سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

• Thread starter Thread starter Donger
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Donger

کاربر سایت
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:
من از سال ۲۰۱۲ اگه اشتباه نکنم تو این فرم عضو شدم اولین بار تا الان بی عدالتی زیاد دیدم
به خصوص اون زمانی که هرچی کودک بود رو کرده بودن ناظم و غیره

واقعا متاسف شدم برای دوست عزیز که کنسولش آسیب دیده
به نظرم نمیشه کاری کرد
نه طرف سایت داشته نه هیچی
به ایشونم گفته سخته مسئولیتش با من نیست هر چی شد
ایشون هم پذیرفته

یه نکته‌ای که بگم ، دوستان دارید دارید میلیون‌ها تومن پول می‌دید برای کنسول
برای خرید قطعات کپی خور و کپی خور کردن به جای معتبر مراجعه کنید
حتماً دیدی طرف مثلاً میاد تو فضای مجازی یا همین فرم یا جای دیگه می‌پرس آقا فلان جا که مثلاً سوئیچ رو کپی خور می‌کنه معتبره؟
بقیه میگن آره یا نه
متاسفانه برد دستگاه رو عوض کردن و خراب انداختن زنگ زدیم به طرف میگه برین شکایت کنید من کارم درسته خیلی

سلام به تمام دوستان نینتندویی
خواهش میکنم به هر کسی اعتماد نکنید
خیانت در امانت مثل آب خوردن شده
.
ایشون کنسول رو برای من آوردن. اما چقدر برای بعضی از دوستان قضاوت کردن سادست وقتی حقیقت رو نمیدونن.

اما واقعیت داستان: ایشون از من کیت خریدن اما برای این که یک تومن هزینه نصب ندن گفتن برادر خودم وارده, نصب می کنه. بعد چند روز تماس گرفتن گفتن ما نمیتونیم نصب کنیم میاریم خودت نصب کن. من گفتم راهنمایی می کنم برای نصب اما قبول نکردن. وقتی دستگاه رو اوردن, دستگاه باز بود. گفتن خودمون باز کردیم چون ترسیدیم اگه بدیم بیرون برای کپی خور ممکنه باتری کنسول را بدزدن یا عوض کنن. کنسول باز بود و بوت نمیشد. در حضور خودشون نشونشون دادم که چند قطعه از روی برد کنده شده. برد آسیب دیده بود و برخی مسیر ها قطع شده بود. بهشون گفتم با این وضعیت ممکنه نتونم درستش کنم چون خیلی صدمه دیده, حتی ممکنه بدتر هم بشه و ایشون قبول کردن. دستگاه رو تحویل گرفتم ازشون, عصر چک کردم دیدن علاوه بر همه این مشکلات, مسیر clk شورت شده. (مسیر clk از یک سمت به soc و از سمت دیگه به emmc وصله) با کسب اجازه از خودشون و برادرشون که گویا وارد بودن, در ابتدا emmc تعویض شد ولی مشکل حل نشد. reflow کردن soc هم بی تاثیر بود. در نهایت به نظر میرسید soc آسیب دیده ولی بهشون پیشنهاد دادم به عنوان آخرین تلاش ببرن تعمیرگاه هایی که bga ماشین دارن بدن براشون ریبال کنن گرچه احتمال درست شدنش کمه.

من تا حالا شاید 70-80 تا دستگاه کپی خور کردم. چند موردی هم اختلافاتی داشتیم. بالاخره توی 70-80 مورد پیش میاد. حتی یه مورد که اشتباه از سمت من بود خودم یک دستگاه تهیه کردم تقدیم مشتری گرامی کردم. اما توی این مورد... حتی بابت دو روز کار کردن روی دستگاه ایشون هیچ پولی که نگرفتم که هیچ, هزینه اسنپ هم بابت تهیه قطعات از جیب دادم.
چقدر به سرعت واکنش نشون دادین من اسمی از شما نبردم حتی نمیدونستم اینجا عضو هستین ولی معلومه یه چیزی هست
به شما اعتماد کردم دستگاه روشن تحویل شما دادم چیپ rp2040 کار نمی‌کرد فقط
حتی زمانی که گفتین دستگاه روشن نمیشه من پیش خودم گفتم بنده خدا سعی خودش رو کرده بیشتر از این در توانش نیست که زنگ زدین دستگاه رو اومدم تحویل گرفتم
تا گذشت من دستگاه رو باز کردم تا ببینم چه کردین با برد و دیدم که برد رو عوض کردین قبل از اینکه دستگاه رو بیارم از برد عکس گرفته بودم خیانت در امانت انجام دادی پول زحمت بود و کار به راحتی خراب شد رفت
اگه واقعا می‌دونستی زحمت و رنج چیه اینکار رو انجام نمی‌دادی

آخرین ویرایش:
سلام دوستان نینتندو
به هر کسی اعتماد نکنید
خیانت در امانت انجام دادن
برد دستگاه خودم رو من اول کار عکس گرفتم چون اعتماد ندارم و دستگاه رو سالم تحویل دادم فقط چیپ rp2040 کار نمی‌کرد و موقعی که دستگاه رو تحویل گرفتم گفتن دستگاه روشن نمیشه دیگه
ما هم اعتماد کردیم و پیش خودم گفتم بنده خدا در توانش نبوده مشکلی نیست
تا گذشت گذشت من دستگاه رو باز کرد و دیدم برد اون برد نیست
اگه فکر میکنید من دروغ میگم تمام صحبت های تلگرام عکس و ویدیو ریکورد انجام دادم عکس بردی که من فرستادم کجا عکس بردی که ایشون فرستادن کجا
زنگ زدیم با زبون خوش گفتیم عزیز شاید برد رو اشتباه انداختی ایشون هم نه تنها قبول نکرد بلکه گفتن برد شما رو جای دیگه عوض کردن برید شکایت کنید
شما که خودت عکس فرستادی همون برد چرا زیرش میزنی

Attachments

• IMG_20231226_024834.jpg
    IMG_20231226_024834.jpg
    993.3 KB · مشاهده: 19
  • Like
Reactions: omidjaberi
سلام عزیز
متاسفانه درست که نشد هیچ برد دستگاه رو عوض کرد کرده بود و برد خراب انداخته بود
دمت گرم داداش
منم هفته دیگه کنسول لایت خودم رو میخوام بدم برای انداختن چیپ و هک کردن. تجربه شما به درد من هم میخوره
فقط میخواستم بدونم الان تونستید برد رو تعمیر کنید؟ الان کنسولتون کار میکنه و روشن میشه؟ (هرچند که امیدوارم مشکلتون حل شده باشه)

• Like
Reactions: Persia Tech and Sai
دمت گرم داداش
منم هفته دیگه کنسول لایت خودم رو میخوام بدم برای انداختن چیپ و هک کردن. تجربه شما به درد من هم میخوره
فقط میخواستم بدونم الان تونستید برد رو تعمیر کنید؟ الان کنسولتون کار میکنه و روشن میشه؟ (هرچند که امیدوارم مشکلتون حل شده باشه)
نه عزیز
وقت نکردم بدم جایی دیگه نگاه بهش بندازن اگه درست میشد اون طرف عوض نمی‌کرد خودش میداد جایی براش تعمیر کنند
کنسول گوشه خونه داره خاک میخوره روزگار بدی هست

• Like
Reactions: pouria.sh
سوییچ لایت کنسول خوبیه؟
حیف به تلویزیون وصل نمی‌شه وگرنه بهترین گزینه برای من بود قیمتشم که مناسب‌تره
یه نقد کوچولو برای یکی از دوستان انجام داده بودم تو لینک زیر هستش
لینک
درکل خیلی کنسول دوست داشتنی،خوشگل و قدرتمندی هستش اما متاسفانه بدلیل افزایش وحشتناک قیمت ها و فیلترینگ کنسول خود من ۲ ساله داره خاک میخوره و استفاده ای ازش ندارم.اگه کپی خور بشه فوق العادس اما شخصا از کپی خور سخت افزاری و باز شدن دستگاه میترسم

• Like
Reactions: Sega_genesis
لینک
درکل خیلی کنسول دوست داشتنی،خوشگل و قدرتمندی هستش اما متاسفانه بدلیل افزایش وحشتناک قیمت ها و فیلترینگ کنسول خود من ۲ ساله داره خاک میخوره و استفاده ای ازش ندارم.اگه کپی خور بشه فوق العادس اما شخصا از کپی خور سخت افزاری و باز شدن دستگاه میترسم

ممنونم از شما که وقت گذاشتی و پاسخ دادی
آره رفتم لینکی که گذاشتی خوندم

البته من تو تصاویر وقتی مقایسه می‌کردم سوئیچ عادی با لایت ، به نظرم تصویر سوئیچ عادی بهتر بود شاید اشتباه می‌کنم ولی تو بررسی که نوشتی گفتی شارپ‌تره تازه سوئیچ لایت

ببین من اولویتم وصل شدن به تلویزیون و بازی با تلویزیونه
اصلاً حالت پرتاب برام مهم نیست
ولی از نظر قیمتی خوب لایک به صرفه‌تره
از اونور اگه بخوام یه دونه v2 آکبند پلمپ واقعی بخرم تو بازار دیگه نیست الان
تک توک تو اینترنت دیدم که اونم معلوم نیست واقعاً کنسول آکبند یا نه همونو نزدیک قیمت oled گذاشتن
همش الان شده oled
چون حالت پرتاب برام مهم نیست پس oled بودن هم برام کارایی نداره

پس یکی از کنسول‌هایی که می‌مونه همین لایته دیگه قناعت کنیم
با ۸ میلیون و خورده‌ای الان میشه یه دونه آکبندشو خرید
در صورتی که کنسول‌های نسل ۸ دست دوم رو دارن این قیمت یا حتی بالاتر می‌فروشن
پس از نظر اقتصادی لایت بهتره حداقل آکبنده

من هم می‌ترسم هم دلم نمیاد بدم کنسول به این ظریفی رو باز کنن

پلی استیشن ۴ هم هک نرم‌افزاری شده ولی میگن دردسر داره من زیاد سر در نمیارم چون نداشتم
از اونور خب آکبند اونم گرونه فکر کنم تو یکی از فروشگاه‌ها گذاشته بود ۱۵ میلیون تومان تو یه فروشگاه دیگه حدوداً نزدیک ۱۲ میلیون

که اونم واقعاً معلوم نیست آک بنده یا نه
اگر اشتباه نکنم و درست خاطرم باشه یه بنده خدایی تو همین فرعون گفت اصلاً آکبند نداره دنبال آکبند نرو

بعد قیمت بازی‌های سوئیچم زیاده آخه ۳ میلیون تومان ۴ میلیون تومان یهو

من به عنوان کسی که هر سه مدل رو داره نظرمو میدم.
دنبال خرید v2 نرید چون توجیه نداره. تصویر سوییچ عادی اصلا بهتر از لایت نیست. لایت بهتره به خاطر dpi بهتر.
بین OLED و لایت, اولد کیفیت تصویر و کیفیت ساخت بهتری داره. امکاناتش هم بیشتره اما توی حالت دستی هم سنگینه (دست درد میگیره توی استفاده زیاد) هم دکمه هاش حالت کلیکی دارن (مثل d-pad xbox) که خیلی حس خوبی نداره.
اما لایت تو حالت دستی فوق الاده هست, هم خیلی خوش دسته هم سبکه هم d-pad صلیبی داره که برای بازی های دو بعدی مناسبه هم دکمه های بهتری داره. البته لایت از اولد کمتر شارژ نگه میداره.

در مورد کپیخور هم شنیدم یه تیمی براش جدیدا یه کارتریج کپی خور ساخته (شبیه r4 3ds ds) که البته هنوز توی بازار عرضه نشده ولی خب اگه بیاد دیگه برای کپی خور نیاز نیست دستگاه باز بشه.

دنبال خرید v2 نرید چون توجیه نداره. تصویر سوییچ عادی اصلا بهتر از لایت نیست. لایت بهتره به خاطر dpi بهتر.
بین OLED و لایت, اولد کیفیت تصویر و کیفیت ساخت بهتری داره. امکاناتش هم بیشتره اما توی حالت دستی هم سنگینه (دست درد میگیره توی استفاده زیاد) هم دکمه هاش حالت کلیکی دارن (مثل d-pad xbox) که خیلی حس خوبی نداره.
اما لایت تو حالت دستی فوق الاده هست, هم خیلی خوش دسته هم سبکه هم d-pad صلیبی داره که برای بازی های دو بعدی مناسبه هم دکمه های بهتری داره. البته لایت از اولد کمتر شارژ نگه میداره.

در مورد کپیخور هم شنیدم یه تیمی براش جدیدا یه کارتریج کپی خور ساخته (شبیه r4 3ds ds) که البته هنوز توی بازار عرضه نشده ولی خب اگه بیاد دیگه برای کپی خور نیاز نیست دستگاه باز بشه.

V2 بخصوص باندل انیمال کراسینگ خوشگله
من نداشتم و نمی‌دونم چه جوریه ولی مقایسه‌ها تو اینترنت دیدم به نظرم لایت ضعیف‌تر بود
شاید گول خوردم گول تصاویر

Oled چون مثلاً برای من قابلیت پرتاب بودن مهم نیست برام اولویتی نداره غیر از اینکه هزینشم خیلی بالاتر از لایته
لایت فقط پرتابله به تلویزیون وصل نمی‌شه اینش بده ولی از نظر قیمتی خیلی خوش قیمته
و مزیتش اینه
تو الان می‌خوای پلی استیشن ۴ دست دومم بخری قیمتش از این لایت آکیند بالاتر در میاد

البته تو اینترنت سرچ کردم یه سری استند کوچولو بود سوئیچ لایت روش گذاشته بودن تصویر می‌داد به تلویزیون ولی نمی‌دونم واقعی بود یا فیک

• Like
Reactions: Saul.Hudson
بله لایت خیلی خوش قیمته و به نظرم ارزش خرید بالایی داره. کارکرده در حد نو هم میشه 6 الی 6.5 گرفت.
نه اون داک فیکه واقعی نیست. لایت چیپ خروجی تصویر رو کلا نداره اما یه راهی هست. اگه کنسول کپی خور باشه میشه یه برنامه نصب کرد که به صورت remote play میشه به لپتاپ و ... وصلش کرد. (میشه با برد رزبری پای 3 یا 4 براش داک ریموت پلی درست کرد) یه برنامه دیگه هم هست که میتونید از اون طربق دسته ps4 یا xbox one به صورت بلوتوث وصل کنید بهش و بازی کنید. البته این روش فقط رزولوشن 720 با فریم ریت 30 ساپورت می کنه

بله لایت خیلی خوش قیمته و به نظرم ارزش خرید بالایی داره. کارکرده در حد نو هم میشه 6 الی 6.5 گرفت.
نه اون داک فیکه واقعی نیست. لایت چیپ خروجی تصویر رو کلا نداره اما یه راهی هست. اگه کنسول کپی خور باشه میشه یه برنامه نصب کرد که به صورت remote play میشه به لپتاپ و ... وصلش کرد. (میشه با برد رزبری پای 3 یا 4 براش داک ریموت پلی درست کرد) یه برنامه دیگه هم هست که میتونید از اون طربق دسته ps4 یا xbox one به صورت بلوتوث وصل کنید بهش و بازی کنید. البته این روش فقط رزولوشن 720 با فریم ریت 30 ساپورت می کنه

من سعیم اینه که آکبند بخرم چون مثلاً یه کنسول رو می‌خری به فرض محال فکر کن قراره ۵ سال نگه داری
آدم آکبند بخره بهتره
به خصوص تو کنسول‌های دستی این مهمتره به نظرم
دلیل اولش اینه که کنسول پرتابله ممکنه ضربه خورده باشه ممکنه آسیب دیده باشه ممکنه طرف بد بازی کرده باشه به دسته‌ها و دکمه‌ها آسیب زده باشه
دلیل دومش که بیشتر تو کنسول‌های قدیمی صدق می‌کرد مردم کنسول رو می‌خریدن می‌ذاشتن مثلاً به فرض محال یک ساعت الی دو ساعت شارژ می‌کردن
در صورتی که باید ول ۸ ساعت شارژ اولیه می‌شد به خصوص تو باتری‌های قدیمی

حالا تو کنسول خونگی قضیه متفاوت‌تره
مثلاً یه دونه پلی استیشن ۳ هست برای فروش
خودم می‌خواستم بردارم ولی دقت کردم کنسول پلمپ نیست باز شده خودشم همینطوری خریده
مدل اسلیم
خوب من نمی‌دونم این برای دانگیری باز شده که بشه به فریمور قبلی برگشت و کپی خور نرم‌افزاری بشه؟
یا کنسول ریبال شده و غیره؟
سر همین با این اینکه کنسول خوش قیمتیه قیمتشم بالا نمی‌گه وسایلم زیاد داره ولی نخریدم

کنسول قدیمی خوب بود تو حتی پلی استیشن ۲ هم داشته باشی نیاز به تعویض خمیر سیلیکون و مشکل فن و این چیزا معمولاً نداشتن

یا مثلاً من تو تاپیکا ندیدم کسی نوشته باشه من مشکل فلان سوئیچ رو پیدا کردم ، در جواب گفته باشن برو خمیر سیلیکون عوض کن
حتی کامپیوترم تو مصارف خانگی و شخصی کسی خمیر من ندیدم عوض کنه
ولی کنسول نیاز داره به این تعمیرات بخصوص تو کنسول ها نسل ۷ و کمی در ۸

فقط مبدل دسته پلی استیشن ۲ به همه کنسولا خوبه 🤣

سوییچ لایت کنسول خوبیه؟
حیف به تلویزیون وصل نمی‌شه وگرنه بهترین گزینه برای من بود قیمتشم که مناسب‌تره
نه لایت خوب نیست چون خیلی تصویرش کوچیکه و اگه مشکل دریفت یا خرابی دسته پیش بیاد باید دستگاه باز بشه تعمیرش کنی
فقط اولد خوبه چون هم کیفیت ساختش خیلی بهتر شده هم خیلی خنک تره و می شه بیشتر اورکلاکش کرد دسته هاشم قابل تعویضه حتی می شه ترد پارتی های خیلی خوش دست تر و بهتر براش انداخت
لایت به تی وی وصل نمی شه بشه هم ممکنه کلاکش تغییری نکنه
سوییچ یک کنسول دستیه تی وی رو بیخیال شو اصلا جالب نمی شه خیلی از بازی هاش 1080 نیتیو هم نمی دن پس بهتره اگه تی وی مد نظرته اصلا برید سمت شبیه سازش
قطعا بعد از خرید اولد نظرت عوض می شه دائما در تخت در حال بازی هستی لذت حالت دستیش حرف نداره

لینک
سوییچ بدون کپی خور فاجعه س خیلی از بازی هاش افت فریم دارن و حتی زیر 30 میان
خیلی کارها با کپی خورش می شه انجام داد حتی برای pikmin 4 اپشن گرافیکی گذاشتن عین پی سی low medium high داره حتی توی اپشن هاش ssr taa msaa draw distance همچین چیزهایی هم دارن اپشن گرافیکیش از بازی های پی سی هم بیشتره
یا 3 گانه gta de اپشن گرافیکی پی سی براش باز کردن با ماد کردن
یا خیلی از بازی هاش تقریبا اکثرشون می شه 60 فریم کرد

لایت صفحه ش خیلی کوچیکه و خیلیم بیشتر داغ می کنه و باتریشم جالب نیست به علاوه دسته هاش قابل تعویضم دیگه نیست
توی ایران اختلاف 150 دلاریشون به جای 7.5 میلیون فقط 4.5 میلیونه اولد خیلی ارزش خرید بیشتری داره خیلیم بد فروش تره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or