سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
این چه وضعیه طرفداری عه
اینجا هیچ کسی قبول نداره ایراد ها رو همیشه باید خوب گفت از کنسول
برای من بازی مهمی بوده حتما که انقدر ناراحت شدم
چون بازی آنلاین بوده وسط بازی ای که مهمه باید بگه اپدیت کن همینه که هست؟
خنده داره نظرتون
طرفداری چیه مومن
من خودم سونی فنم =)) x_x

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,072
نام
شایان
طرفداری چیه مومن
من خودم سونی فنم =)) x_x
بابا اینجا انقدر به ایرادات حساس هستن که آدم فکر میکنه همه طرفدار مایکرو هستن 😂
ولی جدی خوب وسط بازی جالب نیست میندازه بیرون
بازم ببخشید اگر بد صحبت کردم خیلی اعصابم خورد شد سر این داستان

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
سیستم جریان هوا xbox series x

کنسول از زیر و پشت کنسول هوا رو میکشه

View attachment 261890
دوست عزیز سیستم جریان هوای سریز اس چطوره داری عکسشو؟من افقی که گذاشتم بعد یه مدت فنش به صدا افتاد هرروزم بیشتر میشد صداش بعد عمودی گذاشتمش الان صدای فنش کمتر شده.میخوام ببینم عمودی بذاری مشکلی از نظر جریان هوای ورودی خروجی که پیدا نمیکنه؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوست عزیز سیستم جریان هوای سریز اس چطوره داری عکسشو؟من افقی که گذاشتم بعد یه مدت فنش به صدا افتاد هرروزم بیشتر میشد صداش بعد عمودی گذاشتمش الان صدای فنش کمتر شده.میخوام ببینم عمودی بذاری مشکلی از نظر جریان هوای ورودی خروجی که پیدا نمیکنه؟

عکس که توضیح داده باشه پیدا نکردم ولی در کل series s از کنار کنسول که یه سری سوراخ ریز داره هوا میکشه داخل و از بالای کنسول خارج میکنه

Xbox-Series-S-on-a-table-side-lit.jpg

• Like
Reactions: Saeedking369

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام دوستان
امروز که اومدم پای سیستم دیدم نمیتونم از بازی ها استفاده کنم و اکانت آلتیمیت انگار دیگه ندارم
رفتم چک کردم ایمیل رو دیدم بله جناب فروشنده محبت کردن زدن خریدی که ازشون کردم رو سرخود ریفاند کردن

کاریش نمیشه کرد نه؟

• Sad

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
575
سلام دوستان
امروز که اومدم پای سیستم دیدم نمیتونم از بازی ها استفاده کنم و اکانت آلتیمیت انگار دیگه ندارم
رفتم چک کردم ایمیل رو دیدم بله جناب فروشنده محبت کردن زدن خریدی که ازشون کردم رو سرخود ریفاند کردن

کاریش نمیشه کرد نه؟
اگه خودت از پلاتی گرفتی
از کسی که گرفتی پیام بده بهت اکانت دیگه میده..
اگه از کانال های ایرانی گرفتی از فروشنده های ایرانی بازم پیام بده ازشون درخواست اکانت کن..
فروشنده هم کنسل نکرده خود ایکس باکس به خاطر روش غیر قانونی که فعال شده کنسل کرده
روی همین مسایل هم قیمت گیم پس شدید بالا رفته

• Love

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
683
سلام دوستان

کاریش نمیشه کرد نه؟
خود طرف ریفاند کرده به مستر کارتش . کاریش نمیشه کرد

• Sad
Reactions: Horror

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
چقدر سیستم عامل این کنسول مسخرس وسط بازی فوتبال انلاین گفت باید اپدیت کنی
فقط هم میزاره اپدیت کنی یا اصلا افلاین بشی
یعنی انقدر اشغاله که خندش میگیره ادم
مایکروسافت روشش اینه کلا، یه میم دیدم واسه ویندوز بود موقع اپدیت کردن نوشته بود: please wait , we own your PC
کلا واسه همه دستگاهاش همینه انگار نه انگار که پول دادیم ما واسه اینا، آقا اصلا دلم می‌خواد هفته دیگه اپدیت کنم، متاسفانه دنیاییه که توش زندگی می‌کنیم، حالا رو پیسی من لینوکس گرفتم ایکس باکسو دیگه نمیشه اسیر هستیم.

• Like
Reactions: barney stinson

amin1

کاربر سایت
Aug 7, 2009
432
نام
امین
کنترلر من مشکل stick drift پیدا کرده سمت چپ. فکر میکردم بیشتر پلی استیشن این مشکل رو داره ولی ظاهرا اکس باکس هم این مشکل رو داره. مسئله اینه که من حالا سعی میکنم تا جایی که میتونم کنترلر رو تمیز نگه دارم. بعد 3-4 ماه استفاده اینطور شده و بازی ای مثل rocket league خیلی آزار دهنده است.

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
دوستان آموزش شیر کردن vpn به کنسول رو میشه لینک بدید
شانس من GTA online امروز فیلتر شده داداش کوچیکه جر داد مارو یک روز نیست اکانت گرفتم 😁

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,072
نام
شایان
کنترلر من مشکل stick drift پیدا کرده سمت چپ. فکر میکردم بیشتر پلی استیشن این مشکل رو داره ولی ظاهرا اکس باکس هم این مشکل رو داره. مسئله اینه که من حالا سعی میکنم تا جایی که میتونم کنترلر رو تمیز نگه دارم. بعد 3-4 ماه استفاده اینطور شده و بازی ای مثل rocket league خیلی آزار دهنده است.
جالبه من تا حالا نه واسه خودم پیش اومده نه واسه کسی یعنی نشنیده بودم مشکل دریفت رو دسته xbox داشته باشه
شانس بدتونه حتما
ولی قبلا روی ps4 من دسته رو باز کردم و داخل استیک ای که دریفت داشت اسپری خشک ( باد فشرده ) زدم درست شد

• Like
Reactions: richard92 and all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
جالبه من تا حالا نه واسه خودم پیش اومده نه واسه کسی یعنی نشنیده بودم مشکل دریفت رو دسته xbox داشته باشه
شانس بدتونه حتما
ولی قبلا روی ps4 من دسته رو باز کردم و داخل استیک ای که دریفت داشت اسپری خشک ( باد فشرده ) زدم درست شد
برای منم تا به امروز همچین مشکلی پیش نیومده شاید خیلی شدید فشار دادن

• Like
Reactions: barney stinson

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,072
نام
شایان
منظورم از اینکه توی استیک ( آنالوگ ) اسپری خشک زدم اینه توی این زدم

xbox-one-analog-1.jpg

شاید براتون مهم نباشه ولی در کل اون 2 تا قطعه سبز رنگ که اسمشون هم پتانسیومتر هست خراب میشن که نمیتونن جای درست انالوگ رو تشخیص بدن
حتی اگر یکم هویه کاری بلد باشید و از پشت برد دسته پایه های پتانسیومتر رو حرارت بدید به راحتی در میاد و خودتون میتونید تعویضش کنید ( البته میگم باید بلد باشید )
در کل چیز خیلی عجیبی نیست راحت هم درست میشه قیمت تعمیرش هم به شدت پایینه ( قیمت پتانسیومتر دسته ps4 چیزی حدود 10 هزار تومنه )

• Like
Reactions: amin1 and emaad.mir

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
اگه خودت از پلاتی گرفتی
از کسی که گرفتی پیام بده بهت اکانت دیگه میده..
اگه از کانال های ایرانی گرفتی از فروشنده های ایرانی بازم پیام بده ازشون درخواست اکانت کن..
فروشنده هم کنسل نکرده خود ایکس باکس به خاطر روش غیر قانونی که فعال شده کنسل کرده
روی همین مسایل هم قیمت گیم پس شدید بالا رفته

آره باهاش تماس گرفتم گفت تلگرام اوکیش میکنم امیدوارم اوکی کنه
ولی طبق ایمیل خود مایکروسافت به علت درخواست خود فرد اشتراک ریفاند شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر