سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

parsa.hagigi2000

کاربر سایت
Mar 30, 2019
137
آهاااااااااااااان.... پس دنبال مقایسه این جوری ای8-|
بذا پته همه شو بریزم رو آب واست

یپ، مدل 2000 صفحه نمایش OLED داشت. اما خود سونی بعد یه مدت فهمید کلا از لحاظ تجاری نمی صرفه، تو مدل های بعدیش صفحه رو برگردوند به همون LCD عادی :D
به نوعی از راه سختش فهمید کل این قضیه رو :-" حالا یکی میتونه بگه کیفیت ساخت ویتا از جفت 3DS و سوییچ لایت بهتر بود، تو تاریخ برگردیم این برای Game Gear سگا و گیم بوی نینتندو هم صادق بود که اولین رقیب گنده اش بود. منتها سگا هم این خریت رو کرد که فکر می کرد کنسول های دستی ات رو اگه عین کنسول های خونگی کیفیت بالا بدی با یکم Cost effectivity میتونی پوز اسباب بازی نینتندو رو بزنی و نتیجه اش رو لازم نیست بگم چجوری له شد :-"
نکته اش همینه :D کنسول دستی اساسا برای Elite Gamer های شاخ نیستند که بهترین کیفیت رو بهشون بدی، برعکس دستگاه خانوادگیه، داداش بزرگه ات که خرید با Metroid Zero mission حال کرد تو 6 سال ازش کوچیکتری داد بزنی سر کل خانواده یکی هم برای تو بخرن با Zelda: Minish Cap اش حال کنی :D قیمت نباید مانع باشه که یه خانواده دو تا ازش بخره، یا یه گیمری که یه کنسول خونگی داره نتونه راحت از پس خریدنش بربیاد.
ویتای مدل 2000 صفحه OLED داشت. فوق العاده است. یه سری تکنولوژی های عجیب و خفن داشت تو خودش، بازم فوق العادست. عوضش مموری کارت اش، کاستوم مید خود سونی بود. پدر مشتری رو درآورد این قضیه و قابلیت 3G اش کامل خرج اضافه بود.
سوییچ لایت به نسبت ویتا که هیچی، 3DS هم خریدش به ویتا "به صرفه" تره

ویتا یه دستگاه (حتی هنوزم) فوق العاده است که واقعا به صرفه نیست، همین... دوست داری همون رو بخر... و آممم این که آره، براش بازی هم خیلی کم داریم (به نسبت) :D هر چند فکر نکنم منظورت از این مقایسه بحث بازی ها باشه، اون کلا یه فاز جدای دیگس :D

البته اینایی که میگم سونی کودن نبود، فهمید، سعی کرد تا حد ممکن قیمت رو بیاره پایین ولی تا اون موقع 3DS کلی کاهش قیمت خورده بود و مدل XL و 2DS معرفی شده بود و موتورش روشن شده بود و بقیه که دیگه تاریخ ـه برای خودش حوصله وا کردنش رو ندارم

============

اگه میخوای سوییچ لایت بخری بیشتر راهنمایی کنم :D
اگه میخوای ویتا و 3DS بخری، تاپیک راهنمایی خرید خودشو دارن، فکر کنم اون جاها رفته باشی
مدل 1000 بود اون

• Like
Reactions: che-jaleb

sambol

کاربر سایت
Feb 11, 2007
71
دوست عزیز با این روندی که من از شما دیدم واقعا فکر میکنم هر کنسولی بخری به مشکل میخوری از کنسوی ویتا و 3DS ,سوییچ و WII U یکی یکی رفتی جلو.فکر نمکینی داری مسیر و اشتباه میری.
از یه کنسول دستی رسیدی به کنسول خانگی.از کنسول نسل جدید برگشتی به کنسول نسل قدیم؟از سونی برگشتی به نینتندو و بالعکس؟
این همه حساسیت برای یه کنسول واقعا نیاز نیست.بخر بازی کن دوست نداشتی بفروش یا عوض کن.والا ما که انواع کنسول ها رو ارشیو کردیم این همه وارد جزئیات نشدیم فقط لذتش و بردیم و سرگرم شدیم

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
سلام. هر چند وقت یک بار یکی از بازی‌هایی که نصب کردم از کار می‌افته و موقع اجرا گزینه‌ی Start رو نشون نمی‌ده. (عکس زیر) کسی می‌دونه چرا این جوری می‌شه؟
141618

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
سلام. هر چند وقت یک بار یکی از بازی‌هایی که نصب کردم از کار می‌افته و موقع اجرا گزینه‌ی Start رو نشون نمی‌ده. (عکس زیر) کسی می‌دونه چرا این جوری می‌شه؟
View attachment 141618

کنسول شما هکی بود دیگه؟
این مورد یکی برای این به وجود میاد که شما به نت وصل بشی و بازی بصورت اتوماتیک اپدیت جدید رو شناسایی میکنه و به شما میگه که اپدیت کنید و اگه کنسول شما اورجینال هست که اپدیت میکنید مشکلی نیست ولی اگه هکی باشه به نت وصل شدنتون اشتباهه و باید اپدیت رو افلاین بگیرید و نصب کنید.

موارد دیگم هست مثل دست دو بودن کنسول و غیره که دیگه نمیگم و اگه کنسولت هکی هست میخوای نیاد این پیغام یا اپدیت اخر بازی رو بگیر و نصب کن و نمیخوای هم از اموزش زیر استفاده کن تا پیغام بره
برنامه Dev Menu برای حذف درخواست اپدیت بازیها

• Like
Reactions: ArianSanei

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
کنسول شما هکی بود دیگه؟
این مورد یکی برای این به وجود میاد که شما به نت وصل بشی و بازی بصورت اتوماتیک اپدیت جدید رو شناسایی میکنه و به شما میگه که اپدیت کنید و اگه کنسول شما اورجینال هست که اپدیت میکنید مشکلی نیست ولی اگه هکی باشه به نت وصل شدنتون اشتباهه و باید اپدیت رو افلاین بگیرید و نصب کنید.

موارد دیگم هست مثل دست دو بودن کنسول و غیره که دیگه نمیگم و اگه کنسولت هکی هست میخوای نیاد این پیغام یا اپدیت اخر بازی رو بگیر و نصب کن و نمیخوای هم از اموزش زیر استفاده کن تا پیغام بره
برنامه Dev Menu برای حذف درخواست اپدیت بازیها
سلام. بله کنسولم هک شده. لینک دانلود برنامه Dev Menu حذف شده. ممکنه لینک جدید بذارین؟
فریمور ۹.۰.۱ و اتمسفر ۱۰.

mahjub

کاربر سایت
May 22, 2012
68
نام
حسین
سلام ، دوستان ، من نمی‌دونم سوالمو کجا باید بپرسم ولی اینجا مطرح میکنم ، من میخوام یدونه نینتندو سوییچ لایت بگیرم می‌دونم هنوز هک نشده ، میخواستم بدونم امیدی به هکش هست یا کاری دارن روش انجام میدن ؟ و اینکه ارزونترین راه برای بازی ریختن چیه اکانت هکی چیزی وجود داره براش چون قبلا یه جایی گذاشته بود

• Like
Reactions: che-jaleb

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,196
نام
محمد
دوستان سلام .
داداش من یه نینتندو سوویچ آکبند خریده بود شیش ماه پیش و براش هک کرده بودن نمیدونم چه مدل هکی ولی خب بازی هایی که براش ریخته بودن راحت اجرا میشد فقط گفته بودن آنلاین نشه و دستگاه هم خاموش نشه .
یه چند روز پیش ظاهرا بچش پاور داک رو از برق در میاره و بعدم یادشون میره دوباره بزنن به برق و اینم شارژش تموم میشه . حالا میگه شارژش هم کردم ولی دستگاه روشن نمیشه اصلا . دکمشو میگه میزنم روشن نمیشه دکمشو نگه میداره ده پونزده ثانیه هم میگه روشن نمیشه .
میدونید مشکلش از چیه ؟ مال همون هکشه که پریده یا چیز دیگست ؟

• Sad
Reactions: esm nadaram

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
دوستان سلام .
داداش من یه نینتندو سوویچ آکبند خریده بود شیش ماه پیش و براش هک کرده بودن نمیدونم چه مدل هکی ولی خب بازی هایی که براش ریخته بودن راحت اجرا میشد فقط گفته بودن آنلاین نشه و دستگاه هم خاموش نشه .
یه چند روز پیش ظاهرا بچش پاور داک رو از برق در میاره و بعدم یادشون میره دوباره بزنن به برق و اینم شارژش تموم میشه . حالا میگه شارژش هم کردم ولی دستگاه روشن نمیشه اصلا . دکمشو میگه میزنم روشن نمیشه دکمشو نگه میداره ده پونزده ثانیه هم میگه روشن نمیشه .
میدونید مشکلش از چیه ؟ مال همون هکشه که پریده یا چیز دیگست ؟
بزنه به کامپیوتر پیلود مربوط به هکش یا hekate بزنه یا هر روش دیگه ای که پیلود میزده مثلا با گوشی و بعد سیم شارژر هم دم دست باشه تا دستگاه روشن شد و ارم اومد سیم شارژر رو وصل کنه و بزاره کامل شارژ بشه و دستگاه هکی نباید بزاری شارژش صفر بشه روی حالت AutoRCM وگرنه اینجوری میشه

یه روش دیگم اینه یه 5 ساعتی تو شارژ بزاری و بعد پیلود بزنی تا بالا بیاد ولی روش اولی که گفتم بهتره همون رو انجام بده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر