سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
خیلی ممنون از راهنمایی واقعا بزرگواری میکنید دوستان؛
فقط یه مساله اینکه میگید کنسول رو جاب جا نکنم واقعا صدمه میزنه به کنسول؟ حتی اگه full shut down کنم بعد کنسول رو جابه جا کنم مثلا سه بار در هفته برای دانلود. چون اونجایی که کنسول هست سرعت اینترنت خیلی عالی نیست و مجبورم کنسول رو برای دانلود ببرم یه جا دیگه. با گوشی هات اسپات دانلود میکنم. لپ تاپم هم خرابه نمیتونه با اون دانلود کنم مثل ps4 بریزم تو کنسول. کلا با کنسول خودش راحت ترم

الان سوال دیگه ای برام پیش اومد که گفتید بهتره برای دانلود شب تا صبح کنسول روشن بمونه وگرنه دانلود pause میشه؟ اینجوری بیهوده کنسول روشن میمونه که بعد یه دفعه نصف شب برق بره!!

اصلا این حالت energy saver واسه چی هست؟ من واقعا متوجهش نشدم. برای دانلود که standby گذاشته. بعد اگه بخوایم خاموش کامل کنیم full shut down رو میزنیم دیگه این حالت انرژی سیو واسه چیه؟؟!؟!؟؟!؟!

و مهمترین سوالم که اگه کسی جوابش رو میدونه واقعا ممنون میشم اینه که خونه ما یکم گرد و خاک زیاد میشینه رو کنسول. حالا اگه بعد از بازی نیم ساعت بعد از بازی یه پارچه ای چیزی بندازم رو کنسول که گرد و خاک نگیره ایراد داره؟ اینکه میگید بعد از بازی و full shut down هم باز دور فن چرخش داره ایرادی داره؟ چون اون قسمت دایره فن بعد از بازی نیم ساعت بعدش هم گرمه باز 🤔🤔

دوست عزیز جابه جا کردن کنسول وقتی full shutdown کردین هیچ مشکلی نداره و نیازی هم نیست صبر کن فن کامل متوقف بشه و وقتی کنسول خاموش شد میتونید از برق بکشید و جا به جا کنید

روی کنسول های نسل قبل چون هارد داشت نسبت به جا به جایی حساس بود ولی این نسل چون ssd داره هیچ مشکلی پیش نمیاد

در مورد فعال بودن فن بعد از خاموشی کامل هم ممکنه دلیلش این باشه دمای قطعات بالا باشه و تا زمانی که دما پایین زیاد فن کار کنه ولی کلا به خاطر اینکه کنسول خاموش هست حتی اگه فن کار نکنه هم دما سریع پایین میاد و جای نگرانی نیست

روی حالت stand by هم کنسول مثل حالت عادی دانلود میکنه و اگه اینترنت خوبی داشته باشید میتونید روی این حالت به راحتی دانلود کنید و نیازی نیست کنسول روشن بزارید بمونه

حالت enery saver واسه اینه شما برق کمتری مصرف کنید و وقتی روی این حالت خاموش کنید همیشه کنسول full shutdown میشه

ولی اگه روی stand by بزارید میتونید داخل ستینگ گزینه full shutdown بزنید که کنسول کامل خاموش بشه

اگه روی گرد و خاک هم خیلی حساس هستین وقتی کنسول کامل خاموش کردین بعد یه پارچه روی کنسول بندازید و روی حالت خاموشی کامل نباید فن کنسول کار کنه ولی اگر هم کار میکرد نهایتا از برق بکشید

فقط ترجیحا وقتی کنسول روی استند بای هست از برق نکشید
البته خراب نمیشه ولی بهتره این کارو نکنید چون اگه کنسول در حال ذخیره اطلاعات باشه و یهو برق قطع بشه ممکنه برای اون دیتا مشکل پیش بیاد

Fidoo

کاربر سایت
Aug 6, 2022
3
یه ویدیو دیدم تو یوتیوب نرخ فریم تو رزولوشن های مختلف فرق داشت تو ایکس باکس سری
مثلا اگه بزارم رو ۷۲۰ فریم بالاتری میده مثله پی سی یا نه

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
الان این کامنتت منم درست متوجه نشدم چطوری رزولیشنا عوض میکرد،تی ویایی که من دیدم ده هشتاد میشن و ۴کی،حالا شاید tv فرق داشته

tirdad666

کاربر سایت
Dec 18, 2007
834
دی ان اس رو تغییر دادم به 172... و با اینترنت گوشی راحت ساین این میشه و استور و گیم پس
اما با اینترنت مودمم که تی دی ال تی ای ایرانسل هست t60 هر چی دی ان اس میزنم ارور ریجن میده.مشکل از کجاست؟از مودمه؟

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
وقتی بازی ساز بازی بیرون میده کیفت اجرا و همرا با فرم ریت رو هم میگن مثل بازی والهالا در سری اس کیفیت 1080p 60 فریم اجرا میشه حالا شما از داخل کنسول کیفیتم عوض کنی یا به tv دیگه وصل کنی کیفیت720 باشه بازم 60 فریم میده
غیر از این نیست
یا مثال بازی فورزا دو حالت 30 فریم و 60 فریم داره خودش
لینک ویدیو رو هم بفرس

• Like
Reactions: Fidoo

Numbertwo

کاربر سایت
Oct 23, 2021
11
بستگی به بازی داره اکثر بازی هایی که نسخه نسل هشتمی هستن فریم ریت بازی ها قفل شده شده هستش مثلا تو series s نسخه one s بازی ها اجرا میشه برا همین عنوانی مثل witcher 3 با این که کنسول توانشو داره ولی حتی رو 720 هم 30 فریم اجرا میشه

• Like
Reactions: Fidoo

unestaj

کاربر سایت
Mar 18, 2022
73
دی ان اس رو تغییر دادم به 172... و با اینترنت گوشی راحت ساین این میشه و استور و گیم پس
اما با اینترنت مودمم که تی دی ال تی ای ایرانسل هست t60 هر چی دی ان اس میزنم ارور ریجن میده.مشکل از کجاست؟از مودمه؟
نه داداش بعیید بدونم ربطی به مودم داشته باشه اکثره این مشکلات ربط به نت ایران داره،دارن یه کارایی میکنن،برا منم همینه بعضی مواقع با مودم میره،بعضی موقع ها با شیر کردن گوشی

• Like
Reactions: tirdad666

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان من چند تا بازی رو زده بودم آپدیت و بعد که شروع به آپدیت کرده بود پاز کرده بودم و الان که بازی ها آپدیت جدید دادن و می خوام آپدیت کنم مجبورم آپدیت قبلی رو که حجم بالایی داره رو دانلود کنم و بعد مجدد آپدیت جدید رو دانلود کنم !!! اگر آپدیت قبلی رو که پاز کردم هم بخوام پاک کنم کل بازی پاک میشه !!! راهی هست آپدیتی که پاز کرده بودم رو پاک کنم و با آپدیت جدیدش جایگزین کنم ؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,461
نام
امین
دوستان من چند تا بازی رو زده بودم آپدیت و بعد که شروع به آپدیت کرده بود پاز کرده بودم و الان که بازی ها آپدیت جدید دادن و می خوام آپدیت کنم مجبورم آپدیت قبلی رو که حجم بالایی داره رو دانلود کنم و بعد مجدد آپدیت جدید رو دانلود کنم !!! اگر آپدیت قبلی رو که پاز کردم هم بخوام پاک کنم کل بازی پاک میشه !!! راهی هست آپدیتی که پاز کرده بودم رو پاک کنم و با آپدیت جدیدش جایگزین کنم ؟
عجب حالت مزخرفیه.
همون اخری و نمیتونی دانلود کنی؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
عجب حالت مزخرفیه.
همون اخری و نمیتونی دانلود کنی؟
نه دیگه هرچی تو لیست آپدیت باشه پاک کنی کل بازی پاک میشه !!! این مرض هم از اونجایی هست که xbox برعکس ps مرحله نصب نداره یعنی همونجا که دانلود میکنه فایل رو جایگزین فایل اصلی بازی میکنه
شما حتی اگر موفق بشی به طریقی فایل آپدیت رو هم پاک کنی چون فایل اصلی بازی ناقص شده دیگه بازی اجرا نمیشه !!!

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
میگم شما همون اپدیت اخریو دانلود کنی احتمال زیاد قبلیش از لیستت پاک بشه.
اونو میدونم که بازی پاک میشه.
نه دیگه اصلا شما بازی ای توی لیست آپدیتت از قبل باشه دیگه آپدیت جدیدش رو سرچ نمیکنه تا قبلی رو کامل دانلود و نصب کنی بعد دوباره پیغام آپدیت جدید رو میده !!!
مثلا کال آف دیوتی رو یک آپدیت 10 گیگی پاز شده داشتم آپدیت کرد الان پیغام آپدیت 60 گیگی جدیدش رو داده !!! با این هزینه اینترنت واقعا اینجوری نمیشه دانلود کرد

آخرین ویرایش:

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,195
نام
هادی
سلام دوستان
من سری اس دارم.روی دسته وقتی LT یا RT رو فشار میدم می‌چسبه ته و سخت جدا میشه انگار یه حالت آهنربای داره.این طبیعیه؟
اگه طبیعی نیست چطور درستش کنم؟

unestaj

کاربر سایت
Mar 18, 2022
73
سلام دوستان
من سری اس دارم.روی دسته وقتی LT یا RT رو فشار میدم می‌چسبه ته و سخت جدا میشه انگار یه حالت آهنربای داره.این طبیعیه؟
اگه طبیعی نیست چطور درستش کنم؟
نه طبیعیه عزیز میخوای دو ساعت گیم بزنی بی خیال انقدر حساس نباش راکتور اتمی که نیست،چون دسه نوعه فکر کنم اینطوریه به مرور تو حینه گیم روون میشه،دسه ps3منم همینطور بود درست شد

• Like
Reactions: hadi_gamer

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,195
نام
هادی
نه طبیعیه عزیز میخوای دو ساعت گیم بزنی بی خیال انقدر حساس نباش راکتور اتمی که نیست،چون دسه نوعه فکر کنم اینطوریه به مرور تو حینه گیم روون میشه،دسه ps3منم همینطور بود درست شد
به سرم زده دسته رو باز کنم تمیزش کنم.یکی تو یوتوب این کار رو میکردالبته دسته نو نیست یه ساله دارمش

• Like
Reactions: unestaj

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر