simplexcomic96

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
دوستان در رابطه با اینترنت مناسب برای دانلود اپدیت و بازی رو xbox one یه مشاوره میخواستم از خدمتتون من خونم غرب تهرانه تقاطع ایت الله کاشانی و جنت اباد خودم سیمکارتم رایتله و اینترنت مخابرات هم برای خونه گرفتم سیم کارتم سرعتش زیاد تعریفی نداره در کل هیچ چیز رایتل تعریف نداره انتن هم درست نمیده دیگه چه برسه به سرعت دانلود بسته هاش هم زیاد به اون صورت اقتصادی و پر حجم نیستن اینترنت خونه هم مخابراته سال قبل حجمش 170 گیگ بین الملل بود با سرعت 16 مگ یا 8 مگ یادم نیست کدوم بود سرعتش باهاش فیلم و سریال و بازی برای pc دانلود میکردم و همچنین با xbox هم باهاش کمی اپدیت و ... دانلود میکردم و حجمش تموم نمیشد وقتی طرح 1 سالمون تموم شد رفتم تمدیدش کردم سرعتش مثله قبله ولی حجمش رو نامردا کردن 120 گیگ بین الملل نه باهاش بازی دانلود میکنم نه اپدیت برای xbox و بازیاش باهاش دانلود میکنم و فقط فیلم و سریال دانلود میکنم باهاش اونم نه خیلی زیاد ولی همیشه چند روز قبل از تمدید ماهانش پیام میاد برام که از 85 درصد حجمش استفاده کردم خلاصه خیلی بی برکت شده و اصلا نمیشه باهاش اپدیتا و بازیای چند گیگی ایکس باکس رو دانلود کرد سرعتشم چنگی به دل نمیزنه البته ناگفته نمونه که فاصلش از کنسول زیاده و شاید سرعته کمش به این خاطر باشه بنابراین رفتم تو فکر خرید سیمکارت ایرانسل یا همراه اول و هات اسپات کردن باهاشون برای کنسول یه روز دوستم اومد خونمون و سیم کارت ایرانسل و همراه اول داشت رو گوشیش گفتم بسته بخره و خرید و منم با مودم خونه و سیم کارت رایتل خودم و سیم کارت ایرانسل و همراه اول دوستم از کنسول تست سرعت دانلود گرفتم و جالبه که بگم ایرانسل تو مدت 2.5 دقیقه اندازه سیم کارت همراه اول و رایتل و مودم خونه دانلود کرد یعنی این سه تا تو 2.5 دقیقه 93 مگ دانلود کردن و ایرانسل تو 2.5 دقیقه 100 مگ دانلود کرد بنابراین ترغیب شدم که یدونه سیمکارت ایرانسل بخرم البته همراه اول هم سرعتش بد نبود الان رفتم تو سایتای ایرانسل و همراه اول دیدم همراه اول که اصلا بسته اقتصادی نداره البته یدونه بسته نامحدود ویژه 2 تا 7 صبح داشت ولی انگار دیگه نمیشد خریدش از اون طرف ایرانسل بسته های خوبی داره هم سیمکارتش رو گوشی و هم رو مودم البته رو مودم بسته های بهتری داره به نظرتون چه کار کنم ایرانسل بگیرم رو گوشی استفاده کنم یا نه پول بیشتر بزارم مودم ایرانسل بخرم یا کلا میگید کاره دیگه ای کنم؟؟؟
برای دانلود “ارزونترین” راه همراه اوله
۱ تا ۱۱ صبح یکماهه ۲۰ تومنه اکثر بازیا هم تو سایتای ایرانی هست اگرم نباشه سایت پی ۳۰ دی تو گروه تلگرامش ادمینش فعاله بهش لینک بدبد میذاره تو سایت شما با این ۲۰ تومن غیر صد گیگ اولش که بین الملله و از هرجا بخوای میتونی استفاده کنی بعدش فقط داخلی میشه دانلود کرد ولی دیگه محدودیتی نداره من تو یک شب ۵۰۰ گیگم باهاش دانلود کردم عملا کل ماه میتونی از سایتای داخلی بدون محدودیت دانلود کنی اگرم خواستی تستش کنی یبار با لینک سایتای داخلی تستش کن اونا معمولا سرعت دانلودشون سریعتر از لینکای بین الملله
ایرانسل هم بعد همراه اول گزینه خوبیه که البته اگه همراه اول انتن دهی و سرعت خوبی نداشته باشه ارزش نداره قاعدتا
ولی بی دردسر ترین روش اینه که یکم بیشتر هزینه کنید از جشنواره ها بسته های حجیم بگیرید برای وای فای و مستقیم بی دردسر بدون مشکل هات اسپات و دانلود شبانه و… راحت از کنسول دانلود کنید مخابرات کمپین ابر و باد داشت باید زنگ بزنید خود ۲۰۲۰ بپرسید اگه هنوز هست بگیرید لیست قیمتش تو سایت هست ولی خریدش فقط از ۲۰۲۰ هس انلاین نمیشه
بقیه شرکتا هم معمولا جشنواره میذارن من الان همین مخابرات از همون جشنواره گرفتم سه ماهه ۹۰۰ گیگ شبانه ۹۰۰ گیگ روزانه فکر کنم کلا سه ماهش شد ۵۰۰ تومن نسبت به بی دردسر بودنش ارزش داشت خودتون ببینید کدوم روش و هزینه به کارتون میاد همونو بگیرید
ضمنا برای دانلود بین الملل ایرانسل گزینه بهتریه چون بستش تموم میشه دوباره فعال میکنید همراه اول یا باید هر بار زنگ.بزنید پشتیبانی غیرفعال کنن یا یک ماه صبر کنید تا بستش تموم بشه (چون تو کل ماه میشه از سرور داخلی دانلود کرد فقط بین الملل نمیشه)

• Like
Reactions: MK_COD

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر