سریال Westworld [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد می باشد ]

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
فقط منم که داستان داره برام لوس و ناامید کننده پیش میره؟:D
کلا یهو فاز داستان خیلی عوض شدش و یه سری سوالهای بزرگ برام ایجاد کرده. مثلا دلورسی که فصل قبل دیدیم با دلورسی که الان داریم میبینیم تفاوتهای زیادی داره. دلورس فصل قبل میخواست انسانها رو از صحنه خارج کنه و نسل خودشون رو قدرت مطلق بکنه. ولی الان داره فقط به جنگ با دلوس میره تا انسانها رو "آزاد" کنه. بعد اصلا دلورس از کجا فهمید که درون دلوس چه خبره و چه دستگاهی اونجا هست که داره سرنوشت آدمها رو پیش بینی میکنه اونم در حالی که بقیه انسانها ازش خبر ندارن؟
در فصل قبل فهمیدیم که وجود وست ورلد در اصل برای تحلیل آدمها و بدست آوردن اطلاعات ساختاریشون بوده( که البته همینم بنظرم با یه سری مسائل در فصل اول تناقض داره). در این فصل هم دیدیم که دلوس دستگاهی داره که همه رفتارهای آدمها رو کنترل میکنه و با دقت بسیار زیادی آینده رو پیش بینی میکنه. خب آیا چنین چیزی به این معنی نیست که دلوس شناخت بسیار کاملی از ساختار انسانها داره که میتونه اینطوری پیش بینی بکنه؟ پس چه معنی داره که سراک دنبال اطلاعات وست ورلد برای شناخت انسانها باشه وقتی خودش پیشرفته ترین دستگاه پیش بینی بشر رو داره؟
و یه چیزی که شاید من درست متوجه نشدم، مگه سراک و برادرش اون دستگاه پیش بینی رو نساختن؟ پس چطوری الان سراک به دنبال به دست آوردن سهام دلوس هستش؟ مگه خودش بناش نکرده؟
سراک و دلوس دو تا داستان جدان. Rehoboam ربطی به دلوس نداره و مربوط به اینسایت هستش!
Rehoboam کارش شبیه سازی انسان نیست بلکه با دیتایی که از کل دنیا جمع آوری میکنی از دید استراتژیک واسه هر شخص و جامعه مسیر تعیین میکنه. که خود این مسیر بایاس داره.
ایده اصلی وست ورلد، دلوس و فورد این بود که ما برای شبیه سازی ناخودآگاه انسان، باید اونو تو شرایطی که آزادی مطلق داره (شرایط وست ورلد) زیر نظر داشته باشیم نه شرایطی که محدوده (مثل جامعه). و بخاطر همین دلوس موفق شده و سراک موفق نشد. الانم برای همین سراک دنبال سهام دلوس هستش.

-----
اینو از دست ندید!

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,205
کلا دو تا شرکت رو با هم قاطی کردید. یه شرکت delos هست که همون شرکتی هست که westworld رو داره که سهامدار اصلیش هم ویلیام (مرد سیاه پوش) هست. یه شرکت هم هست incite که این شرکت تو این فصل معرفی شد که سراک با برادرش اون دستگاه رو برا این شرکت ساخته.
در اصل شارلوت هیل اصلی که الان جاش رو دلورس گرفته نفوذی سراک بوده تا اطلاعات مربوط به مهمان های وست ورلد رو برا سراک بیاره. الانم سراک به خاطر همون اطلاعات دنبال دلورس هست.
دستگاهی که سراک با برادرش ساخته صرفا به اطلاعات خام انسان ها دسترسی داره و به همین دلیل همیشه و صد در صد تصمیمات آدما رو درست پیش بینی نمی کنه اما تو westworld به خاطر ماهیتش به نوعی ناخودآگاه افراد هم بررسی میشده و پروفایل دقیق تری از افراد ساخته میشده. در ضمن به خاطر ماهیت westworld ادمای مهم و پولدار از اون استفاده می کردن، یعنی اطلاعات ادمای مهم رو با این روش به دست میاره.
سراک و دلوس دو تا داستان جدان. Rehoboam ربطی به دلوس نداره و مربوط به اینسایت هستش!
Rehoboam کارش شبیه سازی انسان نیست بلکه با دیتایی که از کل دنیا جمع آوری میکنی از دید استراتژیک واسه هر شخص و جامعه مسیر تعیین میکنه. که خود این مسیر بایاس داره.
ایده اصلی وست ورلد، دلوس و فورد این بود که ما برای شبیه سازی ناخودآگاه انسان، باید اونو تو شرایطی که آزادی مطلق داره (شرایط وست ورلد) زیر نظر داشته باشیم نه شرایطی که محدوده (مثل جامعه). و بخاطر همین دلوس موفق شده و سراک موفق نشد. الانم برای همین سراک دنبال سهام دلوس هستش.

-----
اینو از دست ندید!
ممنون برا توضیحات خوب جفتتون:D الان Rehoboam مگه توی دلوس نیست؟ یا من اشتباه متوجه شدم؟
و اینکه همچنان نمیدونم برای تغییر ذائقه دلورس چی بگم. بغیر اینکه این رفتارش جزیی از نقشش باشه برای شکست انسانها

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
ممنون برا توضیحات خوب جفتتون:D الان Rehoboam مگه توی دلوس نیست؟ یا من اشتباه متوجه شدم؟
و اینکه همچنان نمیدونم برای تغییر ذائقه دلورس چی بگم. بغیر اینکه این رفتارش جزیی از نقشش باشه برای شکست انسانها
نه توی یه ساختمون Incite هست...
دلورس به نظر من همچنان میخواد ربات ها/نسل خودشون رو به قدرت برسونه و اون ازادی انسان ها هم برای ایجاد هرج و مرج بود ( و شایدم بخاطر اینمکه دید ادم ها هم شبیه ربات های توی westworld هستن)، فقط مثل اینکه دیگه نمیخواد همه رو بکشه...
+

انقدر اتفاق ریز و درشت توی این قسمت بود که انگار ادم 2-3 اپیزود رو داره یجا میبینه :|

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
من که قشنگ تم person of interest رو حس کردم... پشمام...
من تا قسمت 2 دیدم همچین انگار زانوت خالی کنه ... دیگه حس دیدنش رو نداشتم... امروز نان استاپ 3 تاشو دیدم و پرهام ریخت...چی ساختن ناموسا...
به دوستانی که منفی ان میگم اقا زود قضاوت نکنین.... همین... همه چی تو سریال معنا داره همه چی...
All Hail Johnathan Nolan

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: bayern_vahid

Gamer XYZ

کاربر سایت
Mar 26, 2020
68
چنین سریالی انرژی ذهنی (cognitive energy) زیادی از آدم میبره بخوای پیگیرش باشی. واسه کسایی خوبه که دل خوشی داشته باشن و البته وقت و خواب زیاد...:D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
این فصل اصلاً لذت دو تا فصل قبلی رو برام نداره. :| نمیگم چیز بدیه، ولی اتمسفر و حال و هواش خیلی فاصله داره با قبلی‌ها و در اون حد بهم حال نمیده. یه بخشی از قضیه به خاطر تغییر محیط هست که از اون حالت بکر و خاص وارد یه محیط شهری شده و یه بخشی هم اینکه بعضی چیزهای قبلی رو یادم رفته و پیچیدگی‌های این سریال هم باهاش ترکیب شده و مغزم دیگه جواب نمیده! :D
میگم این ویلیام توی فصل قبل مُرد و بعدش یه ربات ازش ساختن دیگه؟ یعنی اگه درست یادم باشه، اون صحنه‌ای که بیدار می‌شد و می‌فهمیدیم ربات هست مربوط به سال‌ها بعد می‌شد. الآن داستان فصل سوم از نظر زمانی چطوریه دقیقا؟ یعنی بلافاصله بعد از فصل دوم هست یا سال‌ها بعد از اون؟ قاطی کردم رسماً!

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,657
نام
امین
این فصل اصلاً لذت دو تا فصل قبلی رو برام نداره. :| نمیگم چیز بدیه، ولی اتمسفر و حال و هواش خیلی فاصله داره با قبلی‌ها و در اون حد بهم حال نمیده. یه بخشی از قضیه به خاطر تغییر محیط هست که از اون حالت بکر و خاص وارد یه محیط شهری شده و یه بخشی هم اینکه بعضی چیزهای قبلی رو یادم رفته و پیچیدگی‌های این سریال هم باهاش ترکیب شده و مغزم دیگه جواب نمیده! :D
میگم این ویلیام توی فصل قبل مُرد و بعدش یه ربات ازش ساختن دیگه؟ یعنی اگه درست یادم باشه، اون صحنه‌ای که بیدار می‌شد و می‌فهمیدیم ربات هست مربوط به سال‌ها بعد می‌شد. الآن داستان فصل سوم از نظر زمانی چطوریه دقیقا؟ یعنی بلافاصله بعد از فصل دوم هست یا سال‌ها بعد از اون؟ قاطی کردم رسماً!
فرض رو باید گذاشت که الان چند ماه بعد فصل دوم هست.حالا چندتا تایم لاین میبینیم و ... معلوم نیست.اون ویلیام آخر فصل 2 هم در اینده دور بود ولی فعلا مشخص نیست داستانش کی اتفاق میفته.
به نظر من فصل دوم هم اصلا در حد فصل اول نبود.هر فصل یک افتی داره سریال.فصل 1 واقعا عالی بود.ایده های ناب زیادی داشت که متاسفانه همه اش لو رفته بود از اول سریال ولی بازم دیدنش لذت بخش بود.اما برای فصل دوم داستان خوبی تو ذهنشون بود ولی چون میخواستن با فرمول چند تایم لاین(که واقعا لازم نبود) فصل اول پیش برن اصلا خوب در نیومده بود.چندتا اپیزود خوب داشت واقعا؟نمیشه که 4 5 اپیزود مبهم و حوصله سر بر بسازی که آخرش بیای سی تا سورپرایز رو تو یک اپیزود بکنی تو حلق بیننده.این فصلم افتضاح نبوده و اپیزود 5 هم عالی بود ولی دنیای واقعی اصلا جذابیت خود وستورلد رو نداره .حالا تا آخرش باید ببینیم تا جواب 1 میلیون سوالی که ایجاد شده رو بدن ببینیم چه خبره!

بعد سه فصل هنوز نفهمیدم اصرار به این میو و داستان حوصله سر برش چیه؟میو از اول داستان رو اعصاب بوده و کلا داستانش مهم نیست!هر فصل یکجوری اینو میخوان قاطی ماجرا بکنن.حاج کریمه وستورلده.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
فرض رو باید گذاشت که الان چند ماه بعد فصل دوم هست.حالا چندتا تایم لاین میبینیم و ... معلوم نیست.اون ویلیام آخر فصل 2 هم در اینده دور بود ولی فعلا مشخص نیست داستانش کی اتفاق میفته.
به نظر من فصل دوم هم اصلا در حد فصل اول نبود.هر فصل یک افتی داره سریال.فصل 1 واقعا عالی بود.ایده های ناب زیادی داشت که متاسفانه همه اش لو رفته بود از اول سریال ولی بازم دیدنش لذت بخش بود.اما برای فصل دوم داستان خوبی تو ذهنشون بود ولی چون میخواستن با فرمول چند تایم لاین(که واقعا لازم نبود) فصل اول پیش برن اصلا خوب در نیومده بود.چندتا اپیزود خوب داشت واقعا؟نمیشه که 4 5 اپیزود مبهم و حوصله سر بر بسازی که آخرش بیای سی تا سورپرایز رو تو یک اپیزود بکنی تو حلق بیننده.این فصلم افتضاح نبوده و اپیزود 5 هم عالی بود ولی دنیای واقعی اصلا جذابیت خود وستورلد رو نداره .حالا تا آخرش باید ببینیم تا جواب 1 میلیون سوالی که ایجاد شده رو بدن ببینیم چه خبره!

بعد سه فصل هنوز نفهمیدم اصرار به این میو و داستان حوصله سر برش چیه؟میو از اول داستان رو اعصاب بوده و کلا داستانش مهم نیست!هر فصل یکجوری اینو میخوان قاطی ماجرا بکنن.حاج کریمه وستورلده.
آره فصل اول که واقعا چیز عجیبی بود و جزو بهترین‌های تاریخ تلویزیون. هم کیفیت واقعا بالایی داشت از شروع تا اون پایان محشر، هم سورپرایزهای خفنی که البته به قول خودت بعضی‌هاشون لو رفتن و انقدر همه‌جا دست به دست شدن که لذت غافلگیر شدن‌مون کم شد، ولی باز هم فوق‌العاده بود.
فصل دو هم موافقم که در حد اولی نبود، ولی باز من خیلی حال کردم باهاش. مخصوصا اون ماجرای دلوس که توی یه چرخه‌ی بی‌پایان گیر کرده بود و هی زنده می‌شد و مغزش پردازش نمی‌کرد و دوباره...
به نظرم یکی از مشکلات دو فصل اخیر اصرار بیش از حد روی پیچیده کردن روایت سریال هست. این قضیه توی فصل اول عالی جواب داد، ولی الان یه جوری شده که انگار می‌خوان هی به زور تدوین و این جور چیزا پیچیده‌ش کنن و کلی سوال هم طرح کنن و آخرش یهویی همه‌چی رو بریزن وسط و آدم کف کنه! :D به نظرم بعضی وقتا زیاده‌روی می‌کنن از این نظر.

• Like
Reactions: Radiance

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی

میو اگه به خودآگاهی رسیده پس چرا درک نمیکنه که اون اندروید کوچیکه بچه اش نیست و از اون بچه و همه ی ما بکشه بیرون و راحت شیم. خط داستانیش فصل اول خوب بود ولی همون جا باید تموم میشد.
مشکل سریال این بود که تو دو فصل قبل هرچی سوال میشد مطرح کرد و بدون جواب گذاشت. از بس تعدادشون زیاد شد دیگه کسی این موارد رو یادش نیست یا اصلا براش مهم نیست

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
آره فصل اول که واقعا چیز عجیبی بود و جزو بهترین‌های تاریخ تلویزیون. هم کیفیت واقعا بالایی داشت از شروع تا اون پایان محشر، هم سورپرایزهای خفنی که البته به قول خودت بعضی‌هاشون لو رفتن و انقدر همه‌جا دست به دست شدن که لذت غافلگیر شدن‌مون کم شد، ولی باز هم فوق‌العاده بود.
فصل دو هم موافقم که در حد اولی نبود، ولی باز من خیلی حال کردم باهاش. مخصوصا اون ماجرای دلوس که توی یه چرخه‌ی بی‌پایان گیر کرده بود و هی زنده می‌شد و مغزش پردازش نمی‌کرد و دوباره...
به نظرم یکی از مشکلات دو فصل اخیر اصرار بیش از حد روی پیچیده کردن روایت سریال هست. این قضیه توی فصل اول عالی جواب داد، ولی الان یه جوری شده که انگار می‌خوان هی به زور تدوین و این جور چیزا پیچیده‌ش کنن و کلی سوال هم طرح کنن و آخرش یهویی همه‌چی رو بریزن وسط و آدم کف کنه! :D به نظرم بعضی وقتا زیاده‌روی می‌کنن از این نظر.
فصل 2 کلا به نظرم به خوبی فصل یک بود. اون اپیزود Aketcha یا همون داستان لوپ دلوس، کشته شدن دختر ویلیام به دست خودش و خیلی داستانای دیگه واقعا تو ذهن مخاطب سوال ایجاد میکرد و باعث میشد پشمامون بریزه :D
ولی این فصلو منم دوست ندارم و نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم. حداقل ای کاش این میو میرفت Valley Beyond و از شرش راحت میشدیم. الان دنیا درگیر پروفایل اینسایتشونه این دنبال دختر مجازیشه :|

پ.ن: سکانس آخر منو یاد آناکین و همینطور ترمیناتور انداخت :D

• Like
Reactions: Dinosaur

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
اون صحنه اخر فصل 2 به نظرم چندین سال توی اینده و بعد از وقایع فصل 3 باشه :-"
چون ویلیام انگار توی یه مکان خراب شده و کم و بیش اخر الزمانی هست :|

خلاصه اینکه پیش بینی میکنیم دلوروس بزنه دنیا رو خراب کنه :-"

• Like

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
گفته شده تا 6 فصل برنامه دارن سازنده ها... خداکنه نولان ازادی عمل داشته باشه و HBO هم از GOT عبرت گرفاه باشه که ناموسن اب نبنده به این...

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
این بخش اعمال نفوذ آبرامزه :D . دقیقا مشکل سریال همینه که بیش از حد می خواد پیچیده اش کنه و تجربه نشون داده وقتی کلاف رو بیشتر و بیشتر بپیچونی خودت هم مسیر رو گم می کنی

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر