سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

THE BEST BOY

کاربر سایت
Aug 14, 2011
802
نام
امير
دوستان تو ps4 میشه دی ال سی که رو فلان اکانت خریده شده رو تو اکانت خودتم بازیش کرد

الان ایکس باکس هم چنین قابلیتی داره؟ چون من میخوام destiny 2 witch queen رو، روی یه اکانت دیگه بخرم و بعدش با شیر کردنش، رو اکانت خودمم که نسخه مجانی destiny 2 روشه هم فعال میشه؟

• Like
Reactions: robot.boy81

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,238
سلام یکی از دوستام سری اس داره میگفت دیروز کنسول رو روشن کرده همچین چیزی اومده رو صفحه ؟
باید چکار کنه؟ من خودم هیچوقت ب همچین مشکلی بر نخوردم خودم .

Attachments

• WhatsApp Image 2022-07-27 at 3.53.23 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-27 at 3.53.23 PM.jpeg
    34.8 KB · مشاهده: 40

P0UYA

کاربر سایت
Apr 19, 2010
153
نام
پویا
سلام یکی از دوستام سری اس داره میگفت دیروز کنسول رو روشن کرده همچین چیزی اومده رو صفحه ؟
باید چکار کنه؟ من خودم هیچوقت ب همچین مشکلی بر نخوردم خودم .
این خواسته آپدیت بشه نتونسته، برای من با تغییر نت یا VPN حل میشه و آپدیت میشه

SWEDAS

کاربر سایت
May 3, 2019
110
نت عوض کن،دی ان اس،ساین اوت شو،نهایت درست نشد از اول دانلودش کن
همه این کارا کردم درست نشد
اصلا حتی یک درصد هم جلو نمیره تا میزنم دانلود شه فوری اون ارور لعنتی میاد
بقیه بازیا تست کردم مشکلی ندارن فقط این doom وامونده اینطوریه

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
همه این کارا کردم درست نشد
اصلا حتی یک درصد هم جلو نمیره تا میزنم دانلود شه فوری اون ارور لعنتی میاد
بقیه بازیا تست کردم مشکلی ندارن فقط این doom وامونده اینطوریه
بلدی با پی سی دانلود کنی،شاید با پیسی بشه،یا بده کسی که دیتاشا داره برات بریزه رو هارد،اگرم میخوای با خوده کنسول بگیری چن روز دیگه تست کن احتمالن درست شه

• Like
Reactions: SWEDAS

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
دوستان تنظیمات سری ایکس اگر روی 4k باشه بازی های کلا رو این رزلوشین اجرا میشن ؟ وقتی میزارم ۱۰۸۰ یجوری میشه بازیها روی تلویزیون 4k اما رو 4k که هست همه چی بهتر میشه حالا به کنسول فشار که نمیاد همیشه رو این گزینه باشه؟

• Like
Reactions: laurapalmer

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
دوستان تنظیمات سری ایکس اگر روی 4k باشه بازی های کلا رو این رزلوشین اجرا میشن ؟ وقتی میزارم ۱۰۸۰ یجوری میشه بازیها روی تلویزیون 4k اما رو 4k که هست همه چی بهتر میشه حالا به کنسول فشار که نمیاد همیشه رو این گزینه باشه؟
نه چه فشاری کنسول برا رزولیشن 4k طراحی شده در اصل فقط جای کنسول خنک باشه حتمان مخصوصان تو این هوای خیلی گرم

• Like
Reactions: ravi and yar_66

Hosseingh

کاربر سایت
Jul 22, 2022
5
سلام
من یه سری مشکلات دارم با series x میخوام ببینم کس دیگه ای ام این مشکلات و داشته یانه
اولیش اینه که دو سه بار وسط بازی کنسول خاموش شد دو بارش فقط تو فیفا بود
یه مشکل دیگه اشم این بود که خیلی تو رابط کاربریش هنگ میکرد یا صفحه بعد و باز نمیکرد یا بازی دیر باز میشد

سلام داداش من سری اس دارم الان به این مشکل خوردم فقط در فیفا این مشکلو دارم. ریست کردم کنسولو دوباره نصب کردم بازم اوکی نشد.
شما تونستی مشکلت رو حل کنی یا نه اگه تونستی چجوری؟
سلام
من یه سری مشکلات دارم با series x میخوام ببینم کس دیگه ای ام این مشکلات و داشته یانه
اولیش اینه که دو سه بار وسط بازی کنسول خاموش شد دو بارش فقط تو فیفا بود
یه مشکل دیگه اشم این بود که خیلی تو رابط کاربریش هنگ میکرد یا صفحه بعد و باز نمیکرد یا بازی دیر باز میشد

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
568
سلام داداش من سری اس دارم الان به این مشکل خوردم فقط در فیفا این مشکلو دارم. ریست کردم کنسولو دوباره نصب کردم بازم اوکی نشد.
شما تونستی مشکلت رو حل کنی یا نه اگه تونستی چجوری؟

از یک تبدیل 3 به 2 پریز برق دیگه استفاده کنید
کنسول یک بار کلیر کش شود... هم برای سری اس و هم برای سری ایکس

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
971
نام
محسن
دوستان برا انتقال سیو بازی ها از سری s به سری x چه راهی رو پیشنهاد میدید؟ میشه تو خود کلود سیو هارو انتقال داد و اینکه چطوری؟ یا با فلش هم میشه انتقال داد ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر