سریال The Last of Us

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
با اینکه قاعدتاً باید بعد از پخش هر قسمت بتونیم بدون اسپویلر در موردش صحبت کنیم، ولی چون شاید یه عده ندیده باشن می‌ذارم توی اسپویلر. :D

این قسمت هم خیلی خوب بود و بلا رمزی یه پله به الی نزدیک‌تر شده بود و من دیگه کم‌کم دارم تفاوت‌های ظاهریش با الی رو فراموش می‌کنم! روابطش الی و جول هم داره عالی جلو می‌ره و بعضی صحنه‌ها که با همدیگه لج‌بازی می‌کردن، خیلی خوب بود. :D
ولی کلی غم و غصه خوردم که تس انقدر زود رفت. :( درسته که توی بازی هم زود منهدم می‌شد، ولی دوست داشتم اینجا یه ذره بیشتر بمونه. [تس با نقش‌آفرینی بانو > تس توی بازی]
این قسمت یه سکانس بحث‌برانگیز هم داشت که یه عده حال کردن و یه عده هم نه، یعنی سکانس بوسه! :D خیلی واضح بود که بوسه اینفکتد گرامی نه از روی عشق و علاقه و تمایلات انسانی، بلکه راهی برای انتقال مرض قارچی به تس بود، ولی صحبت‌های تکمیلی کریگ مازن هم در این مورد جالبه.
ایشون می‌گه که وقتی به ایده شاخک‌ها برای انتقال بیماری رسیدیم، این سوال رو پیش خودمون مطرح کردیم که چرا اینفکتدها انقدر وحشی بازی درمیارن؟ بعدش به یه ایده جالب رسیدیم. اینکه علت عصبانیت و وحشی بودن اینفکتدها، مقاومت طعمه‌هاشون هست. یعنی اینفکتد مظلوم در حالت عادی فقط می‌خواد بیماری رو انتقال بده و نیازی به ترکوندن طرف نداره. برای همین اگه طعمه (مثل تس توی اون صحنه) خیلی آروم سر جاش بمونه، این انتقال هم به آرومی انجام می‌شه. ولی ۹۹٪‌ افراد مثل تس عمل نمی‌کنن، بلکه طبق غریزه شروع می‌کنن به فرار یا دفاع از خودشون و حمله به اینفکتد. برای همین اینفکتد هم می‌زنه طرف رو پاره پوره می‌کنه که شاخ‌بازی درنیاره! :D

do.php

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
معرفی کلیکرها خیلی عالی از آب دراومده بود...از این نظر واسم ارزشمند بود که دقیقا همون ساختار محیطی که توی بازی تجربه کرده بودیم رو واسه بخش موزه پیاده‌سازی کرده بودن...اصلا انتظارش رو نداشتم حسی رو منتقل کنه که انگار قبلا توی همون جا قدم زدی و با کلیکرها درگیر شدی... دقیقا همون حالت مخفی‌کاری و سوپرایز شدن و تعقیب و گریز کلیکرها رو خودمون داخل گیم‌پلی تجربه کردیم و خیلی حس جالبی داشت. البته تو بازی خیلی دشمنا بیشتر بودن! امیدوارم از این بخش‌های مبارزه توی محیط‌های آشنا بیشتر توی سریال ببینیم و فقط تمرکز روی کات سین‌های مهم نباشه.
این بخش مربوط به ریشه همه‌گیری که اول هر قسمت اضافه کردن هم خیلی خوبه بنظرم. قشنگ میتونن ایده‌های یه پیش‌درآمد خفن از دنیای TLOU رو تست کنن...
خوشم میاد دیالوگ‌های کلیدی رو اصلا حذف نکردن و فقط بهش شاخ و برگ دادن...اون برداشت جدید از مرگ تس هم خیلی دوست داشتم...برخلاف بیشتر لحظات که هنوزم ورژن بازی رو ترجیح میدم، اینجا خیلی بیشتر از بازی تونستن ترس از مرگ و آسیب‌پذیری تس رو نشون بدن.
منتظرم توی قسمت‌های بعدی ببینم با بیل چی کار کردن...اون بخش از بازی دیالوگ های بیادموندنی زیادی داره..."Let's Get on With It"

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
قسمت دوم بنظرم قشنگ تر بودش‌. فکر میکردم دیگه در مورد انتقال عفونت و اینا دیگه توضیح ندن که با اتفاقات این قسمت قشنگ واسه کسی که بازی نکرده هم قابل فهم شده. بخصوص فرق کلیکر با زامبی ها. فکر کنم هرچی سر لوکیشنای شهر قسمت اول خرج نکردن اینجاها سر ساخت شات های زیباش خرج کردن. دراکمن هم از نظر کارگردانی این مدیوم هم بنظرم سربلند بیرون اومد.یه تفاوتیم که با بازی ها متوجه شدم نبود محیطای پر قارچ و نبود لزوم ماسک بوده🤔

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
2023-01-24_000045.jpg

اپیزود دوم با 5.7 میلیون بیننده و 22 درصد افزایش بیننده نسبت به قسمت اول، رکورد تاریخ HBO رو برای افزایش بیننده در هفته دوم، شکست.
اپیزود اول تا حالا به 18 میلیون بیننده دست پیدا کرده.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
نکته جذابتر وقتی هست که ببینیم فروش بازی چند 100 درصد افزایش داشته.
الان زود هست ولی میشه با نگاه به تاثیر سریال روی فروش ویچر 3 پیش بینی کرد شرایط فروش بازی چطور میشه.
اونوقت میشه به عمق فرصت سوزی 343/مایکروسافت با اون سریال بی هویت بیشتر پی برد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
یه تفاوتیم که با بازی ها متوجه شدم نبود محیطای پر قارچ و نبود لزوم ماسک بوده🤔
آره یه سری تفاوت‌ها بین نحوه انتقال بیماری توی بازی و سریال وجود داره. :D
توی هر دو، یه حالت مشترک یعنی انتقال بیماری از طریق گاز گرفتن وجود داره، ولی توی بازی یه موضوع اساسی به گرده‌افشانی قارچ‌ها برمی‌گرده و محیط‌هایی که پُر از گرده هستن رو باید با ماسک رفت. ولی اینجا خبری از این نحوه انتقال نیست و به جاش اون رشته‌ها و پیچک‌ها جایگزین شدن. یعنی از توی دهن اینفکتدها تا پیچک‌های روی زمین و...، همه خطرناک هستن و یه وضعیتی وجود داره که اگه ملت بزنن یه اینفکتد رو هم بکشن، خیال‌شون راحت نیست و این پیچک‌ها در صورتی که به شبکه اصلی قارچ‌های اون منطقه وصل باشن، مثل رشته‌های عصبی به همدیگه پیام می‌دن و می‌گن فلان جا یه اتفاقی افتاده و برین ببینین چه خبره و بروبچ اینفکتد اعزام می‌شن به منطقه. :D
این ایده برای کریگ مازن بوده و نیل دراکمن هم خیلی خوشش میاد و توی سریال می‌رن سراغش. حتی دراکمن گفته که ایده انقدر خوب بوده که کاش توی بازی می‌رفتیم سراغش و می‌شد ازش استفاده‌های جالبی توی گیم‌پلی کرد.
به نظرم بعید نیست توی TLoU3 یه همچین چیزی رو ببینیم و مثلاً بعضی جاها از این رشته‌ها و پیچک‌ها روی زمین باشه که در نقش دزدگیر عمل می‌کنن و باید مراقب باشیم روی اون‌ها راه نریم. :D

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
یاد و خاطره Tlou Part II باز هم واسم تازه شد
به احترام تمام دست اندرکاران این گیم-سریال برای بار n ــام از جای خودم بلند میشم و دست میزنم =D>

بخصوص آهنگساز عزیزمون که کمتر از کلمه Legend نمیشه بهش چیز دیگه ای نسبت داد:

(Allowed to be Happy" by Gustavo Santaolalla")

View attachment THE LAST OF US Season 1 Episode 2 Ending Song- -Allowed to be Happy- by @GustavoSantaolalla.mp4

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
بهتون قول میدم فصل اول سریال تموم بشه و بین دوستان رای گیری بشه اکثرا میگن که سریال The last of us بهتر از خود بازی هستش
من بهتون قول میدم سریال از بازی بهتر میشه....
تو همین دو قسمت اول که اگه اشتباه نکنم چهار ساعت اول بازی رو نشون میده از لحاظ شخصیت پردازی و روایت بهتر عمل کرده علاوه بر داشتن پیش زمینه داستانی که تو بازی نبود
و بهتر از پدرو پاسکال واسه joel نیست دوستان لامصب انگار خود joel هستش‌ و چقدر تس سریال بهتر از تس بازی بود
بلا رمزی رو باید بیشتر ببینم تا نظر نهایی بدم
امتیاز من به قسمت دوم هم بازی 10/10

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
قسمت دوم رو خود سلطان کارگردانی کرده بود
واقعا چیزی از کارگردان های درجه یک کم نداشت
مطمئن هستم اینده خوبی تو مدیوم سینما و سریال داره که البته من از خدامه تا ابد تو همون ناتی داگ واسه ما بازی بسازه و جایی نره...
بی صبرانه منتظر ip جدید ناتی داگ با کارگردانی نیل دراکمن یا The last of us 3 هستم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر