سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
خوب سرانجام یکسال گذشت و کنسولم هنوز داره کار میکنه عین ساعت:biggrin1: چشم نزنید بگید ماشالا البته این کنسول دومم وکنسول اولم به 1 ماه نرسید البته:-" که خدا لعنت کنه باعثش که کنسولخراب به ما داد حالا این 12 ولت کردن واقعا تاثیر داره ببرم انجام بدم حقیقتش اصلا جرعت نمیکنم کنسول دست کسی بدم این کنسول انقدر حساس که با یه ضربه کوچیک میشه کارش ساخت:biggrin1:

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
خوب سرانجام یکسال گذشت و کنسولم هنوز داره کار میکنه عین ساعت:biggrin1: چشم نزنید بگید ماشالا البته این کنسول دومم وکنسول اولم به 1 ماه نرسید البته:-" که خدا لعنت کنه باعثش که کنسولخراب به ما داد حالا این 12 ولت کردن واقعا تاثیر داره ببرم انجام بدم حقیقتش اصلا جرعت نمیکنم کنسول دست کسی بدم این کنسول انقدر حساس که با یه ضربه کوچیک میشه کارش ساخت:biggrin1:
بده به طاهر برات 12ولتش کنه کارش درسته من بهش لقب پنجه طلایی دادم چون واقعا کنسول مرده رو زنده
میکنه

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
به نظر من اگه به جاي 12 ولت كردن ،دو تا فن كامپيوتر بزارين پشت بهتره . چون هم صداش نصف اونه هم بادي كه ميزنه همونقدره و ميتونين بعد از خاموش كردن دستگاه اونا رو روشن بزارين تا گرماي كنسول كاملا خارج شه و به دستگاه صدمه نزنه . ;)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
آقا مهدي ميشه بگي كجاش خنده داره ؟ اگه دقت كني گفتم به نظر من
لطفا دليل .... :confused:
البته محمد جان توی تاپیک شکلک خنده گذاشتم ولی توی خونه سرمو کوبیدم توی لپ تاپ :wallbash:. اخه مرد مومن وقتی یه چیزی ثابت شدس چرا باید بیای با نظر شخصی خلاف اون چیزی که گفته شده رو بیان کنی :confused: اصلا من هیچی حالیم نی ، طاهر ، اشکان و ... چی ؟

آخرین ویرایش:

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
البته محمد جان توی تاپیک شکلک خنده گذاشتم ولی توی خونه سرمو کوبیدم توی لپ تاپ :wallbash:. اخه مرد مومن وقتی یه چیزی ثابت شدس چرا باید بیای با نظر شخصی خلاف اون چیزی که گفته شده رو بیان کنی :confused: اصلا من هیچی حالیم نی ، طلاهر ، اشکان و ... چی ؟

درست مهدي جان . منم قبل از اينكه ببينم 12 ولت چه جوريه همين فكرو ميكردم ولي وقتي خونه دوستم ديدم و صداشو حس كردم :biggrin1: فكر ميكنم كه همون فن pc همين كارو بهتر انجام ميده .
شما خودت تست كردي فن پشت رو ؟
البته ناراحت نشي مهدي جان . من از 12 v خوشم نيومد . ;)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
درست مهدي جان . منم قبل از اينكه ببينم 12 ولت چه جوريه همين فكرو ميكردم ولي وقتي خونه دوستم ديدم و صداشو حس كردم :biggrin1: فكر ميكنم كه همون فن pc همين كارو بهتر انجام ميده .
البته صدای زیادی داره ولی میتونی روی 9 ولت بذاری که صداش خیلی کمتر میشه . فن pc اصلا هیچ کاری نمیتونه انجام بده . فقط لطف کن نگو چرا چون دلیلشو هزار بار توی تاپیک مربوط به کولینگ نوشتم و همه هم قبول کردن . عکسهای کنسولمو توی همون تاپیک گذاشتم (3 ، 4 صفحه اخر میتونی پیداش کنی ) خودم خوره اینکارم ، همه جوره تست کردم . شما هم مختاری هر طور دوست داری عمل کنی . من خوبی شما رو میخوام ;)

newworld

کاربر سایت
Aug 20, 2007
138
نام
علي حقاني
سلام دوستان
دستگامو درست كردم و لازم نبود ببرمش پيش آقا طاهر اول دستگاه را كاملا باز كردم و هدسينك gpu رو در آوردم فكر كردم شايد مقاومتها و اتصالات دور gpu كمي مشكل داشته باشه و با شستشوي اين قسمتها . دوباره دستگاه رو جمع كردم خدارو شكر كه دستگاه درست شد و تا اينساعت كه ساعت 1 و نيم صبح هستش بازي كردم .
از كليه دوستان كه منو تو اين قسمت ياري و همفكر دادند كمال تشكر و سپاس رو دارم
قربون همه برو بچ:love:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
البته صدای زیادی داره ولی میتونی روی 9 ولت بذاری که صداش خیلی کمتر میشه . فن pc اصلا هیچ کاری نمیتونه انجام بده . فقط لطف کن نگو چرا چون دلیلشو هزار بار توی تاپیک مربوط به کولینگ نوشتم و همه هم قبول کردن . عکسهای کنسولمو توی همون تاپیک گذاشتم (3 ، 4 صفحه اخر میتونی پیداش کنی ) خودم خوره اینکارم ، همه جوره تست کردم . شما هم مختاری هر طور دوست داری عمل کنی . من خوبی شما رو میخوام ;)

عزیز آدم هر چقدر هم خوره باشه تمام راه هایی که توی دنیا وجود داره رو که امتحان نکرده...

ایشون هم به چشم دیدن و بررسی کردن که فن PC کاراییش چطور هست و پسندیدن.حق دادن نظر شخصی رو هم دارن.پس بهتره بذاری کاربرا نظراتشون رو بگن نه این که می پری بهشون.

خود من اصلا از 12 ولت کردن خوشم نمیاد.شده کولر گازی بذارم داخل دستگاهم اما 12 ولت نمی کنم.به همون فن اکتفا می کنم.به نظر من هر چقدر هم 12 ولت کردن تست شده باشه و بدون عیب و نقص اما یه نوع دستکاری سخت افزاری هست و احتمال این که در زمان فرسودگی کنسول اشکالاتش رو بشه هست.;)

من کنسولم برای 2/2007 هست.روزی هم 7-8 ساعت باهاش بازی می کنم.7-8 ساعت هم یک جا نه این که بینش خاموش کنم.همش با یه فن پشت کنسول خنک میشه.چیزیشم تا الان نشده.

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
با سلام به همه

من هم به 12 ولت کردن اعتقاد نداشتم ، البته به این هم اعتقاد ندارم که پشت کنسول فن PC بزارم. من خودم قبلا از اینترکولر استفاده می کردم. ( که دووم آوردن دستگاه هم فکر می کنم به خاطر اون باشه) .

خود طاهر هم می گفت گذاشتن فن پشت کنسول بی تاثیر نیست ولی خیلی هم اثر بخش نیست. 12 ولت کردن فن مشکلی رو ایجاد نمی کنه و برعکس عمر دستگاه رو فکر می کنم بالا ببره!

خدا نکنه دستگاهتون سه چراغ بده. ولی اگه بده اونموقع می فهمید که 12 ولت کردن برای کنسول (یا همون کوره 360) خیلی لازمه:love:

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
سلام دوستان
دستگامو درست كردم و لازم نبود ببرمش پيش آقا طاهر اول دستگاه را كاملا باز كردم و هدسينك gpu رو در آوردم فكر كردم شايد مقاومتها و اتصالات دور gpu كمي مشكل داشته باشه و با شستشوي اين قسمتها . دوباره دستگاه رو جمع كردم خدارو شكر كه دستگاه درست شد و تا اينساعت كه ساعت 1 و نيم صبح هستش بازي كردم .
از كليه دوستان كه منو تو اين قسمت ياري و همفكر دادند كمال تشكر و سپاس رو دارم
قربون همه برو بچ:love:

خوب خداروشکر که دستگاهت درست شده . ولی توصیه می کنم اگه کنسولت رو دوست داری برای X-clamp کردن و 12 ولتی کردن فنش حتما بفرستش پیش طاهر. بعدا پشیمون می شییی هااااااااااا!:-"

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
ببین دوست عزیز گذاشتن فن pc پشت کنسول همون اینترکولر ولی به شیوه ساخت دستی می شه! هیچ وقت یه فن خارجی نمی تونه مثل فن داخلی اون وسیله الکترونیکی کار کنه. مشکل اصلی 360 هم علاوه بر نداشتن کیفیت خوب ساخت، نداشتن تهویه مناسب هست که با 12 ولت کردن می شه مشکل دوم رو تا حدود زیادی حل کرد.
این کاری که شما می گی بی تاثیر نیست ولی انقدر هم نمی تونه به کنسول کمک کنه و بیشتر حالت دلخوش کردن داره... چون ممکنه اینکار باعث کاهش دمای بعضی قسمتا بشه ولی تهویه هوا رو نمی تونه خیلی خوب انجام بده چون دو تا فن وقتی جلوی هم باشن اولی داره کار اصلی رو می کنه و دومی داره در واقع فقط هوای بیرون داده شده توسط اولی رو خنکتر می کنه.

این جملاتی هم که مثلا نوشتید من از 12v خوشم نمیاد، خیلی ها ممکنه خیلی چیزا خوششون نیاد و خوب نظر شخصیشونم هست ولی دلیل نمی شه چون از اون کار خوششون نمیاد اون کار ایرادی داشته باشه. 12 ولت کردن یک روش اصولی برای افزایش عمر کنسول 360 هست. حالا هر کی براش مهمه این مسئله این کارو بکنه کسی هم که خوشش نمیاد و براش مهم نیست نظر خودشه و می تونه نکنه.

در مورد صدا هم شما می تونین 9 ولت کنین که صدا کمتر شه. ولی در کل شما یا باید عمر کنسول رو ترجیح بدی یا صداشو.

کسانی هم که می گن این کار باعث کاهش عمر فن های کنسول می شه باید گفت که این کاهش عمر در دراز مدت هست نه اینکه با 2 ماه کار کردن عمرش تموم شه. در ثانی اگر فن خراب شه یا بک مبلغ تقریبا کم می شه اونو جایگزین کرد ولی اگر کنسول خراب شه هزینه های به مراتب بالاتری رو شخص متحمل می شه، در بعضی مواقع هم ممکنه دیگه اصلا درست نشه.

newworld

کاربر سایت
Aug 20, 2007
138
نام
علي حقاني
خوب خداروشکر که دستگاهت درست شده . ولی توصیه می کنم اگه کنسولت رو دوست داری برای X-clamp کردن و 12 ولتی کردن فنش حتما بفرستش پیش طاهر. بعدا پشیمون می شییی هااااااااااا!:-"

سلام
من 12 ولتش كه كردم فقط x-clamp كردن نمي دونم چيه اگه مي شه كمي توضيح بدين

:eek:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر