سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
بسیار عالی اینکه کنسول هک میشه شکی در اون نیست فقط باید صبور بود تا راه های ساده تری بیاد مگر اینکه عجله داشته باشین من خودم به شخصه ترجیحا هک نرم افزاری کنسول هارو انتخاب می کنم دستکاری سخت افزاری کمی ریسک پذیر هست
منم دقیقا هم نظرم با شما اما تازه با دنیای سوییچ آشنا شدم و بی صبرانه منتظرم روش گیم پلی بدم :D

dante2

کاربر سایت
Sep 1, 2014
24
منم دقیقا هم نظرم با شما اما تازه با دنیای سوییچ آشنا شدم و بی صبرانه منتظرم روش گیم پلی بدم :D
من خودم به شدت طرفدار نینتندو و بازی هاش هستم الان Wii و 3DS هم دارم در اینکه بازی های نینتدو جذاب هستن شکی در اون نیست همه این کنسول ها هک شدن و خواهند شد مقاومت سوئیچ هم شکسته میشه. من خودم فعلا با بازی های 2 دلاری eshop مشغولم
بازی هایی که تا الان خریدم
Hard West
The stillnes of the wind
Farm Tycoon
The first tree
The Long Journey Home
This War of Mine که این یکی نسخه Complete هستش که به تازگی تخفیف خورده
پیشنهاد میکنم اینارو یه امتحان بکنین

beshush

کاربر سایت
Jan 13, 2010
413
نام
iMaN
Deku Deals - Nintendo Switch price tracking and wishlist notifications
سایتی هست که تخفیفات لحظه ای بازی های eshop نشنون میده بدون نیاز به مراجعه به eshop. نیاز به فیلتر شکن هم نداره محض اطلاع دوستان
البته یه اپلیکیشن اندرویدی هم هست که تخفیفاتو نشون میده
من از اون استفاده میکنم
هرهفته دوشنبه ها تخفیفات جدید میاد و میشه متوجه شد
اسمش eshop collection

• Like
Reactions: dante2

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
سلام دوستان وقت بخیر یک سوال داشتم بنده در مورد بازی های سوئیچ اگر یک بازی رو بصورت دیجیتال خرید کنیم فقط روی اکانت مشخصی قابل اجرا هست یا قابل انتقال به غیر میشه یه بازی دیجیتال
مثلا من فرض کنید یه کارتریج بازی رو خریدم الان این کارتریج رو میشه روی دستگاه های مختلف انداخت و بازی کرد
می خواستم ببینم این کار در مورد بازی های دیجیتال هم صادقه و میشه روی دستگاه های مختلف که اکانت های مختلفی دارند بازی های دیجیتال رو انجام داد یا انحصارا محدود به اکانتی میشه که باهاش خرید انجام شده؟

• Like
Reactions: beshush and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
سلام دوستان وقت بخیر یک سوال داشتم بنده در مورد بازی های سوئیچ اگر یک بازی رو بصورت دیجیتال خرید کنیم فقط روی اکانت مشخصی قابل اجرا هست یا قابل انتقال به غیر میشه یه بازی دیجیتال
مثلا من فرض کنید یه کارتریج بازی رو خریدم الان این کارتریج رو میشه روی دستگاه های مختلف انداخت و بازی کرد
می خواستم ببینم این کار در مورد بازی های دیجیتال هم صادقه و میشه روی دستگاه های مختلف که اکانت های مختلفی دارند بازی های دیجیتال رو انجام داد یا انحصارا محدود به اکانتی میشه که باهاش خرید انجام شده؟

کارتریج که ساده است

ولی اکانت یکم پیچیده است

سیستم این جوریه
شما رو هر سیستم میتونی هشت تا اکانت فعال به صورت همزمان داشته باشی
و هر اکانت هم میتونه به صورت همزمان رو 4 تا سیستم فعال باشه (بیشتر از 4 تا سیستم شروع می کنه ارورهای سنگین دادن که اذیت می کنه)

از این 4 تا سیستم که اکانت روش فعاله یه سیستم اکانت رو به صورت پرایمری (Primary) فعال داره و بقیه به صورت سکندری (Secondary)
تنظیمات این که کدوم سیستم سکندری باشه و کدوم پرایمری رو از ایشاپ و وبسایت نینتندو میشه تغییر داد

حالا اگه من یه بازی روی یه اکانت بخرم سیستم اش این شکلی میشه
روی اون سیستمی که اکانت به صورت پرایمری فعاله، من میتونم بازی رو آفلاین و آنلاین راحت برم نه فقط روی اون اکانتی که بازی رو خریدم رو همه هشت اکانتی که رو سیستم ام فعاله میتونم بازی رو برم

روی اون سیستمی که اکانت به صورت سکندری فعاله ولی، قضیه فرق داره. اول این که بازی رو فقط میشه روی همون اکانت بازی کرد. دیگه بقیه اکانت های روی اون سیستم به بازی دسترسی ندارند. دوم این که بازی رو میشه هم آفلاین بازی کرد هم آنلاین. ولی موقع بالا آوردن بازی حتما باید آنلاین باشی که چک کنه اکانت پرایمری تو بازی نباشه

همین!

• Like
Reactions: beshush and Faruk

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
کارتریج که ساده است

ولی اکانت یکم پیچیده است

سیستم این جوریه
شما رو هر سیستم میتونی هشت تا اکانت فعال به صورت همزمان داشته باشی
و هر اکانت هم میتونه به صورت همزمان رو 4 تا سیستم فعال باشه (بیشتر از 4 تا سیستم شروع می کنه ارورهای سنگین دادن که اذیت می کنه)

از این 4 تا سیستم که اکانت روش فعاله یه سیستم اکانت رو به صورت پرایمری (Primary) فعال داره و بقیه به صورت سکندری (Secondary)
تنظیمات این که کدوم سیستم سکندری باشه و کدوم پرایمری رو از ایشاپ و وبسایت نینتندو میشه تغییر داد

حالا اگه من یه بازی روی یه اکانت بخرم سیستم اش این شکلی میشه
روی اون سیستمی که اکانت به صورت پرایمری فعاله، من میتونم بازی رو آفلاین و آنلاین راحت برم نه فقط روی اون اکانتی که بازی رو خریدم رو همه هشت اکانتی که رو سیستم ام فعاله میتونم بازی رو برم

روی اون سیستمی که اکانت به صورت سکندری فعاله ولی، قضیه فرق داره. اول این که بازی رو فقط میشه روی همون اکانت بازی کرد. دیگه بقیه اکانت های روی اون سیستم به بازی دسترسی ندارند. دوم این که بازی رو میشه هم آفلاین بازی کرد هم آنلاین. ولی موقع بالا آوردن بازی حتما باید آنلاین باشی که چک کنه اکانت پرایمری تو بازی نباشه

همین!
خیلی عالی سید جان
مرسی
ولی اینطور که دیدم کارتریج یه چیز دیگه اس واقعا
اصولا منم فقط فایر امبلم بازی میکنم کارتریج سه قبیله ارو گرفتم انگیج هم انشالاه بیاد موجود بشه سفارش میدم بیاد
راستی بازی سه امید که هکنسلش هست سبکش اصلا خوب نیست حتی وسوسه هم نشی برای خریدش حیف نیست آدم جویکان های ظریف نینتندو رو نابود کنه با انجام بازیهای غیر تاکتیکال نوبتی؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
خیلی عالی سید جان
مرسی
ولی اینطور که دیدم کارتریج یه چیز دیگه اس واقعا
اصولا منم فقط فایر امبلم بازی میکنم کارتریج سه قبیله ارو گرفتم انگیج هم انشالاه بیاد موجود بشه سفارش میدم بیاد
راستی بازی سه امید که هکنسلش هست سبکش اصلا خوب نیست حتی وسوسه هم نشی برای خریدش حیف نیست آدم جویکان های ظریف نینتندو رو نابود کنه با انجام بازیهای غیر تاکتیکال نوبتی؟

من با اون جویکان ها سه تا بایونتا تموم کردم :-"

dante2

کاربر سایت
Sep 1, 2014
24
دوستان یه خبر خوش البته در حد شایعه که مربوط به یک ماه پیشه

Rumor: $3 Nintendo Switch modchip might be coming, compatible with V2 (Mariko) and OLED (Aula)​

BY WOLOLO · DECEMBER 13, 2022

$3 Raspberry Switch Modchip​

In theory, it is very possible at this point that some hacking teams have fully reverse engineered Team Xecuter‘s SX modchip, and its clones HWFLY. From there, porting the glitching code to a cheap SOC sounds reasonable. It would also not be surprising that one of the many hackers on the scene got tired of modchip sellers banking on piracy, and decides to shortcut the whole process.

Furthermore, Zecoxao is not the only one who has mentioned this chip. Switch modding expert sthetix has also weighed in, saying he’s known about it but doesn’t have details. Zecoxao has gone on to state the chip will be compatible with OLED (Aula), Switch V2 (Mariko), but not with unpatched V1 (Erista). No word on Switch lite compatibility.

In other words, the rumor feels legit… to some extent.

Folks over at GBATemp have been discussing the rumor, where it initially started, based on a craigslist post attempting to sell the mod under the name “pikofly” (in reference to HWFLY).

dante2

کاربر سایت
Sep 1, 2014
24
دوستان یه خبر خوش البته در حد شایعه که مربوط به یک ماه پیشه

Rumor: $3 Nintendo Switch modchip might be coming, compatible with V2 (Mariko) and OLED (Aula)​

BY WOLOLO · DECEMBER 13, 2022

$3 Raspberry Switch Modchip​

In theory, it is very possible at this point that some hacking teams have fully reverse engineered Team Xecuter‘s SX modchip, and its clones HWFLY. From there, porting the glitching code to a cheap SOC sounds reasonable. It would also not be surprising that one of the many hackers on the scene got tired of modchip sellers banking on piracy, and decides to shortcut the whole process.

Furthermore, Zecoxao is not the only one who has mentioned this chip. Switch modding expert sthetix has also weighed in, saying he’s known about it but doesn’t have details. Zecoxao has gone on to state the chip will be compatible with OLED (Aula), Switch V2 (Mariko), but not with unpatched V1 (Erista). No word on Switch lite compatibility.

In other words, the rumor feels legit… to some extent.

Folks over at GBATemp have been discussing the rumor, where it initially started, based on a craigslist post attempting to sell the mod under the name “pikofly” (in reference to HWFLY).
شایعه ای هست در خصوص ساخت مودچیپ های 3دلاری که حتی یه ویدیو هم تو یوتیوب ازش اومده البته میگم این هنوز در حد شایعه هست و نباید روش خیلی حساب باز کرد فقط نکته مهم اینجاست که یواش یواش روش های هک جدید میاد که می تونه محدودیت های سوئیچو راحت تر دور بزنه

omidjaberi

کاربر سایت
Jan 24, 2022
47
@omidjaberi
داداش شما که هک کردی چندروزه گذشته نظرت چیه؟
همه چی اوکی بوده؟
تا الان ک حدود ۲۰ ساعتی بازی کردم همه چی اوکی بوده حتی بنظرم باتری هم نسبت به قدیم دیرتر تموم میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر