سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
سلام دوستان
حدود دو هفته ست با هیچ دی ان اس ی نمیتونم آنلاین شم
شکن یا اکترو یا بگذر و کلا سرویس های دیگ
دانلود مشکلی نداره و بازیهارو میشه از گیم پس دانلود و حتی بازی های قبلی رو آپدیت کرد ولی هیچ بازی ای بعد از لود شدن به سرورش وصل نمیشه و ارور میده مثل battle field 2042 و call of duty modernwarfare..
شنیده بودم مایکروسافت و ایکس باکس سروراشون فیلتر شده نمیدونم به همین مربوطه یا نه ولی ظاهرا دوستان دیگ که اینجان همچین مشکلی ندارن چون هیچ جا صحبتی در موردش نشده
با نت آسیا تک و ایرانسل و همراه اول تست کردم و توفیقی نداشته اکانت آلتیمیت گیم پس اختصاصی دارم کسی میتونه راهنمایی کنه؟
اینترنتا مشکل داره این دو هفته خب ( منم فقط به سختی با وی پی ان بازی میکنم )

• Like
Reactions: maxmel1990

magmaalne

عضو جدید
Oct 10, 2022
2
دوستان من بازی وارفریم رو دان کردم منتها آپدیت لانچر دان نمیشه کسی dns میشناسه که بشه دانلودش کرد بازی وارفریم فیلتر نیست منتها دانلود آپدیت لانچر نیاز به وی پی ان یا دی ان اس داره

maxmel1990

کاربر سایت
Oct 6, 2022
4
یه تستی با نت مخابراط adsl بزن dns به غیر از الکترو بزن اول کنسولتا از برق در بیار ده دقیقه بعد بزن تو برق روشن کن،سروراش فیلتر نشده اگه فیلتر شده بود که دانلود نمیشد کرد،ربط به نت و dns داره به احتمال زیاد dns الکترو ظاهران خودشونم گفتن مشکل داره
نت مخابرات دسترسی ندارم ولی فکر نمی کنم مربوط باشه
هر dns ای تو ایران هست تست کردم سرور دانلود و سرور گیم جداست ربطی نداره که اگ دانلود بتونی کنی بازی هم مشکلی نداشته باشه ممکنه اشکال فقط تو بازی پیش بیاد موقعی که میخوای کانکت شی قبل از این سری فیلترینگی که انجام شد هیچ‌ مشکلی نداشتم سوالم اینجاست که‌راه حلی برای این مشکل وجود داره ؟
چون من آلتیمیت گیم پس رو سه ماهه یه تومن خریدم و‌قشنگ‌ یه ماهش هدر رفته

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
برای اکس باکس یه آپدیت ۷۰۰ مگی اومده بود که انجام دادم و بعدش کنسول وارد هیچ اکانتی نمیشه. وقتی میخوام لاگ این کنم، این صفحه میاد:
20221011_211431.jpg

بعدش هم این ارور:
IMG_20221011_222340_908.jpg

یکی دیگه از دوستان هم دقیقا بعد از این آپدیت ۷۰۰ مگ، دقیقا این مشکل پیش اومد براش. با ساپورت حرف زدم و کلی سرچ کردم و این کار هارو انجام دادیم:
-آپدیت آفلاین کنسول
-سافت ریست کنسول
-فکتوری ریست کنسول
-عوض کردن کانکشن
-دیلیت کردن اکانت از رو کنسول و وارد کردن دوباره.

هیچ کدوم راهگشا نبود. بدبختی اینه که الان بعد سافت ریست، اکانتی رو کنسول نیست و حتی نمیشه بازی هایی که رو اکانتم بوده رو به صورت آفلاین برم. هیچی هم نمیتونم ساین این کنم.

مشکل قطعا باید از آخرین آپدیت اکس باکس باشه. تا الان یکی دیگه هم دیدم این مشکل رو داشت. گفتم بپرسم ببینم برا شما هم همینه؟

آخرین ویرایش:

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
برای اکس باکس یه آپدیت ۷۰۰ مگی اومده بود که انجام دادم و بعدش کنسول وارد هیچ اکانتی نمیشه. وقتی میخوام لاگ این کنم، این صفحه میاد:
View attachment 274678

بعدش هم این ارور:
View attachment 274679

یکی دیگه از دوستان هم دقیقا بعد از این آپدیت ۷۰۰ مگ، دقیقا این مشکل پیش اومد براش. با ساپورت حرف زدم و کلی سرچ کردم و این کار هارو انجام دادیم:
-آپدیت آفلاین کنسول
-سافت ریست کنسول
-فکتوری ریست کنسول
-عوض کردن کانکشن

هیچ کدوم راهگشا نبود. بدبختی اینه که الان بعد سافت ریست، اکانتی رو کنسول نیست و حتی نمیشه بازی هایی که رو اکانتم بوده رو به صورت آفلاین برم. هیچی هم نمیتونم ساین این کنم.

مشکل قطعا باید از آخرین آپدیت اکس باکس باشه. تا الان یکی دیگه هم دیدم این مشکل رو داشت. گفتم بپرسم ببینم برا شما هم همینه؟
داداش این اپدیت کجا بود انجام دادی برا چیش بود؟

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
View attachment 274678

بعدش هم این ارور:
View attachment 274679

-آپدیت آفلاین کنسول
-سافت ریست کنسول
-فکتوری ریست کنسول
-عوض کردن کانکشن

داداش این اپدیت کجا بود انجام دادی برا چیش بود؟شاید اگه داخل ایرانی ربط به نتا داشته وارد اکانت نمیشه،انقد نت بعد من متاسفانه عکستم برا من لود نشد

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین
View attachment 274678

بعدش هم این ارور:
View attachment 274679

-آپدیت آفلاین کنسول
-سافت ریست کنسول
-فکتوری ریست کنسول
-عوض کردن کانکشن

DNS عوض میکردی درست میشد

178.22.122.100

------------

78.157.42.100

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
DNS عوض میکردی درست میشد

178.22.122.100

------------

78.157.42.100
نه اصلا این چیزا نیست مشکل(همه اینارو تست کردم)
داداش این اپدیت کجا بود انجام دادی برا چیش بود؟شاید اگه داخل ایرانی ربط به نتا داشته وارد اکانت نمیشه،انقد نت بعد من متاسفانه عکستم برا من لود نشد
خود اکس باکی پیام آپدیت داد دیگه. نمیدونم برا چی بود. آپدیت های دوره ای داره اکس باکس دیگه

• Like
Reactions: laurapalmer

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین

خود اکس باکی پیام آپدیت داد دیگه. نمیدونم برا چی بود. آپدیت های دوره ای داره اکس باکس دیگه
به نظرم با تغییر DNS باید حل بشه چون برای منم این اتفاق قبلا افتاده بود یک وی پی ان هم از روی PC شیر کن شاید درست شد میتونی از سایت پینگ هینت یک اکانت تحریم شکن بگیری و شیر کنی روت آلمان باهاش شیر کن

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
به نظرم با تغییر DNS باید حل بشه چون برای منم این اتفاق قبلا افتاده بود یک وی پی ان هم از روی PC شیر کن شاید درست شد میتونی از سایت پینگ هینت یک اکانت تحریم شکن بگیری و شیر کنی روت آلمان باهاش شیر کن
مشکل vpn نیست. این هم تست شد و جواب نداد. مشکل با آپدیت آخر مایکروسافته. حتی این کد ارور هم به آپدیت ربط داره انگار
مشکل dns هم نیست.

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185

حالا اول یکم صبر میکردی شاید از نتاس،خیلیا این مشکلا دارن حالا کاری به دی ان اس ندارم برا من وارد نمیشد خاموش کردم شاید ربطی به اپدیت نداشته،چرا اکانتا دیلیت کردی معذرت میخوام افتادی به جونه کنسول انواع ریستا کردی،حالا ناراحت نباش لاگین میشی ولی قبله ور رفتن به کنسول بیا اینجا مشکلتا بگو به احتمال زیاد با اساتیدی که داریم حل میشد،این اپدیت باید انجام بدیم حتمان،نمیشد نکنی اپدیتا

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
View attachment 274678

بعدش هم این ارور:
View attachment 274679

-آپدیت آفلاین کنسول
-سافت ریست کنسول
-فکتوری ریست کنسول
-عوض کردن کانکشن

حل شد به احمقانه ترین شکل ممکن‌

رفتم سایت مایکرو وارد اکانتم شدم. دیدم گفته security term رو آپدیت کن. اینکارو کردم. درست شد. به همین سادگی. اینم تو یه پست قدیمی تو یه انجمنی دیدم وقتی سرچ کردم مشکل رو

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
حل شد به احمقانه ترین شکل ممکن‌

رفتم سایت مایکرو وارد اکانتم شدم. دیدم گفته security term رو آپدیت کن. اینکارو کردم. درست شد. به همین سادگی. اینم تو یه پست قدیمی تو یه انجمنی دیدم وقتی سرچ کردم مشکل رو
منم همینا میگم سریع راه حلهایی که سرچ میکنیدا انجام ندید،ایول👍

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
نت مخابرات دسترسی ندارم ولی فکر نمی کنم مربوط باشه
هر dns ای تو ایران هست تست کردم سرور دانلود و سرور گیم جداست ربطی نداره که اگ دانلود بتونی کنی بازی هم مشکلی نداشته باشه ممکنه اشکال فقط تو بازی پیش بیاد موقعی که میخوای کانکت شی قبل از این سری فیلترینگی که انجام شد هیچ‌ مشکلی نداشتم سوالم اینجاست که‌راه حلی برای این مشکل وجود داره ؟
چون من آلتیمیت گیم پس رو سه ماهه یه تومن خریدم و‌قشنگ‌ یه ماهش هدر رفته
میگم این dns زدی اگه نزدی بزن امیدوارم حل شه
178.22.122.100
78.157.42.100

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر