سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
سلام
من 12 ولتش كه كردم فقط x-clamp كردن نمي دونم چيه اگه مي شه كمي توضيح بدين

:eek:
برای اینکه بدونید این روش چیه این لینک :

http://www.x-clamp-fix.com/catalog/product_info.php?info=p5_X-Clamp-Fix-DIY-Kit.html

و برای اینکه ببینید چطور این کار رو انجام می دند این کلیپ رو ببینید :

www.youtube.com/watch?v=7gzeCOc61iY

این رو هم اضافه کنم که این روش عملی ترین و بهترین روش برای تعمیر سه چراغ هست ( البته تا الان). بهتر هست دوستانی که هنوز این کار رو روی کنسولشون انجام ندادند زودتر اقدام کنند. چون با این روش از آسیب رسیدن به بورد می تونین جلوگیری کنید

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
. چون ممکنه اینکار باعث کاهش دمای بعضی قسمتا بشه ولی تهویه هوا رو نمی تونه خیلی خوب انجام بده چون دو تا فن وقتی جلوی هم باشن اولی داره کار اصلی رو می کنه و دومی داره در واقع فقط هوای بیرون داده شده توسط اولی رو خنکتر می کنه.
خوب بايد خدمت شما عرض کنم گفتهای شما کاملاً اشتباه هست چون اين چيزی که میگيد
اصلاً منطقی نيست و در واقع شما چون اين عمل رو تست نکرديد و در واقع عيناً نديديد ، بر اساس منطق خودتون به اين نتيجه رسيدی که خوب بايد بگم متأسفانه داريد اشتباه میکنيد
اين جمله که میگيد :
دو تا فن وقتی جلوی هم باشن اولی داره کار اصلی رو می کنه و دومی داره در واقع فقط هوای بیرون داده شده توسط اولی رو خنکتر می کنه.
اين فرضيه شما کاملاً غلط هست ( چون اين کار بوسيله خودم تست شده عرض میکنم ) و يقين دارم شما تا به حال همچين کاريرو انجام ندادی که اينجوری فکر میکنی که : در واقع وقتی 2 فن پشته فن ديگری قرار میگيره فقط هوای گرم اون 2 فن اوليرو خنکتر میکنه ...و در واقع تو عمل شما میگی فقط اين روش حالت دلخوشی داره !
بايد بگم که اتفاقاً گزاشتن 2 فن در عقب دستگاه (البته فنهای دستساز نه از اين فنهای اماده ، چون اين فنهای اماده به هيچ وجه کارايی لازم و قدرت کافی برای تهويه مناسب رو ندارن ) با 2 فنی که داخل کنسول هست منجر به عمل تسريع در خارج شدن هوای گرم داخل کنسول میشه نه اين که هوای گرم فنهای اوليرو خنک کنه...
شما اگر 2 فن دستساز رو به 4 فن افزايش بديد عمل خارج شدن هوای گرم يا همون تهويه مناسب بسيار سريع تر
از 2 فن انجام میشه طوری که به هيچ وجه شما بعد از چندين ساعت بازی کردن اثار کوچکترين گرمايشی رو هيچ کجا از قسمتهای مختلف سطح کيس مشاهده نمیکنی ( بهترين ، اسانترين راه برای فهميدن هر وسيله برقی که دارای کيس های تقريباً بسته هست ، برای فهميدن گرمايش قطعات داخل کيس دست گزاشتن رو سطح خوده کيس هست ، چون گرمايش بيش از حد قطعات مستقيماً رو سطح کيس رابطه مستقيم داره و بلعکس )
شما اين عمل رو انجام بده و بعد از 10 12 ساعت بازی کردن و دست گزاشتن روی سطح کنسول کوچکترين گرمايشی احساس کردی حتماً منو خبر کن ...البته فنهای سالم نه فنهای داغون و دست 2....
در رابطه با 12v کردن هم بايد بگم که منطق حکم میکنه که اين عمل بهتر از اين کار باشه ، ولی من اين روشو تست نکردم ولی سؤال من اين که شما بعد از چند ساعت بازی کردن هم رو سطح کنسول هيچ گرمايشی احساس نمیکنيد؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
خوب اول بگم که من روش استفاده از فن های pc رو استفاده نکردم. ولی خود شما تا همین چند وقت پیش هم می گفتید که اینترکولور بسیار عالیه و این چیزا تا جاییکه یادمه ولی الان دارید می گید که این روش خیلی بهتره و اون روش ها مناسب نیست.
بايد بگم که اتفاقاً گزاشتن 2 فن در عقب دستگاه (البته فنهای دستساز نه از اين فنهای اماده ، چون اين فنهای اماده به هيچ وجه کارايی لازم و قدرت کافی برای تهويه مناسب رو ندارن ) با 2 فنی که داخل کنسول هست منجر به عمل تسريع در خارج شدن هوای گرم داخل کنسول میشه نه اين که هوای گرم فنهای اوليرو خنک کنه...
با 2 فن اضافی که شما پشت کنسول می زاری شما هیچ وقت نمی تونی گرمای کامل رو از درون کنسول بیرون بکشی. این نه احتیاج به بررسی داره نه احتیاج به تجربه کردن داره. در مورد افزایش سرعت خارج شدن گرما که خوب می شه من نگفتم تو خنک کردن تاثیر نداره چون بالاخره اینطوری در واقع 4 تا فن دارن کار می کنن ولی این گرما به طور کامل نمی تونه خارج بشه جون یک فن خارجی به تمام محفظه کنسول دسترسی نداره!
شما اگر 2 فن دستساز رو به 4 فن افزايش بديد عمل خارج شدن هوای گرم يا همون تهويه مناسب بسيار سريع تر
چطوره یه 10-12 تا فن بگیریم بچیننیم دور ور کنسول اینطوری فکر کنم دیگه کنسول از سرما خراب بشه!

دوست عزیز آدم مگه دیوانس 4 تا فن بگیریه بزاره پشت کنسول؟ روش خنک کردن زیاد هست ولی روشی خوب هست که اصولی و کم هزینه تر از بقیه باشه و البته نتیجش رو هم پس داده باشه! 12 ولت کردن تو تمامی فروم ها و سایت های مربوط به تعمیرات 360 مورد استقبال قرار گرفته و توصیه به انجامش داده شده.

استفاده از 2 فن در پشت کنسول که اصلا احتیاج به منطق نداره، یک نفر که یکذره هم در این رابطه ها اطالاعات داشته باشه متوجه می شه 12 ولت بهتره ولی در مورد 4 فن یا بیشتر این کارا شاید تاثیر مثبتی داشته باشه ولی به نظر من اصلا کار جالبی نیست.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
عزیز آدم هر چقدر هم خوره باشه تمام راه هایی که توی دنیا وجود داره رو که امتحان نکرده...

ایشون هم به چشم دیدن و بررسی کردن که فن PC کاراییش چطور هست و پسندیدن.حق دادن نظر شخصی رو هم دارن.پس بهتره بذاری کاربرا نظراتشون رو بگن نه این که می پری بهشون.

خود من اصلا از 12 ولت کردن خوشم نمیاد.شده کولر گازی بذارم داخل دستگاهم اما 12 ولت نمی کنم.به همون فن اکتفا می کنم.به نظر من هر چقدر هم 12 ولت کردن تست شده باشه و بدون عیب و نقص اما یه نوع دستکاری سخت افزاری هست و احتمال این که در زمان فرسودگی کنسول اشکالاتش رو بشه هست.;)

من کنسولم برای 2/2007 هست.روزی هم 7-8 ساعت باهاش بازی می کنم.7-8 ساعت هم یک جا نه این که بینش خاموش کنم.همش با یه فن پشت کنسول خنک میشه.چیزیشم تا الان نشده.
البته من هم نگفتم تموم راههایی که توی دنیا وجود داره امتحان کردم بلکه تموم راههایی که امکان امتحانش برای کسانی مثل من و شما وجود داشته امتحان کردم . کارایی که من کردم عمرا شما انجام بدی . حتی یه بار هم سر این امتحانها کنسولم سه چراغ شده .
من قبل از ایشون بستم فن پشت کنسول و زیر کنسولو تجربه کردم و شرط میبندم از ایشون هم بهتر کار کردم ولی به این نتیجه رسیدم . هر چند که اشکان خودشون توضیحات کافی رو دادن .
در ضمن من کجا پریدم بهشون که شما اومدید و وکالت ایشون رو بعهده گرفتید ؟
هم شما و هم کاربرای دیگه حق دارن هر طور که دلشون میخواد عمل کنن ، شما هم لازم نیست سنگ دیگران رو به سینه بزنید هر کسی واسه خودش اختیار داره و میتونه پست بده و از حرفاش دفاع کنه . در صورت اشکال در پستهای من هم مدیران محترم خودشون گوشزد میکنن .

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
اصلاً منطقی نيست و در واقع شما چون اين عمل رو تست نکرديد و در واقع عيناً نديديد ، بر اساس منطق خودتون به اين نتيجه رسيدی که خوب بايد بگم متأسفانه داريد اشتباه میکنيد
اين جمله که میگيد :
اين فرضيه شما کاملاً غلط هست ( چون اين کار بوسيله خودم تست شده عرض میکنم ) و يقين دارم شما تا به حال همچين کاريرو انجام ندادی که اينجوری فکر میکنی که : در واقع وقتی 2 فن پشته فن ديگری قرار میگيره فقط هوای گرم اون 2 فن اوليرو خنکتر میکنه ...و در واقع تو عمل شما میگی فقط اين روش حالت دلخوشی داره !
از 2 فن انجام میشه طوری که به هيچ وجه شما بعد از چندين ساعت بازی کردن اثار کوچکترين گرمايشی رو هيچ کجا از قسمتهای مختلف سطح کيس مشاهده نمیکنی ( بهترين ، اسانترين راه برای فهميدن هر وسيله برقی که دارای کيس های تقريباً بسته هست ، برای فهميدن گرمايش قطعات داخل کيس دست گزاشتن رو سطح خوده کيس هست ، چون گرمايش بيش از حد قطعات مستقيماً رو سطح کيس رابطه مستقيم داره و بلعکس )
شما اين عمل رو انجام بده و بعد از 10 12 ساعت بازی کردن و دست گزاشتن روی سطح کنسول کوچکترين گرمايشی احساس کردی حتماً منو خبر کن ...البته فنهای سالم نه فنهای داغون و دست 2....
در رابطه با 12v کردن هم بايد بگم که منطق حکم میکنه که اين عمل بهتر از اين کار باشه ، ولی من اين روشو تست نکردم ولی سؤال من اين که شما بعد از چند ساعت بازی کردن هم رو سطح کنسول هيچ گرمايشی احساس نمیکنيد؟
البته ببخشید که این رو می گم به نظر من حرف Linch king (اشکان اگه اشتباه نکنم) درست هست. ببینید وقتی فن اصلی که کارش خنک کردن هست به درستی انجام نده کارش رو حالا 1500 تا فن بزارم پشت کنسول چه فایده ای داره؟!

به نظر 12 ولتی کردن و تحمل کردن یک مقدار صدا خیلی بهتر از اینه که کنسول 500 تومنیت بسوزه؟ نظرتون چیه؟

البته ببینید نظر شما محترمه ولی وقتی چند نفر که تجربه اونها از من و شما بیشتر هست ( حالا نمی خواستم اسم ببرم ولی همین آقا طاهر که تا حالا 200 تا کنسول تعمیر کرده و کارش این هست) به ما می گن آقا 12 ولتی کردن موثر تر از فن پشت کنسول هست چرا ما نباید قبول کنیم.

من طرفداری کسی و می کنم، زیادم اطلاعات ندارم اما به نظر من از لحاظ عقلانی اینکه فقط فن پشت دستگاه کار کنه و فن اصلی ضعیف بمونه یک خورده غیر منظقی به نظر می یاد!:cheesygri

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اين جمله که میگيد :

هر چی میخوا م هیچی نگم نمیشه . آخه اشکان امتحان نکرده من که امتحان کردم . عزیزان من اون اوایل 6 تا فن پشت کنسولم بود اگه باور ندارید تاپیک تاثیر فن در بقای کنسول رو چک کنید . اون موقع کنسولم رو باز نکرده بودم . بنده خدا اشکان هم دهنش خشک شد بس که توضیح داد . آخه وقتی دو تا فن داره کار میکنه و هوای داخل یه محفظه رو بیرون میده شما چطور میتونید با گذاشتم چند تا فن به اونا کمک کنی هر چه قدرت مکش باشه فقط مال فنهای خود کنسوله و فنهای اضافی کاری نمیتونه بکنه .فنهایی که شما میذارید پشت کنسول هوا رو از بین از داخل جعبه مادر بورد نمیکشه بلکه از فضای بین جهبه مادر بورد و جلد پلاستیکی کنسول میکشه بیرون . تو رو خدا شما که میاید نظر میدید کنسولتونو باز کنید ، ببینید چی به چیه بعد نظر بدید . اینی که میگید با گذاشتن فن پشت کنسول هیچ گرمایی رو روی کنسول احساس نمیکنید خب دلیلش همینه که من گفتم چون فنها دارن بدنه پلاستیکی رو خنک میکنن . راه فهمیدن دمای قطعات کیس دست گذاشتن روی کیس نیست بلکه استفاده از یه دماسنج دیجیتالیه که حسگرشو روی قطعات بذاری و یا اینکه مستقیما وارد کیس بکنی تا دمای داخلشو اندازه بگیره ( که من اینکا رو کردم ) .
شما الحمد لله تحصیل کرده اید بهتره یه خورده منطقی تر باشید:-"

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
خوب اول بگم که من روش استفاده از فن های pc رو استفاده نکردم. ولی خود شما تا همین چند وقت پیش هم می گفتید که اینترکولور بسیار عالیه و این چیزا تا جاییکه یادمه ولی الان دارید می گید که این روش خیلی بهتره و اون روش ها مناسب نیست
من نگفتم اینتر کولرها چيزه خيلی خوبی هستند ، اوناهم تأثير دارن ولی خيلی کمه تأثيرشون.
روش 12v کردن هم گفتم به درده سرش نمی ارز ه ، و جايی نگفتم که تأثير نداره.
چطوره یه 10-12 تا فن بگیریم بچیننیم دور ور کنسول اینطوری فکر کنم دیگه کنسول از سرما خراب بشه!
بيشتر از 4 فن گذاشتن اصلاً تأثيری تو رونده کار نداره . شما يه فن 40 متری هم بسازی بندازی پشت کنسول ديگه تأثيری تو رونده کار نداره ، علتش هم فکر نمیکنم تو سايت بازيسنتر بگنجه که بخوام بشينم براتون 1 2 صفحه ای توضيح بدم.

دوست عزیز آدم مگه دیوانس 4 تا فن بگیریه بزاره پشت کنسول؟ روش خنک کردن زیاد هست ولی روشی خوب هست که اصولی و کم هزینه تر از بقیه باشه و البته نتیجش رو هم پس داده باشه! 12 ولت کردن تو تمامی فروم ها و سایت های مربوط به تعمیرات 360 مورد استقبال قرار گرفته و توصیه به انجامش داده شده
گزاشتن 4 فن عقب کنسول شايد از لحاظ شکل ظاهری قشنگ نباشه ولی بازم میگم روش کاملاً مطمئنيه.
روش خنک کردن زیاد هست ولی روشی خوب هست که اصولی و کم هزینه تر از بقیه باشه
بله ، روشی خوبه که کم هزينه تر باشه ولی آيا همه بلدن از اين کارا بکنن؟ شما چند نفرو سراغ داری که خودش 12v کرده باشه فنهارو؟
من فکر نمیکنم بيرونم بخوان 12v کنن فنهارو کمتر از 10 15 تومان هزينش بشه
استفاده از 2 فن در پشت کنسول که اصلا احتیاج به منطق نداره، یک نفر که یکذره هم در این رابطه ها اطالاعات داشته باشه متوجه می شه 12 ولت بهتره ولی در مورد 4 فن یا بیشتر این کارا شاید تاثیر مثبتی داشته باشه ولی به نظر من اصلا کار جالبی نیست.
کاره جالبی به نظر شما شايد نباشه ولی به نظر من يکی از مؤثرترين روشها برای تهويه هوای داخل کنسول هست.
البته ببینید نظر شما محترمه ولی وقتی چند نفر که تجربه اونها از من و شما بیشتر هست ( حالا نمی خواستم اسم ببرم ولی همین آقا طاهر که تا حالا 200 تا کنسول تعمیر کرده و کارش این هست) به ما می گن آقا 12 ولتی کردن موثر تر از فن پشت کنسول هست چرا ما نباید قبول کنیم.
ما نسبت به آقا طاهر ارادت خاصی داريم ولی ايشون بيشتر به جنبه های فنی کار نگاه میکنن تا اينجور مسائل ، ايشون بيشتر دنبال ايدهای جديد و نو داخل سايتها برای 360 ميگردان و هيچوقت نمياد روش فنهای دستسازو تست کنه و نظرشو بگه..چون اين کار بسيار سادست و ايشون هيچوقت دنبال کارهای ساده نمیرن:biggrin1:
هر چی میخوا م هیچی نگم نمیشه . آخه اشکان امتحان نکرده من که امتحان کردم . عزیزان من اون اوایل 6 تا فن پشت کنسولم بود اگه باور ندارید تاپیک تاثیر فن در بقای کنسول رو چک کنید . اون موقع کنسولم رو باز نکرده بودم . بنده خدا اشکان هم دهنش خشک شد بس که توضیح داد . آخه وقتی دو تا فن داره کار میکنه و هوای داخل یه محفظه رو بیرون میده شما چطور میتونید با گذاشتم چند تا فن به اونا کمک کنی هر چه قدرت مکش باشه فقط مال فنهای خود کنسوله و فنهای اضافی کاری نمیتونه بکنه .فنهایی که شما میذارید پشت کنسول هوا رو از بین از داخل جعبه مادر بورد نمیکشه بلکه از فضای بین جهبه مادر بورد و جلد پلاستیکی کنسول میکشه بیرون . تو رو خدا شما که میاید نظر میدید کنسولتونو باز کنید ، ببینید چی به چیه بعد نظر بدید . اینی که میگید با گذاشتن فن پشت کنسول هیچ گرمایی رو روی کنسول احساس نمیکنید خب دلیلش همینه که من گفتم چون فنها دارن بدنه پلاستیکی رو خنک میکنن . راه فهمیدن دمای قطعات کیس دست گذاشتن روی کیس نیست بلکه استفاده از یه دماسنج دیجیتالیه که حسگرشو روی قطعات بذاری و یا اینکه مستقیما وارد کیس بکنی تا دمای داخلشو اندازه بگیره ( که من اینکا رو کردم
مگه شما نمیگی فنهای عقب کنسول فقط يه قست رو تهويه میکنه ؟؟؟؟ پس چرا کل سطح کنسول هيچ گرمايشی نداره؟؟؟
دهنه منم خشک شد از بس گفتم بخدا هيچ گرمايشی هيچ کجای کنسول ايجاد نمیشه و فقط اين کار مربوط به يه قسمت نمیشه، چون اگر اينطور بود فقط عقب کنسول بايد خنک میموند نه وسطها و جاهای ديگه.

شما به دقت مطالب منو نخوندی ، 2000 تام محفظه پلاستيکی و غيره هم توش باشه وقتی محفظه روی کيس داغ بشه يعنی قطعات داخل کيس از گرمايش زيادی برخورداند و به طبع تهويه هم اصلاً خوب نيست.

راه فهمیدن دمای قطعات کیس دست گذاشتن روی کیس نیست بلکه استفاده از یه دماسنج دیجیتالیه که حسگرشو روی قطعات بذاری و یا اینکه مستقیما وارد کیس بکنی تا دمای داخلشو اندازه بگیره ( که من اینکا رو کردم )
شما تو اين زمينه بيش از حد حرفه ای عمل کردی دوست من :biggrin1:
در اخر فقط بگم که اين روش رو خواهشن منسوخ شده ندونيد ، چون اگر منسوخ شده بود تا الان اين همه رفيقی که براش دستگارو خريدم و خودم به شخصه فنهارو پشت کنسولشون قرار دادم بايد يکيشون مورد پيدا میکرد.
البته بعضی از کنسولها که از همون اولش مورد دارن و اصلاً ربطی به تهويه مناسب ندارن. البته دقيق قرار دادن فنها و محکم بستن اونها به پشت کنسول هم بسيار بسيار مهم هست که کوچکترين هوای اضافيرو از بيرون نگيره.
ديگم بهتره تمومش کنيم ، هرکی هرطور دوست داره میتونه رفتار کنه.

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
ما يك نظر داديم چه دعوايي راه افتاد . اين عكسو نگاه كنين :
[http://s2.supload.com/free/rt-20080210090622.jpg/view/
اگه فن ها با هم تداخل داشتن و نميتونستن هواي داخل كنسولو بكشن بيرون اين كاغذ اينجا نميچسبيد . :p البته ممكنه دليلي خوبي نباشه و فك كنين كه با چسب اونجا چسبوندم . به هر حال هر كس نظر خودشو ميده و آخر به يك نتيجه ميرسيم ديگه . ;)

HOMY XBOX

کاربر سایت
Feb 14, 2007
217
ای بابا چقدر دارید سر فن بحث میکنید یکی میگه 12 ولت کن یکی میگه 4 تا فن پشتش بزن یکی میگه....
من 1000 بار گفتم تا الان 3 تا 360 به ...دادم انواع و اقسام مشکلاتشم داشتم یک چراغ دو چراغ سه چراغ اخرین سری هم که اصلا هیچ چراغ قرمزی روشن نمیشد و تصویر نداشت
حالا این سری که کنسولم رو گرفتم(سومین کنسولم رو میگم) دادم یکی از دوستام قسمت سمت چپ کنسول بالای ارم Xbox 360 قابش رو با اره برید(قاب سفید رنگ+اون اهن زیر قاب) دقیقا یعنی بورد کنسول معلوم هستش و همون جا یه فن گذاشت یعنی دقیقا زیر کارت گرافیک الان هم خدا رو شکر 2-3 ماه هستش که دارم روزی باهش 6-7 ساعت بازی میکنم هیچیش هم نشده البته اینم بگه که یه اینتر کولر هم پشت کنسول زدم
خلاصه مطلب:تنها راه سه چراغ نشدن کنسول اینه که قاب کنسول رو ببری
;)

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
منم از روش آقا Black Roz استفاده میکنم و واقعا چیزه خوبیه ولی عمرا به 12v کردن نمیرسه
شما که ماشاالله همه روش ها رو رو کنسولت امتحان کردی ! واقعا کنسول سگ جونی داری بنده خدا تا ایجا دووم آورده :-":cheesygri

ولی من از موقعی که دستگام رو 12 ولت کردم به نظر میاد دستگاه خنک تر کار می کنه. ولی به نظر من بریدن پشت کنسول کاره 100 درصد اشتباهی هست و اصلا مشکل گرما رو حل نمی کنه. جفتش باهم خوبه ولی فقط فن پشت اصلا;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر