سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
دوستان من halo infinite را اپدیت کردم بعدها اپدیت میرم تو بازی میگه بازی بخر!dnsهم عوض کردم ولی هنوز این پیغام میاد فقط این بازی اینطوره

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
یه ساعت دیگه میخوام برم ( توپ خونه ) هم میکروسویچ و ابرویی بگیرم که لحیم کنم برا دستم ، هم یه دسته دیگه چون دسته الایت داشتم فروختم دیروز ، شما پیشنهادی برای دسته دارید؟ سری جدید داره؟ رنگ بندی یا کلا همشون اصلن و فرقی نداره؟

واسه قطعات دسته برو پاساژ لباف طبقه آخر فروشگاه ایرج

جمهوری هم پاساژ امجد ( چهار راه حافظ ) میتونی پیدا کنی
قطعه رایجی هست و صرفا برای دسته طراحی نشده

همه دسته های series تا جایی که میدونم اصلی هست و فرق خاصی ندارن

فقط سلیقه هست و قیمت که مدل های رنگی و لیمیتد یه ذره گرون تر هستن

• Like
Reactions: jalin and aha2012

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان من halo infinite را اپدیت کردم بعدها اپدیت میرم تو بازی میگه بازی بخر!dnsهم عوض کردم ولی هنوز این پیغام میاد فقط این بازی اینطوره
چک کن ببین گیمپست تموم نشده؟

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,880
نام
SubZero
سلام دوستان خوبم.
در مورد آپدیت اجباری....

امشب بازی high on life اومد game pass (جدای بانمک بودن بازی)، من چند روز قبلش بازیو با حجم حدود 47 گیگ از طریق xbox app تو موبایل روی کنسولم دانلودش کردم و امشب بازیو اجرا کردم و تقریبا یک ساعتی بازی کردم، کاری پیش اومد و بازیو برای حدود 5 ساعت رها کرد (رفتم محیط داشبورد و بازی تو حالت پس زمینه موند و suspend کردم)، بعد از 5 ساعت دیدم تو قسمت آپدیتها، این بازی high on life براش حدود 10 گیگ آپدیت اومده، قبل از اینکه دانلودش کنم گفتم بذار ببینم بازی اجرا میشه یا نه و در کمال تعجب بازی اجرا شد :) و حدود 1 ساعتی بازیش کردم و.... کنسولو خاموش کردم.
نمیدونم باگ بوده یا واقعا درستش کردند که دیگه نیازی نباشه آپدیتهارو انجام داد، حالا باز فردا چک میکنم که ببینم بازی اجرا میشه یا نه و خبر میدم.

پ. ن :کاربر omega هستم.
خب گویا باگ بوده و الان که بازیو اجرا کردم گفت باید بازیو آپدیت کنی.

• Poker Face
Reactions: danesh2000

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
689
دوستان از بین برندای باتری زیر اگر تجربه استفاده دارید میشه بگید کدوم بهتره و کم تر غیر اصلش تو بازار هست
KODAK
UNOMAT
DURACELL
CAMELION
VATRA
در ضمن دستگاه شارژ باتری چه مارکی پیشنهاد میدید؟
varta از همشون بهتره . یدونه گرفتم 7-6 ساله داره کار میکنه
بیشتر باتری ها اش هم ساخت آلمانه

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
واسه قطعات دسته برو پاساژ لباف طبقه آخر فروشگاه ایرج

جمهوری هم پاساژ امجد ( چهار راه حافظ ) میتونی پیدا کنی
قطعه رایجی هست و صرفا برای دسته طراحی نشده

همه دسته های series تا جایی که میدونم اصلی هست و فرق خاصی ندارن

فقط سلیقه هست و قیمت که مدل های رنگی و لیمیتد یه ذره گرون تر هستن
اره از همون لباف گرفتم 10 تومن میکروسویچ 30 تومنم ابرویی ( هویه کردم اوکی شد خداروشکر )
دسته ام یه قرمز گرفتم سری جدید 2،100 شد رفیقمم یه فسفری گرفت 2،150 ( دسته ام یارو عمده فروش بود وگرنه زیر 2250 نبود اصلا )

sobhan2246

عضو جدید
Dec 18, 2022
1
سلام من اسفالت 9 رو دانلود کردم موقع ورود ارور1-3-1میده کسی میدونه مشکل کار کجاست؟
اگر سایتDNS قوی و خوب دارید اشتراگ بزارید استفاده کنیم.دم همه تون گرم مخصوصا دکتر که جواب همه سوال هارو میده💌👍

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
سلام من اسفالت 9 رو دانلود کردم موقع ورود ارور1-3-1میده کسی میدونه مشکل کار کجاست؟
اگر سایتDNS قوی و خوب دارید اشتراگ بزارید استفاده کنیم.دم همه تون گرم مخصوصا دکتر که جواب همه سوال هارو میده💌👍
78.157.42.100
78.157.42.101
/////////////////////////
178.22.122.100
185.51.200.2

• Like
Reactions: ALI PUNKER

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
از دو روز پیش نت مخابرات بروز به لایو وصل میشه
هر Dnsمی‌زنم وصل نمیشه
من دیروز وصل میشدم ولی امروز با مبین نت و رایتل نتونستم وصل شم.

کلا خوب گند زدن تو نت.

• Like
Reactions: Roozbeh7

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
دوستان دسته با باتری های قابل شارژ براتون چند ساعت کار میکنه؟ باتری مارک camelion گرفتم ۲۷۰۰ mah دیشب تا صبح تو شارژ بود امروز کلا ۶ ساعت شارژ داد تا کامل خالی بشه
عادیه یا بیشتر باید دووم بیاره؟ اگه مارک خوبی میشناسید که تو دیجیکالا باشه برام بفرستید چون یه جفت باتری دیگه هم لازم دارم

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,507
نام
امین
دوستان دسته با باتری های قابل شارژ براتون چند ساعت کار میکنه؟ باتری مارک camelion گرفتم ۲۷۰۰ mah دیشب تا صبح تو شارژ بود امروز کلا ۶ ساعت شارژ داد تا کامل خالی بشه
عادیه یا بیشتر باید دووم بیاره؟ اگه مارک خوبی میشناسید که تو دیجیکالا باشه برام بفرستید چون یه جفت باتری دیگه هم لازم دارم
من سونی 2500 امپری گرفتم خیلی خوبه حدود 25 ساعت با هدست جواب میده
/upload/filemanager/2021/03/18/sony-qalam-2500-3.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر