سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
کلید تو حالت بازم یبار بزنم کمیزنه هی ، برد پشتشو تمیز کردم درست نشد ، احتمال 50 درصد باید عوضش کنم
هویه دارم فقط کندن قطعه قبلی فک کنم ابزار خاصی میخواد

نه قطعه خاصی نمیخواد

شما ۳ تا چیز نیاز داری

هویه
سیم لحیم
روغن لحیم

واسه برداشتن قطعه هم قلع پشت کلید با هویه یکم حرارت بدی شل میشه و میتونی کلید جدا کنی

حالا اگه قلع کش داشته باشی یکم تمیز تر میتونی انجام بدی و نداشته باشه هم چون یدونه کلید هست به مشکل خاصی نمیخوری

فقط خواستی کلید خودت عوض کنی دقت کن کلید جایگزین که میخری دقیقا ابعادش با کلید دسته یکسان باشه چون بعضی هاشون جهت پایه یا ارتفاع کلید فرق میکنه

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان نظرتون در رابطه با داک شارژ دسته xbox one برند sparkfox چیه همون که دور بدنش led هست که سبز و قرمز میشه رنگ led منظورمه؟ خوبه به نظرتون؟ کار راه اندازه؟ یا میگید نگیرمش جاش برم باتری شارژبل بخرم؟ اینم بگم که خیلی اهل بازی نیستم نهایتا هفته ای 4 ساعت بیشتر بازی نمیکنم البته فعلا اینجوریه چون سرم خیلی شلوغه ولی در کل خیلی بازی نمیکنم تهش روزی 2 ساعت بازی کنم

من از این مدل نداشتم ولی یه مدتی شبیه این داشتم و تجربه من خیلی جالب نبود

اول از همه که ظرفیت باتری ها به نسبت قلمی شارژی خیلی پایینه(یک سوم یا خوش بینانه نصف ظرفیت باتری قلمی شارژی)

مشکل بعدی اینه مدلی که من داشتم وقتی دسته رو روی داک شارژ میزاشتم بعد از یه مدتی اتصال شل میشد و شارژ قطع میشد چون یه اتصال کوچک داشت و سنگینی دسته باعث میشد به مرور از جای خودش جدا بشه

سر همین هی باید سر میزدم که شارژ میشه یا نه

یه نکته هم بحث قیمت هست که به نظرم باتری قلمی به صرفه تره و میتونید از اون باتری برای وسایل دیگه هم استفاده کنید

در کل این تجربه من بود و لزوما به معنی این نیست که برای شما هم پیش بیاد و البته مدلی که داشتم هم با چیزی که شما میخواید بخرید فرق میکرد

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,179
آپشنی چیزی نداره که وسط بازی آپدیت نخواد؟

وسط مولتی پلیر یهو آپدیت اجباری ظاهر میشه و راهی جز آفلاین شدن نداره :/

حین بازی باید آفلاین بشی زوری و اچیونت هم نمیتونی آنلاک کنی در این حالت! در فرومهای خارجی خیلی ها اشاره کردن از مدت ها قبل ولی گوش ماکروسافت شنونده نیست گویا
دقیقا نه ایکاش یک اپدیت میداد و این قضیه رو حل میکرد

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
نه تو حالت باز شده ام یبار فشارش میدم دیگه هی میزنه ، مطمِنم فشار زیاد دادم این حساسیتش جوری شده که با کوچیک ترین حرکت برقرار میشه و با چکو لگد قطع میشه ، تقصییر خودمه چند بار هی ابروییشو چسب زدم سر فیفا ام که سرعتو هی میگیرم با Rb اینجوری شد
خب باید تعویض بشه. تونستی ابرویی رو هم تعویض کن.

• Like
Reactions: jalin

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
آپشنی چیزی نداره که وسط بازی آپدیت نخواد؟

وسط مولتی پلیر یهو آپدیت اجباری ظاهر میشه و راهی جز آفلاین شدن نداره :/

حین بازی باید آفلاین بشی زوری و اچیونت هم نمیتونی آنلاک کنی در این حالت! در فرومهای خارجی خیلی ها اشاره کردن از مدت ها قبل ولی گوش ماکروسافت شنونده نیست گویا
اون حالت همیشه آنلاینی که دان متریک (ل.ع) دنبالش بود و به خاطرش زنده زنده توی آتیش انداختنش، الان به صورت غیر رسمی توی همه‌ی محصولات مایکروسافت چپونده شده.
حتی آفیس هم یه سری قابلیت آنلاین (Idea و غیره) داره که لزومی نداره اینترنتی باشن اما حتما باید آنلاین باشی تا کار کنه. ویندوز هم کم کم داره این طوری میشه.

• Like
Reactions: esafa93

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
اون حالت همیشه آنلاینی که دان متریک (ل.ع) دنبالش بود و به خاطرش زنده زنده توی آتیش انداختنش، الان به صورت غیر رسمی توی همه‌ی محصولات مایکروسافت چپونده شده.
حتی آفیس هم یه سری قابلیت آنلاین (Idea و غیره) داره که لزومی نداره اینترنتی باشن اما حتما باید آنلاین باشی تا کار کنه. ویندوز هم کم کم داره این طوری میشه.
اون رو بیشتر بخاطر کنفرانس اینترتیمنت ترکوندنش. از روزی که هد xbox شد و داشبورد رو عوض کرد و اپ‌ها اورد، دچار یسری توهم شد.😁
کینکت زوری تیر خلاصش بود. جلوگیری از فروش بازی دست دوم هم اویزون کردن جنازه‌ش بود. چک شدن اینترنتی خیلی چیزی نبود.

مردک سیاست بلد نبود. زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد، دقیقا همینه😁

بیرونش نمی‌کردن Xbox به فنا می‌رفت.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
من خودم از دان متریک خوشم نمیاد و به نظرم کار بلد به اون صورت نبود و بدتر از اون اصلا سیاست نداشت ولی در کل به نظرم بی انصافیه که همه ی این چیزا رو انداخت گردن این بدبخت به نظر من همیشه انلاین بودن و بقیه چرت و پرتا به اون صورت ربطی به دان متریک نداشت و تصمیم خوده سرانه بالادستیه مایکرو بود گیرم چون این بدبخت اعلامشون کرد و از روی بی سیاستی حرفای مذخرفی زد هوادارارو اتیشی کرد و مایکرو هم این بدبختو کرد سپر خودش و همه مذخرفات رو گردن دان متریک انداخت اپدیت اجباری اونم وسط بازی کردن واقعا چیزه مذخرفیه اصلا نمیشه تحملش کرد حرص ادمو درمیاره و به ادم حس احمق بودن میده که کنسول همچین احمقایی رو خریده ولی وقتی مایکرو بعد این همه مدت و بدون حضور دان متریک هنوز نگهش داشته یعنی این که خودش میخواسته فکر کنم یکی از دلایل این کار هم جاسوسی هست در کل مایکرو و سونی جفتشون بارها ثابت کردن که شرکتای فاسدی هستن دلم برای کسایی میسوزه که فنه اینان و میان برای این دو یقه پاره میکنن البته این که فنه یکی از این دو شرکت باشی ایرادی نداره ولی در کل هر دو مایوس کننده تر از چیزی هستن که لیاقت فن یقه پاره کن داشته باشن

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان از بین برندای باتری زیر اگر تجربه استفاده دارید میشه بگید کدوم بهتره و کم تر غیر اصلش تو بازار هست
KODAK
UNOMAT
DURACELL
CAMELION
VATRA
در ضمن دستگاه شارژ باتری چه مارکی پیشنهاد میدید؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان از بین برندای باتری زیر اگر تجربه استفاده دارید میشه بگید کدوم بهتره و کم تر غیر اصلش تو بازار هست
KODAK
UNOMAT
DURACELL
CAMELION
VATRA
در ضمن دستگاه شارژ باتری چه مارکی پیشنهاد میدید؟

جنس فیک که همه برندی توی بازار هست ولی در کل برند دوراسل معمولا باتری هاش خیلی قدیمی هستن و یه جورایی تاریخ گذشته هستن سر همین موضوع ممکنه اصلا عملکرد خوبی نداشته باشه حتی اگه اصل باشه

ولی انرجایزر و دوراسل اگه باتری اصل و جدید ( از نظر تاریخ ساخت ) پیدا کنی بهترین گزینه هستن البته بدون در نظر گرفتن قیمت

برند کوداک تست نکردم

برند unomat هم نشنیدم تا حالا

کملیون خیلی خوبه و من خودم همیشه میگیرم

برند vatra هم نداریم و اگه varta منظورته برند خوبیه ولی زیاد شناخته شده نیست

برند فیلیپس هم اگه باتری تولید جدید پیدا کنی خوبه

وستینگ هاوس هم چند وقتی هست تو بازار من شارژی هاشو تست نکردم ولی آلکالاین هاش خوب بود

سونی و پاناسونیک هم فیک زیاد دارن ولی اصل پیدا کنی خوبه باتری هاشون

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
سلام دوستان خوبم.
در مورد آپدیت اجباری....

امشب بازی high on life اومد game pass (جدای بانمک بودن بازی)، من چند روز قبلش بازیو با حجم حدود 47 گیگ از طریق xbox app تو موبایل روی کنسولم دانلودش کردم و امشب بازیو اجرا کردم و تقریبا یک ساعتی بازی کردم، کاری پیش اومد و بازیو برای حدود 5 ساعت رها کرد (رفتم محیط داشبورد و بازی تو حالت پس زمینه موند و suspend کردم)، بعد از 5 ساعت دیدم تو قسمت آپدیتها، این بازی high on life براش حدود 10 گیگ آپدیت اومده، قبل از اینکه دانلودش کنم گفتم بذار ببینم بازی اجرا میشه یا نه و در کمال تعجب بازی اجرا شد :) و حدود 1 ساعتی بازیش کردم و.... کنسولو خاموش کردم.
نمیدونم باگ بوده یا واقعا درستش کردند که دیگه نیازی نباشه آپدیتهارو انجام داد، حالا باز فردا چک میکنم که ببینم بازی اجرا میشه یا نه و خبر میدم.

پ. ن :کاربر omega هستم.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,179
اینجور چیزا با آپدیت نرم افزاری حل نمیشه.چون فنداسیون همان فنداسیون فشل xbox one هست و هیچ زحمتی به خودشون ندادن برای نسل جدید

آپدیت اجباری وسط بازی ظاهر میشه به کنار .خوده بازی ها هم آپدیت اجباری دارن وعلا قابل بازی نیستن.یهو میبینی برای 8ساعت کمپین باید40گیگ آپدیت و محتوا مولتی پلیر دانلود کنی .اینا به کنار کنسل کردن آپدیت بازی مساوی ست با دیلیت شدن کل بازی به خاطر همون فنداسیون قدیمی و اور رایت فایل ماکروسافت !

r/xboxone - Sooooo if you cancel an update it deletes everything?

canceling an update should not delete the whole game

Cancelling an Update uninstalls the game huh? - Xbox One

هنوز اچیومنت گرفتن نیاز مستقیم به اینترنت داره دیگه چه برسه حل و فصل این مسائل. بعیده هیچکدوم از اینا حل بشن چون مربوط به ساختار سیستم هست نه نرم افزار از زمان xbox one همینی بوده که هست
دقیقا من داشتم بازی میکردم high on life اپدیت داد دقیقا ۹.۹۲ گیگ الان اول صبح زدم اپدیت شه بتونم امروز خواستم بازیش کنم اجرا بشه
این کارشون مخصوصا برای ما که تو این کشور زندگی میکنیم ازارهههههه

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دقیقا من داشتم بازی میکردم high on life اپدیت داد دقیقا ۹.۹۲ گیگ الان اول صبح زدم اپدیت شه بتونم امروز خواستم بازیش کنم اجرا بشه
ما اهمیتی نداریم🤦‍♂️

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
آزار بدتر اینه که من الان بازی دارم توی لیست آپدیت هام 40 گیگ حجم آپدیتش هست پاز کردمش و اون موقع دانلود نکردم و الان آپدیت جدید ترش اومده
حالا این آپدیت رو کنسل کنم کل بازی 100 گیگی پاک میشه باید مجدد دانلودش کنم !!!! آپدیت رو انجام بدم همین که تموم شد باز آپدیت جدید رو باید دانلود کنم این وسط 40 گیگ و یک روز وقت الکی تلف میشه
هر دفعه هم همین داستان رو داریم که آپدیت زورکی و الکی باید بکنیم !!!
نمیدونم چرا مثل آدم آپدیت رو کامل دانلود نمیکنه و بعد نصب کنه که آدم آزاد باشه هر جا بخواد آپدیت رو کنسل کنه و بازی هم پاک نشه
فقط برای اینکه زمان آپدیت رو کم کنه این کار مسخره رو کرده که همزمان با دانلود فایل ها جایگزین میشه

• Like
Reactions: all4u and Starless

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
نه قطعه خاصی نمیخواد

شما ۳ تا چیز نیاز داری

هویه
سیم لحیم
روغن لحیم

واسه برداشتن قطعه هم قلع پشت کلید با هویه یکم حرارت بدی شل میشه و میتونی کلید جدا کنی

حالا اگه قلع کش داشته باشی یکم تمیز تر میتونی انجام بدی و نداشته باشه هم چون یدونه کلید هست به مشکل خاصی نمیخوری

فقط خواستی کلید خودت عوض کنی دقت کن کلید جایگزین که میخری دقیقا ابعادش با کلید دسته یکسان باشه چون بعضی هاشون جهت پایه یا ارتفاع کلید فرق میکنه
یه ساعت دیگه میخوام برم ( توپ خونه ) هم میکروسویچ و ابرویی بگیرم که لحیم کنم برا دستم ، هم یه دسته دیگه چون دسته الایت داشتم فروختم دیروز ، شما پیشنهادی برای دسته دارید؟ سری جدید داره؟ رنگ بندی یا کلا همشون اصلن و فرقی نداره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر