سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

TEAM3D

کاربر سایت
Sep 2, 2022
5
بچها من یکسری بازی قدیمی mk 9 و mk xl رو میخوام روی سری اس بریزم(نوستالوژیکه برام:D)
راهی هست که دیسک xbox one s|x رو تهیه کنم و روی series s نصب کنم؟ مثلا دیتا های بازی رو کپی کنم داخل هارد و بعد با هارد بازی نصب کنم؟
یا هارد رو بدم دیتا بریزن بعد روی سری اس نصب کنم؟ بدون اکانت و آنلاین شدن و این داستانا
البته لیست گیم پس رو چک کردم این دو تا روی game pass هم نبود.
واسه این دوتا حتی حاضرم یک xbox one دیسک خور بخرم حتی:|اما آخرین گزینه هست
لطفا اگر کسی میدونه یا راهی بلده کمکم کنه :-? :-??

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
اگه نسخه نسل ۸ بهتون بفروشه روی کنسول مشخص میشه و متوجه میشید نسل ۸ هست

فروشگاه های معتبر هم معمولا از این کارا نمیکنن
از همون فروشگاهیی که قبلا بهم دادید خرید کردم(پرشین ایکس باکس) دیشب تا امشب تحویل میدن اکانتو فک کنم، ظرفیت کامل فیفا ۲۳ گرفتم
برا اطمینان پرسیدم یموقع نسل قبل بهم ندن ، ممنون از راهنماییتون

• Like
Reactions: ravi

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
سلام
اگه DNS یی میشناسین که بتونم به سرورای EA کانکت شم معرفی کنید ممنون میشم:|
الان دی ان اس غیر شکن یا الکترو چیز دیگه ای نیست ، اگه متصل نمیشی یا نت تایپ نمیگیری مشکل از نته ، با وی پی انم درست نمیشه

• Like
Reactions: P3RsiAN boY

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,572
نام
محمد
الان دی ان اس غیر شکن یا الکترو چیز دیگه ای نیست ، اگه متصل نمیشی یا نت تایپ نمیگیری مشکل از نته ، با وی پی انم درست نمیشه
نت تایپم اوپنه. فقط تو خود بازی نمیتونم به سرورای EA کانکت شم. یه DNS هم زدم باز درست نشد. نتم هم شاتله

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
از همون فروشگاهیی که قبلا بهم دادید خرید کردم(پرشین ایکس باکس) دیشب تا امشب تحویل میدن اکانتو فک کنم، ظرفیت کامل فیفا ۲۳ گرفتم
برا اطمینان پرسیدم یموقع نسل قبل بهم ندن ، ممنون از راهنماییتون
خیالت راحت پرشین کارش درسته تا حالا ندیدم از این کارا بکنه

• Like
Reactions: jalin

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
نت تایپم اوپنه. فقط تو خود بازی نمیتونم به سرورای EA کانکت شم. یه DNS هم زدم باز درست نشد. نتم هم شاتله
سرویس گیمینگ نتت فعاله ؟ من با شاتل بدون dns به سرور های همه بازی ها وصل میشم

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
خب یبار با نت موبایل تست کن تا قطع نشده ، اگه بازم مشکل داشتی ، که با همون سویچ بین شکن و الکترو باید تلاش کنی تا اوکی شه ( کلا همه مشکل دارن ، مشکلم از اینترنت آپلودو ضعیف کردن و خلاصه کاری از دستمون برنمیاد تا درستش نکنن )

• Like
Reactions: P3RsiAN boY

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
بچها من یکسری بازی قدیمی mk 9 و mk xl رو میخوام روی سری اس بریزم(نوستالوژیکه برام:D)
راهی هست که دیسک xbox one s|x رو تهیه کنم و روی series s نصب کنم؟ مثلا دیتا های بازی رو کپی کنم داخل هارد و بعد با هارد بازی نصب کنم؟
یا هارد رو بدم دیتا بریزن بعد روی سری اس نصب کنم؟ بدون اکانت و آنلاین شدن و این داستانا
البته لیست گیم پس رو چک کردم این دو تا روی game pass هم نبود.
واسه این دوتا حتی حاضرم یک xbox one دیسک خور بخرم حتی:|اما آخرین گزینه هست
لطفا اگر کسی میدونه یا راهی بلده کمکم کنه :-? :-??

تنها راه اینه اون بازی هارو دیجیتالی بخرید

میتونید دیتا رو روی سریز اس بریزید ولی تا بازی روی اکانت نباشه اجرا نمیشه

arvin_666

کاربر سایت
Feb 7, 2006
3,102
نام
Rwin
دوستان برای گیم پس می خوام بدم یکی از دوستام که ترکیه زندگی می کنه اکانت بسازه ولی گیم پس فقط یک ماهه هست
این روش تبدیل لایو یک ساله به آلتیمیت هنوزم کار می کنه و اگه آره این روش برای کسی که کنسول رو نداره و از وب سایت می خواد اکانت بسازه امکان پذیر هست؟؟
اگر دقیق راهنمایی کنید که چجوری میشه این کارو کرد ممنون میشم

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
تنها راه اینه اون بازی هارو دیجیتالی بخرید

میتونید دیتا رو روی سریز اس بریزید ولی تا بازی روی اکانت نباشه اجرا نمیشه
متاسفانه mk9 رو نمیتونی چون اگر اشتباه نکنم از استور هم حذف شده و تنها راهه اجراش از طریق دیسک اورجیناله ولی mk xl شاید راه داشته باشه میگما یه اکانت بساز نسخه دیجیتالیش رو تو تخفیفات بخر ولی اگر میخوای نسخه دیتای غیر قانونی بازی رو بریزی رو سیستمت تو این یکی زیاد نمیتونم کمکت کنم از بقیه دوستان بپرس ببین راه داره یا نه

• Like
Reactions: TEAM3D

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان برای گیم پس می خوام بدم یکی از دوستام که ترکیه زندگی می کنه اکانت بسازه ولی گیم پس فقط یک ماهه هست
این روش تبدیل لایو یک ساله به آلتیمیت هنوزم کار می کنه و اگه آره این روش برای کسی که کنسول رو نداره و از وب سایت می خواد اکانت بسازه امکان پذیر هست؟؟
اگر دقیق راهنمایی کنید که چجوری میشه این کارو کرد ممنون میشم

بله هنوز کار میکنه

بدون کنسول هم میشه و ربطی به کنسول نداره و شما با اکانت فقط کار دارید

اول اشتراک گلد روی اکانت فعال کنید به مدتی که میخواید بعد یدونه کد آلتیمیت یک ماهه بزنید

• Like
Reactions: arvin_666

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
متاسفانه mk9 رو نمیتونی چون اگر اشتباه نکنم از استور هم حذف شده و تنها راهه اجراش از طریق دیسک اورجیناله ولی mk xl شاید راه داشته باشه میگما یه اکانت بساز نسخه دیجیتالیش رو تو تخفیفات بخر ولی اگر میخوای نسخه دیتای غیر قانونی بازی رو بریزی رو سیستمت تو این یکی زیاد نمیتونم کمکت کنم از بقیه دوستان بپرس ببین راه داره یا نه

اگه روی استور نباشه احتمال داره بکوارد هم نداشته باشه

دیتا غیرقانونی نداره کلا xbox
هر چی دیتا داریم قانونی هست ولی ممکنه اکانت ها اشکال داشته باشن

• Like
Reactions: TEAM3D and Aperture

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر