سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,408
من میخام سوئیچ هکی بخرم، به نظرتون ارزش داره؟ آیا این هک بودنش باعث مشکل نمیشه تو سخت افزار؟
میدونم که اصلا نباید آنلاین بشم.
ارزش که داره منتها خیلی سخت گیر میاد سوییچ هکی که آلردی مثل خر ازش کار نکشیده باشن. چون فقط نسخه های اولیه سوییچ هک میشد الان سه چهار سال حداقل ازشون گذشته
ینی در کل هر سوییچی هک شده باشه به احتمال زیاد خیلی استفاده شده تا الان. ولی اگه کاملا سالم باشه چرا که نه.
هیچ مشکلی هم نداره هک ینی فقط محدودیت هاش رو برداشتن و میشه فرم ور های غیر رسمی ریخت روش و بازی ماد کرد و...

• Like
Reactions: ardalthebest

arshia the bes

کاربر سایت
Jun 24, 2013
306
دوستان سلام روزتون بخیر.چند تا سوال داشتم اکه جواب بدید ممنون میشم.
اول از همه بنظراون بهتره مدل oled بخرم یا مدل عادی؟ ارزش هزینه بیشتر داره مدل oled؟
بعد هک کردن دستگاه در کل آسون و شدنیه یا سخته چون دیدم یسری از دوستان راه حل میدن یسری میگن نمیشه.
بازی ها رو باید فقط فیزیکی خرید یا مثل ps5 ظرفیتی هم میشه اکانت خرید؟ چون قیمت بازی های فیزیکی خیلی گرونه.
مدل لایت بهتره بخرم یا همین مدل های عادی؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
اول از همه بنظراون بهتره مدل oled بخرم یا مدل عادی؟ ارزش هزینه بیشتر داره مدل oled؟

اگه بار اوله سوییچ میخری طبیعتا مدل OLED بیشتر می ارزه. خیلی تغییرات Quality of Life اش نسبت به سوییچ عادی زیاده

بعد هک کردن دستگاه در کل آسون و شدنیه یا سخته چون دیدم یسری از دوستان راه حل میدن یسری میگن نمیشه.

اگه مدل های قبل 2019 رو پیدا نتونی بکنی (که الان پیدا کردن آکبندشون غیر ممکنه عملا) واقعا هک اش سخته. یه قطعه ای میخواد که یکی از کسایی که من میشناختم سوییس بود یه زوووور پیداش کرد. چه برسه این جا

بازی ها رو باید فقط فیزیکی خرید یا مثل ps5 ظرفیتی هم میشه اکانت خرید؟ چون قیمت بازی های فیزیکی خیلی گرونه.

نه میشه ظرفیتی هم خرید و به غیر از شخص اصلی، سه نفر دیگه هم می تونن روی اون اکانت بازی کنن. فقط باید موقع وارد شدن به بازی آنلاین باشن (فقط موقع وارد شدن. بعدش میتونن آفلاین شن که پرت نشن بیرون)

مدل لایت بهتره بخرم یا همین مدل های عادی؟

هممممممم. من به شخصه مدل لایت رو ترجیح نمیدم. سوییچ هست ها. ولی مال کسی که دو تا سوییچ میخواد خوبه. نه کسی که بار اول میخواد بخره. بعد داک نداشتن و جویکان جدا نشدن و جایروسکوپ نداشتنش یخورده ضدحال میشه براش

• Like
Reactions: m.d.makan

Alita34

کاربر سایت
Mar 14, 2018
51
سلام، دوستان کسی بازی splatoon 3 بازی‌کرده ؟ من ۱ ماه خریدم ولی اصلا بخش انلاینش کار نمیکنه واسه من پلیر پیدا نمیکنه ؟! بازی‌ فیلتری چیزی هست ؟! کسی میدونه کمک کنه لطفا

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
سلام، دوستان کسی بازی splatoon 3 بازی‌کرده ؟ من ۱ ماه خریدم ولی اصلا بخش انلاینش کار نمیکنه واسه من پلیر پیدا نمیکنه ؟! بازی‌ فیلتری چیزی هست ؟! کسی میدونه کمک کنه لطفا

دقیقا درست حدس زدی
بازی فیلتره. کاش قبلش یه مشورت می کردی در موردش.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
میشه فیلتر شکن به سوییچ وصل کرد ؟!

سلام

شدنی هست و باید فیلترشکن هر جور بلدی شیرر کنی روی کنسول چه از طریق مودم یا گوشی یا کامپیوتر و اموزش و راهکارهای تابیک زیر هم ببین و همه پستها بخون و راحت ترین کار اینه یه مودم بخری که داخلش vpn یا open vpn ست بشه حالا چه مودم adsl یا مودم سیم کارتی یا مدلهای td lte و غیره.

آموزش وصل کردن Nintendo Switch به VPN از طریق شیر هات اسپات

• Like
Reactions: firo and Z-fan

kayat665

عضو جدید
Dec 23, 2022
1
سلام دوستان
من میخوام نینتندو سوییچ بخرم اما شنیدم سوییچ آیپی ایران رو تحریم کرده و نمیشه به اینترنت وصل شد! من میخواستم بازی ها رو به صورت اکانتی و آنلاین بخرم اما حالا که این حرف رو شنیدم منصرف شدم.
خواستم بپرسم آیا واقعا این حرف که نمیشه با سوییچ به نت وصل شد و بازی ها رو آنلاین خرید و دانلود کرد درسته؟

Behrad Nintendo fa

کاربر سایت
Jun 9, 2020
39
نام
بهراد
سلام دوستان
من میخوام نینتندو سوییچ بخرم اما شنیدم سوییچ آیپی ایران رو تحریم کرده و نمیشه به اینترنت وصل شد! من میخواستم بازی ها رو به صورت اکانتی و آنلاین بخرم اما حالا که این حرف رو شنیدم منصرف شدم.
خواستم بپرسم آیا واقعا این حرف که نمیشه با سوییچ به نت وصل شد و بازی ها رو آنلاین خرید و دانلود کرد درسته؟
سلام من تجربه نینتندو سوییچ رو نداشتم ولی فک کنم هم میشه از دی ان اس استفاده کرد(مثل بقیه کنسول ها) هم اینترنت خط گوشی که قند شکن روش فعاله رو هات اسپات کرد و کنسول رو بهش متصل کنیم.باز هم میگم من سوییچ ندارم پس روی حرف من زیاد حساب نکنید و منتظر تجربیات دوستانی که سوییچ دارن باشید.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
سلام دوستان
من تاحالا نینتندو نداشتم بغیر از بچگی که داشتیم و میگفتیم میکرو
الان یه سوییچ OLED دوماه کارکرد با چندتا بازی پیدا کردم میگه ۱۱۵۰۰
گفت که اشتراکی داره به اسم نینتندو لایو که عین گیم پسه
راست میگفت؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند