سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Spotter

کاربر سایت
Aug 7, 2007
438
نام
Peyman
این مقاله رو بخونید؛ 27 سوال غیر قابل جواب در مورد قسمت آخر. چند تا شو ترجمه میکنم :

مثلاً گندری چطور تونست اون همه مسافت رو تا ایست واچ طی کنه؟ یا اینکه اصلا چطور میدونست از چه راهی باید برگرده وقتیکه بارش برف تازه رد پای گروه رو پاک کرده بود؟ گندری اولین بار بود که پا به آنسوی دیوار میذاشت و تا به حال برف ندیده بود.
چطور اون کلاغ تونست مسیر 2000 مایلی - 3128 کیلومتر - رو از ایست واچ تا درگن استون در نصف روز طی کنه؟ اگر 12 ساعت هم طول کشیده باشه، و کلاغ بیچاره اصلا در طی مسیر استراحت نکرده باشه، باید با سرعت 268 کیلومتر بر ساعت پرواز کرده باشه!
چرا جان اون لحظه ای که دنی دستش رو دراز کرد تا سوار اژدها بشه اینکارو نکرد؟
چه کسی پرید توی آب تا اون زنجیرها رو به بدن اژدها وصل کنه ؟ (مگر [نامیراها] از آب نمیترسیدند؟!)
و ....

مقاله رو بخونید جالبه.

27 things that didn’t make sense about Game of Thrones’ White Walker battle in "Beyond the Wall"

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,358
این مقاله رو بخونید؛ 27 سوال غیر قابل جواب در مورد قسمت آخر. چند تا شو ترجمه میکنم :

مثلاً گندری چطور تونست اون همه مسافت رو تا ایست واچ طی کنه؟ یا اینکه اصلا چطور میدونست از چه راهی باید برگرده وقتیکه بارش برف تازه رد پای گروه رو پاک کرده بود؟ گندری اولین بار بود که پا به آنسوی دیوار میذاشت و تا به حال برف ندیده بود.
چطور اون کلاغ تونست مسیر 2000 مایلی - 3128 کیلومتر - رو از ایست واچ تا درگن استون در نصف روز طی کنه؟ اگر 12 ساعت هم طول کشیده باشه، و کلاغ بیچاره اصلا در طی مسیر استراحت نکرده باشه، باید با سرعت 268 کیلومتر بر ساعت پرواز کرده باشه!
چرا جان اون لحظه ای که دنی دستش رو دراز کرد تا سوار اژدها بشه اینکارو نکرد؟
چه کسی پرید توی آب تا اون زنجیرها رو به بدن اژدها وصل کنه ؟ (مگر [نامیراها] از آب نمیترسیدند؟!)
و ....

مقاله رو بخونید جالبه.

27 things that didn’t make sense about Game of Thrones’ White Walker battle in "Beyond the Wall"
چرا الکی با مطرح کردن این سوالات هم مزه سریال ب خودتون حروم میکنین هم بقیه؟:D
من مثلا خودم ب زنجیرها اصلا فک نکرده بودم سریال برام خیلی جذاب بود بعد بحث زنجیر ها اومد وسط گفتم اره از کجا اومد دیدم جذابیت سریال برام داره از بین میره این شد ک کلا دیگ گفتم زیاد ب عمق نرم:-" بهرحال ی سریاله دیگ هدف هم لذت بردن ازشه قرار نیس فیزیک و شیمی درس زندگی ازش یاد بگیریم :D
بنظرم نباید زیاد ب اینا گیر بدید . درسته سریال باید یجورایی قابل حضم باشه ولی خب حتی توی واقعیت چیزایی داریم ک با عقل جور درنمیاد دیگ از یه سریال فانتزی نمیشه ک دقیق بیای مسافت دو سرزین دربیاری با سرعت کیلومتر برساعت حساب کنی و سرعت کلاغ دربیاری ببینی 10 دقیقه زود رسیده یا دیر
بنظرم کلا ب این سوالات هرچقدر کمتر بها بدی سریال اونقدر برات جذاب تر میشه
درسته یکم تند تند جلو میره ولی بجز یکی دو صحنه ک اونم باز میشه زیاد مشکلی نداره:D

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
چقدر من از این خبر خوشحالم:)>-:)>-\m/:D.. تازه کتاب های جورج مارتین رو سفارش دادم. ایشون در مصاحبه با پایگاه خبری مترو اعلام کرده که وقت برای تماشای سریال نداره ولی چیزی که باعث میشه من خوشحال شم این بخششه.
The book series and TV adaptation go their separate ways… On the screen characters are killed right and left. About twenty of them have died already, which are quite alive to me and will appear in a new book

میگه حدود بیست تا از شخصیت هایی که چپ و راست تو سریال شاهد کشته شدنشون بودیم تو کتاباش زنده ان.... دمش گرم:D=D>. خیالم راحت شد آخر کتابا رو اسپویل نمیکنه سریال واسم.

F*&k the King:D\m/

• Like
Reactions: TheGodfather

N-I-M-A

کاربر سایت
Sep 8, 2013
1,585
نام
Nima
چقدر من از این خبر خوشحالم:)>-:)>-\m/:D.. تازه کتاب های جورج مارتین رو سفارش دادم. ایشون در مصاحبه با پایگاه خبری مترو اعلام کرده که وقت برای تماشای سریال نداره ولی چیزی که باعث میشه من خوشحال شم این بخششه.
The book series and TV adaptation go their separate ways… On the screen characters are killed right and left. About twenty of them have died already, which are quite alive to me and will appear in a new book

میگه حدود بیست تا از شخصیت هایی که چپ و راست تو سریال شاهد کشته شدنشون بودیم تو کتاباش زنده ان.... دمش گرم:D=D>. خیالم راحت شد آخر کتابا رو اسپویل نمیکنه سریال واسم.

F*&k the King:D\m/
فارسی یا انگلیسی ، کدوم رو سفارش دادی؟
تو مصاحبہ با D&D میپرسن کھ اگھ پایان داستان رو میدونن کھ جواب میدن آرہ! فکر کنم پایان مثل ہم باشن!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
همان طور که می دانید «جورج آر.آر مارتین» نویسنده ی مجموعه کتابی با نام «A Song of Ice and Fire» می باشد که سریال «Game of Thrones» اقتباسی از آن به حساب می آید. این شخص با وجود این که باعث ساخته شدن این سریال شده ولی خودش زمانی برای تماشای آن ندارد. این شخص از همان سالی که سریال شروع به کار کرد به شبکه ی «HBO» حق اقتباس از کتاب هایش را اهدا نمود و در هر فصل فیلمنامه ی یکی از اپیزود ها را خودش می نوشت. جالب است بدانید از فصل چهارم تاکنون او نویسندگی هیچ کدام از اپیزود های سریال را انجام نداده است و کار را به دو کارگردان اصلی سریال یعنی «David Benioff و Dan Weiss» سپرده است.
داستان سریالی که تماشا می کنید حدود دو سال است که از داستان مجموعه کتاب های جورج مارتین پیشی گرفته است و آن چه تماشا می کنید چیزی نیست که جورج مارتین در سر می پروراند. او به تازگی اعلام نمود که در سال جاری، ششمین کتاب را با نام «باد های زمستان» منتشر خواهد کرد. او از سال 1996 تاکنون مشغول نوشتن کتاب های خود می باشد. کتاب هایی که در ابتدا کسی از وجود شان خبری نداشت، به یکباره به فروشی میلیاردی رسیدند و به اکثر زبان های دنیا ترجمه شدند. جورج مارتین در مصاحبه ی جدید خود اشاره ای به زمان دقیق انتشار کتاب ششم نکرد ولی بیانات جالبی درباره ی رابطه اش با سریال ایراد نمود.
در مصاحبه ای که روزنامه ی «مترو» با این شخص ترتیب داده متوجه می شویم که جورج مارتین فرصت تماشای سریال «Game of Thrones» را ندارد و علتش نیز مشغول بودن وی برای نوشتن کتاب ششم و مسافرت کردن است. او در مصاحبه ی خود به نقد از سریال نپرداخت ولی صراحتاً اعلام نمود چیزی که در سریال اتفاق می افتد تفاوت فاحشی با آن چه در کتاب هایش قرار است اتفاق بیفتد دارد.

مجموعه کتاب ها و مجموعه ی تلویزیونی هرکدام راه خودشان را می روند. در سریال شخصیت ها پشت سر هم کشته می شوند. حدود بیست نفر از شخصیت های اصلی را سریال چپ و راست از بین برد. همه ی آن ها در کتاب های من زنده و سر حال به زندگی شان ادامه می دهند و در کتاب جدید نیز حضور خواهند داشت.

چند سال پیش بود که اعلام شد جورج مارتین پایان کتاب هایش را به دو کارگردان اصلی سریال گفته است. پایانی که تقریباً می توان نتیجه گرفت سریال به آن نخواهد رسید، چرا که سیر داستانی چیزی که جورج مارتین می نویسد با آن چه سریال به تصویر می کشد دچار تغییر و تحولات بسیار شده اند.

به نقل از سایت 30NAMA

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
فارسی یا انگلیسی ، کدوم رو سفارش دادی؟
تو مصاحبہ با D&D میپرسن کھ اگھ پایان داستان رو میدونن کھ جواب میدن آرہ! فکر کنم پایان مثل ہم باشن!

Sent from my iPhone using Tapatalk

فارسیش سانسور شده س. زبان اصلی رو سفارش دادم

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
فارسیش سانسور شده س. زبان اصلی رو سفارش دادم
فارسی بدون سانسور، دو تا کتاب اول، ترجمه خانم سحر مشیری هست تو نت که خودت میتونی پرینت بگیری و بخونی و کیف کنی.
دو تا کتاب دوم بدون سانسور و ترجمه روان از سایت وینترفل هست که کتاب سوم رایگان و چهارمی پولیه. ولی جفتش رو میتونی نسخه چاپی اش رو سفارش بدی برات بفرستند. کارشون خوبه.
کتاب پنجم هم من توصیه میکنم از نشر آذرباد بگیرید. ترجمه درجه یک با سانسور حداقلی. من یک چیزایی تو این کتاب میدیدم که شاخ در میاوردم چطوری بهش مجوز چاپ دادن!!
ورژن انگلیسی کتاب خیلی سخته. کلا نثر خیلی سخته داره تا جایی که من خوندم. از لغات و اصطلاحات و عبارات قدیمی و تاریخی هم زیاد استفاده کرده مارتین تو کتاب.

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
GRRM گفته بود پایان کتاب bittersweet هست ولی طبق اونچیزی که من خوندم از فیلمنامه فصل 8 به هیچ وجه پایانش bittersweet نیست . امیدوارم هیچکدوم از این فیلمنامه ها حقیقت نداشته باشه . گرچه گیم او ترونز همیشه پر از مرگ و میر شخصیت ها بوده ولی واقعا دوست دارم پایانش خوب باشه. اگر قراره تو کتاب با مرگ کلی از شخصیت ها در انتها مواجه بشیم ولی تو سریال سعی کنن یک پایان شیرین رو رقم بزنن من بیشتر طرف سریال رو میگیرم. چون خیلی از ماها کتاب ها رو نخوندیم و اکثرا روند داستان رو از سریال دنبال می کنیم پس پایان سریال مهمتره به نظرم. امیدوارم به بهانه اتمام سریال و برای اضافه کردن بار دراماتیک پشت سرهم شخصیت ها رو تو فصل بعد نکشن .

آخرین ویرایش:

zack fair

کاربر سایت
Dec 27, 2007
641
نام
على
فارسی بدون سانسور، دو تا کتاب اول، ترجمه خانم سحر مشیری هست تو نت که خودت میتونی پرینت بگیری و بخونی و کیف کنی.
دو تا کتاب دوم بدون سانسور و ترجمه روان از سایت وینترفل هست که کتاب سوم رایگان و چهارمی پولیه. ولی جفتش رو میتونی نسخه چاپی اش رو سفارش بدی برات بفرستند. کارشون خوبه.
کتاب پنجم هم من توصیه میکنم از نشر آذرباد بگیرید. ترجمه درجه یک با سانسور حداقلی. من یک چیزایی تو این کتاب میدیدم که شاخ در میاوردم چطوری بهش مجوز چاپ دادن!!
ورژن انگلیسی کتاب خیلی سخته. کلا نثر خیلی سخته داره تا جایی که من خوندم. از لغات و اصطلاحات و عبارات قدیمی و تاریخی هم زیاد استفاده کرده مارتین تو کتاب.

من تازه شروع کردم کتاب ها رو و الان وسط کتاب اولم. نثر انگلیسیش درسته یکم نسبت به بقیه کتاب ها سختتره ولی یجور جادوی خاصی تو خودش داره که وقتی شروع میکنی به خوندن انگار یه داستان‌گو خیلی حرفه ای داره جزء به جزء برات همه چی رو تعریف میکنه جوری که انگار داری فیلم میبینی.

• Like
Reactions: WTF? and Alkazar

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد

نه آخه من رشته م زبانه برای ارشد به واژگان این مدلی نیاز دارم :D رفتم PDF ش رو خوندم چیزی نداره . چقدر جذاب بود لامصب:D\m/ فقط میخواستم کلماتشو ببینم چطوره یه بیست صفحه خوندم:))
در ضمن یه سری ریزه کاری هایی داره زبان انگلیسی که تو فارسی هیچ جوره نمیشه لذتش رو فهمید. همونطور که مثلاً شعر حافظ رو وقتی به صورت انگلیسی بخونی کتابو میندازی دور :Dولی فارسیشو که میخونی میخای حافظو بپرستی:D:D تازه شم. انتشارات Bantam classics رو بزارم کنار با اون کاغذای اورجینالش بیام انتشارات آذرباد بخونم؟ :D یه خاصیتی داره این انتشارات Bantam که کتاب مهم نیست چقدر قطور باشه.. انقدر اصولی و حرفه ای چاپ کردن صفحاتو که انگار یه مشت پنبه گرفتی دستت. لذت خوندن کتابو 100 برابر میکنه.. از Bantam Classisc هرچی گیر آوردید بخرید.

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
نه آخه من رشته م زبانه برای ارشد به واژگان این مدلی نیاز دارم :D رفتم PDF ش رو خوندم چیزی نداره . چقدر جذاب بود لامصب:D\m/ فقط میخواستم کلماتشو ببینم چطوره یه بیست صفحه خوندم:))
در ضمن یه سری ریزه کاری هایی داره زبان انگلیسی که تو فارسی هیچ جوره نمیشه لذتش رو فهمید. همونطور که مثلاً شعر حافظ رو وقتی به صورت انگلیسی بخونی کتابو میندازی دور :Dولی فارسیشو که میخونی میخای حافظو بپرستی:D:D تازه شم. انتشارات Bantam classics رو بزارم کنار با اون کاغذای اورجینالش بیام انتشارات آذرباد بخونم؟ :D یه خاصیتی داره این انتشارات Bantam که کتاب مهم نیست چقدر قطور باشه.. انقدر اصولی و حرفه ای چاپ کردن صفحاتو که انگار یه مشت پنبه گرفتی دستت. لذت خوندن کتابو 100 برابر میکنه.. از Bantam Classisc هرچی گیر آوردید بخرید.
انتشارات ایرانیه؟

daenerys&jon

کاربر سایت
Aug 22, 2017
12
GRRM گفته بود پایان کتاب bittersweet هست ولی طبق اونچیزی که من خوندم از فیلمنامه فصل 8 به هیچ وجه پایانش bittersweet نیست . امیدوارم هیچکدوم از این فیلمنامه ها حقیقت نداشته باشه . گرچه گیم او ترونز همیشه پر از مرگ و میر شخصیت ها بوده ولی واقعا دوست دارم پایانش خوب باشه. اگر قراره تو کتبا با مرگ کلی از شخصیت ها در انتها مواجه بشیم ولی تو سریال سعی کنن یک پایان شیرین رو رقم بزنن من بیشتر طرف سریال رو میگیرم. چون خیلی از ماها کتاب ها رو نخوندیم و اکثرا روند داستان رو از سریال دنبال می کنیم پس پایان سریال مهمتره به نظرم. امیدوارم به بهانه اتمام سریال و برای اضافه کردن بار دراماتیک پشت سرهم شخصیت ها رو تو فصل بعد نکشن .
بازم پایان فصل اول سریال wesworld. که زیبا بود.
سرانتونی هاپکینز بنوعی خودکشی کرد و کشت و کشتار رخ داد، اما سریال واقعا پایان فصلش زیبا بود.(هاپکینز داخل سریال محبوب نیست ولی من خود واقعیش رو دوستش دارم اگرچه در آخر سریال محبوب میشه)
اما سریال گات ، میاد یک شخص یا گروه رومحبوب می کنه بعدش هم میزنه اونا رو ناکار می کنه.(بنظرم در westworld به اینصورت محبوب وجود نداره و این باعث زیبایی westworld میشه)
منم مثل شما دوست دارم پایان گات، اتفاقی مثل سونامی رخ نده.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MO021

zack fair

کاربر سایت
Dec 27, 2007
641
نام
على
آمریکاییه... 72 ساله کتاب چاپ میکنه
Bantam Books - Wikipedia
فکر کنم اون مجموعه ای که از شهر کتاب گرفتم از همین انتشارات باشه. هشتصد صفحه کتاب اول انقدر سبک که انگار هیچی تو دستت نیست. البته قطعش از وزیری کوچیکتره. تقریبا اندازه کف دست یکم بزرگتره کتاباش

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
فکر کنم اون مجموعه ای که از شهر کتاب گرفتم از همین انتشارات باشه. هشتصد صفحه کتاب اول انقدر سبک که انگار هیچی تو دستت نیست. البته قطعش از وزیری کوچیکتره. تقریبا اندازه کف دست یکم بزرگتره کتاباش

الان شهرکتابو نگاه کردم. بعضی نسخه هاشو نداشت و انتشاراتش HarperVoyager بود.. من از انتشارات جنگل سفارش دادم. 92تومن تموم شد واسم. بنتم کلاسیکس 92 تومن 5 تا کتاب یعنی سود خالص :D. شهرکتاب گرونه قیمتاش.

• Like
Reactions: TheGodfather

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر