سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
دوستان از این گیفت کارت های آلتیمیت بگیرم که خدای ناکرده مشکلی پیش نمیاد؟ دیجیکالا یه فروشنده داره انگار کد میده برای یکساله 800 تومن.
اولین باره میخوام کنسول مایکروسافت بگیرم.
مبارکه داش
SX یا SS

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
دوستان از این گیفت کارت های آلتیمیت بگیرم که خدای ناکرده مشکلی پیش نمیاد؟ دیجیکالا یه فروشنده داره انگار کد میده برای یکساله 800 تومن.
شما میتونی با هزینه 600 خورده ای مستقیم گیم پس 14 ماه بگیری خگدشم ظرفیت کامل رو اکانت شخصی خودت
اول باید وب مانی درست کنی
بعد شارژش کنی و بعد از سایت پلاتی خرید بزنی
اکانت 14 ماهه در سایت پلاتی ریجن ارژانتین 22.80 دلار هست
صرافی ها هم دلار رو 28 خوردای میزنن به حسابت
از ماله دیجی کالا هم به صرفه تره

• Like
Reactions: blak

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
دوست عزیز دیجیکالا میشه گفت کد نیست اگر بگردی قبلا در موردش توضیح داده شده اصلا قابل اعتماد نیست برای دیجی کالا
کلا گیم پس رو یا کد اصلی بگیر ( قیمتش مشخصه دیگه به دلار ) فکر کنم 1500 به بالا باید در بیاد یک ساله
یا اکانت از یک جای معتبر سایت هایی مثل پلاتی و اینا رو هم بی خیال چون میتونه مشکل ساز بشه

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
همونطور که دوستان گفتن بهتره از دیجیکالا نگیری . اعتمادی به فروشنده نیست و معمولا به جای کد برات اکانت میفرستند

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
سلام به همگی
من یه اکانت خریدم که توش گیم پس داره برای رفیقمه ولی می خوام ایمیل ورود بهشو تغییر بدم
توی قسمت Add alies ایمیل جدید اضافه کردم و make primary کردم و پسورد رو عوض کردم
حالا ایمیل قبلیو پاک کنم اشکالی نداره؟

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
دوستان لازمه حتما شارژر و باتری خریداری کنیم یا اینکه با کابل داخل جعبه میشه شارژ کرد دسته رو؟
نمیدونم مایکروسافت چرا این نسلم با این شیوه قاجاری باتری پیش رفته.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
دوستان لازمه حتما شارژر و باتری خریداری کنیم یا اینکه با کابل داخل جعبه میشه شارژ کرد دسته رو؟
نه کابلی وجود نداره
----------------------------------------
من نسل پیش هم از باطری های اورجینال مایکروسافت استفاده کردم که اون موقع گرفته بودم ۱۵۰
چهارشنبه هفته پیش هم که کنسول گرفتم نسخه جدید این باطری ها هم تهیه کردم ب

گرون دراومد ولی با توجه به تجربه ای که از این باطری ها داشتم ارزششو داشت
قیمتش ۹۸۰
یه کابل بلند Type-C هم داخل جعبه اش هست
IMG_20220125_162712.jpg IMG_20220125_162722.jpg

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان
سلام دوستان من تازه وارد این انجمن شدم. امیدوارم جای با صفا و گرمی باشه.
میخوام کم کم خودمو آماده ورود به نسل 9 کنم.
دوست داشتم تجربه شما اکس باکس دار ها از نسل 9 و مایکروسافت و آینده ای که پیش بینی میکنید داشته باشم
و آیا الان موقعیت مناسبی برای خرید هست ؟ یا صبر کنم
تک تکتون پیشاپیش:*

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
لازم نیست اگر میتوانید با سیم هم بازی کنید فرقش اینه که باتری راحتره
میتونید باتری قابل شارژ تهیه کنید کنارش یه شارژ 200 تومن میشه حدودا باتری و شارژر با خود کنسول فقط میشه باتری های مایکروسافت شارژ کرد تَا َجایی که من اطلاع دارم

• Like
Reactions: BucketHead

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
لازم نیست اگر میتوانید با سیم هم بازی کنید فرقش اینه که باتری راحتره
میتونید باتری قابل شارژ تهیه کنید کنارش یه شارژ 200 تومن میشه حدودا باتری و شارژر با خود کنسول فقط میشه باتری های مایکروسافت شارژ کرد تَا َجایی که من اطلاع دارم
این شارژر های 200 تومنی اینا رو ازشون خوب نمیگن.
نظرتون در مورد این چیه؟

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
این شارژر های 200 تومنی اینا رو ازشون خوب نمیگن.
نظرتون در مورد این چیه؟
اگه زیاد نمیخوای خرج کنی و دردسرم نکشی میتونی باتری پکای برند دوب رو بخری ارزونم هست منم خریدم هرپکش حدود ۲۷۰ایناس ظرفیت باتریش ۱۲۰۰میلی امپره رو خود باتری پکشم پورت تایپ سی هست میتونی باخود کنسول شارژش کنی ۳ساعته شارژ میشه بالای ۱۰ساعتم کار میده منکه راضیم.درکل بصرفه تر از باتری پکای خود ماکروسافته که هرکدوم یه تومن پولشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر