سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
با کابل یا باطری ؟امر
دوستان کسی مشکلی با لانچ بازی ها داره ؟ مثل اینکه کلا مشکل خورده xbox یا حداقل برای من هیچ بازی لانچ نمیشه و ارور 0x80832003 میده
امروز یه بخشی از صیانت رو تصویب کردن شاید از اون باشه چون منم خیلی مشکل داشتم

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
با کابل یا باطری ؟امر

امروز یه بخشی از صیانت رو تصویب کردن شاید از اون باشه چون منم خیلی مشکل داشتم
والا بعید نیست اینترنت شاتل که معروفه به بدون مشکل بودن
امروز دائم در حال قطع و وصل شدن و پکت لاست داشتن عه

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
دوستان من دسته ام بی خود خودش خاموش میشه از چیه؟
اول برو داخل اپ دسته آخرین آپدیت رو بگیر اینو میگم شاید باگی چیزی باشه! اگر دسته ی دومی داری باطری رو بزار داخل اون ببین اینجوری میشه باز!؟ بعد اگر اوکی نشد مشکل از باطری هست ... من خودم هم قلمی 2500 استفاده میکنم هم مال اوریج xbox تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتم... قلمی 20 ساعت شارژ میده مال xbox هم 15 ساعته ... البته بستگی به بازی هم داره شوک بیشتر خالی شدن سریع تر باطری

آخرین ویرایش:

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
اول برو داخل اپ دسته آخرین آپدیت رو بگیر فکر کنم 1.13 باشه اینو میگم شاید باگی چیزی باشه! اگر دسته ی دومی داری باطری رو بزار داخل اون ببین اینجوری میشه باز!؟ بعد اگر اوکی نشد مشکل از باطری هست ... من خودم هم قلمی 2500 استفاده میکنم هم مال اوریج xbox تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتم... قلمی 20 ساعت شارژ میده مال xbox هم 15 ساعته ... البته بستگی به بازی هم داره شوک بیشتر خالی شدن سریع تر باطری
من شک دسه را خاموش میکنم با اینکه حال میده ولی دهنه باطری را سرویس میکنه

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
من شک دسه را خاموش میکنم با اینکه حال میده ولی دهنه باطری را سرویس میکنه
من با شوک فعال و هدست که بهش گیره استفاده میکنم قلمی 15-20 ساعت رو میده بدون اینا احتمالا میره داخل 35 ساعت.... یه دوال سنس هم دارم هر 6 ساعت باید شارژ بشه :-j

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
من با شوک فعال و هدست که بهش گیره استفاده میکنم قلمی 15-20 ساعت رو میده بدون اینا احتمالا میره داخل 35 ساعت.... یه دوال سنس هم دارم هر 6 ساعت باید شارژ بشه :-j
دقیقا بستگی به باتری داره من دوراسل شارژی دارم با شوک و هدست دقیقا 20 ساعت شارژ میده
البته یه جفت هم وارتا شارژی 2600 میلی امپر دارم که اونم واقعا عالیه دقت نکردم چقدر شارژ میده ولی انقدر زیاده که اصلا به چشمم نیومده

آخرین ویرایش:

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,762
نام
محمد امین
سلام
آقا من چند وقته رفته تو مخم ps4 بفروشم یه series s بگیرم
کلا هم میخوام یه fifa بزنم Nba و warzone مد نظرم همین سه تا بازی
دلیل اصلی دو دل بودنم اینه تحریم ایران میترسم برای آنلاین بازی کردن به مشکل بخورم
حالا نظر اساتید چیه ؟ یه راهنمایی میکنید مارو

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
259
دوستان سلام من یه مشکلی دارم نمیتونم از استور خزید کنم...موقع دانلود از گیم پس مشکلی ندارم ولی برای خرید مثلا خرید dlc بازی forza این ارور رو میده اکانتم هم از طریق گوشی با گیفت کارت شارژ کردم ممنون میشم راهنماییم کنید

Attachments

• 16627088874643619766279898633310.jpg
    16627088874643619766279898633310.jpg
    183.8 KB · مشاهده: 12

SWEDAS

کاربر سایت
May 3, 2019
110
سلام
آقا من چند وقته رفته تو مخم ps4 بفروشم یه series s بگیرم
کلا هم میخوام یه fifa بزنم Nba و warzone مد نظرم همین سه تا بازی
دلیل اصلی دو دل بودنم اینه تحریم ایران میترسم برای آنلاین بازی کردن به مشکل بخورم
حالا نظر اساتید چیه ؟ یه راهنمایی میکنید مارو
منم همین کار شمارو کردم پلی ۴ فروختم و ایکس باکس گرفتم با زدن یه dns راحت میشه تحریم دور زد و بازی کرد ولی خب منتهی بعضی وقتا باید وقت بزاری مدام چندین dns تست کنی تا بلاخره یکی جواب بده و این قضیه بعضی وقتا رو مخ میره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر