سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
آره باهاش تماس گرفتم گفت تلگرام اوکیش میکنم امیدوارم اوکی کنه
ولی طبق ایمیل خود مایکروسافت به علت درخواست خود فرد اشتراک ریفاند شده
ایشالا که مشکلتون حل میشه
برای منم این مشکل پیش اومده
2 تا ایمیل اومده برام
اولیش نوشته بر خلاف قوانین مایکروسافت بوده اکانتم و گیم پسم کنسل شده
تو دومیش نوشته ریفاند شده
من پیگیر شدم دیدم گویا یه باگی بوده تو سیستم خرید مایکروسافت که ازش سوءاستفاده میشده
این اکانتهایی هم که کنسل شدن اکثرا از طریق همین باگ خریداری شده بودن
اگر اشتباه نکنم تو همین سایت هم یکی از دوستان به همین مورد اشاره کرده بودن
اگر فروشگاهی که ازش خریدین معتبر هست ایشالا کارتون رو راه میندازه

• Love
Reactions: Horror

crashh

کاربر سایت
Aug 7, 2010
292
دوستان یه سوال
منی که تلوزیونم 4k نیست فرقی بین سری s و x هست برام؟
روی فول اچ دی تفاوتی بین سری s و ps4 هست؟یعنی حس رفتن به نسل بعدیو میده؟

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
دوستان یه سوال
بله بازم فرق هست تو جزئیات بازی
در صورتی که مشکل بودجه ندارید حتما سریز اکس بخرید در غیر این صورت بهترین گزینه سریز اس هست

• Like
Reactions: all4u and crashh

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
دوستان یه سوال
اگه با دید اینده نگری خرید میکنی ایکس بگیر
نه که برای حال حاضر میگیری سری اس بگیر تو tv 1080 فرق اس و ایکس چیزی حدود بین 10 الی 15 درصد که باید خیلی ریز بین باشی
تو یوتوب سرچ بزنی مقایسه اش هست 1080 فرق بین اس و ایکس
در مورد ps4 عرض کنم اکثر بازی هاش 30 فریم اجرا میشه در صورتی که اس 60 فریم اجرا میشه

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
اگه با دید اینده نگری خرید میکنی ایکس بگیر
نه که برای حال حاضر میگیری سری اس بگیر تو tv 1080 فرق اس و ایکس چیزی حدود بین 10 الی 15 درصد که باید خیلی ریز بین باشی
تو یوتوب سرچ بزنی مقایسه اش هست 1080 فرق بین اس و ایکس
در مورد ps4 عرض کنم اکثر بازی هاش 30 فریم اجرا میشه در صورتی که اس 60 فریم اجرا میشه
طبیعتا از اینده خبر ندارم ولی هیچ کنسولی تو تاریخ نبوده که وضع تکنیکی بازیای اول نسلش بهتر از اخر نسلش باشه.
همیشه بهبود پیدا کرده.

SixBox

کاربر سایت
Mar 24, 2022
409
سیستم ماکروسافت کلا مسخره ست . گیمی که هیچ نیازی به آپدیت ش ندارم و کلا4ساعت کریر میخام بزنم و هیچ آپدیتی هم برای کریر ش نیومده رو باید اجبارا آپدیت کنم و بشینم 3ساعت پای دانلود

صد رحمت به سونی . ماکروسافت حتی یدونه اچیومنت آفلاین هم بهت نمیده هر غلطی میخای کنی باید بشینی پای دانلود قبل ش

دیسک بذاری میگه محتوا دیسک هم باید دانلود کنی تا بتونی تازه آپدیت عنوان رو هم دانلود کنی در ادامه :)) سیستم رایت فایل واقعا برای قرون وسطا ست

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
سیستم ماکروسافت کلا مسخره ست . گیمی که هیچ نیازی به آپدیت ش ندارم و کلا4ساعت کریر میخام بزنم و هیچ آپدیتی هم برای کریر ش نیومده رو باید اجبارا آپدیت کنم و بشینم 3ساعت پای دانلود

صد رحمت به سونی . ماکروسافت حتی یدونه اچیومنت آفلاین هم بهت نمیده هر غلطی میخای کنی باید بشینی پای دانلود قبل ش

دیسک بذاری میگه محتوا دیسک هم باید دانلود کنی تا بتونی تازه آپدیت عنوان رو هم دانلود کنی در ادامه :)) سیستم رایت فایل واقعا برای قرون وسطا ست
من نمیدونم تازه میگفتن نسل نه دیگه خبری از اون حجمای سنگین نیست،من چن روز پیش فورزا پنج اپدیت کردم ده گیگ با چه مکافاتی رفتم تو بازی بعد یه دقیق اومد بیرون گفت شونزده گیگ اپ دیت میخواد،خیلی محترمانه اومدم بیرون و بازیم از صد جا کنسول پاک کردم،صد رحمت به نسل قبل پس چی بود انقدر میگفتن حجم بازیا نصف میشه،جدا میشه؟

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان دو تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید سوال اولم اینه که بعضی از بازیای بکوارد که حذف شدن مثل ace combat fires of liberation و test drive unlimited و driver sf من اگه دیسک xbox 360 اورجیناله این بازیا رو گیر بیارم و بذارم داخل کنسول میشه اجرا یا دانلودشون کرد یا امکان پذیر نیست؟ سوال دومم هم اینه که من جدیدا یه بازی quantom break خریدم که همراه خودش یه کد برای دانلود رایگان بازیه alan wake داشت یه کد 25 حرف و رقمی میخواستم بدونم من الان کجا باید این کد بزنم که فعال شه بتونم بازی رو بگیرم؟ از کجا بفهمم کد منقضی و یا قبلا استفاده نشده؟ رو خوده برگه چیزی در رابطه با تاریخ انقضا ندیدم و این که اگر کد قبلا استفاده شده باشه من الان دوباره بزنمش که خطر بن نداره؟

• Like
Reactions: laurapalmer

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان دو تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید سوال اولم اینه که بعضی از بازیای بکوارد که حذف شدن مثل ace combat fires of liberation و test drive unlimited و driver sf من اگه دیسک xbox 360 اورجیناله این بازیا رو گیر بیارم و بذارم داخل کنسول میشه اجرا یا دانلودشون کرد یا امکان پذیر نیست؟ سوال دومم هم اینه که من جدیدا یه بازی quantom break خریدم که همراه خودش یه کد برای دانلود رایگان بازیه alan wake داشت یه کد 25 حرف و رقمی میخواستم بدونم من الان کجا باید این کد بزنم که فعال شه بتونم بازی رو بگیرم؟ از کجا بفهمم کد منقضی و یا قبلا استفاده نشده؟ رو خوده برگه چیزی در رابطه با تاریخ انقضا ندیدم و این که اگر کد قبلا استفاده شده باشه من الان دوباره بزنمش که خطر بن نداره؟

اگه بازی های ۳۶۰ توی لیست بازی های قابل پشتیبانی بکوارد باشه بله میتونید دیسک بخرید و بازی کنید

باید به این لینک برید و لاگین کنید بعد کد وارد کنید فقط دقت کنید بدون قندشکن نمیشه و ترجیحا آی پی آمریکا بزنید

redeem.microsoft.com

وقتی کد وارد کنید پیغام میده این کد قبلا مصرف شده یا هر چیز دیگه ای

اگه بازی آورد تایید میکنید و به اکانت اضافه میشه

استفاده شده باشه کد دوباره نمیتونید وارد کنید و هیچ خطری هم نداره حتی هزار بار تلاش کنید کد فعال کنید

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
اگه بازی های ۳۶۰ توی لیست بازی های قابل پشتیبانی بکوارد باشه بله میتونید دیسک بخرید و بازی کنید

باید به این لینک برید و لاگین کنید بعد کد وارد کنید فقط دقت کنید بدون قندشکن نمیشه و ترجیحا آی پی آمریکا بزنید

redeem.microsoft.com

وقتی کد وارد کنید پیغام میده این کد قبلا مصرف شده یا هر چیز دیگه ای

اگه بازی آورد تایید میکنید و به اکانت اضافه میشه

استفاده شده باشه کد دوباره نمیتونید وارد کنید و هیچ خطری هم نداره حتی هزار بار تلاش کنید کد فعال کنید
جزو لیست بودن ولی الان نیستن زیرشون به جای بر چسب قیمت بر چسب view for more information خورده مثل mgs hd collection 2 ,3 و forza horizon 1 هر چی هم تو نت گشتم جوابی برای رد یا درست بودن این قضیه پیدا نکردم در ضمن ممنون بابت پاسخگوییتون

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
جزو لیست بودن ولی الان نیستن زیرشون به جای بر چسب قیمت بر چسب view for more information خورده مثل mgs hd collection 2 ,3 و forza horizon 1 هر چی هم تو نت گشتم جوابی برای رد یا درست بودن این قضیه پیدا نکردم در ضمن ممنون بابت پاسخگوییتون

من چک کردم driver sf و ace combat و قابل اجرا هست روی one-series

متاسفانه test drive نتونستم مطمئن بشم اجرا میشه یا نه ولی اگه داخل لیست باشه قطعا اجرا میشه

از اینا هم فورتزا هورایزون اجرا میشه

متال اچ دی کالکشن هم اجرا میشه

SixBox

کاربر سایت
Mar 24, 2022
409
من نمیدونم تازه میگفتن نسل نه دیگه خبری از اون حجمای سنگین نیست،من چن روز پیش فورزا پنج اپدیت کردم ده گیگ با چه مکافاتی رفتم تو بازی بعد یه دقیق اومد بیرون گفت شونزده گیگ اپ دیت میخواد،خیلی محترمانه اومدم بیرون و بازیم از صد جا کنسول پاک کردم،صد رحمت به نسل قبل پس چی بود انقدر میگفتن حجم بازیا نصف میشه،جدا میشه؟
کم حجم شدن بازیهای برای ps5 هست که سونی ساختار و تکنولوژی ش رو داره . عقل ماکروسافت به این چیزا نمیرسه هیچ در حد اچیونت آنلاک نشدن و آپدیت اجباری گیر کردن بندگان خدا. بیچاره کسی دیسک داره بشینه خوشگل یکبار دیگه دیتا داخل دیسک هم دانلود کنه :))

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
من چک کردم driver sf و ace combat و قابل اجرا هست روی one-series

متاسفانه test drive نتونستم مطمئن بشم اجرا میشه یا نه ولی اگه داخل لیست باشه قطعا اجرا میشه

از اینا هم فورتزا هورایزون اجرا میشه

متال اچ دی کالکشن هم اجرا میشه
پس این بازیا رو one و series با این که دیگه به صورت دیجیتالی قابل خرید نیستن ولی میشه با دیسک اورجینالشون رایگان دانلودشون کرد دیگه؟ ببخشید دوباره پرسیدم برای اطمینان کامل پیدا کردن هست چون میخوام دیسک بخرم

• Like
Reactions: laurapalmer

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر