سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
اگر شارژر باتری خواستید بخرید.

من این مدل کملیون رو گردن می‌گیرم, دو سال هست استفاده می‌کنم.
BC-0907
فست شارژ هست. دیسپلی داره.
دو مدل باتری با ساختار Ni-MH و Ni-Cd رو شارژ می‌کنه.
باتری سایز AA و AAA رو شارژ می‌کنه
چند ساعت برای شارژ کامل یک باتری مثلا 2500.mah طول میکشه؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
سلام قربان میخواستم بپرسم از شارژرتون همین camelion bc1012 راضی هستید؟ من این مدله شارژر کملیون مد نظرمه برای خرید میخواستم بدونم راضی هستید ازش؟ قابلیت قطع کن داره؟ باتریایی که مارک کملیون نیستن رو درست شارژ میکنه؟
والا هنوز کامل تستش نکردم تازه یه جفت از باتریا رو تونستم خالی کنم ولی یکی دوتا باتری از قبل بود تست کردم اوکی بود کلا شارژر اگه میخواید بگیرید نه خیلی کم هزینه کنید که هیچی نداشته باشه نه خیلی زیاد که سرعت شارژش زیادی بالا باشه و هزینه اضافه باشه (مدلای پیشرفته بیشتر بدرد باتری های لیتیوم یونی و ۱۸۶۵۰ و ولتاژ بالا ها میخورن) همینکه اسمارت باشه کفایت میکنه این مدل فکر کنم از نظر قیمت مناسبت ترین گزینه باشه تو بازار سرعت شارژ رو ۴ تا باتری عادی شارژ میکنه ۲۰۰ میل و رو دوتا فست شارژ ۴۰۰ میل هست که اگه عجله نداشته باشید با ۲۰۰ میل شارژ کنید بهتره فست شارژ اونم رو نیکل متال هیبرید عمر باتریو کم میکنه بیشتر بدرد مواقع ضروری میخوره قابلیت pulse هم داره که باتری داغ نمیکنه من یه مدل معمولی شارژر کملیون داشتم که اسمارت نبود باتری به شدت داغ میکرد این اینجوری نیست قطع کن رو اطلاع ندارم ولی شنیده بودم داره فرقی هم نمیکنه چه مارک باتری رو با چه مارک شارژری شارژ کنید

• Like
Reactions: Aperture

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
چند ساعت برای شارژ کامل یک باتری مثلا 2500.mah طول میکشه؟
من چون باتری‌هام کامل خالی نمیشه، کمتر از زمانی که تو عکس گذاشتم طول می‌کشه پر کنه. من ۲۷۰۰ کملیون دارم. ۲۵۰۰ دوراسل و انرژایزر. واقعا یک ساعت تا یک ساعت و رب نهایتشه.
این زمان واس باتری‌های نیکل متال هایدرید هست.

باتری‌های نیکل کادمیوم بیشتر طول می‌کشه.فناوریشون قدیمیه و ظرفیتشون کمتر.

لینک سایت محصول

Screenshot_20230102-105451_Edge.jpg

آخرین ویرایش:

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
اگر شارژر باتری خواستید بخرید.

من این مدل کملیون رو گردن می‌گیرم, دو سال هست استفاده می‌کنم.
BC-0907
فست شارژ هست. دیسپلی داره.
دو مدل باتری با ساختار Ni-MH و Ni-Cd رو شارژ می‌کنه.
باتری سایز AA و AAA رو شارژ می‌کنه
به نظر شخصی خودم یه تاپیک زده بشه در مورد باتری و شارژر خیلی خوب میشه دوستان تجربیات خودشون میگن و خیلی قابل استفاده تر میشه پست ها

• Like
Reactions: ravi and N0o0bSmoke

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
به نظر شخصی خودم یه تاپیک زده بشه در مورد باتری و شارژر خیلی خوب میشه دوستان تجربیات خودشون میگن و خیلی قابل استفاده تر میشه پست ها
دوستان گرامی من تاپیک رو زده
معرفی بهترین باتری ها و شارژر باتری برای کنترلر ایکس باکس
لطفا پست های مربوط به باتری و شارژر رو از این به بعد تو تاپیک خودش پست کنیم که قابل استفاده تر باشه
از مدیریت محترم سایت هم میخوام پست های مربوط به باتری و شارژر انتقال بدن به تاپیک بالا
با سپاس

• Like
Reactions: ravi

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
من چون باتری‌هام کامل خالی نمیشه، کمتر از زمانی که تو عکس گذاشتم طول می‌کشه پر کنه. من ۲۷۰۰ کملیون دارم. ۲۵۰۰ دوراسل و انرژایزر. واقعا یک ساعت تا یک ساعت و رب نهایتشه.
این زمان واس باتری‌های نیکل متال هایدرید هست.

باتری‌های نیکل کادمیوم بیشتر طول می‌کشه.فناوریشون قدیمیه و ظرفیتشون کمتر.

لینک سایت محصول

View attachment 280457
بسیار خوب، بعد از اینکه باتریها شارژ شد، باتریهارو که دست میگیری چقدر گرم(داغ) هستند؟ (در حد سوختن دست هست؟ :D)، چون من یک fast charge دارم بعد از شارژ باتریها به قدری داغ میشند که واقعا نمیشه به باتریها دست زد.

• Wow
Reactions: ALI PUNKER

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
بسیار خوب، بعد از اینکه باتریها شارژ شد، باتریهارو که دست میگیری چقدر گرم(داغ) هستند؟ (در حد سوختن دست هست؟ :D)، چون من یک fast charge دارم بعد از شارژ باتریها به قدری داغ میشند که واقعا نمیشه به باتریها دست زد.
این آخرین کامنتم هست در این موضوع.

بله داغ (شاید ۴۰ -۵۰ درجه باشن) هست ولی سوزان نیست (شاید به کیفیت باتری ربط داشته و متفاوت باشن باشه) ولی این شارژر وقتی شارژ باتری پر میشه، دیگه شارژ نمی‌کنه و مثلا نیم ساعت بعد از پر شدن سراغش بری کاملا خنکه.

unestaj

کاربر سایت
Mar 18, 2022
73
دوستان من با ایرانسل و dns الکترو ساین این میشم میرم تو بازی نمیره تو بازی و ارور see in Microsoft but یه همچین چیزی میده کسی میدونه راهه حلش چیه

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان من با ایرانسل و dns الکترو ساین این میشم میرم تو بازی نمیره تو بازی و ارور see in Microsoft but یه همچین چیزی میده کسی میدونه راهه حلش چیه
عکس کامل از ارور بذار خب.

شاید بازی از گیم‌پس خارج شده.

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
اگر اشتراکتون تمام نشده باشه یا بازی هوم باشه نباید این پیام بیاد ... بعد آنلاین شدن کنسول رو ریست بکن دوباره تست بکنید یا میتونی dns هم عوض بکنی بعد ببینی
نمونه :
178.22.122.100
185.51.200.2

• Like

justgamingforfun

کاربر سایت
May 13, 2021
32
نام
امیر
دوستان بتلفیلد 2042 رو دانلود کنم میتونم با همون dns پلی بدم؟ و این که a way out رو هم میخوانم با رفیقم پلی بدم انلاین مشکلی نداره؟ میپرسم چون گویا انلاین بازی های ea به سرور وصل نمیشن

Lesners

کاربر سایت
Mar 20, 2013
440
View attachment 280320

پارسال این مدل خریدم 250 همراهش یک کابل 3 متری جنس کنفی بود که خیلی با کیفیته البته فقط برای شارژ میشه ازش استفاده کرد و انتقال دیتا انجام نمیده، بسته به نوع مصرف بین 12 تا 15 ساعت جواب میده.
این مدل عالیه واقعا حرف نداره نصبت به قیمتش خیلی خوبه اصلا بقیه رو پیشنهاد نمیدم 4 برابر این قیمت دارن تقریبا هم اندازه اینم شارژ نگه میدارن

• Like
Reactions: VITAMIN2X

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
دوستان بتلفیلد 2042 رو دانلود کنم میتونم با همون dns پلی بدم؟ و این که a way out رو هم میخوانم با رفیقم پلی بدم انلاین مشکلی نداره؟ میپرسم چون گویا انلاین بازی های ea به سرور وصل نمیشن
ببین نظر شخصیم رو بزار بهتون بگم به نظر من همیشه هم برای آنلاین بازی کردن به تغییر dns نیست.. بلکه خود اینترنت هم مهم هست. مثلا نت تیپ 2 بهتر از 3 هست... با همون dns ها همیشگی به شرطی که نت شما خوب باشه باید بیاره

• Like

justgamingforfun

کاربر سایت
May 13, 2021
32
نام
امیر
ببین نظر شخصیم رو بزار بهتون بگم به نظر من همیشه هم برای آنلاین بازی کردن به تغییر dns نیست.. بلکه خود اینترنت هم مهم هست. مثلا نت تیپ 2 بهتر از 3 هست... با همون dns ها همیشگی به شرطی که نت شما خوب باشه باید بیاره
والا فعلا نت ایرانسل رو با گوشی میتونم شیر بدم، ی مبین نت هم دارم td lteش رو ...
نت تایپ اینا قطعا سه هستش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر