سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
پس باید چکار کنم؟
راهش اینه که کنسول ریست فکتوری بشه و انلاین کنید ببینید مشکلی داره یا نه.. منظور بن شده یا نه این روشی هست خودتون میتونید انجام بدین
اگه طرف اشناس و قابل اعتماده ازش بپرسین گیم پس کی خریده اخرین بار چون 90درصد بن شدن های دایم کنسول به خاطر گیم پس غیر قانونی یک ماهه و... بود
بازی دچار بن دایم نمیشه..

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,514
نام
مهدی
راهش اینه که کنسول ریست فکتوری بشه و انلاین کنید ببینید مشکلی داره یا نه.. منظور بن شده یا نه این روشی هست خودتون میتونید انجام بدین
اگه طرف اشناس و قابل اعتماده ازش بپرسین گیم پس کی خریده اخرین بار چون 90درصد بن شدن های دایم کنسول به خاطر گیم پس غیر قانونی یک ماهه و... بود
بازی دچار بن دایم نمیشه..
نه تو دیوار دیدم کنسول سری اس هست با یه هارد ۴ ترابایت اکسترنال بازی هاش افلاینه

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,514
نام
مهدی
فقط آنلاین شدن و اینکه بتونه بره تو استور یا بازی دانلود کنه معلوم میشه بن نشده. راه دیگه ایی نیست
خوب حله
یدونه سری ایکس هم دیدم اون گیم پس داره و مثلاً بازی کمبت ۱۱ هیتمن ۳ که عکسشو گذاشتم اینو چجوری بفهمم گیم پسش مشکلی نداره؟
و اینکه بعضی بازی ها pasued شده دلیلش آپدیت نشدن بازیه؟ Screenshot_2022-04-21-23-21-13-887_com.ogwhatsapp.jpg

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
خوب حله
یدونه سری ایکس هم دیدم اون گیم پس داره و مثلاً بازی کمبت ۱۱ هیتمن ۳ که عکسشو گذاشتم اینو چجوری بفهمم گیم پسش مشکلی نداره؟
و اینکه بعضی بازی ها pasued شده دلیلش آپدیت نشدن بازیه؟View attachment 252622

از این عکس که معلوم نیست ولی اگه میتونید بازی های گیم پس رو اجرا کنید و آنلاین بشید یعنی کنسول بن نیست

• Like
Reactions: laurapalmer

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام خدمت دوستان . هرچی دنبال کیف سری ایکس میگردم میگن وجود نداره نگرد 😅
. علت چیه که کیف مخصوص نداره؟

کیف که زدن براش ولی توی ایران شاید موجود نشده

کلا طراحی جوری هست خیلی آسیب نمیبینه و نهایت ممکنه بدنه یکم خط و خش بیفته

download.jpeg

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,514
نام
مهدی
دوستان من بالاخره سری اس خریدم
رو کنسول یه هارد اکسترنال چهار ترابایت هست و کلا 50 بازی روش نصبه
1650754645420.jpg
هارد رو در بیارم کلا سه بازی فورزا 5 ، هیتمن 3 و رد دد روش نصبه
1650754645403.jpg
یکی به من گفت روی هارد اکسترنال فقط بازی های نسل هشت روش اجرا میشه ولی چند بازی از جمله اساسین والهالا ، فورزا 4 که آیکونش نسل 9 هست روی هارد اکسترنال نصبه و اجرا میشه ولی داخل تنظیمات که میرم گزینه 60 فریم نمیبینم حالا نمیدونم داستان چیه
یه مشکل دیگه هم دارم رد دد 2 همزمان با کنسول پلی استیشن پرو خودم اجرا کردم روی سری اس مثل برق بالا اومد ولی از نظر گرافیکی جزییات خیلی کمتر از پرو هست
1650754645373.jpg سمت چپ نسخه سری اس سمت راست نسخه پرو 1650754645358.jpg
1650754645387.jpg
خلاصه یک جورایی پشیمون شدم دلمو زد انگار بازی هایی ک بیرون ریختن نسل هشت هست و همشون هم افلاین اجرا میشه
اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم اینجوری باشه میفروشمش

iar4sh

کاربر سایت
Apr 27, 2018
32
View attachment 252783
View attachment 252784
یکی به من گفت روی هارد اکسترنال فقط بازی های نسل هشت روش اجرا میشه ولی چند بازی از جمله اساسین والهالا ، فورزا 4 که آیکونش نسل 9 هست روی هارد اکسترنال نصبه و اجرا میشه ولی داخل تنظیمات که میرم گزینه 60 فریم نمیبینم حالا نمیدونم داستان چیه
یه مشکل دیگه هم دارم رد دد 2 همزمان با کنسول پلی استیشن پرو خودم اجرا کردم روی سری اس مثل برق بالا اومد ولی از نظر گرافیکی جزییات خیلی کمتر از پرو هست
View attachment 252786سمت چپ نسخه سری اس سمت راست نسخه پرو View attachment 252785
View attachment 252787
خلاصه یک جورایی پشیمون شدم دلمو زد انگار بازی هایی ک بیرون ریختن نسل هشت هست و همشون هم افلاین اجرا میشه

سلام مبارکتون باشه

بازی های نسل 9 که آیکونش بغل کاور بازی ها میخوره فقط تو هارد ssd خود دستگاه اجرا میشه
توی هارد اکسترنال بازی های نسل 8 اجرا میشن ولی نسل 9 خیر

شما میتونی توی هارد اکسترنال اگه بازی نسل 9 هستش خیلی راحت move بکنی تو هارد دستگاه و پلی بدی

بازی های نسل 9 بیشترشون تو تنضیمات میتونی گرافیک رو بهتره بکنی

من خودم GTA V نسل جدید رو دارم روی سریز اس و فکر کنم شبیه به red dead باشه
تو تنظیمات 2 تا گزینه داره برای گرافیک بازی :

- حالت اول، فیدلیتی (Fidelity) بازی به صورت 4K اسکیل شده و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه قابل اجرا است. ( برای گرافیک بالا این گزینه رو بزنین )
- حالت دوم، عملکرد یا همان پرفورمنس (Performance) بازی در رزولوشن فول اچ‌دی یا همان 1080p و با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا میشه

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,514
نام
مهدی
سلام مبارکتون باشه

بازی های نسل 9 که آیکونش بغل کاور بازی ها میخوره فقط تو هارد ssd خود دستگاه اجرا میشه
توی هارد اکسترنال بازی های نسل 8 اجرا میشن ولی نسل 9 خیر

شما میتونی توی هارد اکسترنال اگه بازی نسل 9 هستش خیلی راحت move بکنی تو هارد دستگاه و پلی بدی

بازی های نسل 9 بیشترشون تو تنضیمات میتونی گرافیک رو بهتره بکنی

من خودم GTA V نسل جدید رو دارم روی سریز اس و فکر کنم شبیه به red dead باشه
تو تنظیمات 2 تا گزینه داره برای گرافیک بازی :

- حالت اول، فیدلیتی (Fidelity) بازی به صورت 4K اسکیل شده و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه قابل اجرا است. ( برای گرافیک بالا این گزینه رو بزنین )
- حالت دوم، عملکرد یا همان پرفورمنس (Performance) بازی در رزولوشن فول اچ‌دی یا همان 1080p و با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا میشه
اوکی
خوب یه چیزی الان فورزا ۵ که نصب دارم آپدیت قدیمی هست و ۶۰ فریم با ۳۰ تو تنظیمات نداره دیشب آخرین ورژن بازی رو که ۱۱۰ گیگ بود از سایت p30day دانلود کردم یه آموزش هم گذاشته که با وصل کردن هارد اکسترنال میشه انتقال داد الان نیازی نیست کنسول رو آنلاین کنم یا فورزا رو پاک کنم؟
بازی که دانلود کردم انتقال بدم به هارد و برم داخل کنسول move کنم؟

iar4sh

کاربر سایت
Apr 27, 2018
32
اوکی
خوب یه چیزی الان فورزا ۵ که نصب دارم آپدیت قدیمی هست و ۶۰ فریم با ۳۰ تو تنظیمات نداره دیشب آخرین ورژن بازی رو که ۱۱۰ گیگ بود از سایت p30day دانلود کردم یه آموزش هم گذاشته که با وصل کردن هارد اکسترنال میشه انتقال داد الان نیازی نیست کنسول رو آنلاین کنم یا فورزا رو پاک کنم؟
بازی که دانلود کردم انتقال بدم به هارد و برم داخل کنسول move کنم؟
تا اونجایی که من میدونم دیتایی که از سایت ها دانلود میکنی و میریزی تو هارد موقع انتقال به کنسول ارور میده و قبول نمیکنه
و دستگاه آنلاین بشه همه بازیها میپره چون پکیج افلاین نصب شده روی دستگاهتون

• Like
Reactions: yar_66

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,519
نام
عرفان
View attachment 252783
View attachment 252784
View attachment 252786سمت چپ نسخه سری اس سمت راست نسخه پرو View attachment 252785
View attachment 252787
از اونجایی که آپدیت نسل 9 برای رد دد نیومده، داره نسخه وان اس رو اجرا میکنه براتون
هربازی هم که رو هارد اجرا میشه بلا استثنا نسخه نسل 8 هستش. حتی اگر بازی نسخه نسل 9 داشته باشه..

• Like
Reactions: yar_66

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,514
نام
مهدی
تا اونجایی که من میدونم دیتایی که از سایت ها دانلود میکنی و میریزی تو هارد موقع انتقال به کنسول ارور میده و قبول نمیکنه
و دستگاه آنلاین بشه همه بازیها میپره چون پکیج افلاین نصب شده روی دستگاهتون
آره امروز هم چندجا که بازی میریزن پرسیدم گفتن نمیشه و باید گیم پس بگیرم که منم اینترنت ندارم خونمون اصلا آنتن نمی‌ده بیخیال میشم
از اونجایی که آپدیت نسل 9 برای رد دد نیومده، داره نسخه وان اس رو اجرا میکنه براتون
هربازی هم که رو هارد اجرا میشه بلا استثنا نسخه نسل 8 هستش. حتی اگر بازی نسخه نسل 9 داشته باشه..
آره دقیقا کیفیت نسل ۸ وان هست کلا سری اس دلمو زد حافظه اش هم کمه و داخل ایران با این محدودیت و بازی ریختن پکیج آفلاین یه مدت بازی میکنم و میفروشمش

• Like
Reactions: all4u

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,514
نام
مهدی
دوستان این مانتیور های شیائومی یا msi برای سری ایکس خوبه؟؟؟
می‌خوام تا ۱۰ تومن هزینه کنم کارکرده یه کدومو بخرم
Screenshot_2022-04-25-22-12-35-287_ir.divar.jpg Screenshot_2022-04-25-21-45-52-594_ir.divar.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر