سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
کجا نصف وستروس رابطه نامشروع با خوا** خودشون داشتن؟
تایوین لنیستر که مردم رو تو کسترلی راک شکنجه میکرد منفی نبود؟ اینکه حکم اعدام واسه پسر خودش برید و همون شب معشوقه تیریون رو برد تو اتاق خودش منفی نبود؟

این روشعنفکری در ایران دیگه داره وارد مرحله خطرناکی میشه.

بحثی که در مورد یک سریال شکل میگیره صرفا در جهان خود اون سریال ارزش داره
اگر کسی میاد طرفدار یک شخصیت مثل جیمی میشه اصلا ربطی نداره که کارای اونو تایید کرده یا مشکلی با روابط عجیب غریب با خانواده نداره.
به هر حال باید با دید صحیح نگاه کرد دنیای وستروس یک جهان تقریبا شبیه سازی شده از قرون وسطاست که چاشنی حماسی و فانتزی بهش اضافه شده و در اون زمان هم وجود روابط نامشروع و غیر اخلاقی خیلی ناهنجار نبوده.
پس شما هم تلاش کن به دنیای وستروس نسبت به زمان و مکانش نگاه کنی و هرگز و هرگز با جهان امروز ما و کشور ما مقایسش نکنی دوست عزیز.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
دوستانی که به جیمی علاقه دارن
قسمتای اولو یادشونه که چقدر چندش بود این شخصیت؟

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
فصل یک تیریون هم شخصیت چندشی داشت و به شخصه ازش بدم میومد. یه کوتوله هوسران بود که مثلا بزرگترین خواستش ش**دن از بالای دیوار بود :))
اواسط فصل دوم بود که کاراکتر آرکش عوض شد و دیگه تو قسمت 9 به اوج خودش رسید و کمتر کسی بود که بعد اون عاشق این بشر نشه :D

تایوین لنیستر که مردم رو تو کسترلی راک شکنجه میکرد منفی نبود؟ اینکه حکم اعدام واسه پسر خودش برید و همون شب معشوقه تیریون رو برد تو اتاق خودش منفی نبود؟

یادت نره همین جیمی بود که یه شمشیر والرین داد به بریان که ماموریتشو انجام بده، همین جیمی بود که میتونست ریورران رو با جنگ و خونریزی بدتر بگیره. همین جیمی بود که میتونست با سرسی بمونه و نقشه بچینن با هم واسه بعد Great War ولی تنها اومد شمال با اینکه میدونه تو شمال تقریبا از برن گرفته تا جان و آریا همه تشنه به خونش هستن. جیمی هم بعد بریده شدن دستش و از دست دادن 90% تواناییش توی مبارزه با شمشیر و همچنین مردن تایوین کاراکترش عوض شد چون تقریبا تنها چیزی که بهش افتخار میکرد و مغرور بود شمشیرش و پول باباش بود.

سلام

اکر ملاک اینه که بیشتر از نصف وستروس منفی اندر منفی هستن .
منظوم از کار بد کاری بود که آسیب برسونه یا خیلی ناجوانمردانه باشه .
به نظر من از خاندان لنیستر فقط سرسی و جافری واقعاً نقش منفی و منفور بودن .
اکثر شخصیتهای داستان خامستری هستن .
این وسط فقط یه تعداد محدودی کاملاً خوب یا کاملاً بد هستن .
کسایی مثل سرسی و جافری و بیلیش و اون عروسی خونین و بولتون ها فکر کنم کاملاً منفی بودن .
هودور و برن و جان و راب و تیریون هم کسایی بودن که یادم نمیاد حرکت رذیلانه ای ازشون دیده باشیم .
اینا نظرات شخصی منه و کاملاً قابل بحثن .
جان حرکت منفی انجام نداد؟ اعدام اون 4 نفر اعضای نایت واچ که با چاقو کشتنش چی بود پس؟
درسته طبق قانون باید مجازات میشدن، اما اینم در نظر بگیرید کاری که جان انجام داد و وحشی ها رو آورد جنوب دیوار خودش کلا خلاف بزرگترین قانون نایت واچ هست.
راب استارک هم دقیقا همین اشتباهو کرد و اگه یادتون باشه لرد کاراستارکو اعدام کرد، که بعدا همون کاراستارکا از ارتشش جدا شدن و مقدمات رد ودینگ فراهم شد و سر خودش و 9 هزار نفر از افرادش رفت. همچنین به عهدی که با فری ها بسته بود که با دخترشون ازدواج کنه عمل نکرد و پای حرفش وانستاد.
درسته شاید بشه این حرکاتو از لحاظ مثبت یا منفی بودن Justify کرد ولی اگه مثل من فکر کنین به این نتیجه میرسید که تو دنیای مارتین 99% کاراکترا کاملا مثبت یا کاملا منفی نیستن بلکه خاکسترین حتی خود نایت کینگ که هنوز انگیزه و هدفشو نمیدونیم.
اصلا تعریف از مثبت و منفی چیه؟ مثلا من استارک ها رو دوست دارم اونموقع Walder Fray میشه شخصیت منفی چون تو رد ودینگ به راب خیانت کرد؟ خب راب هم همونطور که گفتم به فری ها قبل ترش خیانت کرد هر چند در ابعاد خیلی خیلی کوچکتر از قتل عام یه ارتش کامل از استارک ها.

(البته واسه کارای خیلیاشونم دلیل منطقی وجود نداره مثل Joffery یا Ramsay. به قول آلفرد تو دارک نایت Some men just want to watch the world burn :D )

yasu

کاربر سایت
Aug 27, 2017
170
نام
محمد
]
فصل یک تیریون هم شخصیت چندشی داشت و به شخصه ازش بدم میومد. یه کوتوله هوسران بود که مثلا بزرگترین خواستش ش**دن از بالای دیوار بود :))
اواسط فصل دوم بود که کاراکتر آرکش عوض شد و دیگه تو قسمت 9 به اوج خودش رسید و کمتر کسی بود که بعد اون عاشق این بشر نشه :D

یادت نره همین جیمی بود که یه شمشیر والرین داد به بریان که ماموریتشو انجام بده، همین جیمی بود که میتونست ریورران رو با جنگ و خونریزی بدتر بگیره. همین جیمی بود که میتونست با سرسی بمونه و نقشه بچینن با هم واسه بعد Great War ولی تنها اومد شمال با اینکه میدونه تو شمال تقریبا از برن گرفته تا جان و آریا همه تشنه به خونش هستن. جیمی هم بعد بریده شدن دستش و از دست دادن 90% تواناییش توی مبارزه با شمشیر و همچنین مردن تایوین کاراکترش عوض شد چون تقریبا تنها چیزی که بهش افتخار میکرد و مغرور بود شمشیرش و پول باباش بود.

جان حرکت منفی انجام نداد؟ اعدام اون 4 نفر اعضای نایت واچ که با چاقو کشتنش چی بود پس؟
درسته طبق قانون باید مجازات میشدن، اما اینم در نظر بگیرید کاری که جان انجام داد و وحشی ها رو آورد جنوب دیوار خودش کلا خلاف بزرگترین قانون نایت واچ هست.
راب استارک هم دقیقا همین اشتباهو کرد و اگه یادتون باشه لرد کاراستارکو اعدام کرد، که بعدا همون کاراستارکا از ارتشش جدا شدن و مقدمات رد ودینگ فراهم شد و سر خودش و 9 هزار نفر از افرادش رفت. همچنین به عهدی که با فری ها بسته بود که با دخترشون ازدواج کنه عمل نکرد و پای حرفش وانستاد.
درسته شاید بشه این حرکاتو از لحاظ مثبت یا منفی بودن Justify کرد ولی اگه مثل من فکر کنین به این نتیجه میرسید که تو دنیای مارتین 99% کاراکترا کاملا مثبت یا کاملا منفی نیستن بلکه خاکسترین حتی خود نایت کینگ که هنوز انگیزه و هدفشو نمیدونیم.
اصلا تعریف از مثبت و منفی چیه؟ مثلا من استارک ها رو دوست دارم اونموقع Walder Fray میشه شخصیت منفی چون تو رد ودینگ به راب خیانت کرد؟ خب راب هم همونطور که گفتم به فری ها قبل ترش خیانت کرد هر چند در ابعاد خیلی خیلی کوچکتر از قتل عام یه ارتش کامل از استارک ها.

(البته واسه کارای خیلیاشونم دلیل منطقی وجود نداره مثل Joffery یا Ramsay. به قول آلفرد تو دارک نایت Some men just want to watch the world burn :D )
به این تعریفات از جیمی اینم اضافه کن فصل 7 قسمت spoil of war وقتی دنریس با اژدها ها و دوتراکی ها هجوم اورد فرار نکرد حتی وقتی شکست قطعی بود و اون بورون هم بهش گفت فرار کن. ولی نکرد ایستاد کنار افرادش. این یعنی شرافت/. بعدشم با اون شهامت فقط با یه نیزه به سمت دنریس که یه اژدها گاردش میکرد هجوم برد
همین جیمی برای نجات برایان اف تارث با خرس درگیر شد
رابطه با خواهرم به نظرم یه چیز کاملا منفی نیست. بستگی به دیدگاه داره

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

تو همون دنیای وستروس هم رابطه با خواهر کار بشدت بدی هست و اصلا دلیلی که سرسی و جیمی مخفی میکنند همینه ولی ولی در دنیای وستروس تاگرین ها رابطه فراوانی داخل خانواده داشتند و یک چیزه روتین بوده اتفاقا بین شون (و البته مشکلاتی که در پی داشته از لحاظ زاد و ولد)

قسمت یک فصل اول هم دقت کنید دنریس چه طور توسط برادرش دست مالی میشه ....

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام

مشخصاً من دارم از وستروس صحبت میکنم و دنیایی که از اول رسم شده با قوانین خودش .
و تاکید هم کردم آسیب نرسوندن به دیگران یا ناجوانمردانه بودن .
جان مجازاتشون کرد به خاطر خیانت . یک مجازات مشخص .
آوردن وحشی ها رو اگر اوضاع وستروس ردیف بود و جان صرفاً به خاطر نداشتن ارتش برای پس گرفتن شمال میرفت این کار رو میکرد کاملاً با شما موافق بودم . اما الان که جان داره سعی میکنه همه رو با هم متحد کنه تا در برابر یک نیروی بزرگتر مقاومت کنن نمیتونم قبولش کنم .
اشتباه راب و مادرش سر قضایای کارستارکها و بعدش فراری دادن جیمی هم کاملاً قبول دارم و بحثی سرش نیست .
کار والدر فری از اونجا بد بود که عروسی رو برای اون کار انتخاب کرد . اگر تو جنگ همه استارکها رو تیکه تیکه هم میکرد ایرادی بهش وارد نبود .
این وسط تیان گریجوی هم یادم رفت بگم که تا الان به خاطر نمکدون شکستنش با استارک ها ازش متنفرم . اما اینم انگار داره میچرخه شخصیتش .
خاکستری بودن اکثر شخصیت ها رو هم قبول دارم و خودم بهش اشاره کردم .

آخرین ویرایش:

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
اصلا جیمی تا حدودی میشه گفت حق داشته با خواهرش رابطه داشته باشه نوجوان بود که از استبداد پدرش و اینکه سعی میکرد همه چیز و همه کس رو تحت هر شرایطی تحت کنترل داشته باشه به ستوه اومد و اگه اشتباه نکنم برای انتقام گرفتن از پدرش به طور داوطلبانه به محافظین شاه پیوست که نمیتونستن وارث خاندانشون بشن و تا اخر عمر یه محافظ باقی میموندن که خب پدرش هم خیلی عصبانی شد چون از تریون اصلا خوشش نمیومد و سرسی هم که دختر بود واصلا دوست نداشت کسترلی راک به اونا ویا برادر و برادرزادهاش بعد از مرگش برسه بعد مد کینگ رو زد کشت چون بهش گفته بود برو سر پدر خیانت کارت رو برام بیار و میخواست کل شهر رو منهدم کنه مطمینا کار خوبی کرد حالا از روی جهلش نشست رو تخت پادشاهی و فکر کرد چون مد کینگ رو کشته شاه شده ولی ند استارک اومد یه عالمه دری وری بارش کرد و همه به چشم یه خاین نگاش کردن بعد دید باباش برای قدرت خواهرش رو مثل یه حیوان به رابرت که مرد عیاش و نالایقی بود داد و در کنارش رفتار بدش با تیریون از اون طرف رفتار بد رابرت با سرسی باید به عوضی بودن سرسی هم اشاره کرد این زن تا حالا مردای زیادی رو برای رسیدن به قدرت و پیش بردن نقشه هاش اغوا کرده مثل جیمی و برادرزاده اش و نمونه جدیدش همین یورون خب با همچین پیشینه ای اصلا چیز عجیبی نیست که فرد به فساد و بدی گرویده بشه ولی خب یه سری اتفاقات مثل بریده شدن دستش و یا اونجا که خودشو پیش برین خالی کرد باعث شد تلنگری بهش زده بشه و به حالت عادیش برگرده.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
حالا از روی جهلش نشست رو تخت پادشاهی و فکر کرد چون مد کینگ رو کشته شاه شده ولی ند استارک اومد یه عالمه دری وری بارش کرد
شرمنده من خوب به یاد ندارم ، این قسمتش درسته ؟ کجا اینو تعریف میکنن؟

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
من شخصا توی این فصل آخر هیچ اهمیتی برام نداره که کی میخواد روی تخت آهنی بشینه، فقط و فقط دوست دارم تکلیف هویت نایت کینگ مشخص بشه و ببینم بالاخره نقشش توی داستان چیه!!، امیدوارم حسابی سورپرایز بشیم و یه حرکت اساسی و غیرقابل پیش بینی بزنه و معادلات ذهنی همه رو بهم بریزه :p

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
من شخصا توی این فصل آخر هیچ اهمیتی برام نداره که کی میخواد روی تخت آهنی بشینه، فقط و فقط دوست دارم تکلیف هویت نایت کینگ مشخص بشه و ببینم بالاخره نقشش توی داستان چیه!!، امیدوارم حسابی سورپرایز بشیم و یه حرکت اساسی و غیرقابل پیش بینی بزنه و معادلات ذهنی همه رو بهم بریزه :p
خداشاهده راست میگی... اصلا گوربابای iron throne ...!!!:D
دوست عزیزمون گفتم لیک شده ، سایتا گذاشتن برا دانلود... موبایل ببیناش برن تو کارش

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TheGodfather

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
خب مثل اینکه قسمت دوم لیک شده
Одноклассники
ویرایش: به نظر کیفیت 420 باشه

فک کنم بتونید تا دقایق یا ساعات دیگه از سایت های مربوطه دانلود کنید شایدم همین الان چون من چک نکردم
همه سایت های ایرانی گذاشتن

• Like
Reactions: TheGodfather

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر