سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

amirh.r

کاربر سایت
Nov 16, 2022
6
گفتم ۴ ۵ روز دیگه به ی روز نرسید رفتم خریدم
ی بنده خدایی اگهی گذاشته بود دیدم قیمتش خوبه (۷۵۰۰) سری اول بود کپی خورم نکرده بود یعنی باطریش ۱۰۰ درصد سالم بود
خلاصه دیشب رفتم گرفتم و بلاخره ب جمع سوییچ بازا پیوستم (تکبیر)
تا چن ساعت پیش درگیر کپی خورش بودم و جیگ ساختم و خلاصه کپی خور شد ، ی گیمم ریختم روش برا تست
با لیتیوم روش بازی میریزم (نسخه سبک تره tinfoil)
1.نمیدونم چرا موقع اجرا tinfoil ارور میده ، همه چیمم اپدیته شاید مشکل از نسخشه
2.یکی این مورد ، دو اینکه با اون روشی که علی اقا یاد دادن من کپی خور کردم (همونی که در اخر با درگ اند دراپ بازی رو نصب میکنی) ولی نمیدونم با این روش چطوری رو ناند کنسول بازی نصب کنم
علی اقا شما اصلا تو این تاپیک هستین؟ اگه هستین ممنون میشم جوابمو بدید

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
سلام
دوستان چند روزی هست تو مخم رفته switch بگیرم میخواستم ببینم ایا switch هنوز ارزش خرید رو داره یا نینتندو میخواد یهویی کنسول جدید معرفی کنه ؟ :D بعد الان این نسخه های جدید که oled هستن کپی خور میشن ؟ و کپی خور کردن مثل قبل کنسول باید تمام مدت روشن بمونه ؟ کپی خور کردنش اسونه یا باید داد بیرون انجام بشه ؟
ممنون از همگی :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
سلام
دوستان چند روزی هست تو مخم رفته switch بگیرم میخواستم ببینم ایا switch هنوز ارزش خرید رو داره یا نینتندو میخواد یهویی کنسول جدید معرفی کنه ؟ :D بعد الان این نسخه های جدید که oled هستن کپی خور میشن ؟ و کپی خور کردن مثل قبل کنسول باید تمام مدت روشن بمونه ؟ کپی خور کردنش اسونه یا باید داد بیرون انجام بشه ؟
ممنون از همگی :D

این سوال رو سه ساله از ما دارن میپرسن :D
یکی بخر خودتو راحت کن. همین آخر عمری بخر همه بازی ها رو برو بالا :D
در مورد بقیه سوال ها
نه مدل های OLED کپی خور نمیشن (یا درستش اینه که با خیلی دنگ و فنگ کپی خور میشن که عملا نشدنیه، قطعه خاص میخواد که من ندیدم کسی تو ایران داشته باشه. تو خارج هم به زور هست)

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
گفتم ۴ ۵ روز دیگه به ی روز نرسید رفتم خریدم
ی بنده خدایی اگهی گذاشته بود دیدم قیمتش خوبه (۷۵۰۰) سری اول بود کپی خورم نکرده بود یعنی باطریش ۱۰۰ درصد سالم بود
خلاصه دیشب رفتم گرفتم و بلاخره ب جمع سوییچ بازا پیوستم (تکبیر)
تا چن ساعت پیش درگیر کپی خورش بودم و جیگ ساختم و خلاصه کپی خور شد ، ی گیمم ریختم روش برا تست
با لیتیوم روش بازی میریزم (نسخه سبک تره tinfoil)
1.نمیدونم چرا موقع اجرا tinfoil ارور میده ، همه چیمم اپدیته شاید مشکل از نسخشه
2.یکی این مورد ، دو اینکه با اون روشی که علی اقا یاد دادن من کپی خور کردم (همونی که در اخر با درگ اند دراپ بازی رو نصب میکنی) ولی نمیدونم با این روش چطوری رو ناند کنسول بازی نصب کنم
علی اقا شما اصلا تو این تاپیک هستین؟ اگه هستین ممنون میشم جوابمو بدید

سلام داداش خوش اومدی

1. برنامه tinfiol اخرین ورژنش 15 مشکل داره نسخه نصبی و نسخه کامل غیر نصبی برات میزارم که باید بریزی با فولدرش تو پوشه switch در مموری جانبی که میاد داخل برنامه هات و این نسخه مشکلی نداره.

دانلود tinfiol

2.بعد این روش دراگ یکی از از اخرین متدهاست از همه روشها اسونتره و اینکه برای نصب بازی با این روش برنامه dbi خیلی بهتره و قسمت اینستال روی ناند هم داره این برنامه بر خلاف tinfiol یا لیتیوم و خیلی هم پایدارتره تا اون برنامه ها و من خودم با همین نصب میکنم و اموزش dbi خصوصا اخرش ببین با عکس مشخص کردم متوجه میشی و خلاصه برنامه کاملی هست حتی میشه تنظیم کرد تو تنظیماتش موقع نصب بازی صحفه نمایش خاموش هم بشه و برنامه dbi هم داخل پک اتمسفر من در اموزش دیبریک هست.

برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها

• Like
Reactions: amirh.r

Ehsan_SE

کاربر سایت
Nov 17, 2022
3
سلام داداش خوش اومدی

1. برنامه tinfiol اخرین ورژنش 15 مشکل داره نسخه نصبی و نسخه کامل غیر نصبی برات میزارم که باید بریزی با فولدرش تو پوشه switch در مموری جانبی که میاد داخل برنامه هات و این نسخه مشکلی نداره.

دانلود tinfiol

2.بعد این روش دراگ یکی از از اخرین متدهاست از همه روشها اسونتره و اینکه برای نصب بازی با این روش برنامه dbi خیلی بهتره و قسمت اینستال روی ناند هم داره این برنامه بر خلاف tinfiol یا لیتیوم و خیلی هم پایدارتره تا اون برنامه ها و من خودم با همین نصب میکنم و اموزش dbi خصوصا اخرش ببین با عکس مشخص کردم متوجه میشی و خلاصه برنامه کاملی هست حتی میشه تنظیم کرد تو تنظیماتش موقع نصب بازی صحفه نمایش خاموش هم بشه و برنامه dbi هم داخل پک اتمسفر من در اموزش دیبریک هست.

برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
سلام علی آقا خوبی اول میخواستم بابت اطلاعاتی که در مورد کپی خور کردن و تمامی موارو هک سوییچ میدی ازت تشکر کنم و خدا قوت بگم دوم اینکه من دستگاه سوییچ هک شده دارم که از طریق توضیحات شما ورژن دستگاه رو از ۱۳ به ۱۵ توسط daybreak ارتقا دادم و فولدری atmospher 14 که لینک داده بودی رو روی دستگاه نصب کردم که دستگاهم بالا اومد بازیها باز شدن غیز از mario bros با mario 3d که بعد آپدیت از کار افتادن من روی یه دستگاه دیگه هم که ۱۳ روش بود آپدیتی نکردم اما atmospher 14 که شما گذاشته بودی رو ریختم داخل مموری بازم این اتفاق افتاد یعنی مشکل از سمت آپدیت نیست محتویات atmospher هست ممنون میشم راهکار بدی مشکل بازیهام که اجرا نمیشن بر طرف بشن بازم ممنون ♥️

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
سلام علی آقا خوبی اول میخواستم بابت اطلاعاتی که در مورد کپی خور کردن و تمامی موارو هک سوییچ میدی ازت تشکر کنم و خدا قوت بگم دوم اینکه من دستگاه سوییچ هک شده دارم که از طریق توضیحات شما ورژن دستگاه رو از ۱۳ به ۱۵ توسط daybreak ارتقا دادم و فولدری atmospher 14 که لینک داده بودی رو روی دستگاه نصب کردم که دستگاهم بالا اومد بازیها باز شدن غیز از mario bros با mario 3d که بعد آپدیت از کار افتادن من روی یه دستگاه دیگه هم که ۱۳ روش بود آپدیتی نکردم اما atmospher 14 که شما گذاشته بودی رو ریختم داخل مموری بازم این اتفاق افتاد یعنی مشکل از سمت آپدیت نیست محتویات atmospher هست ممنون میشم راهکار بدی مشکل بازیهام که اجرا نمیشن بر طرف بشن بازم ممنون ♥️

سلام داداش ممنون کاری نکردم

احتمال میدم یا از سیگ پچ باشه یا یه باگ از اتمسفر و سیگ پچ زیر یه خورده جدیدتره دانلود کن و تو مسیرهای گفته شده که با فلودر مشخص شده بریز و موقع ریختن فایلهای هک هم دقت کن دستگاه یا خاموش باشه و مموری دربیار بریز یا با پیلود hekate حالت mass stroge بریز و یه موقع با حالت mtp برنامه هایی مثل tinfiol و dbi نریزی که درست جایگزین نمیشه و مشکل پیش میاد بعد هم حتما پیلود فیوز همون ورژن اتمسفر بزن و قدیمی تر داری اون رو نزن و در اخر چک کن ببین درست شده یا نه.
اگه درست نشد اون دو بازی هم حذف و از نو نصب کن یا اگه اپدیت برای بازی جدیدتر اومده دان کن نصب کن شاید درست بشه و بعضی وقتها اینجور مشکلات پیش میاد یا باید صبر کنی رفع باگ بشه تو ورژنهای دیگه اتمسفر و یا سیگ پچ یا برگردی فریمور پاینتر یا بشینی بازی با اپدیت یا بدون اپدیت نصب و اجرا کنی ببینی اجرا میشه یا نه و از dlc هم میتونه باشه.

لینک دانلود اخرین سیگ پچ

• Like
Reactions: Ehsan_SE

Ehsan_SE

کاربر سایت
Nov 17, 2022
3
سلام داداش ممنون کاری نکردم

احتمال میدم یا از سیگ پچ باشه یا یه باگ از اتمسفر و سیگ پچ زیر یه خورده جدیدتره دانلود کن و تو مسیرهای گفته شده که با فلودر مشخص شده بریز و موقع ریختن فایلهای هک هم دقت کن دستگاه یا خاموش باشه و مموری دربیار بریز یا با پیلود hekate حالت mass stroge بریز و یه موقع با حالت mtp برنامه هایی مثل tinfiol و dbi نریزی که درست جایگزین نمیشه و مشکل پیش میاد بعد هم حتما پیلود فیوز همون ورژن اتمسفر بزن و قدیمی تر داری اون رو نزن و در اخر چک کن ببین درست شده یا نه.
اگه درست نشد اون دو بازی هم حذف و از نو نصب کن یا اگه اپدیت برای بازی جدیدتر اومده دان کن نصب کن شاید درست بشه و بعضی وقتها اینجور مشکلات پیش میاد یا باید صبر کنی رفع باگ بشه تو ورژنهای دیگه اتمسفر و یا سیگ پچ یا برگردی فریمور پاینتر یا بشینی بازی با اپدیت یا بدون اپدیت نصب و اجرا کنی ببینی اجرا میشه یا نه و از dlc هم میتونه باشه.

لینک دانلود اخرین سیگ پچ
علی جان ممنون بازی ها اجرا شدن خیلی لطف کردی ♥️♥️♥️

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
Dns چی پیشنهاد میدید؟ پدرمون درومد که
Eshop وصل نمیشه
یا کلا با چه نتی میشه وصل شد؟

DNS که همون
1.1.1.1
1.0.0.1

ولی ایشاپ رو من فقط با نت همراه اول (یا شیر کردن VPN) میتونم وصل شم

• Like
Reactions: beshush

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
سلام. من از هک سوییچ خیلی چیزی سر در نمیارم و چند تا سوال دارم.
Autorcm چیه و چکاری انجام میده؟ایا کنسول کپی خور خاموش بشه دیگه نمیشه روشنش کرد؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
سلام. من از هک سوییچ خیلی چیزی سر در نمیارم و چند تا سوال دارم.
Autorcm چیه و چکاری انجام میده؟ایا کنسول کپی خور خاموش بشه دیگه نمیشه روشنش کرد؟

سلام

autorcm شیبه ساز جیگ هست که با فعال کردنش دیگه نیاز به وصل بودن جیگ ندارید و وقتی اولین بار با جیگ کنسول رو هک میکنید نیاز به جیگ هست ولی بعدش که اینو روشن کنید دیگه برای دفعات بعدی جیگ نیازی نیست و همیشه باید روشن باشه تا وقتی کنسول بخواید روی هک باشه چون موارد امنیتی هم با روشن بودن این گزینه دور زده میشه و هنگام اپدیت یا دانگرید فریمور فیوزهای امنیتی دیگه نمیسوزن و فیوزها اگه همگی بسوزن کنسول در نهایت بریک میشه و از کار میفته.

کنسول هکی یا کپیخور خاموش بشه مشکلی نداره ولی نباید گذاشت وقتی خاموشه باتری تموم و صفر بشه چون اینجوری به روش معمول روشن نمیشه و باتری از مدار خارج میشه و البته درست کردنش هم کاری نداره بین 7 تا 24 میزاری مستقیم تو شارژ و بعد پیلود میزنی بالا که اومد به طور معمول میزاری شارژ بشه و درست میشه.

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
سلام

autorcm شیبه ساز جیگ هست که با فعال کردنش دیگه نیاز به وصل بودن جیگ ندارید و وقتی اولین بار با جیگ کنسول رو هک میکنید نیاز به جیگ هست ولی بعدش که اینو روشن کنید دیگه برای دفعات بعدی جیگ نیازی نیست و همیشه باید روشن باشه تا وقتی کنسول بخواید روی هک باشه چون موارد امنیتی هم با روشن بودن این گزینه دور زده میشه و هنگام اپدیت یا دانگرید فریمور فیوزهای امنیتی دیگه نمیسوزن و فیوزها اگه همگی بسوزن کنسول در نهایت بریک میشه و از کار میفته.

کنسول هکی یا کپیخور خاموش بشه مشکلی نداره ولی نباید گذاشت وقتی خاموشه باتری تموم و صفر بشه چون اینجوری به روش معمول روشن نمیشه و باتری از مدار خارج میشه و البته درست کردنش هم کاری نداره بین 7 تا 24 میزاری مستقیم تو شارژ و بعد پیلود میزنی بالا که اومد به طور معمول میزاری شارژ بشه و درست میشه.
ممنون
کنسول کپی خورو بخوام هر روز استفاده کنم باید موقعی که کار ندارم اسلیپ کنم درسته؟
وقتی کنسول خاموشه ولی شارژ داره باید پیلود زد یا همینجوری روشن میشه؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
ممنون
کنسول کپی خورو بخوام هر روز استفاده کنم باید موقعی که کار ندارم اسلیپ کنم درسته؟
وقتی کنسول خاموشه ولی شارژ داره باید پیلود زد یا همینجوری روشن میشه؟

خواهش.موقعی هر روز استفاده میکنید یا هر چند روز همون حالت اسلیپ بزارید ولی طولانی مدت با گرفتن چند ثانیه دکمه پاور و منوی شات داون خاموش کنید یا با اجرای پیلود hekate و گزینه شات داون خاموش کنید و فقط نکته بعد از خاموشی به هیچ عنوان دکمه پاور دیگه فشار ندید و کابل usb c وصل نکنید بین کنسول و کامپیوتر چون بصورت اتوماتیک میره روی حالت rcm برای پیلود زدن و صحفه هم چون خاموشه معلوم نیست و اینجوری باتری مصرف میشه و اگه طولانی مدت بزاری کنار باتری صفر میشه و همون نکته ای که در پست قبل گفتم پیش میاد وگرنه این نکات رعایت کنی 6 ماه هم بندازی یه گوشه مشکلی نداره و باتری اونچنان مصرف نمیشه.

• Like
Reactions: Ali naseri

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
خواهش.موقعی هر روز استفاده میکنید یا هر چند روز همون حالت اسلیپ بزارید ولی طولانی مدت با گرفتن چند ثانیه دکمه پاور و منوی شات داون خاموش کنید یا با اجرای پیلود hekate و گزینه شات داون خاموش کنید و فقط نکته بعد از خاموشی به هیچ عنوان دکمه پاور دیگه فشار ندید و کابل usb c وصل نکنید بین کنسول و کامپیوتر چون بصورت اتوماتیک میره روی حالت rcm برای پیلود زدن و صحفه هم چون خاموشه معلوم نیست و اینجوری باتری مصرف میشه و اگه طولانی مدت بزاری کنار باتری صفر میشه و همون نکته ای که در پست قبل گفتم پیش میاد وگرنه این نکات رعایت کنی 6 ماه هم بندازی یه گوشه مشکلی نداره و باتری اونچنان مصرف نمیشه.

پس وقتی با منو شات داون خاموشش میکنیم چجور روشنش کنیم؟شما میگی دکمه پاورو فشار ندیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر