سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

hamidbehzadi

کاربر سایت
Feb 7, 2013
187
نام
حمید
درود من به سرور EAوصل نمیشم از طریق کنسول Xbox series چه راهکاری داره فقط با گوشی با قند شکن میتونم وصل شم کسی بلده راهنمایی کنه ممنون

Mohammad.Mr98

کاربر سایت
Sep 20, 2022
5
دوستان سلام مجدد.این چند وقته خیلی مزاحمتون شدم.
سوالی که میخام بپرسم اینه که من سری ایکس دارم.و همون اول بدون اینکه آپدیت اولیش بشه مغازه دار برام بازی ریخت.
البته قبلا اینارو تو سوالات قبلیم توضیح داده بودم.
الان تقریبا حدود دو‌هفته ای میشه ک خریدم.و بازی کشتی کج ۲۲ رو هم ریخته بود روی کنسولم.اوایل بازی خیلی عالی بود.بدون هیچ مشکلی.
الان احساس میکنم یمقدار باگ گرفته.سرعت بازی اومده پایینتر.منوش لگ بیشتری گرفته.میگین مال ورژن بازیه،درست.ولی پس چرا اولش درست کار میکرد.بعد من به نتم ک وصل نشدم.دلیلش چی میتونه باشه.لطفا اگر میدونید کمکم کنید.ممنون.

FARNOOD007

کاربر سایت
Apr 16, 2012
718
درود بر همه دوستان.
کسی می‌تونه چند تا فروشگاه خوب برای خرید اکانت معرفی کنه؟
و اینکه یه سری جاها اکانت های با قیمت پایین تر میفروشن.
ریجن ترکیه هست اونا یا چیز دیگه ؟

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
568
درود بر همه دوستان.
کسی می‌تونه چند تا فروشگاه خوب برای خرید اکانت معرفی کنه؟
و اینکه یه سری جاها اکانت های با قیمت پایین تر میفروشن.
ریجن ترکیه هست اونا یا چیز دیگه ؟
دوست گرامی
همه اکانت های موجود از بازی گرفته تا گیم پس
برای ریجن ترکیه و ارژانتین هست هیچ فرقی هم با ریجن usa ندارن
حالا یکی کمتر سود میکنه یکی بیشتر تو فروشش بحثش جداس

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
568
دوستان گرامی من با کمک گوشی با برنامه every p r o xy تونستم نتمو که روش چیلتر شکن دارن به گوشی های دیگه هات اسپات کنم دیگه روی گوشی دیگه نیازی به چیلتر شکن نیست به راحتی همه چی باز میشه
حالا این کارو روی کنسولم چه طوری انجام بدم
در برنامه پورت داره خودت عدد میدی روی کنسول پورت رو نمیشه عدد داد باید چی کار کنم کسی چیزی میدونه!؟

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
دوستان گرامی من با کمک گوشی با برنامه every p r o xy تونستم نتمو که روش چیلتر شکن دارن به گوشی های دیگه هات اسپات کنم دیگه روی گوشی دیگه نیازی به چیلتر شکن نیست به راحتی همه چی باز میشه
حالا این کارو روی کنسولم چه طوری انجام بدم
در برنامه پورت داره خودت عدد میدی روی کنسول پورت رو نمیشه عدد داد باید چی کار کنم کسی چیزی میدونه!؟
رو ایکس باکس نمیشه ، و اینکه اپلودو خراب کردن که کسی ویدو نفرسته وقتی نتو وصل میکنن ، نت تایپ نمیده حتی وی پی انم بزنی

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
رو ایکس باکس نمیشه ، و اینکه اپلودو خراب کردن که کسی ویدو نفرسته وقتی نتو وصل میکنن ، نت تایپ نمیده حتی وی پی انم بزنی
دقیقا این روش همون هات اسپات با پورت هست که به درد کنسول نمیخوره و فقط چیزهایی که ستینگ پروکسی دارن میشه

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
سلام بدوستان من الان میخوام فیفا 23 بخرم نسخه xs بعد یه سوال امکانش هست فروشنده نسخه one رو بفروشه به من و بازی با کیفیت نسل قبل اجرا شه برام ؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام بدوستان من الان میخوام فیفا 23 بخرم نسخه xs بعد یه سوال امکانش هست فروشنده نسخه one رو بفروشه به من و بازی با کیفیت نسل قبل اجرا شه برام ؟

اگه نسخه نسل ۸ بهتون بفروشه روی کنسول مشخص میشه و متوجه میشید نسل ۸ هست

فروشگاه های معتبر هم معمولا از این کارا نمیکنن

• Like
Reactions: jalin and aha2012

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر