سریال Stranger Things [اسپویل تا آخرین اپیزود آزاد می باشد]

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,073
نام
Mohsen
این سریال چقدر قشنگ بود !!! من خیلی اهل سریال نیستم ولی فکر کنم یکی از خوش ساخت ترین سریال های این چند ساله باشه . اونقدر این سریال نقاط مثبت داره نمیدونم از کدوم بگم از چی بگم از کجاش بگم ؟!!
از تیم بازیگرها بگم که همشون عالی نقششون رو بازی میکنن ؟ هاپر ؟ استیو ؟ جویس ؟ DUSTIN ؟ از شخصیت های داستان بگم که یکی از یکی بهتره ؟ از موسیقی پیش زمینه یا دکور و فضای داستانیش که ادم انگار همین الان وسط دهه ی 90 - 80 میلادی هست ؟ از داستانش بگم که عالیه و با یه سرعت خوب داره پیش میره ؟ از Team work هاشون بگم ؟ از چی بگم ؟ خیلی خیلی دوست دارم صحبت کنم راجب اینا ولی واقعا نمیدونم از چی شروع کنم ؟ چی باید بگم ؟!

شخصیت داستین که ادم رو منفجر میکنه !! ( اون صحنه که هیولا از دیوار میپره بیرون ، داستین میگه Demogorgon ؟ یا ابداع کلمه Demo dog ) استیو که فصل اول هم من ازش خوشم اومد ولی تو فصل دوم یه جهش فوق العاده خوبی داشت و اونم حسابی ترکوند ! شخصیت هاپر که از فصل اول یه کلانتر خیلی خوب و شجاعی هست ! جویس که به نظرم یکی از بهترین ها و شاید تنها مادر توی تمام انیمه ها و سریال ها و فیلم ها هست که خیلی پیگیر و نترس و شجاع هست . گروه این 4 تا بچه که خیلی خنده دار و باهوش هستن و زیرکانه و تو همون دنیای بچگانه و بازی هاشون ، معماهای دنیای وارونه و هیولاها رو حل میکنن . اقای کلارک که از همون فصل اول خیلی ازش خوشم اومد . حتی برادر این مکسین هم که اومده با اونکه از اون شخصیت های رو اعصاب هست و احتمال میدم با مامان مایک یه کارایی کنه :D ولی اونم دوست داشتنی هست . باب هم شخصیت خیلی دوست داشتنی بود خیلی دوست داشتم بمونه ! حیف شد مرد :( و ...

و یه نکته . من این Character های داستانی رو اصلا به هیچ وجه نمیتونم از بازیگر ها جدا کنم یعنی موقعی که میگم جویس یعنی هم کاراکتر هم بازیگر . چون خیلی خوب نقششون رو بازی میکنن و از طرفی هم انتخاب همشون واقعا میخوره به نقش های داستانی . همین برادر مکسین که تو داستان مثلا یه ادم از خود راضی و متکبر و ساکت هست مصاحبه های بازیگرش رو که گوش میدادم میدیدم دقیقا مثل سریال ساکت هست و مثل همون نقشش یکم انگار مغرور هست !! به خاطر همین هست که میگم من نمیتونم تصور کنم که این بازیگر ها از کاراکتر های داستانی جدان و جدا از این ، نقش ها رو قشنگ بازی کردن مثلا بازیگر نقش مادر ویل واقعا نقشش رو خیلی خوب بازی میکنه . یه ادم پریشونه نگران که حواسش جمع هم هست . هاپر ، مایک ، الون ، استیو ، نانسی ، ویل ، باب ، کلارک ، خبرنگاره و داستین !!!! مثلا شما جای این پسره شخص دیگه ای رو میتونید تصور کنید که نقش داستین رو بازی کنه ؟ من که نمیتونم ! LOL

داستان و فضای داستانیش هم که به کنار ، یه داستان نسبتا ساده که با سرعت خوبی پیش میره و خیلی پیچیده و گنگ نیست . یه فضا و اتمسفر خوب که از اول تا اخر فصل در جریان هست و بهم نمیخوره . کلا با یه ریتم منظم پیش میرن این دوتا در کنار هم. و داستان هم از اینکه نزدیکه 50 سال قبل روایت میشه خیلی خوبه . چون اگر تو این زمان میخواست روایت بشه همین الانش هم کلی فیلم و بازی و ... هست که همین ایده و همین چیزا رو دارن به خاطر همین تکراری میشد . و اینکه بد هم نیست ادم یکم با زندگی قدیمی اشنا بشه ( اگرچه سبک زندگیشون به ما نمیخوره ولی بازم قشنگ و جذاب هست ) .صحنه هایی هم که همه ی این ها فکرهاشون رو روی هم میریزن و یه نقشه میکشن و باهم گروه میشن و یه کاری میکنن رو هم خیلی دوست دارم . خیلی دوست داشتنی هست اون قسمت هاش .

حالا همه ی این ها به کنار ، این رابطه های عاشقانه رو کجای دلم بذارم ؟؟ و همه ی این رابطه ها به کنار ، علاقه ی مایک و الون به هم یه طرف . یعنی تو هیچ انیمه و سریال و فیلم و بازی من هیچ موقع پیش نیومده بود که بخوام اینقدر اینقدر منتظر ابراز علاقه و صحنه عاشقی دوتا کاراکتر باشم . فصل اول من همش منتظر بودم این دوتا یه بو*سی بکنن و موقعی که کردن من انگار به همه ی ارزوهام رسیدم و از زندگی سیر شدم :D و اخر فصل اول هم که انگار دنیا خراب شد رو سرم . و اخر فصل دوم انگار باز از زندگی سیر شدم :D

و چند نکته منفی بگم حالا ، فصل دوم اینکه دوباره ویل استارتر و جرقه داستان رو بزنه بد بود . هم تکراری بود هم یه ظلم بود بهش :D نقش خواهر الون رو نفهمیدم ؟ یهوو وارد شد خیلی سریع هم رفت !!! فعلا چیز دیگه ای یادم نمیاد :D

احساس میکنم خیلی حرف زدم و خیلی هم اغراق کردم ولی خوب دست خودم نیست ، 3 روزه این رو دیدم و هرکاری میکنم فراموش کنم نمیتونم . ذهنم تو فضای داستان و دنیاش مونده . 2 تا فیلم دیدم ، بازی کردم ولی یادم نمیره از ذهنم خارج نمیشه . البته اینکه من یکم سریع وارد دنیای داستان ها میشم هم بی تاثیر نیست ولی خوب از حق نگذریم دنیای این سریال هم خیلی خوش ساخت و جذاب و قشنگ هست . و خوب اذیتمم نمیکنه خیلی هم خوشم میاد ولی یه حالت گنگی دارم .

و اینکه نمیدونم خوش حال باشم از اینکه 4 فصل ازش میاد یا ناراحت باشم ؟ :D خوشحال از این لحاظ که سریع تموم میشه و لازم نیست خیلی منتظر بمونم و هم اینکه بیخودی کشش نمیدن لازم نیست نگران باشم که الان هست که خراب کنن داستان رو . و ناراحت هم از این لحاظ که خوب زود تموم میشه ، حیف نیست ؟ :D . فقط امیدوارم که به سر 2 تا برادر کارگردان نزنه که اخر سریال بخوان مایک یا الون رو بکشن یا این 2 تا رو از هم جدا کنن که دیگه هیچی ... نمیدونم چی میشه :D البته نه تنها این 2 تا کاراکتر . کلا بخوان بلایی سر کسی بیارن چون به شخصه ارتباط خوبی برقرار کردم

سرتون رو درد اوردم ...
تموم شد . :D

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
r3ng_dwunzikx4aieqrk.jpg

B-)

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
hynw_dxucx9qw4ae6a4_.jpg

Maya Thurman-Hawke دختر Ethan Hawke و Uma Thurman کاراکتر جدید هستن که به فصل سوم اضافه میشن توی توضیحات شخصیتیش هم اومده "alternative girl" ـه ؟! حالا نمیدونم ربطی به Alternative rock موسیقی داره یا نه ولی سرچ که میکنم پانک استایل میاره واسه این موضوع دقیق نمیدونم .....

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
منم به پیشنهاد جناب KiLL3R/4/Ev3r دیدمش...
اول دو دل بودم ببینمش یا نه بخاطر ژانر ترسناکش،چند قسمت فصل اول که مقداری ترسناک بود ولی جدیدا یاد گرفتم صحنه های ترسناک رو اسکیپ بزنم منتها بعضی وقتا ناهماهنگی پیش میومد درست میومد روی صحنه جامپ اسکیر:D
برا من بشخصه فصل یک بهتر از فصل دو بود...
فصل دو یه مقداری بار کمدی بیشتر شده بود...
کلا مورد غافل گیر کننده ای نداشت،داستان قابل پیش بینی بود،سورپرایز بزرگی برامن حداقل وجود نداشت.داستان خوب ولی درعین حال ساده بود...
بازی ها همه خوب بودند،مخصوصا کلانتره...داستین هم خوب بود ولی بعضی اوقات نمکش زیاد میشد.
من سریال dark رو قبلش دیدم و بعدش اومدم سراغ این،جفتشونم باعلاقه پیگیری کردم ولی اگه قرار باشه مثلا فصل دو دارک وفصل سه چیزهای عجیب رو ببینم اول دارک رو میبینم...

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
152153838456968937-750x500.jpg

ستارگان سریال نتفلیکس «چیز های عجیب و غریب» (Stranger Things) برای فصل سوم، دستمزد بیشتری را دریافت خواهند کرد.

بنابر گزارش وبسایت «ددلاین» (Deadline)، هر شش بازیگر اصلی اعم از بازیگران کودک و بزرگسال این مجموعه، دستمزدی فراوان برای هر اپیزود می گیرند. «فین ولفهارد» (Finn Wolfhard)، «گیتن ماتارازو» (Gaten Matarazzo) و «کیلب مک لاهلین» (Caleb McLaughlin)، ستارگان مذکر این مجموعه برای هر اپیزود، 150 هزار دلار دستمزد خواهند گرفت و تک ستاره موفق این مجموعه، یعنی «میلی بابی براون» (Millie Bobby Brown) دستمزدی بیشتری از این سه نفر دریافت خواهد کرد که طبق اطلاعات به بیرون درز شده، او برای هر اپیزود، 300 هزار دلار دستمزد خواهد گرفت.

دو ستاره اصلی بزرگسال این مجموعه، یعنی «وایونا رایدر» (Winona Ryder) و «دیوید هارپر» (David Harbour)، برای هر اپیزود، حدود 200 هزار دلار دستمزد دریافت خواهند کرد.

سریال «چیز های عجیب و غریب» در حال آماده شدن برای فیلمبرداری فصل سوم است و احتمالا این فصل در سال 2019 از شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد.

منبع : IMDB,Variety

آخرین ویرایش:

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
در کل نظر خاصی نداشتم ولی این تیکه رو که دیدم گفتم یک نکته ای رو بگم:

در این مورد بصورت خیلی شدید باهات مخالفم :D
ویل از قسمت اول به بعد گم میشه، و مادر ویل از موقعی که میفهمه دیوانه میشه، این یک چیزه خیلی خیلی عادیه واسه هر مادری که نمیتونه دوری بچشو تحمل کنه، حالا قضیه بچش به کنار وقتی کل چیزایی که داره جلوی چشماش میبینه رو برا هر کسی تعریف میکنه و همه بهش میگن داری دیوونه میشی واقعا به مرز جنون میرسه و بنظرم کوچکترین اغراقی اینجا انجام نشده و بنظرم این بهترین کیفیتیه که یک بازیگر میتونه از شخصیتی که در اختیارش قرار داده شده به نمایش بگذاره.
تو طول سریال با بازی هیچ کسی اندازه جویس لذت نبردم و بنظرم میتونه جز نامزدای امی سال بعد هم باشه. :)

بازی ویونا ریدر میتونست بهتر باشه ولی بیشتر اداست تا بازی.من همچنان سر حرفم هستم ، ریدر اینجا بدترین بازیش رو کرده ، شاید بشه گفت بدترین بازی ازش گرفته شده.
اینکه من فقط دستمو بلزونم ، سیگار دستم بگیرم ، مدام چشامو گرد کنم ، گریه کنم که نشد بازی.اینا بیشتر به درد سینمای ایران میخوره ، که به جای رفتن به درون شخصیت ، روی رفتاری بیرونی کار میکنن.
سریال باید چند فلش بک از جویس نشون میداد ، که چه بلایی سرش اومده که به این روز افتاده ، مدام باید از طریق روابط با باقی شخصیت ها کار میکرد ، که نکرد.فقط یکی دو جا فلش بک به رابطه اش با ویل میزنه که یه مقداری کمک میکنه حس مادرانه اش دربیاد.
اینو بذار در جلوی الون ، الونی که حرف خیلی نمیزنه ، ادا هم در نمیاره ، بچه بازی هم در نمیاره ولی با چندتا نگاه حسش رو منتقل میکنه اون هم به خاطر نماهای درست و شکار خوب چهره که قبل گفتم.حتما بازیگر الون از ریدر بهتره.
نمی دونم تو کدوم صحنه بود ولی جاناتان میگه جویس بیماری عصبی داره...
همینکه شوهرش ولش کرده رفته با 2 تا بچه قدو نیم قد هم شاید مزید برعلت بوده باشه
تو یکی از سکانس ها،ویل و جاناتان تو اتاق داشتن آهنگ گوش میدادن که صدای جروبحثه جویس و شوهرش رو میشنوند...
این یعنی جویس رابطه پرتنشی داشته با شوهرش

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
سلام
امروز(چهارشنبه) نتفلیکس اعلام کرد که دو بازیگر به فصل سوم چیزهای عجیب پیوستند.

220px-Cary_Elwes_by_Gage_Skidmore_2.jpg

کری الویس،چهره ای که در بالا مشاهده میفرمایید،قراره در نقش شهردار Kline به ایفای نقش بپردازه.
ایشون بخاطر ایفای نقش westly در فیلم The Princess Bride شناخته میشه لکن شخصیت ایشون تو فصل سوم چیزهای عجیب،قراره بسیار متفاوت تر از این فیلم باشه.
نتفلیکس شخصیت شهردار Kline رو "فاسد،خوشتیپ و جذاب" عنوان کرده که به ظاهرش بیشتر اهمیت میده تا به مردم شهر کوچیکی که اداره میکنه...

220px-Jake_Busey_%28cropped%29.JPG

ایشون هم جیک بیوزی هستند که قراره نقش Bruce روزنامه نگار روزنامه The Hawking Post رو بازی کنند.
بروس روزنامه نگاری شکاک و دارای حس شوخ طبعی آزار دهنده هست...

منبع cnet و vulture

میبخشید این اولین متنی بود که ترجمه کردم:Dممکنه غلط داشته باشه ولی سعی خودمو کردم:D

آخرین ویرایش:

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,073
نام
Mohsen
امروز پیج Strangerthingstv یه ویدئو گذاشت و نوشت که تولید فصل 3 شروع شد ، بچه ها هم کم و بیش تو پیج هاشون یه عکسی چیزی دارن میذارن .

دیشب داشتم مصاحبه millie رو نگاه میکردم این بشر چه زود استخون ترکوند ، چه زود بزرگ شد . لول
به هرحال گفتش که تا اینجایی که فیلم نامه رو خونده بهترین فصل هست .

و اینکه اره دیگه ...
اماده کنید خودتون رو :D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
امروز پیج Strangerthingstv یه ویدئو گذاشت و نوشت که تولید فصل 3 شروع شد ، بچه ها هم کم و بیش تو پیج هاشون یه عکسی چیزی دارن میذارن .

دیشب داشتم مصاحبه millie رو نگاه میکردم این بشر چه زود استخون ترکوند ، چه زود بزرگ شد . لول
به هرحال گفتش که تا اینجایی که فیلم نامه رو خونده بهترین فصل هست .

و اینکه اره دیگه ...
اماده کنید خودتون رو :D
بله اکانت رسمی نتفلیکس اینو گذاشته :

payw_maxresdefault.jpg

Stranger Things Now Production

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر