سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Yasin_azh

کاربر سایت
Aug 11, 2020
133
کنسول با یه اکانت هوم گیم پس التیمیت بگیر 13 ماهه حدود 450 هست.
همین کافیه.
اگرم بازی زیاد بخوای بریزی باید هارد اکسترنال جدا بگیری.
خیلی ممنونم، فقط اگر جایی رو هم برای خرید اکانت معرفی بفرمایید بهم یا لینکش رو برام بفرستید، ممنون میشم.

saman_far

کاربر سایت
Dec 2, 2022
25
نام
سامان
سلام وقتتون بخیر
کنسول ایکس باکس سری s تا چهار سال دیگه جوابگو هست بازی های این نسلو ؟ پیشنهاد می دید ؟ من نمی خوام 4k بازی کنم همون فول اچ دی کافیه برای بازی های کال اف و فیفا و رمبو کلا بازی های این نسل

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
خیلی ممنونم، فقط اگر جایی رو هم برای خرید اکانت معرفی بفرمایید بهم یا لینکش رو برام بفرستید، ممنون میشم.
کانال های زیادی تو تلگرام میفروشن ولی ارزونترین اینا هستند واسه اکانت گیم پس التیمیت
کریزی افر
دوکی
پرشین ایکس باکس

پیدا نکردی خصوصی پیام بده.

• Like
Reactions: Yasin_azh

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
داداش این مورد برای پسر عمو من پیش اومده بود یکسری بازی مثل هیلو اینفینیت سیو نمیشد
اگر امکانش هست ببر بگو دوباره بریزه
ینی فقط در مورد والهالا اینطوره؟
بازیای دیگه اینطور نمیشه؟
راه حلش چیه؟
اخه دوباره هم بریزه ممکنه همینطور شه.
از کجا بفهمیم کدوم بازیا مورددارن؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
ینی فقط در مورد والهالا اینطوره؟
بازیای دیگه اینطور نمیشه؟
راه حلش چیه؟
اخه دوباره هم بریزه ممکنه همینطور شه.
از کجا بفهمیم کدوم بازیا مورددارن؟

بعضی وقتا پیش میاد و یه جور باگ ممکنه یاشه که معمولا با آپدیت حل میشه ولی چون اینایی که بازی آفلاین میریزن دیتا آپدیت شده ندارن این مدل اتفاق ها میفته

تنها راه حلی که شاید کمک کنه اینه که وارد قسمت save بازی داخل حافظه کنسول بشی و فایل reserved space پاک کنی

اگه save خاصی نداری به نظرم فایل save هم در کنار reserved space پاک کن

اگه حل نشه بعید میدونم بدون آپدیت بشه کار خاصی کرد

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
دوستان یه مشکل عجیب دارم.
بسته شبانه ایرانسل دارم و همیشه با این دانلود میکردم.اما الان چند روزه سرعت دانلود از ۶۰ مک به ۵۰۰ کیلوبایت رسیده.
مشکل از نت هم نیست چون با خود گوشی با سرعت عالی دانلود میکنم .
کنار اسم نت هم تو کنسول زده ۲.۴ghz.راه حلی اگر دارید لطفاً ارائه بدید.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
دوستان الان وضعیت اتصال آنلاین چجوریه؟
می ارزه دستگاه رو آنلاین کنم یا همینجوری آفلاین ادامه بدم؟
من تعجب میکنم با وجود گیم پس، کسی از xbox افلاین استفاده کنه!

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
امین جان
یکیش خود من
اصلا و ابدا گیم پس رو دوست ندارم
راستش با توجه به قیمت هوم 1 ساله که با حدود 450 میشه تهیه کرد بشدت ارزشمنده.
من تا الان کلی بازی انجام دادم که اگه میخواستم واسه هر کدوم هزینه کنم باید 20 برابر هزینه میکردم!
کسی که بخواد گیم ارشیو کنه و یا کالکشن گیم دیجیتال داشته باشه بحثس سواست.
الان بخوام لیست کنم کلی بازی بوده که من دوست داشتم انجام بدم ولی رغبتی به خریدشون با قیمت های بالا نداشتم اما به لطف این سرویس (رو لطف تاکید دارم) 😁 تونستم تجربه شون کنم.
گیم پس امکانیه که ماکرو به خاطر جذب پلیر داره انجام میده و من امیدوارم ادامه دار باشه.
واسه من گیمر قدیمی تطبیق با معقوله دیجیتالی شدن بازیها اوایش سخت بود حتی با اکانت های ps3و ps4 هم نتونستم کنار بیام و فقط اورجینال میگرفتم.
ولی گیم پس و تست کردم و دیدم واسه منی که دوست دارم بازیهای زیادی و تجربه کنم خیلی خوبه.
علاقه ای هم ندارم یک بازی و چند بار بازی کنم.
از هر نظر برای من بصرفه هست.
ایکس باکس بدون گیم پس مثل زنبور بدون عسله 😁

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
اخه فقط گیم پس ملاک نیس که.
نت مورد نیاز هم شرطه
خودمن بشخصه با سریز اس ام افلاین میزنم با لپتاپم گیم پس دارم ولی از اتصال به گیم پس گرفته تا مچ میکینگ پدر درمیاره.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
اخه فقط گیم پس ملاک نیس که.
نت مورد نیاز هم شرطه
خودمن بشخصه با سریز اس ام افلاین میزنم با لپتاپم گیم پس دارم ولی از اتصال به گیم پس گرفته تا مچ میکینگ پدر درمیاره.
عجیبه من راحت وصلم ،البته واسه بازی های ea فعلا فقط با الکترو وصل میشه.

• Like
Reactions: Masood1992sdt

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
سلام دوستان من داخل power option که میرم full shutdown نداره
یه گزینه هست shutdown(energy saving
و یکی دیگه sleep
اون گزینه shutdown رو اکتیو کنم بعد shutdown now بزنم دستگاه کامل خاموش میشه؟
اول آخرین آپدیت دستگاه رو بگیر چون عوض شده یه مقدار
بعد بروز رسانی آیکون ها عوض شدن و روی انرژی سیوینگ بزار و شات دان بکن..( همون فول شات دان هست اسمش عوض شده)
اسلیپ هم که همون رست مود هست
پیشنهادی : تیک های اتو آپدیت دستگاه و برنامه ها هم تیکشون رو بردار که دستگاه فنش روشن نشه موقع خاموشی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر