سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

KINGLeopon

کاربر سایت
Dec 2, 2021
75
درود دوستان بنده در تخفیف های بلک فرایدی یک بازی خریداری کردم پیام تایید خرید بازی به بنده نمایش داده شده و پول از حساب هم کسر شده اما در قسمت Order history اکانت نشانه ای از خرید بازی وجود ندارد و در صفحه بازی هم ننوشته که خریداری شده الان باید چیکار کنم؟

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
سلام دوستان.
من بتازگی یه سریز اس گرفتم و از امروز شروع کردم ب بازی کردن.
یسوالی که داشتم اینبود که چون افلاین دادم گیم بریزن برام.در اینحالت سه تااکانت رو نمایش میده که معمولا عکس دارن.
من برای اولین بار که خواستم بازی کنم.هیچکدوم رو انتخاب نکردم و گزینه اسکیپ رو زدم ولی اخرای بازی رفتم داخل یکی از اون اکانتای عکس دار و دفعه بعد ک روشن کردم دستگاهو سیوم پریده بود و همه چی از اول اومد...
کسی میتونه راهنمایی کنه که تو حالت افلاین چیکارباید بکنم؟
حتما باید وارد یه پروفایل بشی. بدون پروفایل چیزی سیو نمیشه.

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
سلام ، دستم شوک راستش وسط بازی یهو میره بالا ، مثلا تو کالاف یهو دوربین میره بالا ، فقطم بالا میره همیشه ، جایی میشناسید برا تعمیر قیمتش مناسب باشه خوبم درست کنن؟ یا اصلا ارزش تعمیر داره با این ایراد که گفتم ؟ بعد تعمیر باز خراب نمیشه سریع

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
سلام ، دستم شوک راستش وسط بازی یهو میره بالا ، مثلا تو کالاف یهو دوربین میره بالا ، فقطم بالا میره همیشه ، جایی میشناسید برا تعمیر قیمتش مناسب باشه خوبم درست کنن؟ یا اصلا ارزش تعمیر داره با این ایراد که گفتم ؟ بعد تعمیر باز خراب نمیشه سریع
دسته تون دریفت گرفته واین یه مشکل رایج هست
منم همین مشکل داشتم خودم تعمیر کردم
یه راحلی داره که میتونه تا حدودی مشکلت رو حل کنه اگه سطحی باشه
باید دسته رو باز کنی قسمت شوک اون قسمتی که مشکل داره یه مربع ابی رنگ هست او قسمت با اسپری ناهید خوب بشور طوری بزن که بره داخلش
اگه درست نشد باید پتانسیومترش عوض بشه..
هزینه اش تعمیرش خود انجام بدی میشه نهایت 20 هزار تومن لحیم کاری میخواد
نه مه بیرون بدی حدودا 200تومن میگرن ازت مشکلتم حل میشه

• Like
Reactions: jalin and ravi

Ashktag

کاربر سایت
Dec 1, 2022
8
سلام دوستان من داخل power option که میرم full shutdown نداره
یه گزینه هست shutdown(energy saving
و یکی دیگه sleep
اون گزینه shutdown رو اکتیو کنم بعد shutdown now بزنم دستگاه کامل خاموش میشه؟

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
دسته تون دریفت گرفته واین یه مشکل رایج هست
منم همین مشکل داشتم خودم تعمیر کردم
یه راحلی داره که میتونه تا حدودی مشکلت رو حل کنه اگه سطحی باشه
باید دسته رو باز کنی قسمت شوک اون قسمتی که مشکل داره یه مربع ابی رنگ هست او قسمت با اسپری ناهید خوب بشور طوری بزن که بره داخلش
اگه درست نشد باید پتانسیومترش عوض بشه..
هزینه اش تعمیرش خود انجام بدی میشه نهایت 20 هزار تومن لحیم کاری میخواد
نه مه بیرون بدی حدودا 200تومن میگرن ازت مشکلتم حل میشه
تست کنم ایشالا که درست بشه

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
سلام دوستان ی مشکلی تو ایکس باکس اس برام پیش اومده لطفا کمک کنین.
من بازی افلاین میریزم.
برای دومین بار تو این ده روز که دستگاه رو خریدم،سیو بازی هام لود نمیشن و یهو ریست میشن و از اول باید بازی کنم.
من داخل یکی از اکانت ها که عکس دارن میرم و بعد چند روز یدفعه سیو ها لود نمیشن.
لطفا کمک کنین.
امروزم که اساسین والهالا رو از اول شروع کردم اصن سیو نمیشد.

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه
in
من بازی افلاین میریزم.
برای دومین بار تو این ده روز که دستگاه رو خریدم،سیو بازی هام لود نمیشن و یهو ریست میشن و از اول باید بازی کنم.
لطفا کمک کنین.
سیو روی Xboxتو سرور ابری ذخیره میشن احتمالا بخاطر مشکلات نت سیو‌ روی اکانت برا شما سینک نمیشه

Yasin_azh

کاربر سایت
Aug 11, 2020
133
سلام و عرض ادب، دوستان من قصد دارم سریز اس بخرم و قصدم هم فقط و فقط آنلاین بازی کردن عناوینی مثل فورتنایت، کالاف و هیلو و... هست، شاید سوالم تکراری باشه، برای همین اگر تکراری بود پیشاپیش عذر میخوام.

اولا که بنظر شما برای این منظور، سریز اس انتخاب مناسبی هست؟
دوم هم اینکه من قبلا PS4 داشتم و اونجا باید پلاس و اکانت ظرفیت 2 تهیه میکردم، میخواستم ببینم که اینجا برای بازی کردن عناوینی که گفتم باید در کنار کنسول چه چیزهای دیگه ای تهیه کنم، هزینه‌هاشون چقدر میشه و همچنین اگر جای معتبری رو هم برای خرید این ملزومات معرفی بفرمایید ممنون میشم.
با تشکر.🌹

باید در کنار کنسول

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
من بازی افلاین میریزم.
لطفا کمک کنین.
لطفا اگر کسی تجربه مشابهی داشته راهنماییم کنه.
ممنون

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
سلام و عرض ادب، دوستان من قصد دارم سریز اس بخرم و قصدم هم فقط و فقط آنلاین بازی کردن عناوینی مثل فورتنایت، کالاف و هیلو و... هست، شاید سوالم تکراری باشه، برای همین اگر تکراری بود پیشاپیش عذر میخوام.

اولا که بنظر شما برای این منظور، سریز اس انتخاب مناسبی هست؟
دوم هم اینکه من قبلا PS4 داشتم و اونجا باید پلاس و اکانت ظرفیت 2 تهیه میکردم، میخواستم ببینم که اینجا برای بازی کردن عناوینی که گفتم باید در کنار کنسول چه چیزهای دیگه ای تهیه کنم، هزینه‌هاشون چقدر میشه و همچنین اگر جای معتبری رو هم برای خرید این ملزومات معرفی بفرمایید ممنون میشم.
با تشکر.🌹

باید در کنار کنسول
کنسول با یه اکانت هوم گیم پس التیمیت بگیر 13 ماهه حدود 450 هست.
همین کافیه.
اگرم بازی زیاد بخوای بریزی باید هارد اکسترنال جدا بگیری.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر