سریال The Last of Us

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
با هم مهربان باشیم. :D
---------------
در مورد احتمالات مربوط به سم و هنری توی سریال:

بعد از ماجراهای بیل و تفاوت‌های زیادی که با بازی داشت، ملت دارن پیش‌بینی می‌کنن که ماجرای سم و هنری مثل بازی جلو می‌ره یا نه.
حالا باید خودمون ببینیم و نظر بدیم، ولی من دوست دارم شبیه بازی باشه و به نظرم اون بخش از بازی یکی از تأثیرگذارترین قسمت‌ها بود و بدجوری منهدمم کرد. حالا هنری رو شاید با یه سری تغییرات بتونن به سمت دیگه‌ای ببرن و حتی از بازی هم جالب‌تر بشه، ولی سم رو واقعاً دوست ندارم یه مدلی بشه که با پایان خوش بره خونه‌شون.
نه اینکه از بنده خدا بدم بیاد! :D بیشتر به خاطر بحث تأثیرگذاری روی مخاطب می‌گم. :( اینفکتد شدن این پسر مظلوم، مخصوصاً بعد از اون دیالوگی که با الی داشت خیلی اتفاق فجیعی بود. دیالوگ رو دقیق یادم نیست، ولی مضمونش یه چیزی تو این مایه‌ها بود که: «فکر می‌کنی انسان‌ها بعد از اینفکتد شدن، هنوز قدرت تفکر دارن و داخلِ اون بدن تغییر شکل پیدا کرده، دارن برای نجات دست و پا می‌زنن؟» این صحبت رو هم وقتی می‌کرد که می‌دونست خودش تا چند ساعت دیگه تبدیل به یکی از اون‌ها می‌شه، ولی بقیه خبر نداشتن و خوش و خرم بودن. :(

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
از حمله‌ی همه‌جانبه‌ی فن‌بوی‌ها که بگذریم به عنوان کسی که از مدت‌ها پیش طرفدار The Last of Us و Naughty Dog بوده و هر موقع که لیاقتشو داشت ازش تعریف کرده، به دو دلیل معتقدم اپیزود ۳ خیلی بد بود:

اولین دلیلش این بود که دو اپیزود اول خیلی خوب بودن و انتظارات از اپیزود سوم بیشتر بود.

دومین و مهم‌ترین دلیلش حذف کامل رویارویی الی و بیله که تقریباً میشه گفت تمام جذابیت بخش بیل تو بازی به همین برمی‌گشت. توی بازی تمرکز روی الی و جوئله چون بازی در مورد الی و جوئله! شخصیت بیل و آرک داستانی اون برای پیش‌برد شخصیت‌پردازی جوئل و الی نوشته شده بود و یه مسئله‌ی پیش پا افتاده مثل گرایش جنسی شخصیت فرعی به بهترین شکل و تنها در حد یک اشاره باقی می‌موند. اما توی سریال چی؟ الی به عنوان شخصیت اصلی فرنچایز کلا حذف شده و تمرکز اصلی روی گرایش جنسی شخصیت فرعیه. توی صحنه تخت‌خواب نزدیک بود بلوجاب فرنک برای بیل رو هم نشون بدن. زیاده‌روی مطلق. حداقل اگه آخرش بیل مثل بازی زنده می‌موند و تو اپیزود بعدی می‌تونستیم تعاملش با الی رو ببینیم می‌شد اپیزود ۳ رو اینجوری توجیه کرد که برای شخصیت پردازی بیل انجام شده و مطمئناً من هم مشکلی باهاش نداشتم.

در کل باز هم می‌گم اپیزود ۳ به عنوان اپیزود ۳ سریالی که از روی بازی The Last of Us ساخته شده از نظر من و با هر سطح شعوری که داشته باشم، لیاقتش همون یکه. اما به عنوان یه فیلم کوتاه یا یه فیلم سینمایی یا هر چیز دیگه‌ای که ربطی به منبع اقتباس نداره میشه بازی خوب بازیگرها و داستان عاشقانه‌ی جمع‌وجورشو از نقاط قوتش در نظر گرفت.

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
444
قسمت‌های اول و دوم برای من که فنِ بازیم معمولی بود، مخصوصا گریمِ کلیکرها خیلی سطح پایینه و برام عجیبه که چرا اینجورین؟ انگار منتظری پلانشون تموم بشه و بشینی باهاشون چایی بخوری! (خیلی مصنوعیه)
حتی تو قسمت سوم هم کلیکری که الی دیدش خیلی مصنوعی بود.
سکانس مرگ تِس (بوسه کلیکر و انفجار) هم خیلی کلیشه بود و در سطح TLOU نبود.
بازیگر الی هم با اینکه خوب بازی کرده اما تا اینجا یه الی دیگه‌ست. الیِ اصلی خیلی بهتر بود و خیلی بیشتر باهاش همراه میشدم. هر چند حدس میزنم یکم که جلوتر بریم پرداخت الی و جُل خیلی قویتر میشه.

اما تا اینجا قسمت سوم به نظرم بهترین قسمت سریال بوده:
اول به علت اینکه داستانِ جدیدی برای گیمرها داشت و بعد هم اینکه رابطه‌ی بیل و فرانک (به غیر از اون چند دقیقه که بحث سرش زیاده) بهترین رابطه‌ی همجنسگرانه‌ای بود که تا حالا در فیلم و سریال دیدم. آشنا شدنشونم با جُل و تِس جالب بود.
البته باگِ بزرگِ این قسمت راحت وارد شدن جُل به قلمروی بیل بود. با زدن یه رمز اومد تو :)) عقل مهاجمین نمی‌رسید که در اون 20 سال یه شلیک به صفحه کلیدِ این در کنن و واردش بشن؟
ولی جدای از این باگِ بزرگ، این قسمت امیدوارم کرد و با علاقه‌ی خیلی بیشتری سریالو پیگیری خواهم کرد. منتظر سم و هنری و تامی و رایلی و دیوید هستم.

با توجه به اسم قسمت‌ها:
احتمالا در قسمتِ چهار یا نهایت پنج با سم و هنری روبرو خواهیم شد.
در قسمت پنج یا شش به تامی می‌رسیم.
قسمت هفت فلش بک به رایلی رو داریم.
قسمت هشت زمستان و دیوید.
و قسمت نه هم که نجات الی و پایانِ فوق العاده‌ای که احتمالا در سریال هم دست نخورده باقی خواهد ماند. (دست بخوره چه داستانی بشه :)) )

آخرین ویرایش:

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
مطمئنا سریال نمیتونه همه رو راضی کنه
اگه مو به مو اتفاقات بازی رو به تصویر بکشه بهش میگن کپی پیست
اگه مسیر جدیدی در پیش بگیره مثل اپیزود سوم میان ایراد میگیرن که چرا مثل بازی نبود
اگه جای فرانک یه خانم بود اپیزود سوم از نظر دوستان میشد بهترین اپیزود سریال !!
باید به علایق مردم احترام گذاشت و اگه شما خوشت نمیاد از این قضیه( همجنسگرایی) اشکالی نداره ولی واسه خیلیا عادیه...
در کل کسی که میخواد ایراد بگیره بهونه زیاد داره..‌
سریال همزمان که به بازی پایبند هستش داره مسیر های جدید رو امتحان میکنه که به نظر من جواب داده
نظر بقیه دوستان هم محترم...

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
بر خلاف دوستان به نظرم قسمت سوم ضعیف ترین قسمت می تونه باشه
اول همان طور که قبلا یکی از دوستان در تاپیک اشاره کرد این که ما یک کاراکتر جذاب به اسم بیل داشتیم که تو بازی لحظات جذابی باهاش داشتیم . از نحوه ای ورودش به بازی تا ارتباطش با جوئل و اون کل کل هاش با الی .بماند که در زمان حضورش در بازی یک فایت جذاب هم بود که قشنگ خوراک دو اپیزود از سریال بود . اما سازنده ها چه کار کردن ؟ چند تا دیالوگ و هینت جزئی بازی رو برداشتن و کل پتانسیل کاراکتر رو خراب کردن رفت.
سازنده ها از قبل گفتن که سریال قراره حوادث بازی رو در بر بگیره . پس اول و آخر دنیاش بر پایه رابطه الی و جوئله . تعداد اپیزود های سریال هم کمه . پس نیازی نیس مثل واکینگ دد n صد قسمتی به بخش های فرعی و زوایای مختلف این آخر الزمان بپردازه . این قسمت قشنگ کش دادن چیزی بود که می شد تو 15 20 دقیقه از کل ران تایم یک اپیزود نشونش داد . عملا حکم فیلر رو داشت
سریال قرار نیست کپی پست بازی باشه . ولی قرار هم نیست مثل فیلم های رزیدنت اویل بیاد با کپی کردن دو تا اسم دری وری بسازه . بحث من اصلا رابطه بیل و فرانک نیست . مشکل اینجاس که این بیل و فرانک می تونستن هرکی باشن . مثلا جیمز و مت . فلانی و بهمانی . یک اپیزود میگذاشتن این دو تا از اول تا آخر باهم باشن . اون بیل رو مخ بازی هم به جای خودش می اومد اما حالا یک کاراکتر با اسم بیل داریم که به نظر میاد همونیه که تو بازی بود زوری هم ربطش دادن به جوئل و تس که چقدر الکی و زورکی بود . یاد cameo های سرکاری مارول و دی سی می انداخت بیننده رو

و برام عجیبه که چطور این قدر نظرات مثبت بوده بهش. چون با این متر و معیار که علاقه مندان برای دفاع از این قسمت بهش رجوع می کنن میشه تمام اقتباس های ناموفق قبلی از رو بازی هارو هم توجیه کرد و بهشون ارزش نهاد . چون کپی پست بازی نبود و سعی می کردن راه خودشون و اقتباس خودشون رو داشته باشن . یک دو تا المان از بازی هم می انداختن وسط که وفادار باشن (صرفا دارم درباره این اپیزود می گم . دو اپیزود قبلی به خوبی به بازی وفادار بودن

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
تو شبکه 3 هست داری فوتبال میبینی یک هو زیرنویس میاد و مطلبی به نفع EA میگن یا اول فوتبال از مقام شامخ فلان شخصیت تجلیل میکنن و.. نمایش رابطه بیل و فرانکم در این سریال دقیقا حکم همچین چیزی داره یعنی هدف سازنده این هست که یک پرانتز باز کنه و این قضیه بچپونه تو ذهن مخاطب و این فرق میکنه با زمانی که داستان به صورت طبیعی به یک مسئله ای ختم بشه فقطم بحث این سریال نیست و خیلی از آثار میبینیم که به زور این پرانتز باز میکنند نمونش هم مثلا دامبلدور بدبخت ! حالا هنر قضیه اینجاست طوری اینکار بکنی که مخاطب کمتر متوجه بشه داری یک چیزی به زور تو ذهنش جا میدی و تو این سریال این هنر به نظر من اصلا رعایت نشد به خاطر همین هم هست ملت اعتراض میکنند

--------

در کل به نظرتون با توجه به اتفاقی که افتاد احتمالش هست دوباره تو سریال بیل ببینیم؟

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
یه چیزی در نظرمه شک دارم نمیدونم درسته یا نه. اطلاعات زیادی نبود ولی فکر میکنم بیل هومو نبود و دلیل ایجاد رابطش با فرنک نبود پارتنر جنس مخالف بود. درسته یا نه؟
نظر بقیه رو نمیدونم ولی من اینطور برداشت کردم.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
یه چیزی در نظرمه شک دارم نمیدونم درسته یا نه. اطلاعات زیادی نبود ولی فکر میکنم بیل هومو نبود و دلیل ایجاد رابطش با فرنک نبود پارتنر جنس مخالف بود. درسته یا نه؟
نظر بقیه رو نمیدونم ولی من اینطور برداشت کردم.
قبل شروع این عشق گرم :)) یک دیالوگی بین بیل و فرانک هست که می تونه این طوری برداشت بشه که بیل کلا هومو بوده . فرانک ازش درباره دختری که براش این آهنگ رو خونده می پرسه و بیل میگه دختری در کار نبوده .که می تونه برداشت بشه یعنی طرف دختر نبوده پسر بوده

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
قبل شروع این عشق گرم :)) یک دیالوگی بین بیل و فرانک هست که می تونه این طوری برداشت بشه که بیل کلا هومو بوده . فرانک ازش درباره دختری که براش این آهنگ رو خونده می پرسه و بیل میگه دختری در کار نبوده .که می تونه برداشت بشه یعنی طرف دختر نبوده پسر بوده
damn آره درسته😐

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
تو شبکه 3 هست داری فوتبال میبینی یک هو زیرنویس میاد و مطلبی به نفع EA میگن یا اول فوتبال از مقام شامخ فلان شخصیت تجلیل میکنن و.. نمایش رابطه بیل و فرانکم در این سریال دقیقا حکم همچین چیزی داره یعنی هدف سازنده این هست که یک پرانتز باز کنه و این قضیه بچپونه تو ذهن مخاطب و این فرق میکنه با زمانی که داستان به صورت طبیعی به یک مسئله ای ختم بشه فقطم بحث این سریال نیست و خیلی از آثار میبینیم که به زور این پرانتز باز میکنند نمونش هم مثلا دامبلدور بدبخت ! حالا هنر قضیه اینجاست طوری اینکار بکنی که مخاطب کمتر متوجه بشه داری یک چیزی به زور تو ذهنش جا میدی و تو این سریال این هنر به نظر من اصلا رعایت نشد به خاطر همین هم هست ملت اعتراض میکنند

--------

در کل به نظرتون با توجه به اتفاقی که افتاد احتمالش هست دوباره تو سریال بیل ببینیم؟
والله با این رویکردی که من دیدم بیل که شک دارم برگرده . تو سریال احتمالا فصل دوم که از رو اتفاقای پارت 2 هست رو هم قراره دست ببرن این طوری بشه
80 درصد اپیزود ها رابطه بین الی و دینا است . این دو تا کلا تو مسیر پیدا کردن ابی باهم عشق بازی می کنن که 90 درصد ران تایم هر اپیزود رو به خودش اختصاص میده. آخرش هم پشت یک بیسیم یا تو یک نامه الی از خون ابی می گذره و سریال تموم میشه

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
نمیدونم تا کی میخوان این مساعل lgbt رو ادامه بدن...مثلا جریان خاصی بوده که مثلا بیل و الی رو همجنسگرا کردن.؟؟؟نمیدونم والا این مساعل از کجا نشات میگیره.احساس میکنم یک دست بالایی پشت این مساعل هستش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر