سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

ShelMan

کاربر سایت
Jul 1, 2008
94
نام
BaHraM
آقا من یک مشکلی با پروفایلم دارم...
چند روز پیش که Xbox رو آپدیت کردم ، بعد از روشن کردن دیدم پروفایلم پاک شده ... (البته 2 تا داشتم که اصلیه پاک شد)
یکی دیگه ساختم ... ولی هر دفعه که ایکس باکس رو روشن می کنم باید دوباره پروفایلم رو Sign in کنم... در حالی که قبلا اینطور نبود ...
این مشکلیه؟؟؟ میشه رفعش کرد؟؟

آخرین ویرایش:

navid.persian

کاربر سایت
Jun 5, 2010
59
دوستان امروز برق قطع و وصل شد .یک قطع و وصل خیلی سریع در حدود 1 ثانیه.
و کنسول را که داشتم باهاش بازی میکردم و بازی روی stop بود که یک دفعه دیدم که کنسولم سه چراغ شد. واقعا شوکه شدم اخه شنیدم که توی xbox های جدید دیگه این مشکل وجود نداره.اخه برای من special edition یا به قولی سوپر الیته.
بعد از ان 5 دقیقه خاموش کردم و بعد از 5 دقیقه دوباره روشن کردم و حدود نیم ساعت بازی کردم و مثل قبل درست کار میکرد و هیچ مشکلی نداشت و دوباره سه چراغه نشد.
میخواستم ببینم چه مشکلی پیش اومده؟؟؟
ممنون میشم یکی منو از نگرانی در بیاره اخه واقعا اعصابم خورده.
منتظر پاسختون هستم.

JUAREZ

کاربر سایت
Jul 9, 2009
516
نام
امیر
و کنسول را که داشتم باهاش بازی میکردم و بازی روی stop بود که یک دفعه دیدم که کنسولم سه چراغ شد. واقعا شوکه شدم اخه شنیدم که توی xbox های جدید دیگه این مشکل وجود نداره.اخه برای من special edition یا به قولی سوپر الیته.
بعد از ان 5 دقیقه خاموش کردم و بعد از 5 دقیقه دوباره روشن کردم و حدود نیم ساعت بازی کردم و مثل قبل درست کار میکرد و هیچ مشکلی نداشت و دوباره سه چراغه نشد.
منتظر پاسختون هستم.
دوست خوبم واسه منم اینطوری شد ولی اصلا نگران نباش.

من تازه 2 روز بود خریده بودم که اینطوری شد. رفتم تو ویکیپدیا X360 رو سرچ کردم نوشته بود که این

واسه پاور دستگاه هست و به نوعی هشداره. ولی نوشته بود که اصلا به سخت افزار آسیب نمیرسونه.

navid_x360

کاربر سایت
Jun 1, 2007
2,700
نام
نوید
منتظر پاسختون هستم.
وقتی برق بالا پایین میشه اینجوری میشه و عادیه
وقتی دارید بازی میکنید بازی گیر کرد بعد هیچ دکمه ای کار نکرد حتی اجکت هم میزنید تصویر ثابت وارد داشبورد نمیشه بعد روشن خاموش میکنی دستگاه سه چراغ میشه اونوقت باید بترسی
خیالت راحت کاریش نشده اما براش محافظ بگیر وقتیم حدس میزنی برقا بالا پایین میشه یا احتمال قعطی هست بازی نکن

ShelMan

کاربر سایت
Jul 1, 2008
94
نام
BaHraM
چند روز پیش که Xbox رو آپدیت کردم ، بعد از روشن کردن دیدم پروفایلم پاک شده ... (البته 2 تا داشتم که اصلیه پاک شد)
یکی دیگه ساختم ... ولی هر دفعه که ایکس باکس رو روشن می کنم باید دوباره پروفایلم رو Sign in کنم... در حالی که قبلا اینطور نبود ...

چرا کسی جواب مارو نمیده ...:|

rasoolharry

کاربر سایت
Jun 16, 2006
368
نام
M.R
سلام دوستان.منم یه مشکلی برام پیش اومده که اگر اساتید از روی تجربه و دانش کمکم کنن واقعا ممنون میشم.توی بازی بانجو کازویی در یکی از مراحل(اون مرحله ای که شما داخل یک عدد ایکس باکس 360 هستید)بازی به شدت افت فریم پیدا کرد و یه لحظه کوتاه (شاید دو ثانیه)تصویر شطرنجی و سبز آبی شد(این اتفاق دو بار افتاده تا حالا ولی فقط در این بازی و فقط در این مرحله). در بازیهای دیگه این مشکل پیش نیومده و دستگاه عادی کار میکنه.میخواستم ببینم بازی بانجو باگ داره و مشکل از اونه یا مشکل از دستگاهه.(شاید بخندین اما فکر کنم به خاطر گرافیک بالای این بازی،دستگاه قاطی میکنه).با تشکر از شما

mhgh40

کاربر سایت
Jul 11, 2008
187
نام
محمد حسین
اقا من یه مشکلی دارم اونم اینه که دستگاهم تا حالا دو تا dvd رو خراب کرده و روش خط انداخته
تازه بیست روزه که خریدمش و مدل ارکیده و هارد نداره
این دو بار بازی رو stop کرده بودم وحدود نیم ساعت تلویزیون دیدم بعد که خواستم دوباره بازی کنم دیدم ارور تمیزکردن سی دی داد و دیدم که روی dvd یک خط دایره شکل انداخته و دیگه نمیخونه:(
مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
من میخوام پروفایلمو از طریق هارد به یک X360 دیگه انتقال بدم ، ولی وقتی هاردو توش میذارم نام پروفایلو مینویسه Corrupted .

چجوری باید این کارو انحام بدم ؟:-/

از طریق USB Flash این کار رو تست کنید
http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=29593
اگر بازم جواب نداد و پروفایل مورد نظر شما XBOX LIVE نیست، فایلش رو بهم بدید تا براتون درست ـش کنم.

سلام
این تابستون شده و برق داره زیاد قطع و وصل میشه جدیدا
بعد از چند قطعی سه چراغ قرمز و دیدیم در حالی که تا حالا نشده بود چنین چیزی
خاموش روشن کردم یه بار نیومد یه بار اومد
فقط یه مسئله ای هست
آداپتور هم چراغش قرمز شده
آیا آداپتور آسیب دیده بخاطر قطع و وصل برق و به دستگاه جریان درست نمیرسه که سه چراغ میشه
یا همیشه سه چراغ با چراغ قرمز آداپتور همراه هستش
ممنون

سابقاً نیز از جانب اعضا گزارش هایی شده بود که بعد از قطع و یا نوسان برق مشکلاتی همچون سه چراغ قرمز رخ داده
که تمامی موارد بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه رفع شده بودند، بیشتر این اخطار، بخاطر مشکلات برقی هست که اگر شما یک محافظ خوب PC استفاده دیگه کمتر چنین مشکلاتی رو دارید.

در مورد چراغ قرمز بودن پاور (آداپتور - PSU) کنسول، این بیشتر بخاطر مشکلات برقی هست، حال چه سر سطح برد و یا چه در خود پاور کنسول و اتصالات اون. اگر هنوز مشکل چراغ قرمز PSU حل نشده، بهتره یک بار تمام اتصالات رو جدا کنید و مجدداً به صورت تکی وصل کرده و کنسول رو روشن کنید، ببنید که چراغ سبز داده میشه یا نـــه....

اگر مشکل حل نشد، یک پاور کنسول دیگه ای رو از سری برد خودتون پیدا کرده و روی کنسول خودتون تست کنید، اگر چراغ سبز گرفتید، پس مشکل از پاور بوده و باید اون رو تعویض کنید، در غیر این صورت مشکلی در برد کنسول هست که باید شناسایی بشه.

یک مشکلی برای من پیش آمده.
وقتی دستگاه را امروز روشن کردم وقتی خواستم پروفایلم را انتخاب کنم آواتارم بود و gamescore هم درست بود اما وقتی وارد پروفایلم شدم هیچ اچیومنتی نبود و و هیچ گیم اسکوری و همه صفر بود .(فکر کنم سیوی هم نبود)اما می دونم اطلاعاتش هست.راهی هست برگردانمش.
فقط ریکاور نباشه که خیلی از اچیومنت هایم می پره.
سیو زیاد مهم نیست.
cheat هم نزدم.

مشکل شما هنوز حل نشده! اگر مایل هستید پروفایل ـتون رو به من بدید تا نگاهی بهش کنم
http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=29593

0110 رو خود آدم میتونه تعمیر کنه؟! یا باید ببرم تعمیرگاه؟! آقا خلیل اگهه جواب بدن عالی میشه!

خطای 0110 مربوط به RAM کنسول هست و میتونه دو عامل داشته باشه، یا خرابی در سطح BGA و یا مشکلات earth و اتصال هایی که در اثر دستکاری در کنسول هست.

مورد earth رو نمیشه به این راحتی ها تعمیر کرد و یا میشه گفت کاملاً بی فایده هست
مشکلات خرابی BGA در RAM هم بازم بر میگرده به همان داستان های قدیمی مشکلات حرارتی که شاید با Reflow کردن قسمتی از RAM ها و X-Clamp کردن مشکل رو حل کرد.

باید کنسول پیش یک متخصص برده بشه که تجربه ی تعمیر چنین مشکلاتی رو داشته باشه، ولی همیشه خرابی های RAM جزء موارد بسیار ناجوری هست و شاید کنسول رو نشه تعمیر کرد.

امیداورم که مشکل دقیقاً مربوط به RAM نباشه و بشه با همون روش های ساده تعمیری موجود، مشکل کنسول رو حل کرد.

آدرس و شماره تماس یک تعمیر رو در تهران میدم که مورد اعتماد و استاد بزرگ بنده نیز هستند، با ایشون مشورت کنید خیلی بهتر هست.

تا حالا دقت نکرده بودم، بعضی از اوقات برای من هم پیش میاد، ولی نه در حالت عادی بیشتر موقعه ای که دارم روی هارد و اطلاعات اون کارهایی میکنم اینطوری میشه.

منتظر پاسختون هستم.

در ابتدای همین پست توضیح دادم که سابقاً چنین گزارش هایی از سوی اعضا شده بود، بهتره که در صورت نداشتن یک محافظ خوب، یکی تهیه کنید تا ایمن تر با این نوسانات برقی بتونید بازی کنید.

درنهایت نمیشه هیچ پاسخی برای اون خطا داد و مثلاً گفت که الان وضعیت خطرناک شده...بهتره که مثل قبل با کنسول بازی کنید و نگران موضوعی که پیش آمده و تموم شده نباشید.

من دسته XBOX360 تازه خریدم اما دستگاه دسته رو شناسایی نمی کنه چهارتا چشمک خاموش روشن میشن

کنسول رو خاموش کنید و با دسته اون رو روشن کنید، اینطوری دسته از همون اول برای کنسول شناسایی میشه.
و یا بعد از روشن کردن کنسول دکمه ی سرچ دسته روی کنسول و دسته بطور همزمان فشار بدید تا کنسول و دسته برای هم قابل شناسایی بشند.

ConsoleConnectButton.JPG

J9DrvVeJutxNrWL.jpg

احتمالش هست دستگاهی که مدل جاسپر باشه بعد از یک ماه ارور E74 بده!؟

تو مدت یک ماه من شخصاً گزارش دقیقی ندیدم و فکر نکنم اگر با کنسول به طور Normal بازی بشه، نباید مشکلی پیش بیاد، مگر ANormal....

سلام دوستان.منم یه مشکلی برام پیش اومده که اگر اساتید از روی تجربه و دانش کمکم کنن واقعا ممنون میشم.توی بازی بانجو کازویی در یکی از مراحل(اون مرحله ای که شما داخل یک عدد ایکس باکس 360 هستید)بازی به شدت افت فریم پیدا کرد و یه لحظه کوتاه (شاید دو ثانیه)تصویر شطرنجی و سبز آبی شد(این اتفاق دو بار افتاده تا حالا ولی فقط در این بازی و فقط در این مرحله). در بازیهای دیگه این مشکل پیش نیومده و دستگاه عادی کار میکنه.میخواستم ببینم بازی بانجو باگ داره و مشکل از اونه یا مشکل از دستگاهه.(شاید بخندین اما فکر کنم به خاطر گرافیک بالای این بازی،دستگاه قاطی میکنه).با تشکر از شما

افت FPS و باگ های گرافیکی بیشتر مربوط به بازی هست، ولی در بعضی از موارد این موضوع از عدم هماهنگی میان سخت افزار و نرم افزار هم پیش میاد که شما افت FPS داشته باشید و یا قسمتی از تصویر خراب بشه، که اون هم برای چند ثانیه و یا قسمتی از لوکیشن بازی هست.

اکثر این موارد بیشتر برای کمتر بازی پیش میاد و اگر شما این مشکل رو فقط توی این بازی دارید و سایر بازی ها بدون مشکل اجرا میشند، زیاد خیال خودتون رو آشفته نکنید.

اقا من یه مشکلی دارم اونم اینه که دستگاهم تا حالا دو تا dvd رو خراب کرده و روش خط انداخته
تازه بیست روزه که خریدمش و مدل ارکیده و هارد نداره
این دو بار بازی رو stop کرده بودم وحدود نیم ساعت تلویزیون دیدم بعد که خواستم دوباره بازی کنم دیدم ارور تمیزکردن سی دی داد و دیدم که روی dvd یک خط دایره شکل انداخته و دیگه نمیخونه:(
مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو X360 همیشه باید منتظر چیزهای عجیب باشم!!
از چه نوع دیسکی (برند) استفاده میکند
تاریخ ساخت کنسول مربوط به چه زمانی هست، شاید درایو کنسول از سری Liteon 83850-v2 and Liteon 93450 هست، چون این دو درایو به روش سخت افزاری کپی خور میشند و ممکنه که زمان باز و بستن درایو، بالانس اون خراب شده باشه.

بهتره در صورت عدم رفع مشکل، به همان فروشگاهی که کنسول رو خردید مراجعه کنید.

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
آقا خلیل کنسول من جسپر هست و فن هاشو خارجی کرده ام ولی چون دوستم نمیدونست به مدت 10 دقیقه کنسولو بدون روشن کردن فن ها روشن کرد و من هم تا متوجه شدم کنسولو خاموش و فن ها را به مدت 1 ربع روشن کردم تا کنسول خنک بشه حالا میخواستم بپرسم این روی کنسول تاثیری گذاشته است و آسیبی به دستگاه رسیده است یا خیر ؟ ما بعدش 4 ساعت هم بازی کردیم و کنسول مشکلی نداشت ولی منظور من اینه که آیا باعث استهلاک کنسول شده است و این که باعث به جلو انداختن و تسریع در 3 چراغ شده است یا خیر ؟
منتظر پاسخ گرم شما هستم
بسیار ممنون

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
سلام آقا خلیل.
مشکل هم حل شد و هم نشد.من که دیدم لایو پروفایلم را ثبت نکرده و 2000 تا اچیومنتم پریده ریکاور کردم .اما شبش فهمیدم مشکل از چی بوده:d
شب E68 داد و هارد پرید.زنگ زدم به آقا میثم گفت هاردت دیگه کاریش نمیشه کرد.من هم به فکر استفاده از فلش و هارد دیگه افتادم.
باز هم ممنون پیگیری کردید.

M3ti J70

کاربر سایت
Jun 11, 2007
447
نام
مهدی
من بن شده بودم (هارد کنسول قفل شد) برا همین با اون اپدیت 8 مگی اپدیتش کردم الان اگه با پروفایل سابقم بازی کنم وقتی میخوام از بازی بیام بیرون 30 ثانبه طول میکشه :(
خیلی جالبه قبل از بازی اواتار ندارم ولی از بازی میام بیرون اواتار برمیگرد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر