سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
واسه منم جدیدا چند بار اتفاق افتاده
باگ نرم افزاریه احتمال زیاد آپدیت بعدی حل میشه
منم همین مشکلو دارم
درود
من این مشکلو با آپدیت قبلی داشتم،وقتی به این مشکل برخوردم که اگه اینترنت آف بود و کنسولو روشن میکردم بعد تقریبا 2 دقیقه هوم لود میشد ولی وقتی با اینترنت آن کنسولو روشن میکردم دیگه همچین مشکلی برام نبود شما یه بار با اینترنت آن تست بزن شاید مشکلت حل شد.
ولی از آپدیت جدید که تقریبا سه هفته پیش اومد این مشکل کامل برام حل شده و با اینترنت آف هم بعد روش کردن کنسول هوم بدون مشکل لود میشه.
من این مشکل رو تونستم با کلیر کش کردن کنسولم حل کنم
وقتی بار اول کنسول رو باز میکردم این طوری میشد بعد ری استارت میکردم درست میشد
دوستانی که میخوان نحوه کلیر کش کردن رو بگم بهشون

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
من این مشکل رو تونستم با کلیر کش کردن کنسولم حل کنم
وقتی بار اول کنسول رو باز میکردم این طوری میشد بعد ری استارت میکردم درست میشد
دوستانی که میخوان نحوه کلیر کش کردن رو بگم بهشون
دوست عزیز لطف کن آموزشش رو بزار

و این که با کلیر کش چه اتفاقاتی میوفته دقیقا؟!

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
دوست عزیز لطف کن آموزشش رو بزار

و این که با کلیر کش چه اتفاقاتی میوفته دقیقا؟!
کلیر کش دقیقا عملکردش همانند کلیر کش گوشی هست فایل های مرده پاک میشه و
باعث افزایش سرعت و رفع باگ ها و بعضا مشکل کندی که در کنسول ایجاده شده درست میشه
نحوه کلیر کش کردن در سری اس به این صورت
1.ابتدا کنسول رو turn off کنید نه shut down صبر کنید کنسول کامل خاموش بشه فنش دیگه کار نکنه( با شات داون کردن کلیر کش انجام نمیشه تست شده)( از قسمت تنظیمات turn off در حالت enrgey server بذارین نه. Standby)
2.سپس پلاک برق رو از پشت کنسول دربیارین همون کابلی که از پریز برق به پشت کنسول وصل میشه اونو در بیارن توجه کنید اونو پلاگ رو دربیارن نه اینکه بگین از پریز بکشیم
3.سپس 30 الی 60 ثانیه صبر کنید و بعد پلاگ به جاش وصل کنید و کنسول رو روشن کنید تمام
کنسول کلیر کش میشه وعملکرد کنسول بهتر میشه باگ ها رفع میشه
و مشکلی که من داشتم تو پست بالا با این روش کاملا درست شد
هر چند گاهی برای عملکرد بهتر کنسول کلیر کش کنید
در مورد سری ایکس هم بعدا توضیح میدم به چه صورته

Hosseingh

کاربر سایت
Jul 22, 2022
5
سلام من ایکس باکس سری اس دارم،
فیفا22 رو وقتی اجرا میکنم بیشتر موقع ها بازی کرش میکنه و صفحه پیکسلی میشه میپره بیرون یا کنسول خامو‌ش میشه. کالاف وارزون رو چک کردم مشکلی نداشت راحت بازی کردم.
چیکار کنم به نظرتون خیلی کلافم کرده؟

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
با سلام امروز fall guys رو دانلود و بازی کردم و بسی چسبید اولین بازیه انلاینی بود که تو عمرم میکردم و وسوشه شدم که یه بازی انلاین خفن هم تجربه کنم نه که fall guys خفن نباشه منظورم گرافیک خفن و این جور چیزاست رفتم تو استور و چند تا بازی انلاین فری تو پلی نشون کردم ممنون میشم کمکم کنید تا یکی از این بازیا رو انتخاب کنم
1 COD WARZONE PACIFIC
2 PUBG
3 ENLIST (اول شخص جنگ جهانی دوم هست)
4 DESTINY 2 (این یکی اگر واقعا قشنگه بگید اخه حجمش خیلی بالاست 100 گیگ بود و من قصد خرید جداگانه DLC هم براش ندارم)
5 WAR THUNDER (انگار جنگ تانک و هواپیماست)
6 APEX LEGEND
7 HALO INFINITE
ملاکم برای انتخاب اینه که اول خیلی سرعت بالای اینترنت نیاز نداشته باشه من اینترنت 16 مگ مخابرات دارم و باهاش FALL GUYS به خوبی اجرا میشد یعنی سرعت اینترنتی که دارم کفاف خوب اجرا شدنش رو بده سرورای قوی داشته باشه و لگ نداشته باشه و چیلتر نباشه بازی و دوم بازی نیازی برای خرید درون برنامه ای برای پیشرفت تو بازی نداشته باشه یعنی بدون خرج کردن پول بشه توش پیشرفت کرد ممنون میشم جواب بدید

SWEDAS

کاربر سایت
May 3, 2019
110
وقتی دارم یه بازی دانلود میکنم و یه بازی اجرا میکنم سرعت دانلود میاد پایین خودکار راهی هست بشه غیر فعالش کرد اینو و موقع اجرا بازی سرعت دانلود پایین نیاد‍؟

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
سلام من آپدیت یه بازی را کنسل کردم ورداشت کله بازی را پاک کرد واقعان داشبورد ایکس باکس داغونه یه کنسول نسل نهمی آنقدر دربه داغون باشه رو پلی فور که یه نسل قبل تر اصلان اینطور نیست که بازی را پاک کنه یه باگه عجیب،رو ایکس باکس🙄

• Like
Reactions: SWEDAS

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه
سلام من آپدیت یه بازی را کنسل کردم ورداشت کله بازی را پاک کرد واقعان داشبورد ایکس باکس داغونه یه کنسول نسل نهمی آنقدر دربه داغون باشه رو پلی فور که یه نسل قبل تر اصلان اینطور نیست که بازی را پاک کنه یه باگه عجیب،رو ایکس باکس🙄
داشبورد باید کلا عوض بشه و سر راست بشه شیک و تر تمیز مثل Ps5

• Like
Reactions: laurapalmer

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
با سلام امروز fall guys رو دانلود و بازی کردم و بسی چسبید اولین بازیه انلاینی بود که تو عمرم میکردم و وسوشه شدم که یه بازی انلاین خفن هم تجربه کنم نه که fall guys خفن نباشه منظورم گرافیک خفن و این جور چیزاست رفتم تو استور و چند تا بازی انلاین فری تو پلی نشون کردم ممنون میشم کمکم کنید تا یکی از این بازیا رو انتخاب کنم
1 COD WARZONE PACIFIC
2 PUBG
3 ENLIST (اول شخص جنگ جهانی دوم هست)
4 DESTINY 2 (این یکی اگر واقعا قشنگه بگید اخه حجمش خیلی بالاست 100 گیگ بود و من قصد خرید جداگانه DLC هم براش ندارم)
5 WAR THUNDER (انگار جنگ تانک و هواپیماست)
6 APEX LEGEND
7 HALO INFINITE
ملاکم برای انتخاب اینه که اول خیلی سرعت بالای اینترنت نیاز نداشته باشه من اینترنت 16 مگ مخابرات دارم و باهاش FALL GUYS به خوبی اجرا میشد یعنی سرعت اینترنتی که دارم کفاف خوب اجرا شدنش رو بده سرورای قوی داشته باشه و لگ نداشته باشه و چیلتر نباشه بازی و دوم بازی نیازی برای خرید درون برنامه ای برای پیشرفت تو بازی نداشته باشه یعنی بدون خرج کردن پول بشه توش پیشرفت کرد ممنون میشم جواب بدید
به نظرم cod بیخی شو چون پینگ خوب میخواد
پینگت خوب نباشه رو هوا زدنت هرچند کلا به نظرم سروراش بهتر شدن
بین اینا اگه بتل رویال میخوای apex اگه نه halo
جفت بازیا سرورای خوبی دارن پینگ خیلی خفنی نمیخوان اگه اهل ریسینگ وماشین هستی horizon5 هم پلی کن پشیمون نمیشی

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
جفت بازیا سرورای خوبی دارن پینگ خیلی خفنی نمیخوان اگه اهل ریسینگ وماشین هستی horizon5 هم پلی کن پشیمون نمیشی
ببخشید این بتل رویال دقیقا چه جور مودیه؟

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
وارزون و اپکس سخته برات ، غیر اینا هر چی دوس داشتی بازی کن به نظرم ، وارزون که اصلا نمیتونی بازی کنی ، اپکسم تا راه بیفتی خسته میشی

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
ببخشید این بتل رویال دقیقا چه جور مودیه؟
داخل یه مپ حدود ۱۰۰ تا پلیر هستن اخرین نفر یا گروهی که زنده میمونه برنده میشه
اولشم هیچی نداری باید داخل مپ بگردی برای خودت لوت تجهیزات جمع کنی
خلاصه اگه یه گروه باشی اونم حال میده
Pubg بتل رویاله
کلا بازی های بتل رویال اوایلش سخته تا قلقش بیاد دستت ولی راه میفتی

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
داخل یه مپ حدود ۱۰۰ تا پلیر هستن اخرین نفر یا گروهی که زنده میمونه برنده میشه
اولشم هیچی نداری باید داخل مپ بگردی برای خودت لوت تجهیزات جمع کنی
خلاصه اگه یه گروه باشی اونم حال میده
Pubg بتل رویاله
کلا بازی های بتل رویال اوایلش سخته تا قلقش بیاد دستت ولی راه میفتی
میگم اطلاع دارید بچه های ایکس باکس سایت بیشتر کدوم بازیو انجام میدن؟ برم اگه بشه باهاشون بازی کنم اصلا خیلی خوب میشه در این رابطه یه نظر سنجی برگزار بشه ببینیم پر طرفدار ترین بازی انلاین بین ایکس باکس فنا کدومه؟

پ.ن: راستی من هدفون ندارم تو این بازیای انلاین به مشکل نمیخورم؟ بازی های فری تو پلی نیاز به اشتراک گلد ندارن دیگه؟ و در اخر این که من خیلی وقت برای بازی کردن ندارم با اینحال به من بازی انلاین مود بتل رویال رو توصیه میکنید؟ چون اینجور که معلومه باید بری تو مپ بچرخی و فکر کنم وقت زیادی میطلبه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: all4u

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
چرا صدا پا خیلی مهمه تو بازی های شوتر انلاین شما اگر میتونی هدفون تهیه کنی چ بهتر اگر نمیخوای هزینه کنی با earphone گوشیت هم میتونی صدا پا بگیری
بستگی به بازیش داره خیر شما نمیتونی بچرخی rpg که نیست میزنن میکشنت بیشتر سرعتیه این بازیا ولی اگر اول بشی مثلا تو کالاف یا پابجی نزدیک ۲۰ دیقه تا نیم ساعت هر مچ
هدفونی که صدا بیاد ازش دارم ولی دارای قابلیت مکالمه نیست راستیش دیشب رفتم همه این بازیا به غیر از war thunder رو تو چیزتیوب نگاه کردم گیمپلیشون رو راستیش از pubg اصلا خوشم نیومد مپش خیلی بزرگ بود و زیاد زد و خورد نداشت توش و از همه بدتر تو اسلحه هاش اصلا یه اسنایپر خفن ندیدم من دوست دارم اسلحم اسنایپر باشه برم یه بلندی اسنایپ کنم ملتو این که برم تو شکم ملت زیاد با استایل بازی من هم خونی نداره با apex و enlisted بیشتر حال کردم ولی سرور همشون بدون شک وارزون بود که میگید هم سخته هم سروراش جواب گو نیستن برای ایران حالا موندم چکار کنم

• Like
Reactions: Thanos

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر