سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Lesners

کاربر سایت
Mar 20, 2013
440
درود بر دوستان
من تازه سویییچ لایت خریدم
نینتندو eshop در حالت عادی در دسترس نبود تا یه dns زدم اوکی شد ولی حس میکنم سرعتش خیلی پایینه سرعت دانلود هم همین طور
بهترین پر سرعت ترین dns برای دانلود بازیا از سرور نینتندو کدوم هست ؟
شما در حالت عادی وقتی dns نمیزنید به eshop دسترسی دارید ؟

• Like
Reactions: che-jaleb

Tuxinal

عضو جدید
Apr 22, 2020
2
سلام من به تازگی یه مشکلی با وصل شدن به اینترنت دارم به نظر میاد که سرور تست نینتندو(ctest.cdn.nintendo.net) فیلتر شده , البته به نظر میاد که فقط اینترنت مخابرات فیلتره اینترنت موبایل مشکلی نداره , کسی راه حلی برای این مشکل داره؟

• Like
Reactions: che-jaleb

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
درود بر دوستان
من تازه سویییچ لایت خریدم
نینتندو eshop در حالت عادی در دسترس نبود تا یه dns زدم اوکی شد ولی حس میکنم سرعتش خیلی پایینه سرعت دانلود هم همین طور
بهترین پر سرعت ترین dns برای دانلود بازیا از سرور نینتندو کدوم هست ؟
شما در حالت عادی وقتی dns نمیزنید به eshop دسترسی دارید ؟

باید بعد دانلود DNS رو غیرفعال کنید، به دانلود ادامه میده و سرعتش هم برمیگرده حالت عادی

سلام من به تازگی یه مشکلی با وصل شدن به اینترنت دارم به نظر میاد که سرور تست نینتندو(ctest.cdn.nintendo.net) فیلتر شده , البته به نظر میاد که فقط اینترنت مخابرات فیلتره اینترنت موبایل مشکلی نداره , کسی راه حلی برای این مشکل داره؟

از کی؟ من دیروز داشتم رو همون سرورها اسمش آنلاین میزدم، امروزم راحت رفتم ایشاپ برگشتم
مشکل ایشاپ با DNS حل میشه
مشکل آنلاین بازی نکردن اصولا به نت تایپ برمیگرده که نمیدونم چرا خطوط ثابت قاطی کردن این چند وقته هر روز یه نوع نت تایپ میدن :|
منم یه سری روزها میتونم وصل شم یه سری روزها هم نمیتونم

• Like
Reactions: tpouria

Tuxinal

عضو جدید
Apr 22, 2020
2
از کی؟ من دیروز داشتم رو همون سرورها اسمش آنلاین میزدم، امروزم راحت رفتم ایشاپ برگشتم
مشکل ایشاپ با DNS حل میشه
مشکل آنلاین بازی نکردن اصولا به نت تایپ برمیگرده که نمیدونم چرا خطوط ثابت قاطی کردن این چند وقته هر روز یه نوع نت تایپ میدن :|
منم یه سری روزها میتونم وصل شم یه سری روزها هم نمیتونم
مشکل منم دقیقا همینه اگه سوییچ نتونه به این سایت وصل بشه کلا به ایترنت وصل نمیشه, این سایت بعضی وقتا فیلتره بعضی وقتا نیست خب برای همین بعضی وقت ها می تونی وصل بشی بعضی وقت ها نمیتونی

parsa.hagigi2000

کاربر سایت
Mar 30, 2019
137
سلام من می خوام یه سوییچ لایت بگیرم چند تا سوال داشتم :بدنه ی کنسول محکمه؟ نسبت به ps vita چی؟ بازیاش خوبه؟ کسی اندروید رو روی این کنسول تست کرده ممنون

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
سلام من می خوام یه سوییچ لایت بگیرم چند تا سوال داشتم :بدنه ی کنسول محکمه؟ نسبت به ps vita چی؟ بازیاش خوبه؟ کسی اندروید رو روی این کنسول تست کرده ممنون

سوییچ لایت هنوز هک نشده که بشه روش اندروید رو کامل تست کرد
به غیر از اون بدنه اش به نسبت سوییچ OG که خیلی کامپکت تره، حتی دکمه های هم حس شون بهتره... نسبت به ویتا نمیدونم و بعید میدونم به سگ جونی اون باشه :D
بازی ها هم همه بازی های سوییچ اصلی رو ساپورت می کنه، به غیر از اون هایی که تنها حالت بازی کردنشون با جویکان های جداست، که خیلی بازی های کم و خاصی اند. 96 درصد کاتالوگ اصلی سوییچ رو راحت میتونی باهاش بازی کنی... خوبی بازیاش هم آره، خوب زیاد داره لاشون :D

• Like
Reactions: New Shredder

parsa.hagigi2000

کاربر سایت
Mar 30, 2019
137
سوییچ لایت هنوز هک نشده که بشه روش اندروید رو کامل تست کرد
به غیر از اون بدنه اش به نسبت سوییچ OG که خیلی کامپکت تره، حتی دکمه های هم حس شون بهتره... نسبت به ویتا نمیدونم و بعید میدونم به سگ جونی اون باشه :D
بازی ها هم همه بازی های سوییچ اصلی رو ساپورت می کنه، به غیر از اون هایی که تنها حالت بازی کردنشون با جویکان های جداست، که خیلی بازی های کم و خاصی اند. 96 درصد کاتالوگ اصلی سوییچ رو راحت میتونی باهاش بازی کنی... خوبی بازیاش هم آره، خوب زیاد داره لاشون :D
یه سوال گرافیکش از ویتا که بهتره؟با ps4 میشه مقایسه اش کرد من زیاد به گرافیک ps4 خودم عادت دارم کلا و فروختمش چیز جالبی نبود الان کیس گیم خریدم ولی از بازی های مثل ماریو یا مخصوصا زلدا خوشم میاد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
یه سوال گرافیکش از ویتا که بهتره؟با ps4 میشه مقایسه اش کرد من زیاد به گرافیک ps4 خودم عادت دارم کلا و فروختمش چیز جالبی نبود الان کیس گیم خریدم ولی از بازی های مثل ماریو یا مخصوصا زلدا خوشم میاد

آره، اورآل از ویتا قویتره خب (5 سال بعدش اومده دیگه)... ولی نمیشه اون چنان با PS4 مقایسه اش کرد. به نسبت اون ضعیف تره

parsa.hagigi2000

کاربر سایت
Mar 30, 2019
137
آره، اورآل از ویتا قویتره خب (5 سال بعدش اومده دیگه)... ولی نمیشه اون چنان با PS4 مقایسه اش کرد. به نسبت اون ضعیف تره
عجیبه که نینتندو توی نصل نهم کنسول نمیدی می خواد برای سوییچ اپدیت خیلی بزرگی بده که احتمالاگرافیکش رو بالا ببره حتی بیشتر از ps4 ولی فکر نکنم به ps5 برسه کلا کنسول های نینتندو ضعیفترن البته نه همیشه مثلا game cube از ps2 قویتر بود ولی مثلا 3ds حتی گرافیکش از psp هم پاییتره چه برسه به ویتا اگه با ویتا کارکده باشی میبینی محشره!البته نه دیگه در حد سوییچ لایت ولی من دیدم این دوتا رو باهم مقایسه هم میکنن.{که خوب ps3 روهم با ps4 مقایسه میکنن که عاقلانه نیست } اما مقایسه ی اینا نشون داد ویتا بهتره:-q که منم مطمعن نیستم! برای همین شما تا حالا ps vita داشتی از کدوم راضی تری؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
یک جا گفته بود صفحه نمایش ویتا خیلی درخشان تره!مدل فت
عجیبه که نینتندو توی نصل نهم کنسول نمیدی می خواد برای سوییچ اپدیت خیلی بزرگی بده که احتمالاگرافیکش رو بالا ببره حتی بیشتر از ps4 ولی فکر نکنم به ps5 برسه کلا کنسول های نینتندو ضعیفترن البته نه همیشه مثلا game cube از ps2 قویتر بود ولی مثلا 3ds حتی گرافیکش از psp هم پاییتره چه برسه به ویتا اگه با ویتا کارکده باشی میبینی محشره!البته نه دیگه در حد سوییچ لایت ولی من دیدم این دوتا رو باهم مقایسه هم میکنن.{که خوب ps3 روهم با ps4 مقایسه میکنن که عاقلانه نیست } اما مقایسه ی اینا نشون داد ویتا بهتره:-q که منم مطمعن نیستم! برای همین شما تا حالا ps vita داشتی از کدوم راضی تری؟

آهاااااااااااااان.... پس دنبال مقایسه این جوری ای8-|
بذا پته همه شو بریزم رو آب واست

یپ، مدل 2000 صفحه نمایش OLED داشت. اما خود سونی بعد یه مدت فهمید کلا از لحاظ تجاری نمی صرفه، تو مدل های بعدیش صفحه رو برگردوند به همون LCD عادی :D
به نوعی از راه سختش فهمید کل این قضیه رو :-" حالا یکی میتونه بگه کیفیت ساخت ویتا از جفت 3DS و سوییچ لایت بهتر بود، تو تاریخ برگردیم این برای Game Gear سگا و گیم بوی نینتندو هم صادق بود که اولین رقیب گنده اش بود. منتها سگا هم این خریت رو کرد که فکر می کرد کنسول های دستی ات رو اگه عین کنسول های خونگی کیفیت بالا بدی با یکم Cost effectivity میتونی پوز اسباب بازی نینتندو رو بزنی و نتیجه اش رو لازم نیست بگم چجوری له شد :-"
نکته اش همینه :D کنسول دستی اساسا برای Elite Gamer های شاخ نیستند که بهترین کیفیت رو بهشون بدی، برعکس دستگاه خانوادگیه، داداش بزرگه ات که خرید با Metroid Zero mission حال کرد تو 6 سال ازش کوچیکتری داد بزنی سر کل خانواده یکی هم برای تو بخرن با Zelda: Minish Cap اش حال کنی :D قیمت نباید مانع باشه که یه خانواده دو تا ازش بخره، یا یه گیمری که یه کنسول خونگی داره نتونه راحت از پس خریدنش بربیاد.
ویتای مدل 2000 صفحه OLED داشت. فوق العاده است. یه سری تکنولوژی های عجیب و خفن داشت تو خودش، بازم فوق العادست. عوضش مموری کارت اش، کاستوم مید خود سونی بود. پدر مشتری رو درآورد این قضیه و قابلیت 3G اش کامل خرج اضافه بود.
سوییچ لایت به نسبت ویتا که هیچی، 3DS هم خریدش به ویتا "به صرفه" تره

ویتا یه دستگاه (حتی هنوزم) فوق العاده است که واقعا به صرفه نیست، همین... دوست داری همون رو بخر... و آممم این که آره، براش بازی هم خیلی کم داریم (به نسبت) :D هر چند فکر نکنم منظورت از این مقایسه بحث بازی ها باشه، اون کلا یه فاز جدای دیگس :D

البته اینایی که میگم سونی کودن نبود، فهمید، سعی کرد تا حد ممکن قیمت رو بیاره پایین ولی تا اون موقع 3DS کلی کاهش قیمت خورده بود و مدل XL و 2DS معرفی شده بود و موتورش روشن شده بود و بقیه که دیگه تاریخ ـه برای خودش حوصله وا کردنش رو ندارم

============

اگه میخوای سوییچ لایت بخری بیشتر راهنمایی کنم :D
اگه میخوای ویتا و 3DS بخری، تاپیک راهنمایی خرید خودشو دارن، فکر کنم اون جاها رفته باشی

• Like
Reactions: mr-game&watch

parsa.hagigi2000

کاربر سایت
Mar 30, 2019
137
آهاااااااااااااان.... پس دنبال مقایسه این جوری ای8-|
بذا پته همه شو بریزم رو آب واست

یپ، مدل 2000 صفحه نمایش OLED داشت. اما خود سونی بعد یه مدت فهمید کلا از لحاظ تجاری نمی صرفه، تو مدل های بعدیش صفحه رو برگردوند به همون LCD عادی :D
به نوعی از راه سختش فهمید کل این قضیه رو :-" حالا یکی میتونه بگه کیفیت ساخت ویتا از جفت 3DS و سوییچ لایت بهتر بود، تو تاریخ برگردیم این برای Game Gear سگا و گیم بوی نینتندو هم صادق بود که اولین رقیب گنده اش بود. منتها سگا هم این خریت رو کرد که فکر می کرد کنسول های دستی ات رو اگه عین کنسول های خونگی کیفیت بالا بدی با یکم Cost effectivity میتونی پوز اسباب بازی نینتندو رو بزنی و نتیجه اش رو لازم نیست بگم چجوری له شد :-"
نکته اش همینه :D کنسول دستی اساسا برای Elite Gamer های شاخ نیستند که بهترین کیفیت رو بهشون بدی، برعکس دستگاه خانوادگیه، داداش بزرگه ات که خرید با Metroid Zero mission حال کرد تو 6 سال ازش کوچیکتری داد بزنی سر کل خانواده یکی هم برای تو بخرن با Zelda: Minish Cap اش حال کنی :D قیمت نباید مانع باشه که یه خانواده دو تا ازش بخره، یا یه گیمری که یه کنسول خونگی داره نتونه راحت از پس خریدنش بربیاد.
ویتای مدل 2000 صفحه OLED داشت. فوق العاده است. یه سری تکنولوژی های عجیب و خفن داشت تو خودش، بازم فوق العادست. عوضش مموری کارت اش، کاستوم مید خود سونی بود. پدر مشتری رو درآورد این قضیه و قابلیت 3G اش کامل خرج اضافه بود.
سوییچ لایت به نسبت ویتا که هیچی، 3DS هم خریدش به ویتا "به صرفه" تره

ویتا یه دستگاه (حتی هنوزم) فوق العاده است که واقعا به صرفه نیست، همین... دوست داری همون رو بخر... و آممم این که آره، براش بازی هم خیلی کم داریم (به نسبت) :D هر چند فکر نکنم منظورت از این مقایسه بحث بازی ها باشه، اون کلا یه فاز جدای دیگس :D

البته اینایی که میگم سونی کودن نبود، فهمید، سعی کرد تا حد ممکن قیمت رو بیاره پایین ولی تا اون موقع 3DS کلی کاهش قیمت خورده بود و مدل XL و 2DS معرفی شده بود و موتورش روشن شده بود و بقیه که دیگه تاریخ ـه برای خودش حوصله وا کردنش رو ندارم

============

اگه میخوای سوییچ لایت بخری بیشتر راهنمایی کنم :D
اگه میخوای ویتا و 3DS بخری، تاپیک راهنمایی خرید خودشو دارن، فکر کنم اون جاها رفته باشی
الان قسمت قرمز مثاله؟

parsa.hagigi2000

کاربر سایت
Mar 30, 2019
137
نمی دونم خب کدوم بهتره:-??هر چند چند وقتی هم توی فکر wii u هستم و بودم:Wacko: کلا گرافیکش:bash:می دونم شاید از سوییچ کمتره ولی سبک بازیاش عالیه خب دیگه چون کنسول خانگیه!برد اون گیم پدش حداکثر دیگه فکر کنم 20 متره نه؟بازی های wii u رو خیلی دوست دقیقا مثل سوییچ . تا حالا کسی هم سوییچ هم wii u داشته . اونایی که کلکسیون جمع می کنن؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر