سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

4190758541m

عضو جدید
Sep 17, 2022
1
سلام خسته نباشید آقا من کنسول اکس باکس سریز اکس خریدم بعد بازی های اکانتی افلاین ریختم یه مشکلی که هست اینه که وقتی بازی هایی رو که زیرشون نوشته مخصوص سریز اکس و اس پلی میدم یه پنج ثانیه گیر میکنه بعد اجرا میشه مثل فیفا و فورزا و..... اما بقیه بازی هاییی چیزی زیرشون ننوشته بدون تاخیر اجرا میکنه دلیلش چیه دوستان ؟؟

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
سلام
دوستان برای یکی از اقوام میخوام یک عدد دستگاه xbox series s بگیرم
از کجا بگیرم ارزون تر بیفته ؟
اکانت هکی یا بصورت کپی خور میشه ازش استفاده کرد ؟؟ فقط میخواد افلاین بازی کنه
اگه بخوام واسش گیم پس 1 ساله بگیرم ارزون ترین و قاونونی ترین راه چیه ؟؟ دانلود باز ها از استورش راحته ؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام
دوستان برای یکی از اقوام میخوام یک عدد دستگاه xbox series s بگیرم
از کجا بگیرم ارزون تر بیفته ؟
اکانت هکی یا بصورت کپی خور میشه ازش استفاده کرد ؟؟ فقط میخواد افلاین بازی کنه
اگه بخوام واسش گیم پس 1 ساله بگیرم ارزون ترین و قاونونی ترین راه چیه ؟؟ دانلود باز ها از استورش راحته ؟

باید اینترنتی چک کنی ببینی کجا ارزون تر میده ولی الان حدود ۸۵۰۰ هست قیمتش

اکانت هکی و کپی خور کلا ایکس باکس نداره ولی میتونی بدی برات کل هارد بازی آفلاین پر کنن و حدود ۳۰۰-۴۰۰ میگیرن ولی سریز اس چون ۵۰۰ گیگ هست خیلی تعداد زیادی بازی نمیتونی نصب کنی

ارزون ترین راه که بخوای خودت فعال کنی اینه که یکسال اشتراگ گلد روی اکانت فعال کنی و در نهایت یدونه کد یکماهه گیم پس آلتیمیت بزنی که کل اشتراکت تبدیل میشه به ۱۳ ماه آلتیمیت

گزینه جایگزین هم اینه که از کانال های معتبر اشتراک گیم پس بخرید و واسه اینکه ارزون تر بیفته میتونید ظرفیتی ( هوم یا سوییچ ) بگیرید

دانلود از استور هم فوق العاده راحته فقط باید ابتدای کار یکبار dns وارد کنید که کلا ۳۰ ثانیه زمان میبره و اونم فقط یک بار انجام میدین

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام خسته نباشید آقا من کنسول اکس باکس سریز اکس خریدم بعد بازی های اکانتی افلاین ریختم یه مشکلی که هست اینه که وقتی بازی هایی رو که زیرشون نوشته مخصوص سریز اکس و اس پلی میدم یه پنج ثانیه گیر میکنه بعد اجرا میشه مثل فیفا و فورزا و..... اما بقیه بازی هاییی چیزی زیرشون ننوشته بدون تاخیر اجرا میکنه دلیلش چیه دوستان ؟؟

دلیل خاصی نداره و این قضیه روی همه کنسول ها وجود داره و مشکل محسوب نمیشه

ممکنه توی آپدیت های بعدی حل بشه ولی کلا ذهن خودتو درگیرش نکن

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
باید اینترنتی چک کنی ببینی کجا ارزون تر میده ولی الان حدود ۸۵۰۰ هست قیمتش

اکانت هکی و کپی خور کلا ایکس باکس نداره ولی میتونی بدی برات کل هارد بازی آفلاین پر کنن و حدود ۳۰۰-۴۰۰ میگیرن ولی سریز اس چون ۵۰۰ گیگ هست خیلی تعداد زیادی بازی نمیتونی نصب کنی

ارزون ترین راه که بخوای خودت فعال کنی اینه که یکسال اشتراگ گلد روی اکانت فعال کنی و در نهایت یدونه کد یکماهه گیم پس آلتیمیت بزنی که کل اشتراکت تبدیل میشه به ۱۳ ماه آلتیمیت

گزینه جایگزین هم اینه که از کانال های معتبر اشتراک گیم پس بخرید و واسه اینکه ارزون تر بیفته میتونید ظرفیتی ( هوم یا سوییچ ) بگیرید

دانلود از استور هم فوق العاده راحته فقط باید ابتدای کار یکبار dns وارد کنید که کلا ۳۰ ثانیه زمان میبره و اونم فقط یک بار انجام میدین
ممنون :Rose:🙏

• Like
Reactions: ravi

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
.تا اونجاییکه یادمه کل فایل fortnite مثلا 37 گیگ از x به s منتقل شد، بازی اجرا هم شد، بعد که حجم فایل رو چک کردم دیدم شده مثلا 34 گیگ تو s.

. برای rainbow 6 هم بله، بدون اینکه چیزی دانلود کنه بازیو اجرا کرد(بعد از انتقال s به x)
پیرو این موضوع (حجم بازیها از s به x و برعکس) :
بازی gears 5 رو تست گرفتم از s با حجم 34 گیگ به x، که موقع اجرا گفت 10 گیگ دانلود کن.

• Like
Reactions: emaad.mir

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
یک تستی که کردم دست های جدید که روی سریز ها هست به نسبت دسته های قدیمی مصرف باتری خیلی بیشتری دارند!
کنترلر های سریز کلا مصرف باتری بالاتری دارن بخاطر اینپوت لگ کمتر و اتصال پایدار‌تر مصرف باتریشون بیشتره. به PC وصل کنی باتری دو برابر بیشتر عمر می‌کنه.

N0o0bSmoke

کاربر سایت
Oct 24, 2021
127
سلام، من امروز بالاخره سری اس رو خریدم
میشه توضیح بدین که اکانت میخوام بسازم، مهمه چه کشوری باشه یا نه؟ توی ساخت اکانت نکته خاصی هست که لازم باشه رعایت کنم مثل وی پی ان و ...؟
گیم پس از چه سایت یاچنلی بگیرم معتبر و مناسبه؟
دی ان اس خوب اگر امکانش هست معرفی کنین ممنون میشم.
کلا اگر نکته ای آموزشی انگیزشی دارین پذیراااااا هستم :D
با تشششششششکر:x

Mohammad.Mr98

کاربر سایت
Sep 20, 2022
5
دوستان سلام.
من یه سوالی داشتم ازتون.
من تازه تقریبا یک هفته ای میشه که سری ایکس خریدم.و همون موقعی که فروشنده برام کارتنشو باز کرد،دادم بهش ک بازی بریزه.و تقریبا هارد پُر پُر شد.فکر میکنم که آپدیت نکرده باشه به احتمال زیاد.
بعد از چند روز دیدم که داشبورد لگ گرفته.البته فقط زمانی که هیچ بازی ای‌توی بکگراند باز نبود.اگر یک بازی باز بود،هیچ مشکل و لگی نداشت.بعد سرچ کردم و دیدم که خیلیا همین مشکل رو دارن.مشکل بعدی باز شدن بازی های اپتیمایز شده نسل ۹ هستش.مثلا فیفا ۲۲ نسل ۹ بعد از کلیک،حدود ۸ ثانیه طول میکشه که وارد بازی بشه.یعنی ۸ ثانیه توی داشبورد میمونه بعد وارد میشه.یسری گفتن مال پر بودن هارده‌.منم خالیش کردم ولی بازم همونه.الان حدود ۲۴۰ گیگ خالیه.
همه ی اینارو گفتم که این یه سوالو ازتون بپرسم.داشتم با یکی از فروشنده ها توی اینستا صحبت میکردم.دقیقا همینارو بهش گفتم.بعد بهم میگه به احتمال خیلی زیاد سلامت هاردت اومده پایین.اصن من بهم ریختم کلا.اخه تازه یک هفتس گرفتم.میشه مگه؟اومدم از شما بپرسم که مشخصا بهتر میدونین.ممکنه مال آپدیت نشدنش باشه؟چون اگ بخام آپدیت کنم بازیام میپره.حداقل مطمئن بشم که با آپدیت حل میشه و هاردم مشکلی نداره.
دوستان اگه اطلاعی از مشکل من دارین لطفا بگین چون من خیلی روی دستگاه حساسم.و شب و روز ندارم بعد از حرف اون فروشنده.فقط باید مطمئن شم.اگه بدونم حرفش درسته حداقل خیالم راحت میشه و میدونم ک یکاری بکنم.

• Like
Reactions: Taha ghodrat

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
دوستان سلام.
من یه سوالی داشتم ازتون.
من تازه تقریبا یک هفته ای میشه که سری ایکس خریدم.و همون موقعی که فروشنده برام کارتنشو باز کرد،دادم بهش ک بازی بریزه.و تقریبا هارد پُر پُر شد.فکر میکنم که آپدیت نکرده باشه به احتمال زیاد.
بعد از چند روز دیدم که داشبورد لگ گرفته.البته فقط زمانی که هیچ بازی ای‌توی بکگراند باز نبود.اگر یک بازی باز بود،هیچ مشکل و لگی نداشت.بعد سرچ کردم و دیدم که خیلیا همین مشکل رو دارن.مشکل بعدی باز شدن بازی های اپتیمایز شده نسل ۹ هستش.مثلا فیفا ۲۲ نسل ۹ بعد از کلیک،حدود ۸ ثانیه طول میکشه که وارد بازی بشه.یعنی ۸ ثانیه توی داشبورد میمونه بعد وارد میشه.یسری گفتن مال پر بودن هارده‌.منم خالیش کردم ولی بازم همونه.الان حدود ۲۴۰ گیگ خالیه.
همه ی اینارو گفتم که این یه سوالو ازتون بپرسم.داشتم با یکی از فروشنده ها توی اینستا صحبت میکردم.دقیقا همینارو بهش گفتم.بعد بهم میگه به احتمال خیلی زیاد سلامت هاردت اومده پایین.اصن من بهم ریختم کلا.اخه تازه یک هفتس گرفتم.میشه مگه؟اومدم از شما بپرسم که مشخصا بهتر میدونین.ممکنه مال آپدیت نشدنش باشه؟چون اگ بخام آپدیت کنم بازیام میپره.حداقل مطمئن بشم که با آپدیت حل میشه و هاردم مشکلی نداره.
دوستان اگه اطلاعی از مشکل من دارین لطفا بگین چون من خیلی روی دستگاه حساسم.و شب و روز ندارم بعد از حرف اون فروشنده.فقط باید مطمئن شم.اگه بدونم حرفش درسته حداقل خیالم راحت میشه و میدونم ک یکاری بکنم.
اکس باکس کلا بدون اینترنت یه مقدار خنگه. به نظرم مشکلت همون افلاین بودنه. شک داشتی برو اینترنت تایم لودینگ بازیا رو ببین و با دستگاه خودت مقایسه کن. اگه یکی باشه یا نزدیکش طبیعتا هیچ مشکلی نداره.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان سلام.
من یه سوالی داشتم ازتون.
هارد کنسول SSD هست و خیلی با کیفیت. Hdd نیست که در اثر استفاده‌ی زیاد و ضربه خوردن دیسکش خراب بشه و اینا. SSD روی کنسول کف قضیه ۵ سال بصورت متداوم کار کنه (ینی ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته، یکسره!) میره سمت مشکلات. با استفاده‌ی معمولی هم باید ۵۰ هزار ساعتی ازش کار بکشی تا مشکلی براش ایجاد کنی😁

مشکلت بازی‌های افلاینه. گیم‌پس بگیر و بازی دانلود کن و اپدیت باش، این فاصله از بین میره. نگرفتی هم چند ثانیه صبر کن. مشکلی پیش نمیاد

Mohammad.Mr98

کاربر سایت
Sep 20, 2022
5
هارد کنسول SSD هست و خیلی با کیفیت. Hdd نیست که در اثر استفاده‌ی زیاد و ضربه خوردن دیسکش خراب بشه و اینا. SSD روی کنسول کف قضیه ۵ سال بصورت متداوم کار کنه (ینی ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته، یکسره!) میره سمت مشکلات. با استفاده‌ی معمولی هم باید ۵۰ هزار ساعتی ازش کار بکشی تا مشکلی براش ایجاد کنی😁

مشکلت بازی‌های افلاینه. گیم‌پس بگیر و بازی دانلود کن و اپدیت باش، این فاصله از بین میره. نگرفتی هم چند ثانیه صبر کن. مشکلی پیش نمیاد
خیلی ممنونم
چرت و پرت محض گفته
چون به صورت‌ آفلاین از کنسول استفاده میکنی این طور هست
ماله منم این طور هست نه فقط ما که هر کسی که اکانت آفلاین براش میریزن همین طور هست و بازی های X|S با تاخیر چند ثانیه ای بعد از زدن دکمه A اجرا میشه
حتی نسل قبل هم روی ONE X همین طور بود
خیلی ممنون.خیالم راحت شد.واقعا ممنونم ازتون

• Like

Mohammad.Mr98

کاربر سایت
Sep 20, 2022
5
چرت و پرت محض گفته
چون به صورت‌ آفلاین از کنسول استفاده میکنی این طور هست
ماله منم این طور هست نه فقط ما که هر کسی که اکانت آفلاین براش میریزن همین طور هست و بازی های X|S با تاخیر چند ثانیه ای بعد از زدن دکمه A اجرا میشه
حتی نسل قبل هم روی ONE X همین طور بود
الان دوباره پیام داده میگه میتونی کنسولو بیاری من ببینم؟مثلا میخاد ببینه مشکلش چیه

• Like

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,757
نام
محمد امین
خب بالاخره خریدم :D
آقا یه سوال داشتم نمیدونستم کجا بپرسم
این ترتیب بازی کردن Halo و gears of war میگید ما بازی کنیم عشق کنیم؟:D
البته که تا خریدیم نت ترکید