سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
سلام دوستان
من یه سوییچ oled گرفتم نو دادم کپی خور کنه rp 2040 zero بعد الان روشن نمیشه تعمییر کار گفت از دست من دیگه برنمیاد
تعمییر کار شناخت دارین آیا
تهران توپخانه ،
سلام
تعمیر کاری که داخل دستگاه چیپ کار میزاره اون اولش مسئوله اگه خرابکاری بکنه حتی دستگاه نو یا پولش باید بهتون بده مگر اینکه دستگاه رو درست کپیخور کرده شما بعدش کاری کردید اینجوری بشه که همونم اگه برای چیپ مشکلی پیش اومده باشه میشه درستش کرد مگه اینکه cpu و gpu رو خراب کرده باشه یا مشکل جدی برای برد به وجود اورده باشه و اگرم ناند بریک کرده باشه با دو روش زیر بتونن ناند رو درست کنن.

روش اول
روش دوم

بعد دستگاه رو باید بدی یه تعمیر کاری که حداقل ده تا دستگاه کپیخور کرده و با تجربه باشه و یه مغازه و جا هم داشته باشه.

Sai

کاربر سایت
Dec 23, 2020
12
سلام
تعمیر کاری که داخل دستگاه چیپ کار میزاره اون اولش مسئوله اگه خرابکاری بکنه حتی دستگاه نو یا پولش باید بهتون بده مگر اینکه دستگاه رو درست کپیخور کرده شما بعدش کاری کردید اینجوری بشه که همونم اگه برای چیپ مشکلی پیش اومده باشه میشه درستش کرد مگه اینکه cpu و gpu رو خراب کرده باشه یا مشکل جدی برای برد به وجود اورده باشه و اگرم ناند بریک کرده باشه با دو روش زیر بتونن ناند رو درست کنن.

روش اول
روش دوم

بعد دستگاه رو باید بدی یه تعمیر کاری که حداقل ده تا دستگاه کپیخور کرده و با تجربه باشه و یه مغازه و جا هم داشته باشه.
سلام وقتتون بخیر
ممنونم برای راهنمایی
طرف گفت این کار سختی هست و من سعی خودم رو میکنم اگه نشد با من نیست
می‌گفت تا حالا ۱۰۰ تا کپی خور کردم
بعد آخر سر گفت یه جا آدرس میدم ببر اونجا
در کل حماقت کردم
.
از تجربیات شما حتما استفاده میکنم الآنم روشن میکنی چرا اون قطعه کپی خور روشن میشه و صفحه خاموشه

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
304
سلام وقتتون بخیر
ممنونم برای راهنمایی
در کل حماقت کردم
.
از تجربیات شما حتما استفاده میکنم الآنم روشن میکنی چرا اون قطعه کپی خور روشن میشه و صفحه خاموشه
سلام داداش
جسارتا میتونم بپرسم چکار کردید کنسولتون رو؟ تونستید درستش کنید؟
هرچند که خودم قلبا امیدوارم مشکلتون حل شده باشه و الان مشغول لذت لردن از کنسولتون باشید

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سلام وقتتون بخیر
ممنونم برای راهنمایی
در کل حماقت کردم
.
من قرار بود سر بی عدالتی سایت دیگه پست ندم اما چون بحث انسانیت هست جواب شما رو می دم
شما وزارت صمت شکایت کن بگو دستگاهم خراب کردن گردن نمی گیرن کارشناس می فرستن حرف های دو تاتون گوش می دن بعد رای می دن به احتمال خیلی زیادم به نفع شما رای می دن باید یک دستگاه نو بهتون بده یا درستش کنه

شاید به خاطر داستان کپی خور کردن که شاید غیر قانونی باشه یا شایدم طرف زرنگ بازی در بیاره از راه هایی به نفع خودش که شما رای نیاری اما بازم شکایتش ضرری برای شما نداره فقط دستگاه جای دیگه ای نبرش بهش کسه دیگه ای دست نزنه تا تکلیفش مشخص بشه

ضمنا اینم برای کسای دیگه می گم دستگاه سعی کنید کپی خور شده بخرید الان برخی سایت ها کپی شده تحویل می دن این شکلی 24 ساعت مهلت تست صنف دارید و اگر از ابتدا مشکل داشته باید عوضش کنه
من حتی از اینم فراتر رفتم بیعانه دادم بقیه ش بعد تست دستگاه دادم که خیالم راحت باشه
گرون تر شد اما ریکسش خیلی کمتر شد بهتره که برای 1 یا 2 میلیون ریسک کل پولتون نکنید گرون تر بخرید اما مطمئن تر خیلی بهتره
من حتی از اینم فراتر رفتم نسخه ماریو رد خریدم که اکتبر امسال تازه تولید شده و خیالم از بابت دستگاه ریفر یا دست دوم راحت کرد چون اولد 2 ساله که تولید شده و دستگاهی که باز می شه دیگه مشخص نیست قبلش چی بوده اصلا. حتی می تونن دست دوم یکی دیگه رو بهتون بدن
این دستگاهم باید هک شده بخرید اینقدر قابلیت ها داره که اصلا نسخه اورجینالش به درد نمی خوره

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
من قرار بود سر بی عدالتی سایت دیگه پست ندم اما چون بحث انسانیت هست جواب شما رو می دم
شما وزارت صمت شکایت کن بگو دستگاهم خراب کردن گردن نمی گیرن کارشناس می فرستن حرف های دو تاتون گوش می دن بعد رای می دن به احتمال خیلی زیادم به نفع شما رای می دن باید یک دستگاه نو بهتون بده یا درستش کنه

شاید به خاطر داستان کپی خور کردن که شاید غیر قانونی باشه یا شایدم طرف زرنگ بازی در بیاره از راه هایی به نفع خودش که شما رای نیاری اما بازم شکایتش ضرری برای شما نداره فقط دستگاه جای دیگه ای نبرش بهش کسه دیگه ای دست نزنه تا تکلیفش مشخص بشه

ضمنا اینم برای کسای دیگه می گم دستگاه سعی کنید کپی خور شده بخرید الان برخی سایت ها کپی شده تحویل می دن این شکلی 24 ساعت مهلت تست صنف دارید و اگر از ابتدا مشکل داشته باید عوضش کنه
من حتی از اینم فراتر رفتم بیعانه دادم بقیه ش بعد تست دستگاه دادم که خیالم راحت باشه
گرون تر شد اما ریکسش خیلی کمتر شد بهتره که برای 1 یا 2 میلیون ریسک کل پولتون نکنید گرون تر بخرید اما مطمئن تر خیلی بهتره
من حتی از اینم فراتر رفتم نسخه ماریو رد خریدم که اکتبر امسال تازه تولید شده و خیالم از بابت دستگاه ریفر یا دست دوم راحت کرد چون اولد 2 ساله که تولید شده و دستگاهی که باز می شه دیگه مشخص نیست قبلش چی بوده اصلا. حتی می تونن دست دوم یکی دیگه رو بهتون بدن
این دستگاهم باید هک شده بخرید اینقدر قابلیت ها داره که اصلا نسخه اورجینالش به درد نمی خوره

من از سال ۲۰۱۲ اگه اشتباه نکنم تو این فرم عضو شدم اولین بار تا الان بی عدالتی زیاد دیدم
به خصوص اون زمانی که هرچی کودک بود رو کرده بودن ناظم و غیره

واقعا متاسف شدم برای دوست عزیز که کنسولش آسیب دیده
به نظرم نمیشه کاری کرد
نه طرف سایت داشته نه هیچی
به ایشونم گفته سخته مسئولیتش با من نیست هر چی شد
ایشون هم پذیرفته

یه نکته‌ای که بگم ، دوستان دارید دارید میلیون‌ها تومن پول می‌دید برای کنسول
برای خرید قطعات کپی خور و کپی خور کردن به جای معتبر مراجعه کنید
حتماً دیدی طرف مثلاً میاد تو فضای مجازی یا همین فرم یا جای دیگه می‌پرس آقا فلان جا که مثلاً سوئیچ رو کپی خور می‌کنه معتبره؟
بقیه میگن آره یا نه

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
ایشون کنسول رو برای من آوردن. اما چقدر برای بعضی از دوستان قضاوت کردن سادست وقتی حقیقت رو نمیدونن.

اما واقعیت داستان: ایشون از من کیت خریدن اما برای این که یک تومن هزینه نصب ندن گفتن برادر خودم وارده, نصب می کنه. بعد چند روز تماس گرفتن گفتن ما نمیتونیم نصب کنیم میاریم خودت نصب کن. من گفتم راهنمایی می کنم برای نصب اما قبول نکردن. وقتی دستگاه رو اوردن, دستگاه باز بود. گفتن خودمون باز کردیم چون ترسیدیم اگه بدیم بیرون برای کپی خور ممکنه باتری کنسول را بدزدن یا عوض کنن. کنسول باز بود و بوت نمیشد. در حضور خودشون نشونشون دادم که چند قطعه از روی برد کنده شده. برد آسیب دیده بود و برخی مسیر ها قطع شده بود. بهشون گفتم با این وضعیت ممکنه نتونم درستش کنم چون خیلی صدمه دیده, حتی ممکنه بدتر هم بشه و ایشون قبول کردن. دستگاه رو تحویل گرفتم ازشون, عصر چک کردم دیدن علاوه بر همه این مشکلات, مسیر clk شورت شده. (مسیر clk از یک سمت به soc و از سمت دیگه به emmc وصله) با کسب اجازه از خودشون و برادرشون که گویا وارد بودن, در ابتدا emmc تعویض شد ولی مشکل حل نشد. reflow کردن soc هم بی تاثیر بود. در نهایت به نظر میرسید soc آسیب دیده ولی بهشون پیشنهاد دادم به عنوان آخرین تلاش ببرن تعمیرگاه هایی که bga ماشین دارن بدن براشون ریبال کنن گرچه احتمال درست شدنش کمه.

من تا حالا شاید 70-80 تا دستگاه کپی خور کردم. چند موردی هم اختلافاتی داشتیم. بالاخره توی 70-80 مورد پیش میاد. حتی یه مورد که اشتباه از سمت من بود خودم یک دستگاه تهیه کردم تقدیم مشتری گرامی کردم. اما توی این مورد... حتی بابت دو روز کار کردن روی دستگاه ایشون هیچ پولی که نگرفتم که هیچ, هزینه اسنپ هم بابت تهیه قطعات از جیب دادم.

قضاوتی انجام نشده منوال کار رو گفتم
اگر ناراحت شدید من عذرخواهی می‌کنم و شرمنده

نکته اول جوری که ایشون نوشته ، و دوستان گفتن شکایت کن
من گفتم نمیشه پیگیری کرد
و بعد اصلا طرف خودش رضایت داده مسئولیتی گردن کسی نیست

نکته دوم خود من مخالف هک سخت افزاری هستم
اصلاً دلم نمیاد کنسول رو بدم باز کنن چه برسه کنسول سوئیچ که دیگه یه کنسول پرتابل و ظریفه
حالا اگر کسی می‌خواد کپی سخت افزاری کنه و براش مهمه پس باید بده به یه فردی که وارده

و اینکه نوشتید خودشون کنسول رو باز کردن زدن داغونش کردن تعجب کردم

حالا اگر کنسول قدیمی باشه قیمتش پایین باشه میگی حالا می‌خواسته یه آزمایشی بکنه
ولی کنسول نو و آکبند و گرون قیمت حیفه واقعاً
بخاطر کمی پول ندادن

نتیجه نهایی بنظرم اینه که کار رو به کاردون باید سپرد

من حتی برای کپی خور نرم‌افزاری wii بازم بردم پیش یکی که خیلی وارد بود سال ها کارش بود
با اینکه خودم می‌تونستم تو خونه طبق آموزش‌های سایت انجام بدم
ولی می‌دونستم شاید بریک بشه یهو کنسول
وقت گذاشتم ، کلی مسافت رفتم ، کنسول دادم کپی خور کنن و هزینه دادم

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
خواهش می کنم. نه اتفاقا منظورم شما نبودید. شما تنها کسی بودید که جواب منطقی دادید
من به شخصه با سخت افزاری هم مشکلی ندارم. دوتا کنسول خودم (OLED LITE) و کنسول های برادر خودم هم همین کیت انداختم و در کل راضی هستیم. در صورت نصب اصولی مشکلی پیش نمیاد

کپی خور سخت افزاری مشکلی نداره اصلا
این سلیقه شخصی من اینه که ترجیحم اینه کنسول باز نشه
چون از اون دسته افرادم که مثلاً مدت‌ها کنسولی رو که آکبند خریدم نگاه کنی فکر می‌کنی هنوز آکبنده

در گذشته دور یه کنسول نینتندو فروختم به یه بنده خدایی
بعد طرف بهم پیام داد اینکه اصلاً آکبنده 😁

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
خواهش می کنم. نه اتفاقا منظورم شما نبودید. شما تنها کسی بودید که جواب منطقی دادید
من به شخصه با سخت افزاری هم مشکلی ندارم. دوتا کنسول خودم (OLED LITE) و کنسول های برادر خودم هم همین کیت انداختم و در کل راضی هستیم. در صورت نصب اصولی مشکلی پیش نمیاد
دوست عزیز زمانی کسی تعریفی رو انجام می ده چون شخص دیگر حضور نداره ما مبنا رو بر اساس حرف اون شخص می ذاریم حالا اینکه دروغ گفته یا بخشی از ماجرا رو نگفته پای خودشونه
منم نزدیک منزل کسی بود که می گفت کل مبلغ می گیرم می دم یکی کپیش کنه قیمتشم مناسب بود اما اگه خراب می شد قطعا گردن نمی گرفت از این موردها زیاده
اما این دوستمون گفته من یکی اکبند خریدم دادم یکی کپی خورش کنه زد خرابش کرد با داستانی که شما تعریف کریدید زمین تا اسمون فرق می کنه الانم دیگه مشخص نیست کی راست می گه کی دروغ صرفا یک راهنمایی کلی کردم که بهتره اصلا از اول کپی خور بخرید

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کپی خور سخت افزاری مشکلی نداره اصلا
این سلیقه شخصی من اینه که ترجیحم اینه کنسول باز نشه
چون از اون دسته افرادم که مثلاً مدت‌ها کنسولی رو که آکبند خریدم نگاه کنی فکر می‌کنی هنوز آکبنده

در گذشته دور یه کنسول نینتندو فروختم به یه بنده خدایی
بعد طرف بهم پیام داد اینکه اصلاً آکبنده 😁
بیا از جایی که من خریدم بخر اینقدر حساس نباش من کنسول دستم رسید یک خالم روش نبود روش کاملا تمیز بی خط یا خش عین روز اولش بود سوییچ اولد از چیزی که فکر می کنی خیلی بهتره واقعا ارزش خریدش رو داره

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
بیا از جایی که من خریدم بخر اینقدر حساس نباش من کنسول دستم رسید یک خالم روش نبود روش کاملا تمیز بی خط یا خش عین روز اولش بود سوییچ اولد از چیزی که فکر می کنی خیلی بهتره واقعا ارزش خریدش رو داره

پس پیام منو تو اون‌ یکی تاپیک نخوندی 😌
لینک

mytendo

عضو جدید
Jan 23, 2023
4
نام
امیر محمد معاونی
خیلی از جاهایی که تو تهران دستگاه کپی می کنن یا میفروشن, دستگاه میارن من براشون با مبلغ 2 تومن کپی می کنم بعد میدن به مشتری 4 تومن. البته مشکلی هم نداره, بالاخره سود وبسایت و اسم برندشون رو میگیرن.
من هم موافقم بهتره کپی خور شده بخرین چون کپی کردن دستگاه ریسک داره. در مورد نوع کیت هم تیم اکسکیوتر دیگه وجود نداره و هرچی کیت به این اسم توی بازاره, نمونه های تقلبی چینی هستن. از همین کیت rp2040 استفاده کنید که هم قیمت مناسب داره, هم چیپشون طراحی کمپانی رزبری هستن که کمپانی شناخته شده ایه. این که باعث داغ کردن دستگاه و .... میشن هم دروغه و پایه و اساس نداره.
کیت RP2040 با پیکوفلای فرق می کنه، RP2040 رو رزبری می زنه و کیفیت برد خوبی داره ولی نصب سختش باعث مشکل می شه، پیکوفلای یک برد rp2040 مجدد مونتاژ شدست، کیتی که یک چینی می فروشه ۸ دلار اگه با کیتی که می فروشه ۴۰ تا ۵۰ دلار فرقی به نظر شما نداره این خودش جای تعجب داره

mytendo

عضو جدید
Jan 23, 2023
4
نام
امیر محمد معاونی
کیت RP2040 با پیکوفلای فرق می کنه، RP2040 رو رزبری می زنه و کیفیت برد خوبی داره ولی نصب سختش باعث مشکل می شه، پیکوفلای یک برد rp2040 مجدد مونتاژ شدست، کیتی که یک چینی می فروشه ۸ دلار اگه با کیتی که می فروشه ۴۰ تا ۵۰ دلار فرقی به نظر شما نداره این خودش جای تعجب داره
در ضمن اکثرا کیت RP2040 رو دارن به نام HWFLY می فروشن که درست نیست و به‌راحتی می شه مچشون رو گرفت.
کیتای پیکو یا Rp صفحه No Sd شون عکس تمشک بالداره و قابل تغییر نیست و از مشخصات فریمور خود کیت کپی خوره
در صورتیکه کیت های HWFLY واقعی (نه V6) چندین نوع صفحه NO SD دارن که بارز ترینشون یک موشک در حال پروازه

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
304
دوستان عزیز نمیدونم جاش اینجا هست یا نه ولی میخواستم بدونم کسی سایتی میشناسه برای دانلود بازی های سوئیچ؟ یادمه برای psp سایت های خوبی بودن که iso های بازی ها رو قرار میدادن

دوستان با سوئیچ کپی خور شده(توسط کیت) میشه آنلاین شد و بازی کرد؟ یا مثلا این چن وقته برای هر 3 کنسول در سایت سازنده یک امکانی هست که میشه تعداد بازی ها و ساعت های بازی شده رو در اون قرار بدیم فقط باید با یک اکانت آنلاین باشه.برای سوئیچ کپی هم امکان داره؟ جایی که میخواد برام هک کنه گفته میشه! حقیقت داره؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sai

کاربر سایت
Dec 23, 2020
12
سلام داداش
جسارتا میتونم بپرسم چکار کردید کنسولتون رو؟ تونستید درستش کنید؟
هرچند که خودم قلبا امیدوارم مشکلتون حل شده باشه و الان مشغول لذت لردن از کنسولتون باشید
سلام عزیز
متاسفانه درست که نشد هیچ برد دستگاه رو عوض کرد کرده بود و برد خراب انداخته بود

• Like
Reactions: pouria.sh

Sai

کاربر سایت
Dec 23, 2020
12

سلام عزیز
ممنونم برای راهنمایی خیلی لطف کردین

• Like
Reactions: Persia Tech

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر