سرخط خبرها

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,786
مشکل گیم پس همینه، داره طوری نشون میده که شما متصور باشی از مالش زده تا مفت و مجانی بهت بازی بده! در صورتی که اینطور نیست و در عمل سعی داره مدل درآمدی بازی ها رو تغییر بده که در این ساختار تازه ما نه مالک بازی ها که صرفا اجاره کننده اون ها هستیم. یعنی یه گیمر هیچ وقت نمیتونه صاحب چیزی باشه، بلکه با پرداخت پول میتونه اون محصول رو به مدت معین اجاره کنه. و وقتی صاحب محصول نباشی یعنی همیشه مالکیتت در گرو اون ابر کمپانی هست و مجبور به تبعیت از تک تک سیاست ها و قوانینی هست که هر وقت اراده کنه میزاره. معنی در عمل یعنی اینکه در وهله نخست نمیتونی بازیت رو بفروشی، قرض بدی، یا بدون اینترنت و هر موقع دلت خواست بازی کنی، چون تملک تو روی بازی منوط به شرایطی هست که مالک این سیستم تعیین کرده. باید نت داشته باشی و مایکروسافت بتونه رصدت کنه.

در وهله بعدی هم میشه اجبار به رعایت قوانین و ساختارهایی که مایکروسافت قصد داره بعدا تعیین کنه. مثلا فرض کنید میاد میگه خوب حالا باید اشتراک بیشتر بدی و گیم پس رو طبقاتی میکنه، مجبوری با قیمت بالاتر بخری، بعد میگه شرط استفاده از گیم پس اینه که تبلیغ ببینی، مجبوری ببینی، شرط بعدی اینه که از کوین من استفاده کنی مثلا، باید بگی چشم، بعد میگه باید اطلاعاتت رو کامل تر داشته باشم، باید بگی چشم، میگه باید از این ساختار و فرمتی که من میگم طبعیت کنی، تو باید بگی چشم.... هر قانونی بزاره و هر درخواستی بکنه ما مجبور به اطاعت هستیم.

در بیزنس هیچ چیز مفت و مجانی وجود نداره. شرکت های بزرگی مثل مایکروسافت هم به هیچ عنوان دنبال منفعت رسوندن به مشتری نیستن، اینکه فکر کنیم از مالشون میزنن ما کیف کنیم هم دیگه ته ته ساده انگاری و نگرش سطحیه. اینا همش باج های اولیه برای درگیر کردن ما تو یه سیستم بزرگ ترن و به مجرد اینکه مخاطب جذب سرویس بشه و بیفته تو داستان ماجرای اصلی رو آغاز میکنن. اون موقع مخاطب میشه برده یه سیستم بزرگ تر و باید مدام همه جوره و به همه قوانین تن بده و با هر قیمت تعیین شده اشتراک بخره تا بتونه برای زمان محدود به بازی ها دسترسی پیدا کنه.

و دلیل اصلی عدل تمایل ناشرها به این سرویس که جیمبو میگفت هم همینه. ناشر بازی کننده اصلی نیست و مایکروسافت میشه اون کسی که کنترل اصلی رو روی کلیه گیمرها داره. مثلا فولان ناشر نمیتونه کنترلی رو فن بیسش داشته باشه، چون دیگه مستقیم بازی نمیفروشه بهشون و واسطه میشه مایکروسافت. یعنی مخاطب همه ناشرهارو میبلعه و اون ها باید صرفا از مایکروسافت پول بگیرن و بازی رو بزارن تو گیم پس. همین. دیگه کنترلی روی این فن بیس ندارن، چون مستقیم چیزی رو بهشون نمیفروشن و در نتیجه من نوعی دیگه مشتری فولان ناشر نیستم. من صرفا و صرفا مشتری مایکروسافتم، یا به تابیر دقیق تر برده مایکروسافتم.

مخلص کلام گول این ظاهر لطیف و مثلا سخاوتمندانه رو نخورید و با باور به تاریخ و منطق، شک نکنید هیچ ابر کمپانی قرار نیست برای رفاه من و شما کار کنه و پول خرج کنه! اگه جایی داره بیش از حد و به شکل مشکوکی حال میده شک نکنید یه پلن جدی تری برای زدن جیب مون داره.
همین الانم هر جایی به غیر از GOG (که لینک دانلود مستقیم بازی رو بهت میده و هر وقت هر جا خواستی بدون نیاز به اکانت و سی دی کی میتونی نصب کنی) بازی دیجیتال بخری عملا یعنی بازی رو بدون مهلت معین اجاره کردی و واقعا مالک نیستی، این به نوعی تو ToS همه پلتفرم های دیجیتال هست و به همین دلیل هم راحت میتونن کاربرا رو بن کامل کنن و دسترسیشون به بازی ها رو قطع کنن.

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,766
View attachment 342407
31 سال پیش تبر طلایی 3 ریلیز شد
من 2 3 سال بعدش بازیش کردم . رو یه کارتریج 4 لبه .
یادش بخیر فکر کنم ۶ سالم بود بازی میکردم.عجب بازی ای بود🥰
فقط اون بازی که اولش از فاضلاب میومد بیرون و با ترشح بینی اتک میزد😬

milad3

کاربر سایت
Apr 12, 2024
121
حالا خوبه به لطف گیم پس ملت به صرافت بیافتن که اصلا پول چی میدادن قبل از این.
گیم پس اجاره نیست، پول حق عضویت اشتراکه، سابسکریبشن
اما خرید دیجیتالی دقیقا اجارست به مدت نامحدود و کنترلی روی اون بازی برای فروش نداری چون مال تو نیست و یک سری امکانات فمیلی و فرند شیر اگه داشته باشه.
برنامه سرمایه داری از بیم بردن مالکیت خصوصیه، و همه برده سیستمن و این با گیم پس شروع نشده
خود سونی برده و فعله مایکرو و چیپ سازاست، اونا تا موقعی که بخوان قطعه میدن سونی اسمبل کنه به اسم کنسول بده دست مردم، یا api میدن دستش روش نرمافزار توسعه بده، ندن هم مجبور میشه فعالیت هاش رو استورش که اونم محدود به سرورهای کله گنده هاست محدود کنه
سونی هم ۴ تا لایسنس منسوخ تو بلوری و کنترلر داره که سخت افزاریه و مستهلک میشه و یکی دوجین ip گیم که مفت چنگش
سونی در نهایت مثل نینتندو یه وال گاردن درست میکنه و کاربرهای وفادارش رو با انحصاریهاش تو اون جزیره زندانی میکنه، اما زورش همون به حلقه آخر و نشتری خرد برسه چون آخر سر خودشم در حصار بزرگتراست

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
9,003
نام
فرهاد
شایعه: ماکروسافت در حال آماده شدن خرید یک ناشر بزرگ دیگر در امسال یا سال دیگر است!
این خبر را دیوید کینگ در پادکست خود در Iton Lords عنوان نموده است. گویا این خرید میتواند از کمپانی ‌های زیر بعد از پایان نبرد حقوقی این شرکت با FTC انجام شود.
-Square Enix
-Capcom
-Sega
-Warner Bros
-Konami

IMG_20240626_155921.jpg

Milad.Samavati

کاربر سایت
Jul 23, 2023
269
همین الانم هر جایی به غیر از GOG (که لینک دانلود مستقیم بازی رو بهت میده و هر وقت هر جا خواستی بدون نیاز به اکانت و سی دی کی میتونی نصب کنی) بازی دیجیتال بخری عملا یعنی بازی رو بدون مهلت معین اجاره کردی و واقعا مالک نیستی، این به نوعی تو ToS همه پلتفرم های دیجیتال هست و به همین دلیل هم راحت میتونن کاربرا رو بن کامل کنن و دسترسیشون به بازی ها رو قطع کنن.
درسته ، از طرفی هم اکانت ظرفیتی بازی خریدن (که خیلی از ما تجربه اش رو داریم و روش به صرفه ترِ تهیه بازی دیجیتالی هست) ، در واقع اجاره کردن بازی از یک واسطه با مدت زمانی هست که بستگی به شرفِ اکانت فروش داره و طبعا هیچ حس مالکیتی نمی ده

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
9,003
نام
فرهاد
hidetaka-miyazaki-isn-t-against-an-elden-ring-film-cover667c0ca028c2b.jpg

علاقه آقای میازاکی به ساخت اقتباسی از بازی الدن رینگ.
طبق مصاحبه‌ای که آقای میازاکی با سایت گاردین داشت در این مورد گفت:

"هیچ دلیلی برای رد ساخت یک اقتباس یا یک تفسیر از بازی الدن‌ رینگ مثلا بعنوان فیلم سینمایی نمی‌بینیم. ولی فکر نکنم نه خودم و نه استودیو فرام‌سافتور دانش و توانایی تولید چنین چیزی در رسانه ای متفاوت را داشته باشیم. بنابراین این جایی است که یک شریک بسیار قوی میتواند وارد بازی شود."

Hidetaka Miyazaki isn't against an Elden Ring film - IG News

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,292
نام
∂αнмα
کپکام برا سومین بار میخواد Dead Rising 1 رو منتشر کنه این دفعه با عنوان Dead Rising Deluxe Remaster

تیزر تریلر :

Dead Rising Dead Rising Deluxe Remaster
Dead Rising
Dead Rising Deluxe Remaster

آخرین ویرایش:

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,177
کپکام برا سومین بار میخواد Dead Rising 1 رو منتشر کنه این دفعه با عنوان Dead Rising Deluxe Remaster

تیزر تریلر :

بیشتر شبیه یه ریمیک مثل ریمستر SotC یا Metroid میمونه که تمام است های بازی از نو باز سازی شدند.

GRAinV_WAAAfH5k.jpeg GRAiXB4XMAAiohE.jpeg

....................

کپکام امروز نسخه اورجینال RE1 رو هم روی GOG منتشر کرد. RE2 و RE3 هم بزودی منتشر میشند.

1805874548937482308_light_nothread.png

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,202
شایعه: ماکروسافت در حال آماده شدن خرید یک ناشر بزرگ دیگر در امسال یا سال دیگر است!
این خبر را دیوید کینگ در پادکست خود در Iton Lords عنوان نموده است. گویا این خرید میتواند از کمپانی ‌های زیر بعد از پایان نبرد حقوقی این شرکت با FTC انجام شود.
-Square Enix
-Capcom
-Sega
-Warner Bros
-Konami

شخصا ترجیحم کپکامه، ولی خب بعیده:D
درسته ، از طرفی هم اکانت ظرفیتی بازی خریدن (که خیلی از ما تجربه اش رو داریم و روش به صرفه ترِ تهیه بازی دیجیتالی هست) ، در واقع اجاره کردن بازی از یک واسطه با مدت زمانی هست که بستگی به شرفِ اکانت فروش داره و طبعا هیچ حس مالکیتی نمی ده
اکانت ظرفیتی اجاره یک تا دو هفته ایه:D
باز گیم پس یک تا سه سال بازیها روش هستن. بازیهای فرست پارتی هم که مادام العمر

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,179
نام
محمد علی
یه بازی با عنوان Alkahest معرفی شده:

سازنده‌ها بازی رو وارث معنوی Dark Messiah of Might & Magic می‌دونن که یه مقدار هم دیشونورد (Dishonored) و Kingdom Come ریختن توش!

مبارزات بازی اگر خالی بندی‌ نباشه، جالب به نظر میرسه.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,964
نام
مهراد
با فروشنده منصف برخورد نداشتید... وگرنه من از از روزی که کنسول خریدم 2 ساله هنوز اکانت های ظرفیتیم فعالن و بازی میکنم و میفروشم با بقیه بازی ها جایگزین میکنم :)

Esm-nadaram

کاربر سایت
Jan 9, 2022
781
نام
Woody
یه بازی با عنوان Alkahest معرفی شده:

سازنده‌ها بازی رو وارث معنوی Dark Messiah of Might & Magic می‌دونن که یه مقدار هم دیشونورد (Dishonored) و Kingdom Come ریختن توش!

مبارزات بازی اگر خالی بندی‌ نباشه، جالب به نظر میرسه.
زیادی ترو تمیز میزد، 80 درصد فیکه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر