سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
تا همین چند وقت پیش حدود 5 تومن هزینه اش بود، الان رو دیگه نمیدونم:D ورژن 2 هم کپی خورش تا جایی که میدونم سخت افزاریه و نباید از این نظر هزینه اش فرقی بکنه، میمونه مدل لانچ که فقط دست دوئه و به نسبت ارزونتر.
البته که هیچی Oled کپی خور نمیشه:D
یکی تو همین تاپیک اگر اشتباه نکنم گفته بود v2 کپی خور کرده با 3 تومن

مشکل ما با پولشه وگرنهoled از همه بهتره

دو تا اگهی سری لانچی تو دیوار گیر اوردم طرف میگه 9 تومن
اگهی هم شخصی نیست مال یه فروشگاس
نمیدونم میشه اعتماد کرد یا نه

البته این my tendo هم یکم وسوسه کنندس شاید یهv2 ارزون گیر اوردم برام کپی خور کنه

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,298
یکی تو همین تاپیک اگر اشتباه نکنم گفته بود v2 کپی خور کرده با 3 تومن

مشکل ما با پولشه وگرنهoled از همه بهتره

دو تا اگهی سری لانچی تو دیوار گیر اوردم طرف میگه 9 تومن
اگهی هم شخصی نیست مال یه فروشگاس
نمیدونم میشه اعتماد کرد یا نه

البته این my tendo هم یکم وسوسه کنندس شاید یهv2 ارزون گیر اوردم برام کپی خور کنه
اگه فروشگاهه که حتما مهلت تست بگیر چون 9 یکم رقم پایینیه الان.
کلا اگه بتونی جای مطمئن بدی سخت افزاری کپی خور کنن با قیمت مناسب، از همه چی بهتره. قشنگ تا ته سوراخ کنسول رو برات باز میکنن اینطوری:D میشه همزمان کپی خور و اورجینال (با آنلاین و همه چی) اجرا کرد.

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
اگه فروشگاهه که حتما مهلت تست بگیر چون 9 یکم رقم پایینیه الان.
کلا اگه بتونی جای مطمئن بدی سخت افزاری کپی خور کنن با قیمت مناسب، از همه چی بهتره. قشنگ تا ته سوراخ کنسول رو برات باز میکنن اینطوری:D میشه همزمان کپی خور و اورجینال (با آنلاین و همه چی) اجرا کرد.
Thanks bro

ببینیم چی میشه اگه خدا بخواد ما هم سوییچ دار بشیم😁

• Like
Reactions: Sepi_60

faridsarvar

کاربر سایت
Jan 22, 2013
165
سلام
بله با برنامه DBI خیلی راحت میشه بازیهای نصب شده فایل نصبی nsp اون کپی کرد روی کامپیوتر و برای اینکار هم کابل وصل باشه بین کامپیوتر و کنسول و وقتی برنامه DBI اجرا کردید و گزینه Run MTP responder بزنید تو برنامه و برید سراغ کامپیوتر در درایوها یه گزینه به اسم Switch اضاف شده و داخلش که میشی بعد وارد گزینه Installed games میشی و وارد پوشه بازی مورد نظرت میشی و فایل nsp مربوط به بازی رو کپی میکنی تو درایو کامپیوتر و به غیر از فایل بیس بازی اگه اپدیت و dlc هم نصب باشه اونها رو هم میتونی کپی کنی از همونجا و فقط دقت کن کپی کنی و چیزی هم از اونجا حذف نکنی.

برنامه های دیگه ای هم هست مثل NXDumpTool اونم مثل برنامه بالا همون کار انجام میده ولی کلیدهای سوییچ هم لازم داره برنامش و در کل برنامه بالا ساده تره.

دیگه همونطور که گفتم در روش بالا نیاز به دراوردن مموری و غیره نیست و با دراوردن مموری هم نمیشه بازیها بیرون کشید چون کدگذاری شدن و با همون برنامه dbi به مموری جانبی هم دسترسی داری و حتی میتونی بازی هم نصب کنی اگه بازیت از هارد کامپیوتر کپی کنی تو قسمت micro sd install یا اگه روی ناند بخوای نصب کنی nand install.

برای ریختن فایلهای هک مثل کاستوم فریمور اتمسفر از حالت mtp برنامه ای مثل dbi استفاده نکن و یا باید مموری در بیاری یا از اموزش زیر استفاده کنی و همیشه هم اول فایلهای هک قبلیت از مموری جانبی پاک کن بعد فایلهای جدید بریز و فقط به پا پوشه nintendo پاک نکنی در مموری جانبی.

اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer

در مورد اپدیت اتمسفر و اپدیت فریمور لطفا این پست رو بخونید و فعلا اخرین فریمور 16 هست ولی من خودم همیشه پک اتمسفر میزارم که اون تا فریمور 15.0.1 اپدیته و همون پست که گفتم بخونی متوجه میشی و تا اون فریمور با پک من میتونی اپدیت کنی همه بازیها هم اجرا میشن روی همین فریمور و همه برنامه های مورد نیاز هم تو پک اتمسفری که گذاشتم هست مثل dbi و پیلود hekate و غیره.
ممنون از توضیحات خوبت
حتما انجام میدم اگر مشکلی بود بازم مزاحمت میشم
خیلی خوبه شما تو بخش نینتندو هستید و پاسخ مارو میدید👍

ardj75

کاربر سایت
Oct 22, 2010
176
نام
آریانا
سلام به همگی
دوستان من تا حالا کنسول از نینتندو نداشتم
PC پلیر هستم اصولا ولی قبلا کنسول های Xbox 360 PS3 داشتم. الانم PS4 PS5 دارم.
تو فکر این بودم که سوییچ بخرم و بازی های نینتندو هم تست کنم. و همینطور که کنسول دستی هم هست و به راحتی میشه باهاش جا به جا شد
راهنمایی میخواستم در مورد سوییچ و بازی هاش و اینکه قیمت بازی ها چطوریه؟ آیا تحریم یا فیلتر هستیم یا به راحتی میشه بازی هاشو آنلاین بازی کرد؟ نکته ای هست که نیاز باشه قبل از خرید بدونم؟
چه بازی هایی رو خوب هست در ابتدا استارت بزنم؟ بازی های رایگانش چطوری هست؟
آیا بازی های 2 نفره داره که قابل بازی با یه کنسول باشن؟ آیا بازی های حرکتی داره؟
ممنون میشم هر موردی هست راهنمایی بفرمایید.

آخرین ویرایش:

dante2

کاربر سایت
Sep 1, 2014
24
با اجازه نظر شخصی من برای دوستانی که می خوان سوئیچ بخرن اینه که تا الان صبر کردین چند ماه دیگه هم صبر کنین تا وضعیت کنسول جدید نینتندو مشخص بشه قطعا اون موقع قیمت ها ریزش پیدا میکنه و فروشنده ها هم زیاد میشن ولی اگر خیلی عجله دارین با وضعیت دلار الان که فعلا نزولی شده یه چند وقت دست نگه دارین فعلا فروشگاه ها برای پائین آوردن قیمت دارن مقاومت می کنن و منتظر وضعیت بازار هستن. قعا اونا هم وقتی ببینن مشتری نیست قیمتو میشکنن چون بیشتر اینا قبلا با دلار زیر 40تومنی موجودیشونو خریدن.

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
با اجازه نظر شخصی من برای دوستانی که می خوان سوئیچ بخرن اینه که تا الان صبر کردین چند ماه دیگه هم صبر کنین تا وضعیت کنسول جدید نینتندو مشخص بشه قطعا اون موقع قیمت ها ریزش پیدا میکنه و فروشنده ها هم زیاد میشن ولی اگر خیلی عجله دارین با وضعیت دلار الان که فعلا نزولی شده یه چند وقت دست نگه دارین فعلا فروشگاه ها برای پائین آوردن قیمت دارن مقاومت می کنن و منتظر وضعیت بازار هستن. قعا اونا هم وقتی ببینن مشتری نیست قیمتو میشکنن چون بیشتر اینا قبلا با دلار زیر 40تومنی موجودیشونو خریدن.
اینم شانس ماس :(
تا اومدیم سوییچ بخریم نینتندو میخواد کنسول جدید بده
تقصیر خودمه دو سال پیش بجای سوییچ رفتم pc گرفتم

دو ماه پیش هم cpu عوض کردم:((

• Like
Reactions: boss-abbas

dante2

کاربر سایت
Sep 1, 2014
24
اینم شانس ماس :(
تا اومدیم سوییچ بخریم نینتندو میخواد کنسول جدید بده
تقصیر خودمه دو سال پیش بجای سوییچ رفتم pc گرفتم

دو ماه پیش هم cpu عوض کردم:((
اتفاقا کار خوبی کردی PC خریدی چون به غیر از گیم PC کارهای مهمتری انجام میده که سوئیچ در برابرش چیزی نیست. شاید الان نه ولی دو سه سال دیگه از این انتخاب خوشحال هم میشی. اصولا کسایی که گیمر واقعی هستن بعد از یه مدتی میرن سراغ برنامه نویسی، مدل سازی و غیره که اونوقت PC خوب حکم طلا را براشون پیدا میکنه.

• Like
Reactions: Ali naseri

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,547
نام
عرفان
من خودم مدتی هست سوییچ گرفتم، با توجه به این که همه مدل ها هک میشن و یک لایبرری عظیمی از بازی ها در دسترس تونه کاملا ارزش خرید داره.
از یک طرف میگن احتمال این که نسل بعدی نینتندو قابلیت بکوارد نداشته باشه هست، از طرف دیگه هم خب بحث هک هست، که اصلا نسل بعدیش هک میشه یا نه یا کی، باید حساب کتاب کنید آیا توان خرید بازی های 70 دلاری را دارید و حاضرید قید لایبرری بزرگ و با ارزش سوییچ رو بزنید یا نه.
به نظر من سوییچ به عنوان کنسول دوم اگر هک نکنید خیلی کاربردی نیست چون بازی‌هاش واقعا گرونن!
ولی اگر هکش کنید کاملا ارزش داره و اصلا به نظرم مهم نیست نسل بعدیش کی میاد
پس اگر قصد خرید دارید ، قطعا ناراضی نمیشید.

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,483
نام
Nimo
من خودم مدتی هست سوییچ گرفتم، با توجه به این که همه مدل ها هک میشن و یک لایبرری عظیمی از بازی ها در دسترس تونه کاملا ارزش خرید داره.
از یک طرف میگن احتمال این که نسل بعدی نینتندو قابلیت بکوارد نداشته باشه هست، از طرف دیگه هم خب بحث هک هست، که اصلا نسل بعدیش هک میشه یا نه یا کی، باید حساب کتاب کنید آیا توان خرید بازی های 70 دلاری را دارید و حاضرید قید لایبرری بزرگ و با ارزش سوییچ رو بزنید یا نه.
به نظر من سوییچ به عنوان کنسول دوم اگر هک نکنید خیلی کاربردی نیست چون بازی‌هاش واقعا گرونن!
ولی اگر هکش کنید کاملا ارزش داره و اصلا به نظرم مهم نیست نسل بعدیش کی میاد
پس اگر قصد خرید دارید ، قطعا ناراضی نمیشید.
منم به شخصه داشتن سوییچ رو پیشنهاد میکنم منم خودم pc دارم و کنسول دووم سوییچ هست که الان فعلا اوله :D دلیلش هم لایبرری خیلی بزرگ و متنوع هستش. سوییچ انقدر بازی داره که من اصلا به فکر کنسول بعدش نیستم

• Like
Reactions: Starless

dante2

کاربر سایت
Sep 1, 2014
24
منم به شخصه داشتن سوییچ رو پیشنهاد میکنم منم خودم pc دارم و کنسول دووم سوییچ هست که الان فعلا اوله :D دلیلش هم لایبرری خیلی بزرگ و متنوع هستش. سوییچ انقدر بازی داره که من اصلا به فکر کنسول بعدش نیستم
بدبختانه یا خوشبختانه باید بگم جادوی نینتندو در همین جاست من نمیدونم شما چند ساله مشتری محصولات نینتندو هستین ولی من از قدیم درگیر دنیای نینتندو بودم زمان هایی بود که حتی Wii من توسط دوستانم در برابر قدرت گرافیکی 360 مورد تمسخر قرار میگرفت یا حتی ds در برابر psp الانم همین شرایط برای سوئیچ و ps5 حاکمه ولی اینو در نظر داشته باشین وقتی وارد دنیای نینتندو شدین نمی تونین دیگه از اون بیاین بیرون کافیه کنسول بعدی نینتندو معرفی بشه محاله بتونین مقاومت بکنین و بگین نه دیگه بسه من نمیرم سراغ زلدای بعدی یا ماریو و متروید و کلی بازی های انحصاری دیگه. مخصوصا اینکه به تجربه ثابت شده نینتندو همیشه بازی های مهم نسل قبل و قبل تر خودشو با بهبودهای گرافیکی برای کنسول جدیدشم عرضه میکنه

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,483
نام
Nimo
بدبختانه یا خوشبختانه باید بگم جادوی نینتندو در همین جاست من نمیدونم شما چند ساله مشتری محصولات نینتندو هستین ولی من از قدیم درگیر دنیای نینتندو بودم زمان هایی بود که حتی Wii من توسط دوستانم در برابر قدرت گرافیکی 360 مورد تمسخر قرار میگرفت یا حتی ds در برابر psp الانم همین شرایط برای سوئیچ و ps5 حاکمه ولی اینو در نظر داشته باشین وقتی وارد دنیای نینتندو شدین نمی تونین دیگه از اون بیاین بیرون کافیه کنسول بعدی نینتندو معرفی بشه محاله بتونین مقاومت بکنین و بگین نه دیگه بسه من نمیرم سراغ زلدای بعدی یا ماریو و متروید و کلی بازی های انحصاری دیگه. مخصوصا اینکه به تجربه ثابت شده نینتندو همیشه بازی های مهم نسل قبل و قبل تر خودشو با بهبودهای گرافیکی برای کنسول جدیدشم عرضه میکنه
به شخصه خیلی نیست که جزو مصرف کنندگان محصولات نینتندو هستم ولی تا شروع کردم فهمیدم که سال ها اشتباه میکردم که نمیرفتم سر وقت نینتندو.شاید حرف من رو اشتباه متوجه شدین من منظورم این نبود که کنسول بعدی نینتندو برای من اصلا مهم نیست و دیگه سمتش نمیرم و نمیخرم بلکه همین switch oled که دارم تا 2 سال اینده میتونه من رو سرگرم کنه و لذت ببرم و راستش نیاز نیست که day one بخرمش بلکه راحت بعد از 1 سال که ار عرضه با خیال راحت میتنوم برم سمتش ولی همین switch انقدر backlog دارم که نمیدونم کی و چجوری میرسم بازی کنم :D

ardj75

کاربر سایت
Oct 22, 2010
176
نام
آریانا
دوستان محافظ صفحه، کاور دسته ها و ...، کیف
چی پیشنهاد میدین؟ قیمت مناسب و جنس خوب.
همینطور مموری چه مدلی پیشنهاد میدین؟ حجم 256 به بالا.

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
594
نام
رایان
سلام.
دوستان سوییچ من چند وقته که با هر دی ان اسی روی هر اینترنتی که امتحان کردم، مطلقا نه ایشاپ رو باز میکنه نه میتونه بازی دانلود کنه.
دی‌ان‌اسی سراغ دارین که اوکی باشه، یا بالاخره این مشکل باعث میشه که برم سوییچمو کپی‌خور کنم؟ :D

Alita34

کاربر سایت
Mar 14, 2018
51
سلام.
دوستان سوییچ من چند وقته که با هر دی ان اسی روی هر اینترنتی که امتحان کردم، مطلقا نه ایشاپ رو باز میکنه نه میتونه بازی دانلود کنه.
دی‌ان‌اسی سراغ دارین که اوکی باشه، یا بالاخره این مشکل باعث میشه که برم سوییچمو کپی‌خور کنم؟ :D
نه فعلا نمیشه با سوییچ دانلود کرد فقط با شاتل وصل میشه با نت سیم کارت وصل نمیشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر