سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

unestaj

کاربر سایت
Mar 18, 2022
73
به سرم زده دسته رو باز کنم تمیزش کنم.یکی تو یوتوب این کار رو میکردالبته دسته نو نیست یه ساله دارمش
اگه وارد نیستی نکن بده تعمیر کار مجرب شایدlt و Rt یه قطعه بخواد چون یک سال استفاده کردیا اگرم واردی انجام بده از تو یوتیوپ

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
سلام دوستان
من سری اس دارم.روی دسته وقتی LT یا RT رو فشار میدم می‌چسبه ته و سخت جدا میشه انگار یه حالت آهنربای داره.این طبیعیه؟
اگه طبیعی نیست چطور درستش کنم؟
ته اون قسمت ها چسب ابری مانند هست که با بودن اونا باعث میشه وقتی تا ته فشار میدی رون بره به پلاستیک دسته فشار نیاره به رور زمان حالت ابری مانند اونا از بین میره به قسمت چسبیش میرسه واین باعث میشه که وقتی تا ته فشار میدی میچسبه
خلاصه 2تا روش داری دسته رو بازکن اونوچسب ها رو حذف کن
یا اون چسب ها پیدا کن عوضشون کن پیدا هم نکردی کمی خلاقیت به خرج بده خودت درست کن کاری که خودم کردم خیلیم راحته

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام دوستان
من سری اس دارم.روی دسته وقتی LT یا RT رو فشار میدم می‌چسبه ته و سخت جدا میشه انگار یه حالت آهنربای داره.این طبیعیه؟
اگه طبیعی نیست چطور درستش کنم؟

احتمالا کلید RT LT رو خیلی فشار دادی و یه پد ضربه گیر داره که بیشتر واسه اینه وقتی کلید هارو فشار میدی صدا نده

چیز خاصی نیست و میتونی خودت تعویض کنی یا اون چیزهای ابر مانند حذف کنی

نیازی هم نیست دسته رو کامل باز کنی فقط پشت دسته ۲ تا تیکه پلاستیک داره که عکسشو میزارم و اینارو جدا کنی به اون قسمت دسترسی پیدا میکنی

IMG_20220807_220629.jpg

با یه کارت پلاستیکی میتونی اون قسمت هارو جدا کنی و خار داره

unestaj

کاربر سایت
Mar 18, 2022
73
دوستان من چند تا بازی رو زده بودم آپدیت و بعد که شروع به آپدیت کرده بود پاز کرده بودم و الان که بازی ها آپدیت جدید دادن و می خوام آپدیت کنم مجبورم آپدیت قبلی رو که حجم بالایی داره رو دانلود کنم و بعد مجدد آپدیت جدید رو دانلود کنم !!! اگر آپدیت قبلی رو که پاز کردم هم بخوام پاک کنم کل بازی پاک میشه !!! راهی هست آپدیتی که پاز کرده بودم رو پاک کنم و با آپدیت جدیدش جایگزین کنم ؟
دو هفته پیش برا من سره یه بازی شد یادم نی چه بازی ده گیگ اپدیت گردم تموم شد رفتم تو بازی اومد بیرون زد شونزده گیگ اپدیت پاکش کردم از عصبانیت دلم میخواست دسه را بشکونم ولی یاده قیمتش افتادم،یه مشت زدم تو پام حرصم یکم خالی شد

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,992
نام
sami
نه دیگه اصلا شما بازی ای توی لیست آپدیتت از قبل باشه دیگه آپدیت جدیدش رو سرچ نمیکنه تا قبلی رو کامل دانلود و نصب کنی بعد دوباره پیغام آپدیت جدید رو میده !!!
مثلا کال آف دیوتی رو یک آپدیت 10 گیگی پاز شده داشتم آپدیت کرد الان پیغام آپدیت 60 گیگی جدیدش رو داده !!! با این هزینه اینترنت واقعا اینجوری نمیشه دانلود کرد
پیشنهاد من به شما اینه که با این هزینه اینترنت بازی که ۶۰ گیگ آپدیت میده رو پاک کنی بره پی کارش

من یک هفته کال اف رو نصب داشتم هر وقت میخواستم وارد این لعنتی بشم آپدیت میداد
تمومی نداره آپدیت های این بازی

SWEDAS

کاربر سایت
May 3, 2019
110
من قبلا ps 4 داشتم و تازگی اومدم Xbox اونجا با هدفون که بازی میکردم راحت صدا های محیط رو میشد تشخیص داد مثلا از کدوم طرف داره تیراندازی میشه ولی تو ایکس باکس اینطوری نیست حالا تنظیمات خاصی داره که این درست بشه ؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
پیشنهاد من به شما اینه که با این هزینه اینترنت بازی که ۶۰ گیگ آپدیت میده رو پاک کنی بره پی کارش

من یک هفته کال اف رو نصب داشتم هر وقت میخواستم وارد این لعنتی بشم آپدیت میداد
تمومی نداره آپدیت های این بازی
دیگه نگران کال آف که نیستم چون بعد آپدیتش تازه فهمیدم فیلتر شده و دیگه از دست آپدیتش راحت شدیم
ولی کلا همونقدر که استفاده از باتری قلمی توی کنترلر احمقانه بوده این روش آپدیت هم از اون احمقانه تر هست ... خیلی از بازی ها رو کلا پاک کنی دوباره بریزی حجم دانلودش کمتر میشه تا اینکه دو تا آپدتیش رو بگیری !!!
یا اینکه برای full shutdown حتما باید بری داخل ستینگ و نمیشه مثل مثل آدم با فشار دکمه کنترلر خاموشش کنی
این مشکلات رو بعد یک ساعت استفاده از کنسول میشه فهمید ولی هیچکس در ماکروسافت خراب شده اهمیتی نمیده که این مشکلات رو رفع کنه بعدش میگن چرا نصف ps هم نمیتونیم بفروشیم !!!

• Like
Reactions: m.a.t

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
من قبلا ps 4 داشتم و تازگی اومدم Xbox اونجا با هدفون که بازی میکردم راحت صدا های محیط رو میشد تشخیص داد مثلا از کدوم طرف داره تیراندازی میشه ولی تو ایکس باکس اینطوری نیست حالا تنظیمات خاصی داره که این درست بشه ؟
یک سری نرم افزار در فروشگاهش هست مثل دالبی اتمس و ویندوز سونیک که نصب میکنی و کیفیت صدای گیمینگ رو ارتقا میده
ولی اصلا انتظار اون صدای 3d کنسول PS5 رو نداشته باش چون اون بصورت سخت افزاری شبیه سازی میشه اما در XBOX به صورت نرم افزاری

• Like
Reactions: unestaj and SWEDAS

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,992
نام
sami
دیگه نگران کال آف که نیستم چون بعد آپدیتش تازه فهمیدم فیلتر شده و دیگه از دست آپدیتش راحت شدیم
ولی کلا همونقدر که استفاده از باتری قلمی توی کنترلر احمقانه بوده این روش آپدیت هم از اون احمقانه تر هست ... خیلی از بازی ها رو کلا پاک کنی دوباره بریزی حجم دانلودش کمتر میشه تا اینکه دو تا آپدتیش رو بگیری !!!
یا اینکه برای full shutdown حتما باید بری داخل ستینگ و نمیشه مثل مثل آدم با فشار دکمه کنترلر خاموشش کنی
این مشکلات رو بعد یک ساعت استفاده از کنسول میشه فهمید ولی هیچکس در ماکروسافت خراب شده اهمیتی نمیده که این مشکلات رو رفع کنه بعدش میگن چرا نصف ps هم نمیتونیم بفروشیم !!!
البته این مشکل full shutdown قابل حله

شما کنسول رو بزار رو حالت energy saver هر جوری خاموش کنی کنسول full shutdown میشه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین

شما کنسول رو بزار رو حالت energy saver هر جوری خاموش کنی کنسول full shutdown میشه
من رو هر دو مورد و حتی فول شات داون میکنم بازم هارد جانبی و خاموش نمیکنه.

• Wow
Reactions: unestaj

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا

در کنار این، دو تا گزینه برای آپدیت اتوماتیک هست (یکی برای بازی‌ها و یکی هم خود کنسول) که اون‌ها رو هم باید دقت کرد که تیک نخورده باشن. :D اگه اون‌ها فعال باشن، حتی روی Energy Saver هم بعضی وقت‌ها کنسول به شکل مخفیانه(!) روشن می‌شه و چک می‌کنه ببینه چیزی برای دانلود اومده یا نه. این قضیه رو وقتی فهمیدم که یه بار نصف شب به طور اتفاقی دیدم فن کنسول داره کار می‌کنه و حیرت کردم و فکر کردم کنسول جن‌زده شده! :D بعدش یه سرچی زدم و دیدم جریان اینه و کلاً ایکس باکس علاقه زیادی به جستجو برای آپدیت داره، حتی توی حالت‌هایی که آدم فکر می‌کنه دیگه خبری از این چیزا نیست!
ولی دیگه اون گزینه‌ها که غیرفعال باشن و روی حالت Energy Saver هم باشه، بعید می‌دونم روشن بشه. حداقل توی تست‌هایی که من کردم و با روش‌های مختلف امتحان کردم که بفهمم روشن می‌شه یا نه، نشده بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر