سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

• Thread starter Thread starter Ali
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
با عرض سلام و خسته نباشید من هارپد 250 گیگ کنسول خودم رو که پال هم هست با خود دستگاه فرمت کردم حالا ایکسباکسم حدود ده دقیقه طول میکشه تا بیاد بالا و حتا هارد هم رو شناسایی نمیکنه
با سه دستگاه دیگه این کار رو هم کردم ولی بازم فایده نداشت
رو مموری تو تنظیمات میرم نوشته { آن فورمتد }
لطفا من رو راهنمایی کنید
{ البته با خود کنسول باز هم میتونم فرمت کنم ولی حاصلی نداشته } :confused:
ببین دوست من به نظر من هاردت مرخصه
فقط یک احتمال هستش برگرده اونم با نرم افزاری هست که دوستان توی قسمت تعمیرات معرفی کردن شما باید اول هاردت رو به حالت معمولیه خودش برگدونی و دوباره به فرمت هارد ایکس باکس با آقای برادر رضا با آیدی دادگر و بردادر میثم هم مسیتونی مشورت کنی.
dadgar_23
maysam
فکر کنم اینا آیدی هاشون هستش.

بازم سوالمو تکرار میکنم.اگه میشه یکی بمن بگه باس چکار کنم.
دیروز برقا رفت با اینکه محافظ داشتم ورودی hdmi ایکسباکسم کار نمیده.در ضمن سه چراغ نداده و با 3 فیش معمولی تصویر و صدا رو نشون میده.

دوستان یه سوال داشتم!! جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم بپرسم!! من الان LT ریختم رو دستگام بعد به لایو هم وصل شدم!!!
میخواستم بدونم قضیه اسلیس چیه؟! کلاً نباید بازی نان اسلیس بذارم تو دستگاه یا وقتی به لایو وصلم یا وقتی میخوام آنلاین اون بازیه نان اسلیسو انجام بدم؟!؟ کدومشه؟!

سلام دوستان..
ببخشید.. جسارتتا یه سوال داشتم.. میخواستم راهنماییم کنید..
خیلی مهمه.. لطفا اگه چیزی میدونید، منو کمک کنید..
من یه xbox360 دارم که مشکل پیدا کرده.. و مشکل از این قراره:
اول هیچ مشکلی نداشت.. اصلا 3چراغ و این چیزا نداشت هیچ وقت
هم زیادی گرم نشده بود..
ولی حدود یه ماه بود که داشت خاک میخورد.. بعد از یک
ماه که اومدم روشنش کنم، بالا نیومد و ارور e73 داد..
حالا به نظر شما.. با این اوصاف (که به نظرم مشکل از
گرما نبوده)امکان تعمیر داره ؟
و این که به نظرتون اگه دادم برا تعمیر 12v هم بکنم؟
ممنون

سلام دوستان..
هم زیادی گرم نشده بود..
ممنون
E73 : خطای عمومی سخت افزار : پورت Ethernet ... این خطا به وسیله یک مشکل با کابل یا پورت Ethernet پیش می آید.

E73 : خطای عمومی سخت افزار : پورت Ethernet ... این خطا به وسیله یک مشکل با کابل یا پورت Ethernet پیش می آید.

ممنون دوست عزیز .. ممنون که توجه کردید..
ولی من با تحقیقاتی که خودم کرده بودم، اینو شنیده بودم
ولی دیدم بعضیا بعد از ارورe73 کنسولشون 3چراغ شده..
خلاصه من جوابمو نگرفتم..
اگه کسی بتونه راهنماییم کنه ممنون میشم..
آقا خلیل اگه این پست رو خوندی میشه کمکم کنی :-"

دوستان من یه مشکلی دارم
در قسمت افلاین کنسول اواتار کار نمی کند ایا مشکل از نسخه داشبورد است
اگر بله
لطفا توضیحی در مورد نحوه نصب ان بدهید
در ضمن بنده امکان اتصال به لایو رو ندارم

بازم سوالمو تکرار میکنم.اگه میشه یکی بمن بگه باس چکار کنم.
دیروز برقا رفت با اینکه محافظ داشتم ورودی hdmi ایکسباکسم کار نمیده.در ضمن سه چراغ نداده و با 3 فیش معمولی تصویر و صدا رو نشون میده.

مشکل شما هنوز باقی هست و یا راه حلی براش پیدا کردید؟!

دوستان من یه مشکلی دارم
در قسمت افلاین کنسول اواتار کار نمی کند ایا مشکل از نسخه داشبورد است
اگر بله
لطفا توضیحی در مورد نحوه نصب ان بدهید
در ضمن بنده امکان اتصال به لایو رو ندارم

پست اول این تاپیک رو بخوانید
جزئیات جدید از UPDATE Xbox Live

کسی میدونه جاسپرو 12v بکنیم یا نه؟

مطالب زیر رو بخوانید
انجام روش های Cooling همچون 12v برای بردهای Jasper تا چه حد ضرروی است؟
آیا روش های Cooling جزء ملزومات کنسول XBOX360 است و الگوی مشخصی برای کاربران وجود دارد؟

سلام دوستان..
هم زیادی گرم نشده بود..
ممنون

در ابتدا قبل از توضیح خطای E73 بگم که سابقاً هم توسط اعضای سایت گزارش هایی داشتیم که بعد از عدم استفاده طولانی مدت از کنسول، با روشن کردن آن سه چراغ قرمز رو مشاهده کردند.
البته این موارد بسیار اندک بودند و به دلیل عدم پیگیری درست هیچگاه متوجه اساس مشکل ـشون نشدیم.

بگذریم، خطای E73 که با تک چراغ قرمز و کد 1021 همراه هست، مربوط به مشکلات دو Chip های Southbridge و Ethernet chip area هست که در تصویر زیر میتونید این دو چیپ رو مشاهده کنید.

96419_jasper_400.jpg

طبق معمول مشکلات Solder در Chip های کنسول باعث بروز مشکل در کنسول و مشاهده خطا میشه. که معمولاً از مشکلات گرمایی ناشی است.

در مورد تعمیر هم سه روش وجود داره

روش شماره یک: انجام Reflow (در قدیم سشوار صنعتی بود) توسط دستگاه در محل Southbridge و Ethernet chip area
روش شماره دو: انجام X-Clamp برروی Southbridge که البته تا الان موردی رو ندیدم که توسط فروشگاه داخل کشور صورت گرفته باشه
روش شماره سه: انجام Reballing برروی Southbridge

مورد چهارمی هم وجود داره که در منابع موجود گفته شده که به ندرد رخ میده، اون هم مشکلات معمول GPU (گرافیک کنسول) هست که با روش های معمولی X-Clamp میتونه قابل حل باشه

تمام روش ها کمی مشکل هست و بهتره که توسط افراد حرفه ای صورت بگیره که بهترین نتیجه و بهترین کارکرد رو در عمر مفید داشته باشه.

اگر تهران و یا شهرستان هستند، شخصی رو در پیغام خصوصی معرفی میکنم که از هر نظر در کارش حرفه ای هست و توانایی انجام تمامی روش های بالا رو داره.
(تا قبل از بعد از ظهر سعی میکنم پیغام خصوصی کنم)

موفق باشید

حق نگهدار

آخرین ویرایش:
خیلی ممنون آقا خلیل
یه سوال دیگه هم داشتم.. نمیدونم اینجا جاشه یا نه.. خواستم pm کنم.. دیدم
مسدود کردین.. جسارتا همینجا میپرسم.. لطفا جواب بدید..

شما آقای رضا دادگر رو هم میشناسین یا تاییدش میکنید؟
روششون چجوریه ؟ تایید میکنید این روش رو ؟
http://www.bazyrayaneh.com/forum/showthread.php?t=1132

سلام و خسته نباشید. من هم Xbox م به E73 دچار شد که دادم به یک تعمیر کاره خیلی خیلی ماهر که دستگاه Reball هم داشت گفت از southbridge نیست و اول با تست های زیاد گفت از 2 تا Ram هست که با تعویض اونا نشد Cpu رو Reball کرد نشد GPU رو عوض و Reball کرد باز هم نشد ولی گفت با فشار اوردن به Gpu دستگاه روشن میشه ولی ولش میکنیم خاموش میشه و بعد گفت یکی از لایه های برد Gpu خراب شده و کاریش نمی شه کرد. آیا حرفش درسته؟ راهی نیست؟ Xbox با مادربورد Falcon!

خیلی ممنون آقا خلیل
یه سوال دیگه هم داشتم.. نمیدونم اینجا جاشه یا نه.. خواستم pm کنم.. دیدم
مسدود کردین.. جسارتا همینجا میپرسم.. لطفا جواب بدید..

شما آقای رضا دادگر رو هم میشناسین یا تاییدش میکنید؟
روششون چجوریه ؟ تایید میکنید این روش رو ؟
http://www.bazyrayaneh.com/forum/showthread.php?t=1132

دوست عزیز اقای دادگر، هم یکی از تعمیرکاران خوب هستند، در ابتدای کارشون در تاپیک بازی رایانه اطلاعات چندانی از کارشون قرار نمیدادند، ولی الان که دیدم، جدیداً اطلاعات مناسب تری رو قرار دادند که میشه روشون حساب باز کرد.

ولی، من به شخصه با کار ایشون هیچ گونه ارتباط نزدیکی نداشتم و فقط بیشتر از سایر دوستان (اعضای فروم) تعریف ـیشون رو شنیدم. ولی اون شخصی که به شما در پیغام خصوصی معرفی کردم، کارشون رو از نزدیک دیدم و تعامل بسیاری باهاشون داشتم.

حال شما خودتون با گرفتن یک مشاوره تلفنی خوب از این دو دوست عزیز، میتوانید تصمیم نهایی خودتون رو بگیرید، این بهترین کار موجود است.

سلام و خسته نباشید. من هم Xbox م به E73 دچار شد که دادم به یک تعمیر کاره خیلی خیلی ماهر که دستگاه Reball هم داشت گفت از southbridge نیست و اول با تست های زیاد گفت از 2 تا Ram هست که با تعویض اونا نشد Cpu رو Reball کرد نشد GPU رو عوض و Reball کرد باز هم نشد ولی گفت با فشار اوردن به Gpu دستگاه روشن میشه ولی ولش میکنیم خاموش میشه و بعد گفت یکی از لایه های برد Gpu خراب شده و کاریش نمی شه کرد. آیا حرفش درسته؟ راهی نیست؟ Xbox با مادربورد Falcon!

ببنید مشکلات کنسول رو نمیشه از روی یک کد خطا تشخیص داد، بعضی از موارد، مشکلات پیچیده میشه و خودش رو به شکل های مختلف نشون میده.
در طی تعمیر کنسول ممکنه که شخص با دو جین کد خطا و موارد مختلف رو به رو بشه، اینجاست که تجربه و مهارت در پیدا کردن مشکل، حرف اول رو میزنه.

پیدا کردن مشکل یک مسئله هست و راه حل و حل اون یک مسئله دیگه، بعضی از موارد خرابی کنسول رو واقعاً نمیشه تعمیر کرد. اگر اینطور که ایشون گفتند خرابی در لایه های برد GPU باشه و مثلاً با فشار دادن GPU کنسول روشن میشه، شاید با X-Clamp های خاص، اون فشار لازمه برقرار بشه....البته هیچ وقت نمیشه از راه دور نظری خوبی رو داد.

حتماً باید تعمیرکار شما، هم X-Clamp کرده باشه که به نتیجه ی مطلوب نرسیدند!

حالا پیش کی برده بودید؟

يك روش ساده براي غير فعال كردن heat sensor

سلام
من يك روش جديد پيدا كردم كه سنسور گرماي xbox360 رو غير فعال ميكنه
با اين روش ديگه حتي اگه دستگاه آتيش هم بگيره ارور دو يا سه چراغ به دليل گرما نميده :biggrin1:
فقط قبل از اينكار فن دستگاه رو 12 ولت كنيد .
من خودم يه xbox360 مدل لانچ داشتم كه با اينكار دوباره ميشه باهاش بازي كرد
فقط بعضي وقتها كه روشنش ميكنم ارور 3 چراغ ميده كه با 2 يا 3 بار خاموش و روشن كردن درست ميشه . ولي وقتي روشن ميشه ديگه ارور نميده :biggrin1:
فقط بايد 2 تا سيم كه مربوط به سنسور حرارتي ميشه رو قطع كنيد
توي عكس زير پايين سمت چپ يك خط مشكي كوچيك كشيده شده كه دوتا سيمي كه بايد قطع بشه رو نشون داده.
cputemptracecut.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or