سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
AlirezaLesan

سلام دوستان كنسول من اركيده فالكون بود 9 ماه پيش گرفتم تاريخ ساختشم 4/2008 بود اصلا مشكل گرمايي نداشت زياد هم باهاش بازي نميكردم تا اينكه سره geow2چند بار فريز كرد تصوير هم به هم نريخت چند بار ريستارت كردم و بعد 3 چراغ شد با اروره 0020 مي خواستم بدونم اگه بدم تعمير بعدش درست كار ميكنه البته نمي خوام خيلي ازش كار بكشم يا باز زود 3 چراغ ميشه راستي محيطي كه 360 رو گذاشته بودم پر گردوخاك بود ميتونه واسه اين بوده ياشه؟ ممنون

پیغام خطای 0020 یکی از ناجور ترین کد های خطای کنسول هستش که ممکنه رخ بده.
این خطا بیشتر به دلیل صدمه دیدن بخش قابل توجهی از سطح BGA پردازنده های اصلی کنسول
هستش که پدیدار می شود.

کد خطاه های 0020 و 0022 تقریباً خبر از یک مشکل را می دهند یکی مشکل GPU و دیگری مشکل CPU

با توجه به سطح خرابی، عمر و دوام شیوه های تعمیر اثر بخش هم کمتر و کمتر میشه.
و این احتمال به راحتی وجود داره که با روش تعمیری معمولی موجود که در فروشگاه های کنسول
صورت میگره، به سرعت مشکل خودش را یا با این کد یا با کد های دیگر نشان دهند.

بهتره که کنسول خودتون رو پیش یک متخصص ببرید و بعد از بررسی بهترین تعمیر ( Reball )
رو برای شما انجام بده.

remember_death

سلام همگی:
چند روزه این ایکس باکسم رو به تی وی وصل میکنم صفحه بهم میریزه.یعنی یه حاله ی قرمز یا سبز بعضی جاهای صفحه رو میگیره.دو سه بار هم که روشن کردم تصویر نیومد.بعد که هم تی وی رو و هم 360 رو خاموش کردم اومد.مشکل چیه؟داره 3 چراغ میشه؟آخه زیاد هم باهاش کار نکردم؟

کمی با توضیحات danesh جان اضافه کنم.

نمیشه به این توضیح و بدون بررسی دقیق گفت ممکنه مشکل از چی هستش.
ولی این احتمال وجود داره که یا مشکل در GPU و یا در Ram دستگاه خودش رو داره نشون میده
و به زودی این مشکل به صورت یک کد خطا نمایان میشه.

ولی بازم نمیشه بدون بررسی بیشتر در صورت تکرار مشکل، نتیجه گیری کرد.

اگر مشکلی باشه واقعاً الان دیگه خیلی دیر هستش برای پیشگیری ( روش های Cooling ) و حتی با پیشگیری، مشکل
کم کم سطح خودش رو افزایش میده و راه کاری هایی که انجام داده اید هیچ تاثیری نمی تونه داشته باشه.

در نهایت باید به فکر روش های معمول تعمیر در آینده و یا حال باشید در صورت بروز و یا عدم بروز مشکل.
( مواردی که danesh جان گفتند )

S.Ahmad

سلام. من یه الیت فالکون دارم، اما وقتی بازی رزیدنت رو بازی میکردم، دوبار رنگ های تصویر ریخت به هم و من مجبور شدم کنسول رو ریست کنم. دفعه سوم که توی داشبورد دی وی دی رو گذاشتم، بازم رنگ صفحه به هم ریخت و من وقتی ریست کردم، ارور E-74 داد. توی یوتیوب که سرچ کردم، یه بنده خدایی گفته بود وقتی کنسول روشنه، کابل AVI رو خارج کنید و بعد کنسول رو خاموش و روشن کنید، بعدش دکمه Sync رو نگه دارید. وقتی دوباره روشنش کنید، درست میشه.
منم این کار رو کردم و درست شد
اما وقتی چندساعت بعد دوباره روشنش کردم، سه چراغ شد. چند وقت گذاشتم به حال خودش و دوباره روشنش کردم ، دیدم درست شده. اما دوباره وقتی ریستش کردم، یک چراغ شد.
حالا هم وقتی دکمه Sync رو نگه میدارم، سه چراغ میشه
به نسکت جن هم زنگ زدم، آقا طاهر گفت یک چراغ بدتر از سه چراغه و ممکنه بلافاصله بعد از تعمیر دوباره یک چراغ بده
اما خیلی ها رو دیدم که با ارور E-74 ، مشکلی ندارن و یه روز ارور میاد، یه روز نمیاد.
ممنون میشم راهنماییم کنید، اصلا میشه درستش کرد یا نه؟ یا اصلا بفروشمش بهتره؟

کمی با توضیحات danesh جان اضافه کنم.

در طی این مدتی که درباره کنسول تحقیق کردم، هیچ وقت درست نتونتسم سطح و اندازه مشکل
E 74 و روش تعمیری قطعی اون رو پیدا کنم.

روش های متعددی برای تعمیر این مشکل رو دیدم که هر کدوم متفاوت از یکدیگر بودند
ولی همگی اثری بیش از استخوان لای زخم رو نداشتند.

این مشکل یا از چیپ Ana است یا از GPU و Resistor های پشت برد که بر اثر گرما دفورمه شدند.
معمولاً روش های که بیشترین تاثیر و بیشترین کارایی را برای حل این مشکل رو دارند یکی Reflow
و دیگری X-Clamp هستش.

که اگر هر دو روش با دقت و صحیح صورت نگیرند به نتیجه ی مطلوبی نمی رسید.

این احتمال وجود داره که با Reflow ( سشوار صنعتی ) مشکل برای مدت طولانی رفع بشه
همینطور برای روش تعمیری X-Clamp، و یا ممکن هستش برعث همین موضوع هم رخ بده.

تصمیم با خودتون هستش، میتونید با فروش کنسول و قطعات اون یک کنسول نو بخرید.

sasan2020

با سلام
مشکل سه چراغ با ارور 0031
برای من پیش اومده که با خارج کردن dvd drive از مدار مشکل سه چراغ حل میشه
لازم به ذکر است که قبل از اینکه این مشکل پیش بیاد سعی ناکامی جهت کپی خور کردن درایو داشتم. liteon
البته آموزشهای سایت را انجام دادم که موفق به کپی خور کردن نشدم
لطفا راهنمایی کنید
اگر درایو بریک شده باشه آیا راهی برای تعمیر وجود داره یا اینکه باید تعویض بشه؟

اطلاعات اندکی در مورد کد خطای 0031 وجود داره و در بعضی منابع اون رو پیغام ناشناخته معرفی کردند.

تا اونجایی که در مورد این کد خطا خودم، نباید ربطی به درایور و کپی خور کردن داریور مربوط باشه.
شاید در مراحل کپی خور اتفاقی برای کنسول رخ داده باشه که از دید شما پنهان بوده.

در بعضی از موارد این مشکل را از سینک GPU دانستند و دلیل آن را شل بودن آن بیان کردند.
و مشکلات همیشگی GPU و خرابی های Resistor هم میشه به توضیحات این کد خطا نیز اضافه کرد.

در بعضی از موارد هم مشکل را به خرابی های Ram نسبت دادنده اند، که یا معیوب شده و یا خراب شده است.

اگر مشکل از مورد اول باشد که میتوان با انجام روش تعمیری X-Clamp دید که مشکل برطرف می شود یا خیر.
در غیر این صورت با به دست یک متخصص تعمیر کنسول و قطعات چیپ، چیپ Ram معیوب شناسایی
و تعویض شود.

NINJA_PANDA

سلام ...
مشکل eject درایو کنسول چه جوری درست میشه؟؟؟

اگر منظورت مشکل باز نشدن در درایور و یا بسته شدن خودکار اون بعد از بیرون امدنش هستش
بهتره این مطالب این تاپیک رو بخونید.

مشکل با Eject »کنسول»:XboX 360

remember_death

کاربر سایت
Sep 27, 2008
312
نام
man
دست همگی درد نکنه.
فقط الان ببرمش واسه تعمیر؟
بعد همون اکس کلمپ(همین بود دیگه)چقدر طول میکشه تا انجام بشه؟همون درست بشه؟
بعد همین کار چی هست؟یعنی چی کارش میکنن؟
قیمت تعمیرش چقدره؟
بازم ممنون از همگی

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
remember_death

دست همگی درد نکنه.
فقط الان ببرمش واسه تعمیر؟
بعد همون اکس کلمپ(همین بود دیگه)چقدر طول میکشه تا انجام بشه؟همون درست بشه؟
بعد همین کار چی هست؟یعنی چی کارش میکنن؟
قیمت تعمیرش چقدره؟
بازم ممنون از همگی

بله، تعمیر ( X-Clamp ) معمولاً زمان زیادی نمی بره، البته بستگی به شیوه ی X-Clamp اون هم بستگی داره
که بخواد چقدر وقت بزاره و چقدر زمان بزاره برای تست کنسول.

اصل و پایه X-Clamp برداشتن X های پشت برد هستش و گذاشتن پیچ هستش.
آموزش ـش هست توی سایت
آموزش کامل X-Clamp Replacement ‏

قیمت هم من به دلیل شهری که توش هستم ( خرمشهر ) اطلاع درستی ندارم ولی بین 15 تا 20 تومن باید باشه.

البته قبلاً بیشتر بودش ولی با همه گیر شدن ، بعداً قیمت ها کاهش یافت.

persian lad

کاربر سایت
Jun 16, 2008
132
نام
حسين
سلام دوستان کنسولم ارور 0102 میده. ایکس کلمپ هم نشده میخواستم بدونم ایکس کلمپ بکنم یا ریبال اگه ریبال کسی رو سراغ دارید که این کار رو به خوبی انجام بده؟

joopiter

کاربر سایت
Jun 28, 2006
58
نام
آرش
سلام دوستان:love:(نداشتن تصویر در حالی که نه اروری داد و نه 3 چراغ شد ,فقط بعد از یکبار افت کیفیت تصویر ,خاموش کردم و وقتی روشن کردم تصویر نمیاد ولی صدا میاد و تو بازی هم میره)

من با خواندن مطالب دوستان تقریبا فهمیدم اینکه صدا میاد ولی تصویر نمیاد 99% مشکل از gpu است که با x-clamp کردن درست میشه و قیمتش هم حدود 10 تا 20 تومان است حال...:-"
من زنگ زدم به نکست جن و مشکلمو گفتم و اونها هم گفتند یک نوع 3 چراغ است و با 50 ,60 تومان درست میشه.....:eek:
یعنی دارند گرون میگند!!!!!!؟؟
حالا باید چی کار کنم !!! دوستان اگه جایی رو میشناسند کمک کنند :confused:

آخرین ویرایش:

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
سلام من یه 360 با بورد لانچ دارم که یه بار 3 چراغ شد و x-clamp کردم (پیغام 0102 میداد)درست شد!
امروز دوباره مشکل به هم زد و 3 بار توی بازی هنگ کرد(3 چراغ نداد)منم خاموش کردم چند ساعت بعد که دوباره کنسول رو روشن کردم قبل از اینکه وارد داشبور بشه همون قسمت که نماد xbox360 میاد دستگاه دوباره هنگ کرد بدون اینکه چراغ قرمزی روشن بشه!
مشکل چیه؟چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟
ویرایش:الان کنسول رو دوباره روشن کردم و 3 چراغ قرمز چشمک زن داد کدش رو که گرفتم همون 0102 شد!!
مرســـی

آخرین ویرایش:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
سلام دوستان:love:
من با خواندن مطالب دوستان تقریبا فهمیدم اینکه صدا میاد ولی تصویر نمیاد 99% مشکل از gpu است که با x-clamp کردن درست میشه و قیمتش هم حدود 10 تا 20 تومان است حال...:-"
من زنگ زدم به نکست جن و مشکلمو گفتم و اونها هم گفتند یک نوع 3 چراغ است و با 50 ,60 تومان درست میشه.....:eek:
یعنی دارند گرون میگند!!!!!!؟؟
حالا باید چی کار کنم !!! دوستان اگه جایی رو میشناسند کمک کنند :confused:

joopiter

نكست جن فقط زماني 20 تا 15 تومن ميگيره كه تعمير مجدد باشه يا از زمان تعمير قبلي مدت زيادي نگذشته باشه. قيمت اصلي تعمير 3 چراغ همون 50-60 تومن هست(خدايي خيلي گرونه)
البته اين مورد رو هم بخاطر داشته باش كه خود نكست جن كنسول رو چه مرده چه زنده رو هم فقط 70 تومن ميگيره. حالا تصميم با خودته كه بدي تعميرش كنن يا بفروشيش.

حالا مشكل من.
من كنسول رو بعد از مدتي كه تو يه تلويزيون SD بازي مي كردم وصلش كردم به مانيتور. بعد كه روشنش كردم يهو ديدم كه رنگ هاي صفحه به هم ريخته. يه سري جاها صورتي و بنفش شده بود و يه سري جاها هم قرمز. بعد كه كنسول رو خاموش و روشن كردم تصوير ديگه نيومد ولي صدا مي اومد. البته اين مشكل 2 بار ديگه هم اتفاق افتاده بود كه بردم نكست جن درست شد. مي گن آخر اين وضعيت 3 چراغه اما الان يه ساله كه كنسول چنين مشكلي داره و هنوز هم سه چراغ نشده و مطمئن هستم عمرا نميشه. در ضمن قبل از اين تصوير رفتن ها يه سري كنسول رو ايكس كلمپ كرده بودم كه درست شده بود.
الان مي خوام راه تعمير اين مشكل رو پيدا كنم ولي نيست. كسي هم بلد نيست جز يه نفر كه اونم عمرا بگه چجوري چون از اين راه داره پول در مياره.
خلاصه هركس مطلبي نظري چيزي داره يا سايتي لينكي تجربه اي و ... داره دريغ نكنه

joopiter

کاربر سایت
Jun 28, 2006
58
نام
آرش
ممنون از راهنمایی شما
ولی کنسول من هم نه 3 چراغ شد و نه ارور داد دقیقا همونی شده که میگی برای شما چند بار شده.....
با این تفاوت که مال من بعد از افت کیفیت و خاموش کردن کنسول دیگه با روشن کردنش تصویر نداد .
ولی تو بازی میره و در داشبورد هم میشه گشت زد:-"

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
سلام من یه x360 دارم که بردش لانچه بعد وسط بازیه Paradise فریز کرد و وقتی خاموش روشنش کردم دیدم که رفته اون دنیا ... دادم تعمیرش کردن درست شد میخوام بدونم چقدر دووم میاره ؟ مرسی :love:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
ممنون از راهنمایی شما
ولی کنسول من هم نه 3 چراغ شد و نه ارور داد دقیقا همونی شده که میگی برای شما چند بار شده.....
با این تفاوت که مال من بعد از افت کیفیت و خاموش کردن کنسول دیگه با روشن کردنش تصویر نداد .
ولی تو بازی میره و در داشبورد هم میشه گشت زد:-"
آره قشنگ تو بازي هم ميشه گشت زد فقط نيست تصوير....
برا من نزديك به 3 - 4 بار اين اتفاق براش افتاده. من هر وقت دستگاه رو به مانيتور وصل مي كنم اينجوري ميشه...

saeedsam7

کاربر سایت
Feb 6, 2008
108
نام
سعید
یه سئوال از دوستانی که کنسول رو با hdmi وصل کردن .
تا حالا 2 بار برام اتفاق افتد (تو یک ماهی که
w2261v خریدم ) که 360 روشن شدنی صدا نداشتم مجبور شدم کنسولو reset کنم.
تا حالا واسه کسی اتفاق افتاده .

behdad_judo

کاربر سایت
Mar 16, 2009
88
نام
بهداد
مشکل با xbox Arcade

با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی.
من تازگی یه دستگاه Arcade خریدم با مادربرد jasper .
روی دو بازی Evile 5 و PES 2009 تصویرش پرش داره.
دستگاه با کابل HDMI به LCD وصله .
با DVD های دیگه از این دو بازی دستگاه رئ امتحان کردم ولی باز همین مشکل رو داره.
نمیدونم چیکارش کنم اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم.
با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر