سرخط خبرها

• Thread starter Thread starter FaRd!N
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
در نگاه اول درسته
کسی که منتظر PS5 pro ه می‌ره اون کنسول رو آخر سال میخره
و کسی هم که منتظر کنسول بعدی نینتندو ئه می‌ره همون رو اوایل سال بعد میخره
و خیلی هم دعوای کنسول وارزی این وسط وجود نداره

منتهای امر بحث بازار تو ابعاد وسیع یه چیز دیگه است به طور کلی
تا جایی که ما میدونیم احتمال زیاد تاریخ عرضه کنسول بعدی نینتندو با PS5 PRO یه چیزی حدود ۶ ماه باید باشه. برای دو تا محصول کلیدی تو حوزه ویدیو گیم این خیلی اختلاف زمانی زیادی نیست تا یه مخاطب عام این حوزه بگه «اره من میتونم جفت اینا رو موقع عرضه بخرم»

کسایی که فن برند اند انتخابشون از همین حالا معلومه و اساسا هم جفت کالا دارن دو تا دامنه خیلی متفاوت از هم گیمر ها رو هدف قرار میدن
ولی تو ابعاد کلی بازار برای اونایی که بودجه شون محدوده و نمیتونن دوتاش رو بخرن و به جفت کنسول هم علاقه دارن؛ این بازه معرفی تا عرضه PS5 pro بازه به شدت بازه حیاتی ایه برای نینتندو

طبیعتاً نمیشه گفت سونی معرفی خیلی موفقی از PS5 PRO داشته و هیچ چیز جلودارش نیست. ولی خب ختم قائله هم نشده و با تبلیغ بیشتر و نشون دادن محتوایی که از این سیستم واقعا بهره میبره و موارد دیگه میتونن خیلی نرم و دقیق نظر بازار رو تا موقع عرضه محصول به خودشون جلب کنند. (دقت کنید، نظر بازار نه نظر کسایی که از الان تو دو تا جبهه مخالف جبهه راجب خرید کنسول دارن تو اینترنت با هم می جنگن)

خب نینتندو قطعا این رو نمی‌خواد. چون اگه یه بخش خوب بازار که دو دله بین این دو محصول بره موقع لانچ PS5 PRO بخره یعنی دیگه اون قدرت خرید اون فرد برای خرید کنسول بعدی نینتندو موقع لانچش ۶ ماه بعد از بین رفته.

واسه همین منطقیه که نینتندو کمپین تبلیغاتی اش رو تو جواب به جدیدترین سخت افزار کلیدی ویدیو گیم که داره عرضه میشه زودتر و بین معرفی تا عرضه PS5 PRO شروع کنه. طبیعتاً به خاطر کامل نسل بعدی بودن کنسول نینتندو و هیجانی که پشتش هست احتمال این که PS5 PRO لانچ اون محصول رو خراب کنه خیلی کمه
ولی نینتندو ریسک نمی کنه که یه بخشی از بازار به خاطر این که نمیدونستن کنسول بعدی نینتندو چه شکلیه و چه ویژگی هایی داره پولشون رو عقب تر خرج محصول سونی کنند و دیگه موقع لانچ محصول خودشون حاضر نباشند
در حقیقت این کاریه که نینتندو سال ۲۰۱۶ هم قبل عرضه PS4 pro با معرفی سوییچ انجام داد.

شاید سونی و نینتندو از لحاظ نوع محصول و ویژگی هاشون رقیب اصلی هم نباشن
ولی در نهایت جفت شون تو یه بازارند و وقتی عرضه محصولات شون نزدیک به هم هست مسلمه که برنامه هاشون رو تو تقابل با هم دیگه بچینن
کسایی که فن برند نیستن نمیان بین پرو ۷۰۰ دلاری و سوییچ ۲ ۴۰۰ دلاری (اگه این قیمت باشه) یکیو انتخاب کنن. این افراد با توجه به بودجه شون بین ps5 اسلیم ۴۰۰-۵۰۰ دلاری و سوییچ ۲ ۴۰۰ دلاری انتخاب میکنن. Ps5 اسلیم که کنسول نسل قبلی نیست که از رده خارج باشه!

• Like
Reactions: He!n3ger
در نگاه اول درسته

تا جایی که ما میدونیم احتمال زیاد تاریخ عرضه کنسول بعدی نینتندو با PS5 PRO یه چیزی حدود ۶ ماه باید باشه. برای دو تا محصول کلیدی تو حوزه ویدیو گیم این خیلی اختلاف زمانی زیادی نیست تا یه مخاطب عام این حوزه بگه «اره من میتونم جفت اینا رو موقع عرضه بخرم»

کسایی که فن برند اند انتخابشون از همین حالا معلومه و اساسا هم جفت کالا دارن دو تا دامنه خیلی متفاوت از هم گیمر ها رو هدف قرار میدن
ولی تو ابعاد کلی بازار برای اونایی که بودجه شون محدوده و نمیتونن دوتاش رو بخرن و به جفت کنسول هم علاقه دارن؛ این بازه معرفی تا عرضه PS5 pro بازه به شدت بازه حیاتی ایه برای نینتندو

طبیعتاً نمیشه گفت سونی معرفی خیلی موفقی از PS5 PRO داشته و هیچ چیز جلودارش نیست. ولی خب ختم قائله هم نشده و با تبلیغ بیشتر و نشون دادن محتوایی که از این سیستم واقعا بهره میبره و موارد دیگه میتونن خیلی نرم و دقیق نظر بازار رو تا موقع عرضه محصول به خودشون جلب کنند. (دقت کنید، نظر بازار نه نظر کسایی که از الان تو دو تا جبهه مخالف جبهه راجب خرید کنسول دارن تو اینترنت با هم می جنگن)

خب نینتندو قطعا این رو نمی‌خواد. چون اگه یه بخش خوب بازار که دو دله بین این دو محصول بره موقع لانچ PS5 PRO بخره یعنی دیگه اون قدرت خرید اون فرد برای خرید کنسول بعدی نینتندو موقع لانچش ۶ ماه بعد از بین رفته.

واسه همین منطقیه که نینتندو کمپین تبلیغاتی اش رو تو جواب به جدیدترین سخت افزار کلیدی ویدیو گیم که داره عرضه میشه زودتر و بین معرفی تا عرضه PS5 PRO شروع کنه. طبیعتاً به خاطر کامل نسل بعدی بودن کنسول نینتندو و هیجانی که پشتش هست احتمال این که PS5 PRO لانچ اون محصول رو خراب کنه خیلی کمه
ولی نینتندو ریسک نمی کنه که یه بخشی از بازار به خاطر این که نمیدونستن کنسول بعدی نینتندو چه شکلیه و چه ویژگی هایی داره پولشون رو عقب تر خرج محصول سونی کنند و دیگه موقع لانچ محصول خودشون حاضر نباشند
در حقیقت این کاریه که نینتندو سال ۲۰۱۶ هم قبل عرضه PS4 pro با معرفی سوییچ انجام داد.

ولی در نهایت جفت شون تو یه بازارند و وقتی عرضه محصولات شون نزدیک به هم هست مسلمه که برنامه هاشون رو تو تقابل با هم دیگه بچینن
فکر میکنم به خاطر اینکه بیشتر اخبار نینتندو رو چک میکنی دچار یه سری اشتباهات محاسباتی کوچیک شدی تو این قضیه چون چند روز قبلم یه شات از قیمت لانچ PS3 گذاشتی و با پرو مقایسه کردی. نسل های ویدیوگیم با کنسول های نینتندو تغییر نمیکنن.
پرو کنسول نسل بعدی سونی نیست و نسلی که سونی توش PS5 رو داد بیرون الان به اواسطش تازه رسیده و این کنسول بین نسلیشه. الان فقط نینتندو داره کنسول نسل بعدیشو میده بیرون. پس این وسط کسی بین یه کنسول بین نسلی و کنسول نینتندو که دو دل نمیشه چون اساسا اصلا هیچ جوره رقابتی بین اینا شکل نمیگیره. اون چیزی که تو میگی نهایتش بین کنسول بیس PS5 و سوییچ جدید شکل بگیره نه پرو که نزدیک دو برابر قیمتشه و چندین برابر قدرتش بیشتره.

اگر کسی PS5 داره که خب قاعدتا منطقیش اینه به جای پرو بره سوییچ جدید رو بخره. اگرم که صرفا میخواد یه کنسولی داشته باشه که بازی کنه باید ببینه هندهلد بودن سوییچ چقدر به نفعشه که بازم بره سمت سوییچ. قاعدتا کسی نمیاد بگه صبر کنم ببینم سوییچ جدید کی معرفی میشه که بین پرو و سوییچ انتخاب کنم. تهش میگه صبر کنم معرفی شه که ببینم چه قابلیت هایی داره که بین این و ورژن استاندارد PS5 یکیشو انتخاب کنم.

چه فور پرو چه فایو پرو
جفتشون سپتامبر مراسم معرفیشون بود!

95 درصد مخاطبی که دنبال انتخاب بین کنسول های خانگی و سوییچ باشه، اصلا قرار نیست به پرو اهمیتی بده، اگه تهش دنبال انتخابه، انتخابش بین قیمت فایو عادی و سوییچ 2 خواهد بود!
چون سوییچ 2 از لحاظ سخت افزاری اون چیزی نیست که تو رویای بعضیا ساخته شده، صرفا نمایش بازی هاش هست که باعث اولویت اصلی خرید اون کنسول میشه!

وگرنه مخاطب پرو، صرفا دنبال پرفورمنس بهتره، کسی که صرفا خوده بازی ها براش جدا از بحث خروجی فنی اهمیت دارند، انتخابشون بر اساس نمایش بازی ها خواهد بود! ایا پرو بازی انحصاری مخصوص به خودش رو داره که گزینه جذابی برا دغدغه مدیران نینتندو باشه که ما پاشیم کنسولمون رو بخاطرش معرفی کنیم؟!:دی

واقعیت اینه یک سری ناشرا قرارداد مارکتینگ بازیاشون رو نینتندو بستند، و دیگه باید بازیاشون کم کم معرفی بشه و سوییچ الکی الکی داره عمرش هشت ساله میشه:دی(بماندتو گیمزکام پارسال دمو هایی از اجرای بازی رو نسل بعد نشون داده بودند،و اگه زودتر معرفی نکنند،احتمال لیک شدن کامل وجود داره)(و احتمالا احتمالا مثل ff9 و سیاست های مولتی پلتفرم شدن اسکوئر که قراره اعلام بشه و سایر ناشرا)

آخرین ویرایش:
فکر میکنم به خاطر اینکه بیشتر اخبار نینتندو رو چک میکنی دچار یه سری اشتباهات محاسباتی کوچیک شدی تو این قضیه چون چند روز قبلم یه شات از قیمت لانچ PS3 گذاشتی و با پرو مقایسه کردی. نسل های ویدیوگیم با کنسول های نینتندو تغییر نمیکنن.
پرو کنسول نسل بعدی سونی نیست و نسلی که سونی توش PS5 رو داد بیرون الان به اواسطش تازه رسیده و این کنسول بین نسلیشه. الان فقط نینتندو داره کنسول نسل بعدیشو میده بیرون. پس این وسط کسی بین یه کنسول بین نسلی و کنسول نینتندو که دو دل نمیشه چون اساسا اصلا هیچ جوره رقابتی بین اینا شکل نمیگیره. اون چیزی که تو میگی نهایتش بین کنسول بیس PS5 و سوییچ جدید شکل بگیره نه پرو که نزدیک دو برابر قیمتشه و چندین برابر قدرتش بیشتره.

اگر کسی PS5 داره که خب قاعدتا منطقیش اینه به جای پرو بره سوییچ جدید رو بخره. اگرم که صرفا میخواد یه کنسولی داشته باشه که بازی کنه باید ببینه هندهلد بودن سوییچ چقدر به نفعشه که بازم بره سمت سوییچ. قاعدتا کسی نمیاد بگه صبر کنم ببینم سوییچ جدید کی معرفی میشه که بین پرو و سوییچ انتخاب کنم. تهش میگه صبر کنم معرفی شه که ببینم چه قابلیت هایی داره که بین این و ورژن استاندارد PS5 یکیشو انتخاب کنم.

من همون اول هم گفتم که اینا درسته
منتها مخاطب عام بازار همیشه به سمت محصولات چشم گیر جدید توجه داره و برگ برنده هم این جا با کسیه که بهتر تبلیغ کنه و خریدار رو قانع کنه که پولشو بده به اون.

بحث بین فروش یه کنسول میان نسلی و یه کنسول نسل بعدی نیست. گفتم اگه به اون باشه اساسا موردی وجود نداره
بحث سر دو تا محصول جدید و مهم تو یه بازار اند که دارن نزدیک به هم عرضه میشن

امکان نداره روی فروش همدیگه تاثیر نذارن
درسته سونی داره بازار کنسول های خونگی میان نسلی رو هدف میده
و نینتندو هم نسل جدید کنسول های هیبریدی شو. ولی بازم جفتشون تو بازار کنسول ویدیو گیم اند در نهایت. این قدر که تصور می کنید مخاطب هاشون از هم جدا نیست. این فقط در مورد کنسول نیست
حتی بازی هایی هم که ژانر هاشون کامل از هم جداست اگه تو یه بازه عرضه شن از فروش همدیگه کم می کنم چه برسه دو تا کنسول بالای ۴۰۰ دلار

کارگردان فنی سابق راک استار، Obbe Vermeij ، گفته که تا حدود ماه می 2025 امکان تاخیر انتشار GTA 6 وجود داره.
البته خودش گفته که منبع داخلی نداره و این نظر رو طبق روال گذشته شرکت مطرح میکنه. مثلا GTA 4 قرار بود اکتبر 2007 ریلیز بشه. ولی اوت 2007 تاخیر در انتشار بازی اعلام شد. ایشون گفته تصمیم برای عقب انداختن تاریخ انتشار در ماه ژوئن گرفته شده بود.
بر همین اساس، تصمیم گیری برای تاخیر یا ریلیز GTA 6 در پاییز 2025(طبق اعلام قبلی و تریلر) احتمالا در ماه می سال بعد گرفته میشه. یعنی تقریبا 4 ماه قبل از تاریخ ریلیز فعلی.
ایشون همینطور ذکر کرده که این بازی بیش از 10 سال در حال فروش خواهد بود و رقیبی هم نداره که باعث نگرانی باشه. در نتیجه راک استار تا زمانی که به صورت 100 درصد از بازی راضی نباشه، GTA 6 رو منتشر نخواهد کرد. بدون در نظر گرفتن تاریخی که در تریلر اعلام شده.

GTA.jpg

آخرین ویرایش:
کارگردان فنی سابق راک استار، Obbe Vermeij ، گفته که تا حدود ماه می 2025 امکان تاخیر انتشار GTA 6 وجود داره.
البته خودش گفته که منبع داخلی نداره و این نظر رو طبق روال گذشته شرکت مطرح میکنه. مثلا GTA 4 قرار بود اکتبر 2007 ریلیز بشه. ولی اوت 2007 تاخیر در انتشار بازی اعلام شد. ایشون گفته تصمیم برای عقب انداختن تاریخ انتشار در ماه ژوئن گرفته شده بود.
بر همین اساس، تصمیم گیری برای تاخیر یا ریلیز GTA 6 در پاییز 2025(طبق اعلام قبلی و تریلر) احتمالا در ماه می سال بعد گرفته میشه. یعنی تقریبا 4 ماه قبل از تاریخ ریلیز فعلی.
ایشون همینطور ذکر کرده که این بازی بیش از 10 سال در حال فروش خواهد بود و رقیبی هم نداره که باعث نگرانی باشه. در نتیجه راک استار تا زمانی که به صورت 100 درصد از بازی راضی نباشه، GTA 6 رو منتشر نخواهد کرد. بدون در نظر گرفتن تاریخی که در تریلر اعلام شده.

View attachment 349962
البته تو تریلر پاییز ۲۰۲۵ را ندادن و یه تاریخ کلی برای ۲۰۲۵ دادند ،منتها بعدا تیک تو بود که تو جلسه سهامداران اومد و پاییز ۲۰۲۵ را اعلام کرد . البته این توییتش یه چیزیو بخوبی ثابت میکنه که دولوپرها حتی تا چندماه قبل از عرضه بازی (حداقل در راکستار اینطوره) نمیدونن بازی کی عرضه میشه و اون شایعه ای که یک هفته پیش دراین مورد که چندتا از دولوپرها گفتن بازی میره ۲۰۲۶ از اساس فیک بود من هم همون موقع گفتم دولوپرها شاید آخرین افرادی باشن تو اون استودیوها که از تاریخ انتشار و یا تاخیرها خبر دار میشن و همه چیز دست مدیرای ارشد هست.
یه نکته دیگه هم درمورد خود ایشون یعنی Obbe Vermeji بگم که ایشون ۲۰۰۹ از راکستار جدا شده و از اون زمان تا الان خیلی راکستار عوض شده و اصلا شبیه اون دورانش نیست و اصلا نمیشه برنامه های راکستار رو درست حدس زد حتی اگر ۱۵ سال پیش تو این شرکت کار میکردی.

بنا به شایعات، ظاهار بانجی و سونی قیمت 40 دلار رو برای marathon درنظر گرفتن
View attachment 349972
اولش اینطوری بودم :|

ولی منطقی فکر کنیم اگه تجربه جدید و بهتری از سرویس محورهای رایگان باشه چرا که نه؟

اگر هم سبکش فقط همین اکسترکشن شوتر باشه که خب اصلا این قیمتگذاری استاندارده.
چون خوبهاش همشون buy to play هستن.
مثل Tarkov / Hunt و...

🔴 وینس زامپلا از کلیدی ترین افراد زیرمجموعه EA ( موسس Respawn ، مدیر سابق اینیفیتی وارد ، خالق اولین نسخه کال اف دیوتی مدرن وارفر ۲۰۰۷ ) در مصاحبه ای اختصاصی با IGN تایید کرد بازی بعدی Battlefield در سال 2025 عرضه می شود و یک "محیط مدرن" با 64 بازیکن کلاسیک و بازگشت به سیستم کلاس بندی محبوب گذشته و همچنین بازگشت به "هسته" بتلفیلد خواهد بود.اون اضافه کرد EA کاملا از نسخه 2042 عبرت گرفته و در نسخه جدید آنچه که طرفداران توقع دارند را به آنها خواهد داد.
زامپلا هیچ نقشی در 2042 نداشت اما بعد از شکست این عنوان EA کارگردانش را اخراج سپس تمامی مپ های dlc که بعد عرضه شد را تحت کارکردانی زامپلا قرار داد و بسیار بازخوردهای مثبتی دریافت کرد.
همچنین اولین تصویر هنری رسمی از بتفیلد 2025 توسط IGN منتشر شد

IMG_5308.jpeg

🔴 وینس زامپلا از کلیدی ترین افراد زیرمجموعه EA ( موسس Respawn ، مدیر سابق اینیفیتی وارد ، خالق اولین نسخه کال اف دیوتی مدرن وارفر ۲۰۰۷ ) در مصاحبه ای اختصاصی با IGN تایید کرد بازی بعدی Battlefield در سال 2025 عرضه می شود و یک "محیط مدرن" با 64 بازیکن کلاسیک و بازگشت به سیستم کلاس بندی محبوب گذشته و همچنین بازگشت به "هسته" بتلفیلد خواهد بود.اون اضافه کرد EA کاملا از نسخه 2042 عبرت گرفته و در نسخه جدید آنچه که طرفداران توقع دارند را به آنها خواهد داد.
زامپلا هیچ نقشی در 2042 نداشت اما بعد از شکست این عنوان EA کارگردانش را اخراج سپس تمامی مپ های dlc که بعد عرضه شد را تحت کارکردانی زامپلا قرار داد و بسیار بازخوردهای مثبتی دریافت کرد.

View attachment 349997
شرمنده :دی جای نامه عاشقانه قبلی هنوز درد میکنه :دی اینبار تا نیاد و 3 ماه تست نشه از پیش خرید خبری نیست آقای EA :D

در نگاه اول درسته

من همون اول هم گفتم که اینا درسته
منتها مخاطب عام بازار همیشه به سمت محصولات چشم گیر جدید توجه داره و برگ برنده هم این جا با کسیه که بهتر تبلیغ کنه و خریدار رو قانع کنه که پولشو بده به اون.

بحث بین فروش یه کنسول میان نسلی و یه کنسول نسل بعدی نیست. گفتم اگه به اون باشه اساسا موردی وجود نداره
بحث سر دو تا محصول جدید و مهم تو یه بازار اند که دارن نزدیک به هم عرضه میشن

امکان نداره روی فروش همدیگه تاثیر نذارن
درسته سونی داره بازار کنسول های خونگی میان نسلی رو هدف میده
و نینتندو هم نسل جدید کنسول های هیبریدی شو. ولی بازم جفتشون تو بازار کنسول ویدیو گیم اند در نهایت. این قدر که تصور می کنید مخاطب هاشون از هم جدا نیست. این فقط در مورد کنسول نیست
حتی بازی هایی هم که ژانر هاشون کامل از هم جداست اگه تو یه بازه عرضه شن از فروش همدیگه کم می کنم چه برسه دو تا کنسول بالای ۴۰۰ دلار

1. سوییچ برای بیشتر گیمر ها کنسول دوم محسوب می شه ( سوییچ 2 هم همین جایگاه داره ) کسانی که PS5 PRO میخرن مشکل مالی ندارن و به احتمال 90 درصد نسل قبل سوییچ خریدن , این نسل هم کنسول جایگزین اش میخرن
NPD/EEDAR: Over 50% of Switch owners own a PS4; Over 40% own an Xbox One (USA)

2. PS5PRO ( سالانه 3 تا حداکثر 5 میلیون دستگاه می فروشه ) مارکتینگ خاصی نخواهد داشت و تمام تمرکز سونی روی PS5 خواهد بود

3.PS5 PRO بین 8 برابر ( حالت دستی ) تا 6 برابر ( داک ) قوی تر از سوییچ 2 و اصلا این دو تا قابل مقایسه نیستن

4. کمپین تبلیغاتی نینتندو حول محور فرست پارتی ها / DLSS / ویژگی های AI / تفاوت ها و ابداع های جدید سوییچ 2 نه گرافیک و رزولوشن ( احتمالا در حالت دستی بازی های رو 360 و 480P رندر می کنه و 1080 DLSS خروجی میده/ داک هم 720P رندر می کنه 4K DLSS خروجی میده )

5. PS5PRO در تمام ویژگی های گرافیکی ( تکسچر/ رزولوشن / RT / سایه / draw distance / تعداد ابجکت ها و.... ) چند لول بالاتر سوییچ 2 خواهد بود / از نظر فریم هم اختلاف 2 تا 3 برابری دارن
کسی که گیمر هم نباشه به راحتی می تونه اختلاف دو کنسول تشخیص بده , چه برسی به کسی که حاضر 700 دلار برای PS5PRO هزینه کنه و قطعا کلا زندگی اش گیمر بوده

آخرین ویرایش:

View attachment 349997

من يادمه نسل ٧ بود فك كنم كه بتلفيلد تقريبا داشت جاى cod رو ميگرفت و حداقلش اين بود كه يه وزنه حساب ميشد.
جورى بود كه cod بازى كردن يجورايي مساوى با نوب بودن شده بود.
واقعا جاى تحسين داره كه اينجورى تر زدن به هيكل ip :D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or