سرزمین رویا وی تو Dreamland V2

Memoranda

کاربر سایت
Oct 29, 2012
9
تازه کار به اینجا که برسه اونوقت متوجه اون مشکلاتی که من گفتم میشید.بلافاصله استیم یک NDA تنظیم میکنه و باید اونرو امضا کنید که شاید خبر داشته باشید که ایران تحریم هست! و در همین مرحله کار شما به پایان میرسه و نمیتونید قرارداد ببندید!

ما هم چون در حال ساخت بازی ای هستیم که روی انتشارش خارج از کشور، و در وهله ی اول از طریق Steam حساب باز کردیم گفتم سوالی از شما بکنم. آیا Steam برای انتشار بازی ای که کاملا مستقل تهیه شده، به هیچ ناشری سپرده نشده، مشکل های کپی رایتی نداره و انجین مورد استفاده هم توسط خودشون نوشته شده، فقط به دلیل ایرانی بودن تیم سازنده ممکنه مشکلی داشته باشه؟ می دونم ایجاد ارتباط بانکی روش های بسیار عجیب غریبی داره که ارزش امتحان کردن رو برای آدم هایی مثل ما نداره، ولی اگر یک نفر حسابی در کشوری خارجی داشته باشه و خودش با Steam وارد کارهای قراردادی قضیه بشه چطور؟

AndisheJavan

کاربر سایت
Oct 30, 2012
5
نام
عباس سازگار
ما هم چون در حال ساخت بازی ای هستیم که روی انتشارش خارج از کشور، و در وهله ی اول از طریق Steam حساب باز کردیم گفتم سوالی از شما بکنم. آیا Steam برای انتشار بازی ای که کاملا مستقل تهیه شده، به هیچ ناشری سپرده نشده، مشکل های کپی رایتی نداره و انجین مورد استفاده هم توسط خودشون نوشته شده، فقط به دلیل ایرانی بودن تیم سازنده ممکنه مشکلی داشته باشه؟ می دونم ایجاد ارتباط بانکی روش های بسیار عجیب غریبی داره که ارزش امتحان کردن رو برای آدم هایی مثل ما نداره، ولی اگر یک نفر حسابی در کشوری خارجی داشته باشه و خودش با Steam وارد کارهای قراردادی قضیه بشه چطور؟

خیر دوست عزیز.
من تو کار گیم نیستم و اطلاعاتی که دارم رو برای فروش نرم افزار در خارج از کشور جمع آوری کردم . ولی اطمینان دارم که در مورد گیم هم همین مشکلاتی که بر سر راه من قرار داره وجود خواهد داشت.

قانون اینه : هرگونه ارتباط مستقیم و یا غیر مستقیم تجاری با شرکت ایرانی یا حتی یک شخص ایرانی ممنوع و شامل جریمه های سنگین هست.

با ایرانی بودن تیم سازنده مشکلی ندارند اما شاید بهتر باشه که ایرانی بودن تیم رو اعلام نکنید. چون در برخی از موارد بیشتر از اونچیزی که قانون گفته محدودیت قائل میشند و خود شرکتها بیشتر سختگیری میکنند چون دنبال درد سر نیستند.
اگر حساب بانکی و آدرس برای شخصی باشه که مقیم یک کشور دیکه هست مشکلی پیش نمیاد و اگر پیش بیاد میشه با توضیحات حلش کرد. ولی برای صاحب حساب میتونه مشکل پیش بیاد چون با افراد ایرانی ارتباط مالی پیدا میکنه.

باز هم میگم , من یه شرکت نرم افزاری کوچک دارم و در کار گیم نیستم. اما اطلاعاتی که دارم موثق هستند و مشکلات روز به روز بیشتر میشه.

اما امیدتون رو از دست ندید. هیچ چیزی غیر ممکن نیست. مثلا بازی گرشاسپ یه بازی ایرانی در استیم هست. (البته نه به عنوان یک بازی از ایران یا شرکتی ایرانی, بلکه به نام یک شرکت ناشر در تگزاس)

به نظر من شما هم تا فرصت هست به دنبال شخص یا شرکت واسطی باشید که بتونه کمکتون کنه

امیدوارم موفق باشید

ویرایش :
تصاویر بازیتون رو دیدم , به نظرم بازی خیلی خوبی هست که میشه روش حساب کرد. خسته نباشید.
ولی توصیه میکنم در حین کار بر روی بازی به فکر بازاریابی و انتشار اون هم باشید که به بلاهای آسمان دچار نشید.

آخرین ویرایش:

Memoranda

کاربر سایت
Oct 29, 2012
9
آقای سازگار از توضیحات بسیار ممنون.... ما از همون ماه سوم چهارمی که کار رو شروع کردیم برنامه های بازاریابی و انتشار رو هم درنظر گرفتیم... الان خوشبختانه یا بدبختانه هممون صدها دوست و فامیل در همه جای دنیا داریم که بتونند کمک کنند (‌:

poyan

کاربر سایت
Apr 26, 2006
332
نام
poyan
دوستان عزیز بازی ایرانی سرزمین رویا: بازگویی داستان که یه بازی دو بعدی پلتفورم و با هزینه شخصی و بصورت کاملا مستقل و توسط دو نفر ساخته شده مدتیه که بدنبال ناشر میگرده و تاکنون موفق به این امر نشده بنابراین از دوستانیکه میتونن مارو در این امر و پیدا کردن ناشر برای این بازی یاری کنن طلب یاری میکنیم اطلاعات و مشخصات کلی بازی رو هم میتونید در کانسپت داکیومنت بازی در آدرس زیر دریافت کنید
نسخه Word
http://blog.df-gamez.com/wp-content/uploads/2012/11/DL-CD.docx
نسخه PDF
http://blog.df-gamez.com/wp-content/uploads/2012/11/DL-CD.pdf

poyan

کاربر سایت
Apr 26, 2006
332
نام
poyan
دوستان عزیز بزودی بازی سرزمین رویا باگویی داستان بصورت اینترنتی و رایگان پخش خواهد شد منتظر خبرهایی در مورد لینک بازی باشید

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
خیلی ناراحت شدم که بازی رو به صورت رایگان عرضه می کنید

بهتون پیشنهاد می کنم در شبکه هایی مثل Desura بازیتون رو قرار بدید، بعد از اون هم با قرار دادن بازی در Bundle ها فکر می کنم فروش قابل قبولی بکنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر