سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

maysam_b

کاربر سایت
Mar 10, 2020
6
نام
Maysam
سلام.قصد خرید نینتندو سویچ را دارم ولی موندم بین چند گزینه لطفا راهنمایی فرمایید ممنون میشوم.گزینه1 نینتندو کپی خور -گزینه2 -نینتندو اورجینال سری جدید
و ایا کپی به دستگاه اسیب میزند؟؟
تشکر میکنم از انجمن بسیار خوبتون

• Like
Reactions: che-jaleb

s3000

کاربر سایت
Jul 3, 2015
311
سلام دوستان کسی چیزی راجب نسخه پچ شده آپدیت v1.0.13 (v851968) برای مورتال کمبت 11 نسخه سویچ میدونه ؟ آیا این نسخه پچ شده مشکل اتصال به اینترنت بازی برای ما کپی خورا رو رفع میکنه که بتونیم آپدیت جدید رو بدون نیاز به اتصال به اینترنت بازی کنیم ؟

• Like
Reactions: che-jaleb

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
سلام.قصد خرید نینتندو سویچ را دارم ولی موندم بین چند گزینه لطفا راهنمایی فرمایید ممنون میشوم.گزینه1 نینتندو کپی خور -گزینه2 -نینتندو اورجینال سری جدید
و ایا کپی به دستگاه اسیب میزند؟؟
تشکر میکنم از انجمن بسیار خوبتون
سری جدید مزایایی داره مثل نگهداری باتری بیشتر و برایتنس بهتر و داغی کمتر و غیره و هک شدنی هست این سری البته سخت افزاری و یه چیپ توش باید کار گذاشته بشه که هنوز نیومده ولی اومدنش 100 درصد هست و بهتره هم توی سری جدید فقط مدل اصلی و کامل رو بخرید نه مدل لایت که یه موقع جوی کانها خراب بشه دردسره و مدل دوم که سری قدیم اونم قابل کپی خور که با یه جیگ کپیخور میشه و دردسر خاصی نداره تو هکش و معایب هم نگهداری باتری کمتر و برایتنس کمتر و داغی بیشتر و غیره نسبت به سری جدید و عجله داری میتونی همین مدل رو بگیری
اگر نینتندو سوییچ کپی خور باشد میشود از وسایل جانبی مثل بازی حلقه ring fit استفاده کرد؟؟
مشکلی نداره میشه استفاده کرد
سلام دوستان کسی چیزی راجب نسخه پچ شده آپدیت v1.0.13 (v851968) برای مورتال کمبت 11 نسخه سویچ میدونه ؟ آیا این نسخه پچ شده مشکل اتصال به اینترنت بازی برای ما کپی خورا رو رفع میکنه که بتونیم آپدیت جدید رو بدون نیاز به اتصال به اینترنت بازی کنیم ؟

شما اول باید پروفایلت لینک اکانت کنی که اموزش اون بدون وصل شدن به سرورهای نینتندو تو تابیک برنامه های کاربردی هست و بعد لینک اکانت کردن بازی با اخرین اپدیتش نصب میکنی و wifi رو روشن میکنی بطوری که به مودم وصل باشه (90dns ست باشه)یه ارور میده اون مرحله که گیر میکنه رد میشه و میره داخل بازی و راه حلش فعلا اینه و اگرم اینجوری نمیخوای اپدیت 1.2 رو فقط باید نصب کنی بدون مشکل و روشن بودن wifi وارد بازی میشی و البته که این اپدیت خیلی از موارد اپدیتهای اخر رو نداره

• Like
Reactions: s3000 and maysam_b

maysam_b

کاربر سایت
Mar 10, 2020
6
نام
Maysam
سری جدید مزایایی داره مثل نگهداری باتری بیشتر و برایتنس بهتر و داغی کمتر و غیره و هک شدنی هست این سری البته سخت افزاری و یه چیپ توش باید کار گذاشته بشه که هنوز نیومده ولی اومدنش 100 درصد هست و بهتره هم توی سری جدید فقط مدل اصلی و کامل رو بخرید نه مدل لایت که یه موقع جوی کانها خراب بشه دردسره و مدل دوم که سری قدیم اونم قابل کپی خور که با یه جیگ کپیخور میشه و دردسر خاصی نداره تو هکش و معایب هم نگهداری باتری کمتر و برایتنس کمتر و داغی بیشتر و غیره نسبت به سری جدید و عجله داری میتونی همین مدل رو بگیری

مشکلی نداره میشه استفاده کرد

شما اول باید پروفایلت لینک اکانت کنی که اموزش اون بدون وصل شدن به سرورهای نینتندو تو تابیک برنامه های کاربردی هست و بعد لینک اکانت کردن بازی با اخرین اپدیتش نصب میکنی و wifi رو روشن میکنی بطوری که به مودم وصل باشه (90dns ست باشه)یه ارور میده اون مرحله که گیر میکنه رد میشه و میره داخل بازی و راه حلش فعلا اینه و اگرم اینجوری نمیخوای اپدیت 1.2 رو فقط باید نصب کنی بدون مشکل و روشن بودن wifi وارد بازی میشی و البته که این اپدیت خیلی از موارد اپدیتهای اخر رو نداره
خیلی ممنون از جواب کاملتون.
من برای قبل از عید میخواهم بخرم.پس شما پیشنهاد میکنید همون سری قدیم که کپی خور هستند رو تهیه کنم؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
من برای قبل از عید میخواهم بخرم.پس شما پیشنهاد میکنید همون سری قدیم که کپی خور هستند رو تهیه کنم؟
خواهش داداش.
اره دیگه همون سری قدیم باید بخری که هکشم راحته و هک سری جدید با وضع فعلی میره برا چند ماه دیگه

• Like
Reactions: maysam_b

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین

نمیتونی صبر کنی؟
الان وضعیت بازار و کلا دلار و دم عیدی و اینا، به نظرم خیلی ضرر می کنی (اگه میخواستی بخری باید دو هفته پیش می خریدی به نظرم)
حالا که نخریدی (نمیدونم، اگه تو این چهار روز نخریدی) وایسا عید و فروردین تموم شد یه سری این چیزها آروم تر شد بعد اقدام کن

+ حتما مدل های جدید تر رو بخر
یه نسبت قیمت و افزایش کیفی ای که دارن نسبت به نسخه های 2017 و اوایل 2018 کنسول واقعا می ارزه
و امکان هک اش هم هر هفته داره بیشتر میشه

Moji nas

کاربر سایت
Jun 5, 2019
56
سلام دوستان
من قصد خرید سوئیچ دست دوم دارم.تا بحال باهاش کار نکردم و هیچ اطلاعاتی ازش ندارم
مطالب تاپیک خوندم حقیقتش چیزی متوجه نشدم.شاید این سوال واسه دوستان تکراری باشه ولی خواهشاً راهنماییم کنین چه چیزایی رو باید تو خریدش از لحاظ سالم بودن دستگاه یا چه وسایلی فابریک همراهش تو جعبه هست و مهم تر از همه هک باشه یا نباشه(آیا اهمیتی داره یا فرقش چیه)و چجوری باید فهمید.
در کل فروشنده ...... نزاره.
ممنون میشم.سپاس فراوان

• Like
Reactions: all4u

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر