سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
اگه زیاد نمیخوای خرج کنی و دردسرم نکشی میتونی باتری پکای برند دوب رو بخری ارزونم هست منم خریدم هرپکش حدود ۲۷۰ایناس ظرفیت باتریش ۱۲۰۰میلی امپره رو خود باتری پکشم پورت تایپ سی هست میتونی باخود کنسول شارژش کنی ۳ساعته شارژ میشه بالای ۱۰ساعتم کار میده منکه راضیم.درکل بصرفه تر از باتری پکای خود ماکروسافته که هرکدوم یه تومن پولشه
این رو خریدم بنظرم خیلی سر راست تره.
اون جنس های برند دوب کیفیتی ندارن انگار.

• Like
Reactions: Saeedking369

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
نه کابلی وجود نداره
----------------------------------------
من نسل پیش هم از باطری های اورجینال مایکروسافت استفاده کردم که اون موقع گرفته بودم ۱۵۰
چهارشنبه هفته پیش هم که کنسول گرفتم نسخه جدید این باطری ها هم تهیه کردم ب

گرون دراومد ولی با توجه به تجربه ای که از این باطری ها داشتم ارزششو داشت
قیمتش ۹۸۰
یه کابل بلند Type-C هم داخل جعبه اش هست
View attachment 241457View attachment 241458
سلام، باتری چند میلی آمپره و چند روز دوام میاره؟ و طول کابل 3 متر میشه؟ مرسی

• Like
Reactions: SleepyTurtel

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
سلام، باتری چند میلی آمپره و چند روز دوام میاره؟ و طول کابل 3 متر میشه؟ مرسی
سلام والا انقد چینی زده نفهمیدم چند میلی آمپره هنوزم کامل تست نکردم ببینم چند روز دوام میاره ولی من برای این خریدم که نسل پیش از اول نسل تا آخر نسل داشتم و از این نظر خیال من رو راحت کرده بود
کابلش 2 متره

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
دوستان سلام
برای xbox series x چه هاردی پیشنهاد میشه ؟
میخوام بازی ها رو دانلود کنم تو SSD کنسول و از اونجا انتقال بدم تو هارد اکسترنال بعد موقع بازی کردن از هارد اکسترنال منتقل کنم تو SSD کنسول
ممنونم

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
689
سلام والا انقد چینی زده نفهمیدم چند میلی آمپره هنوزم کامل تست نکردم ببینم چند روز دوام میاره ولی من برای این خریدم که نسل پیش از اول نسل تا آخر نسل داشتم و از این نظر خیال من رو راحت کرده بود
کابلش 2 متره
من مال نسل قبلش رو دارم مال 2013 هست ظرفیتش رو نوشته 1400mah

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان سلام
برای xbox series x چه هاردی پیشنهاد میشه ؟
میخوام بازی ها رو دانلود کنم تو SSD کنسول و از اونجا انتقال بدم تو هارد اکسترنال بعد موقع بازی کردن از هارد اکسترنال منتقل کنم تو SSD کنسول
ممنونم

همه هارد های USB 3,1 مناسبه
خیلی هم با هم فرقی ندارن و عملکرد همه یکسانه

ولی با توجه به اینکه وسترن دیجیتال قیمت مناسب و تعمیر پذیری بهتری داره من پیشنهاد میکنم از برند وسترن دیجیتال خرید کنی

البته هارد USB 3 هم میتونید استفاده کنید ولی اگه قصد خرید دارید یدفعه برید سراغ USB 3.1

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
من مال نسل قبلش رو دارم مال 2013 هست ظرفیتش رو نوشته 1400mah
من یک جفت باتری قلمی شارژی duracell دارم که رو هر کدوم نوشته 1300mah
کمتر از یک ساعت شارژ خالی میکنه.احتمال fake بودنش هست؟ (از اونورم بعد خالی شدن میزنم به fast chrger تو 15 دقیقه شارژ میشه)

• Like
Reactions: richard92

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
من یک جفت باتری قلمی شارژی duracell دارم که رو هر کدوم نوشته 1300mah
کمتر از یک ساعت شارژ خالی میکنه.احتمال fake بودنش هست؟ (از اونورم بعد خالی شدن میزنم به fast chrger تو 15 دقیقه شارژ میشه)
یا فیکه یا تاریخ تولیدشون قدیمیه و یا شارژرت مشکل داره.
دو جفت انرجایزر دارم و یک هفته و نیم تا دو هفته حدودا هر جفت جواب میده.

• Like
Reactions: aha2012

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
کابلش 2 متره
کابلش باید حدود 2.80 باشه
30 ساعت هم دوام میاره
مهمترین مزیتش هم برای من این بود که وزن دسته رو کم کرد واقعا باتری قلمی سنگین میکنه دسته رو

آخرین ویرایش:

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,283
نام
محمدرضا
دوستان منم می‌خوام بگیرم یدونه پک باتری
ولی الان گیج شدم .یه قیمت معقول چی هست تو بازار ؟
1900 میلی آمپ سونی عالیه ، من از زمان One S دارم استفاده میکنم و الانم بعد از 6 سال هنوز همون کیفیت روز اولشون رو دارن روی Series S.
واسه رفیقم خریدم جفتی 175-180 اینا شده.

• Like
Reactions: dr.ice

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
1900 میلی آمپ سونی عالیه ، من از زمان One S دارم استفاده میکنم و الانم بعد از 6 سال هنوز همون کیفیت روز اولشون رو دارن روی Series S.
واسه رفیقم خریدم جفتی 175-180 اینا شده.
شارژر رو متفرقه بگیرم مشکلی نداره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر