سبک Japanese Horror چیست؟

g_virus

کاربر سایت
Feb 11, 2007
353
نام
حسین
خیلی عالی بود داداش امیر
به نظر منم هم ترس فقط شرقی فقط ژاپنی چون ریشه در مذهب و اعتقادات مردم داره و مردم اونو باور دارن. نزدیک بودن فرهنگ کشور ما و ژاپن هم دلیل بر همین موضوعه مثل وجود جن در فرهنگ ما ایرانیا :-s

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,398
نام
مسلم
خسته نباشی
واقعا مقاله ی خیلی جالبی بود ... اولش فکر کردم فیلم ju-on را ندیدم ولی بعد فهمیدم همون کینه اس
یادش بخیر.اون سالی که فیلم حلقه رو دیدم دقیقا همچین حال و هوایی بود.یه روز جمعه ساعت 3 بعد از ظهر.همه خانواده طبقه بالا بودن منم پایین تک و تنها .یه لحظه زدم شبکه 2 دیدم یه فیلم شروع شد به اسم حلقه.کسایی که فیلم رو دیدن میدونن اول فیلم دوتا بچه دارن بازی میکنن و اصلا خبری از ترس نیست.منم فکر کردم فیلم طنزه.همینجور که فیلم رفت جلو تا اونجایی که یکی از دخترا با ساداکو مواجه میشه و نابود میشه.نمیدونم چرا من کانال رو عوض نمی کردم با اینکه خیلی از فیلم ترسیده بودم ولی همینطور داشتم ادامه میدادم.اون اخرای فیلم که دختره از تلویزیون میزنه بیرون که دیگه خدای ترس بود .تا اینکه بابام اومد پایین گفت چرا تو تاریکی نشستی چرا لامپا رو روشن نمیکنی.من تو اون لحظه دقیقا معنای کب کردن رو فهمیدم.اصن یه وضعی
:(
من وقتی فیلم حلقه دیدم تا 7 روز از خواب و خوراک افتاده بودم . فکر میکردم چون منم اون حلقه فیلم را دیدم قراره بمیره:-s . تازه من دوبار دیدمش ( داخل فیلم دو بار یا بیشتر اون حلقه فیلم پخش شد ) ولی خدا را شکر فکر کنم صدا و سیما حسابی ازش کپی گرفته بود:d . از فیلمهای شرقی -که غیر ژاپنی هستن - فیلم چشم خیلی ترسناک بود.
کلا ژاپنی ها فیلم های خیلی ترسناکی میسازن . من هر وقت یکی شونو میبینم دوباره ترس از تاریکی و تنهایی سراغم میاد
وجود جن در فرهنگ ما ایرانیا
به نظر من جن ترس نداره
من یه هفته تو خونه تنها بودم . انواع و اقسام صداهای ترسناک را هم شنیدم ( کلا احساس کردین وقتی تنها هستین صداهای عجیبی میشنوین:-s ) ولی هنوز نفس میکشم
Means جن ها با من کاری ندارن:d

آخرین ویرایش:

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
یکی از مقالات خیلی خوبی بود که توی این چند هفته اخیر خونده بودم، مخصوصا اینکه جزو موضوعاتی بود که هر کسی طرفش نمیره. کلا خوندن بعضی از چیزها حتی اگر همشون رو هم بدونی، باز لذت بخشه ...
در کنار این مقاله خوبی که نوشتی انتظار داشتم یک جمع‌بندی هم داشته باشی و توی اون جمع بندی تحلیلات خودتم بنویسی. مهم‌تر از اون میخواستم ببینم به ریشه ترس تفکری داشتی و اگر داشتی به کجاها رسیدی ... چون لذت خوندن این مقاله به نظر من اون موقعی بیشتر میشه که خودت نوشته خودت رو با باورهای خودت قیاس کنی و اون رو در قالب یک حمع‌بندی کامل مطرح کنی. با این حال این مقاله بسیار خوب بود و امیدوارم به موضوعات دیگه‌ای هم بپردازی.

Paleous

کاربر سایت
Apr 29, 2012
55
چند وقتی بود دنبال یه مقاله مثل این بودم . خیلی عالی بود.
یه سوالی داشتم چه فرقی بین Korea horror و J-Horror هستش ؟ اصلا فرقی دارن یا نه ؟

Hamzeh_Yz

کاربر سایت
Jan 28, 2013
560
نام
حمزه
اقا دمت گرم خیلی باحال بود فقط یه نکته به ذهنم رسید اونم قضیه bloody mary هست که یه افسانه یا داستان امریکاییه که میگه تو اینه نگاه کنی و سه بار بلودی مری رو صدا کنی تو اینه ظاهر میشه و میکشتت یه همچین چیزی که تو سریال supernatural هم یه قسمتش درباره این بود منظورم این بود که امریکایی ها از رو قضیه اون بابایی که تو توالت هست اسکی رفتن و هیچ داستانی از خودشون ندارن ولی با تبلیغات و این حرفا معروف میکنن چیز هایی که دارن رو که اهنگ bloody mary از لیدی گاگا یا همین سریال سوپرنچرال یه نمونش هست . فقط یه سوال تو ایران از این داستانا نداریم ؟ بازم دستت درد نکنه .

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
خسته نباشی مقاله ی خوبی بود در مورد بعضی از افسانه هایی که نام بردی مانند زن برفی و ... فیلم KWAIDAN از روی این داستان ها ساخته شده پیشنهاد میکنم به دوستان حتما این فیلم را ببیند
Kaidan (1964) - IMDb

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
اقا دمت گرم خیلی باحال بود فقط یه نکته به ذهنم رسید اونم قضیه bloody mary هست که یه افسانه یا داستان امریکاییه که میگه تو اینه نگاه کنی و سه بار بلودی مری رو صدا کنی تو اینه ظاهر میشه و میکشتت یه همچین چیزی که تو سریال supernatural هم یه قسمتش درباره این بود منظورم این بود که امریکایی ها از رو قضیه اون بابایی که تو توالت هست اسکی رفتن و هیچ داستانی از خودشون ندارن ولی با تبلیغات و این حرفا معروف میکنن چیز هایی که دارن رو که اهنگ bloody mary از لیدی گاگا یا همین سریال سوپرنچرال یه نمونش هست . فقط یه سوال تو ایران از این داستانا نداریم ؟ بازم دستت درد نکنه .

نمیشه به کل بگی که اینا از رو اونا تقلید کردن توی هر فرهنگی نمونه های مشابه دیده میشه که با عقاید آدمها سازگاری داره

مثلا توی ایران هم من یه داستانی از مادربزرگم شنیده بودم مشابه به همین هاتاکو-سان و بلادی مری که داستان از این قراره که سالها پیش، شاید در زمان قاجار یا پیش از اون دختر 13 ساله ای با مرد 28 ساله ای ازدواج می کنه و از اونجا که مرده به بیماری شیزوفرنی مبتلا بوده دختره رو خیلی آزارش میداده و یه روز اونو توی قبرستون خانوادگیشون به قتل می رسونه! این داستان مربوط به یه روستای توی بوشهر و اونور ها هست که میگن اگر نیمه ی شب وارد قبرستون بشی و سه بار اسم شخصی رو که مرده تکرار کنی اون ظاهر میشه

نمی دونم این افسانه تا چه حد معروفه و کیا تا به حال شنیدنش ولی این چیزا بود که من از قدیمی ها شنیده بودم و هر چه هم سعی کردم موضوعی در موردش توی نت پیدا کنم چیزی یافت نشد متأسفانه!

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
مطلب خیلی خوبی بود ممنون.
ژاپن افسانه هاش فوق العادن ،بیشتر فیلمهای خوب ژانر وحشت هم تقلید و تبعیت از همین افسانه ها داشتن
ما خودمون هم بقول Devil-Girl عزیز ،افسانه زیاد داریم اما کلا یجورایی تقلید بحساب میان یا ما نتونستیم خوب مالکیت اونها رو حفظ کنیم (که کلا استادیم توی این کار :d )
اگه ژاپن نبود واقعا نصف معنای واقعی ترس از بین میرفت.مجبور بودیم با زامبولیا سروکله بزنیم

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
مطلب خیلی خوبی بود ممنون.
ژاپن افسانه هاش فوق العادن ،بیشتر فیلمهای خوب ژانر وحشت هم تقلید و تبعیت از همین افسانه ها داشتن
ما خودمون هم بقول Devil-Girl عزیز ،افسانه زیاد داریم اما کلا یجورایی تقلید بحساب میان یا ما نتونستیم خوب مالکیت اونها رو حفظ کنیم (که کلا استادیم توی این کار :d )
اگه ژاپن نبود واقعا نصف معنای واقعی ترس از بین میرفت.مجبور بودیم با زامبولیا سروکله بزنیم

نه خب شما منظور بنده رو متوجه نشدین دارم میگم همه جا از این جور داستانها هست و اگر با هم شباهتی داشته باشن به این معنا نیست که از روی هم تقلید کردن بلکه داره تا حدی شباهتهای فرهنگی اقوام مختلف و دیدگاهاتشون رو در مورد ترس و داستانهای ترسناک بیان می کنه

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
چند وقتی بود دنبال یه مقاله مثل این بودم . خیلی عالی بود.
یه سوالی داشتم چه فرقی بین Korea horror و J-Horror هستش ؟ اصلا فرقی دارن یا نه ؟
کلاََ Korean Horror از خیلی جهات شبیه به JH هست. توی Korean Horror بیشتر بر روی غم و اندوه و رنج کشیدن شخصیت های فیلم تمرکز میشه.
یه باور دیگه ای هم که در مورد ارواح وجود داره این هست که اگر یک جنس مونث قبل از اینکه مزه لذت ازدواج و داشتن فرزند را بچشه, بمیره, قادر نیست این دنیا رو ترک کنه و روحش در این دنیا باقی میمونه و باعث به وجود اومدن پدیده هایی وحشتناک میشه.
برای اطلاعات بیشتر میتونی به ویکی مراجعه کنی:
Korean horror - Wikipedia, the free encyclopedia

lich-king

کاربر سایت
Jan 18, 2013
829
نام
محسن
خیلی ممنون.مقاله ی پرباری بود .
کسی میتونه اون اتاق قرمز رو ترجمه کنه؟
پ.ن:بعد از اینکه اینو خوندید به این لینک یه سر بزنید تست اعصابه ببینید میتونید برید ببینید چقدر عصبی شدید الان:d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر