روش ساخت MX4SIO برای پلی استیشن 2 بصورت آسان

TinTEn

کاربر سایت
Oct 30, 2021
45
350 تومن؟؟
از همه بحث ها بگذریم که کی کیه و چرا تبلیغ گذاشتید و... این قیمتا چیه 😐
یک بیستم این قیمت هزینه قطعات نیست (حالا بخوایم کیس رو در نظر نگیریم که اونم مفت میشه گیر آورد) یعنی 300 تومن هزینه ساختشه؟! مگه جنگه 😂
جدا از اون احتمال زیاد حتی برد هم پرینتی نیست و احتمال 99% بصورت DIY ساخته شده
اول گفتم شاید MicroSD هم کنارش هست که خوندم دیدم همونم نیست، خلاصه اصلاااا قیمت مناسبی نیست...
البته فروشنده نیستم من، ولی این قیمت مناسب نبود از نظرم
نوشته شده توسط vendor:
تقریبا 50000 تومن در میاد
خوبه .. تست کردی باهاش بازی هارو ؟ نسبت ب فلش لودش سریعتره؟

کاری ندارم به بحثای پیش اومده من دیروزم با توجه به شرایط از هر دو نفر بصورت عادلانه نظرمو گفتم و نظراتمم هستش میتونی ببینی
صحبت منطقی بشه بعدا چن نفر میبینن نگن حمایت ه اون فروشنده یا هر فروشنده ای منم موافقم با این نظر اخر هر کی میتونه بسازه خودش و بله سزای گرون فروشی نخریدنه اما عزیز دو سال قبل همینجا پرسیدن چن درمیاد گفتن حول حوش 50,الان قیمتا خیلی فرق کردن اگر این با مموری کارت و برد اصلی باشه چون مموری سوختم به همین اسونی گیر نمیاد باشه هم به قول دوستمون ریسک لحیم کاری و سیم کشی داره با این حال با رم sd نمیدونم خب منظور شما با چه ظرفیتی بوده قیمت 350 پیدا کردی من خریدارم!
الان یه رم sd 32 گیگ 146000 تومن پولشه دیجی
دیجی.jpg

آخرین ویرایش:

TinTEn

کاربر سایت
Oct 30, 2021
45
سلام لینک ایسام که بالا گذاشتن رم همراهش نیست
خشاب رمه https://statics.basalam.com/public-...PbYQW3DAQvzMruAYfNXFBZKu.jpeg_512X512X70.jpeg
میدونم عزیز اون دوستمون البته من منظورشو اگر درست گرفته باشم گفته کنارش MicroSD
نمیدونم منظورش خوده رم هست یا خشابش
خب طبیعیتا خشابش روش متصله دیگه,عکساشو دیدم.
بنابراین اگر منظورش خود رم باشه و 350 کسی بده اینو گفتم من میخرم البته بازم میگم اگ منظور اون دوستمون با خود رم sd کنارش هستو گفتم.

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
خوبه .. تست کردی باهاش بازی هارو ؟ نسبت ب فلش لودش سریعتره؟

کاری ندارم به بحثای پیش اومده من دیروزم با توجه به شرایط از هر دو نفر بصورت عادلانه نظرمو گفتم و نظراتمم هستش میتونی ببینی
صحبت منطقی بشه بعدا چن نفر میبینن نگن حمایت ه اون فروشنده یا هر فروشنده ای منم موافقم با این نظر اخر هر کی میتونه بسازه خودش و بله سزای گرون فروشی نخریدنه اما عزیز دو سال قبل همینجا پرسیدن چن درمیاد گفتن حول حوش 50,الان قیمتا خیلی فرق کردن اگر این با مموری کارت و برد اصلی باشه چون مموری سوختم به همین اسونی گیر نمیاد باشه هم به قول دوستمون ریسک لحیم کاری و سیم کشی داره با این حال با رم sd نمیدونم خب منظور شما با چه ظرفیتی بوده قیمت 350 پیدا کردی من خریدارم!
الان یه رم sd 32 گیگ 146000 تومن پولشه دیجی
View attachment 303251
قیمت 500 هزار تومنی که من اعلام کردم واسه اینی نیست که آموزش ساختش رو اینجا گذاشتم. یه نسخه حرفه ای هستش که عکسشو در زیر میزارم.
1691035990715.png

TinTEn

کاربر سایت
Oct 30, 2021
45
قیمت 500 هزار تومنی که من اعلام کردم واسه اینی نیست که آموزش ساختش رو اینجا گذاشتم. یه نسخه حرفه ای هستش که عکسشو در زیر میزارم.
View attachment 303252
500 تومن تازه من اومدم ویرایش کردم اخه دیدم 50000 تومنه گفتم 50 هزار تومن درسته:Cheesygrin:
نه داداش نمیصرفه دیگه اره درسته اینارو دیدم تمیزترم هست اخه اون رفیقمون اومده بود گفته بود حالا نمیدونم با رم منظورش بوده یا با خشابش 350 زیاده!!
به خاطر همین من گفتم ادم منصفانه باید دیگه نظرشو بده اگر با برد اصلی باشه که انگار ظاهرا تو صفحه قبل و نظر اخر پرسیده دوستمون و گفته بهش بردش اصلیه و این نظر رفیقمون که گفته من فروشنده نیستم اما با توجه ب اینکه رمم کنارش نیست 350 زیاده
گفتم اینطوری با رم پیدا کردی من 350 خریدارم.

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
میدونم عزیز اون دوستمون البته من منظورشو اگر درست گرفته باشم گفته کنارش MicroSD
نمیدونم منظورش خوده رم هست یا خشابش
خب طبیعیتا خشابش روش متصله دیگه,عکساشو دیدم.
بنابراین اگر منظورش خود رم باشه و 350 کسی بده اینو گفتم من میخرم البته بازم میگم اگ منظور اون دوستمون با خود رم sd کنارش هستو گفتم.
قبلا هم یکی تو ایسام همه نسخه دست ساز رو 650 میفروخت.
نکته ای که هیچ کدوم از فروشنده ها اصلا بهش اشاره نمیکنن و خیلی ها هم ازش بیخبرن اینه که برای استفاده از این دستگاه, استفاده از جدیدترین نسخه برنامه OPL اجباریه. در صورتی که 99% دستگاه های فلش خور شده در ایران از نسخه قدیمی OPL استفاده میکنن که این دستگاه رو اصلا ساپورت نمیکنه و نمیشناسه.

• Like
Reactions: mqg1387 and ir.boy

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
500 تومن تازه من اومدم ویرایش کردم اخه دیدم 50000 تومنه گفتم 50 هزار تومن درسته
نه داداش نمیصرفه دیگه اره درسته اینارو دیدم تمیزترم هست اخه اون رفیقمون اومده بود گفته بود حالا نمیدونم با رم منظورش بوده 350 یا با خشابش زیاده!!
به خاطر همین من گفتم ادم منصفانه باید دیگه نظرشو بده اگر با برد اصلی باشه که انگار ظاهرا تو صفحه قبل و نظر اخر پرسیده دوستمون و گفته بهش بردش اصلیه و این نظر رفیقمون که گفته من فروشنده نیستم اما با توجه ب اینکه رمم کنارش نیست 350 زیاده
گفتم اینطوری با رم پیدا کردی من خریدارم.
قیمت 500 هزار تومن هم اون زمان از قیمت دلاری حساب شده بود. میتونید قیمت دلاری کنونی رو از سایت آمازون پیدا کنید.

• Like
Reactions: mqg1387 and ir.boy

TinTEn

کاربر سایت
Oct 30, 2021
45
قبلا هم یکی تو ایسام همه نسخه دست ساز رو 650 میفروخت.
نکته ای که هیچ کدوم از فروشنده ها اصلا بهش اشاره نمیکنن و خیلی ها هم ازش بیخبرن اینه که برای استفاده از این دستگاه, استفاده از جدیدترین نسخه برنامه OPL اجباریه. در صورتی که 99% دستگاه های فلش خور شده در ایران از نسخه قدیمی OPL استفاده میکنن که این دستگاه رو اصلا ساپورت نمیکنه و نمیشناسه.
قیمت 500 هزار تومن هم اون زمان از قیمت دلاری حساب شده بود. میتونید قیمت دلاری کنونی رو از سایت آمازون پیدا کنید.
بله اطلاع دارم تا حدودی opl های 1627 و 29 از قدیم انگار دیدم مشکل سیو داشته با اینا میشده سیوم داشت اما من چون نداشتم درست بازم نمیدونم فقط در حدی دیدم,بازم دیدی پرسیدم مشکل سیوش برطرف شده!؟
ک دوستمون گفت بله تو نسخه های جدید OPL ظاهرا موضوع سیوم حل شده

خب اونطوری بله اگر از سایت های خارجی ebay و امازون هر چیزی رو بری دنبالش به نرخ دلار و پول خود اونا محاسبه میشه بنابراین واسه ما که اینوریم بصرفه درنمیاد.

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
بله اطلاع دارم تا حدودی opl های 1627 و 29 از قدیم انگار دیدم مشکل سیو داشته با اینا میشده سیوم داشت اما من چون نداشتم درست بازم نمیدونم فقط در حدی دیدم,بازم دیدی پرسیدم مشکل سیوش برطرف شده!؟
ک دوستمون گفت بله تو نسخه های جدید OPL ظاهرا موضوع سیوم حل شده

خب اونطوری بله اگر از سایت های خارجی ebay و امازون هر چیزی رو بری دنبالش به نرخ دلار و پول خود اونا محاسبه میشه بنابراین واسه ما که اینوریم بصرفه درنمیاد.
در مورد سرعت اجرا که بالاتر پرسیده بودی. بله تست کردم. رم مورد استفاده بنده از نوع U3 بود که بنده از سرعتش راضی هستم. به نظر من اون نسخه حرفه ای سرعت بهتری میتونه داشته باشه.

• Like
Reactions: TinTEn and mqg1387

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
500 تومن تازه من اومدم ویرایش کردم اخه دیدم 50000 تومنه گفتم 50 هزار تومن درسته:Cheesygrin:
نه داداش نمیصرفه دیگه اره درسته اینارو دیدم تمیزترم هست اخه اون رفیقمون اومده بود گفته بود حالا نمیدونم با رم منظورش بوده یا با خشابش 350 زیاده!!
گفتم اینطوری با رم پیدا کردی من 350 خریدارم.
این بورد اصلا قطعه خاصی نداره. شما حتی اگر سوکت فلزی برای خشاب رم هم بگیرید هزینه ۱۰ تومن هم نمیشه!

اما قیمت اصلی بابت همون مموری کارت هستش که شما به کانکتورهای فلزی اون نیاز دارید. متاسفانه اصل قیمت اینجاست. در حقیقت اگر خودتون مموری کارت در خانه دارید و حتی از سوکت فلزی نخواین استفاده کنید و مستقیما به خشاب پلاستیکی لحیم کنید، ساخت خود این ریدر برای شما تقریبا مجانی خواهد بود!

البته تسلط معمول برای فهم مدار و اتصالات و همچنین لحیم کاری فراموش نشه!

• Like
Reactions: vendor and mqg1387

TinTEn

کاربر سایت
Oct 30, 2021
45
در مورد سرعت اجرا که بالاتر پرسیده بودی. بله تست کردم. رم مورد استفاده بنده از نوع U3 بود که بنده از سرعتش راضی هستم. به نظر من اون نسخه حرفه ای سرعت بهتری میتونه داشته باشه.
تشکر دوست عزیز
این بورد اصلا قطعه خاصی نداره. شما حتی اگر سوکت فلزی برای خشاب رم هم بگیرید هزینه ۱۰ تومن هم نمیشه!

اما قیمت اصلی بابت همون مموری کارت هستش که شما به کانکتورهای فلزی اون نیاز دارید. متاسفانه اصل قیمت اینجاست. در حقیقت اگر خودتون مموری کارت در خانه دارید و حتی از سوکت فلزی نخواین استفاده کنید و مستقیما به خشاب پلاستیکی لحیم کنید، ساخت خود این ریدر برای شما تقریبا مجانی خواهد بود!

البته تسلط معمول برای فهم مدار و اتصالات و همچنین لحیم کاری فراموش نشه!
همون دیگه مهم همینه باید منصفانه و منطقی ام باشیمو نظر بزاریم البته تو صفحه و پست اخرم دوستمون گفت هر کی میتونه و فکر میکنه براش اقتصادی تر در میاد به قول شما با 10 تومن!!!خب خودش بسازه,
منتها اینجاس ک باید جرات و مهارتم داشته باشی واسه انجامش خیلی جالبم گفت با هویه دست گرفتنو سیم کشی بدون مهارت و اموزش کافی نمیشه ریسک کرد تا اسیب به قسمت دیگه نخوره بعد یه چیز مهمشم همون بود ک خودمم گفتم الان قیمتا خیلی بالا رفتنو مموری سوخته گیر نمیاد کسی ام اگر بدونه نمیصرفه بخواد مموری سالمو بخره بعد بشینه اینکارو تازه با ریسکم انجام بده الان ی مموری PS2 یا PS1 رو دارن تا 250 و 300م سایتا و مراکز خرید قیمت گذاشتن و میفروشن پس با 10 تومن 20 هزار تومن اصلا نمیشه و فکرشم نکن چون پول خشابشم نیس تازه اومدن میگن با مموری sd فروشنده باید بفروشه حالا اگر منظور خود مموری بوده باشه چون خشابش که بهش متصله و لحیم میشه داره میگه 350 هم زیاده!
به خاطر همین گفتم حالا هر چقدر کمترم باشه بهتر کسی با این شرایط بده 350 من میخرم.

ویرایش:
اینم که توضیح دادی مستقیما به خشاب پلاستیکی لحیم کنید، ساخت خود این ریدر برای شما تقریبا مجانی خواهد بود!

سوکت فلزی مستقیما به خشاب پلاستیکی لحیم کردن!!!
من اصلا متوجه این منظورت نشدم حالا بماند گفتی مجانی یا هزینه ش ده تومنم نمیشه کجا میفروشن من همین الان لینک بزاری بخرم:Cheesygrin:!!!

آخرین ویرایش:

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
تشکر دوست عزیز

همون دیگه مهم همینه باید منصفانه و منطقی ام باشیمو نظر بزاریم البته تو صفحه و پست اخرم دوستمون گفت هر کی میتونه و فکر میکنه براش اقتصادی تر در میاد به قول شما با 10 تومن!!!خب خودش بسازه,
منتها اینجاس ک باید جرات و مهارتم داشته باشی واسه انجامش خیلی جالبم گفت با هویه دست گرفتنو سیم کشی بدون مهارت و اموزش کافی نمیشه ریسک کرد تا اسیب به قسمت دیگه نخوره بعد یه چیز مهمشم همون بود ک خودمم گفتم الان قیمتا خیلی بالا رفتنو مموری سوخته گیر نمیاد کسی ام اگر بدونه نمیصرفه بخواد مموری سالمو بخره بعد بشینه اینکارو تازه با ریسکم انجام بده الان ی مموری PS2 یا PS1 رو دارن تا 250 و 300م سایتا و مراکز خرید قیمت گذاشتن و میفروشن پس با 10 تومن 20 هزار تومن اصلا نمیشه و فکرشم نکن چون پول خشابشم نیس تازه اومدن میگن با مموری sd فروشنده باید بفروشه حالا اگر منظور خود مموری بوده باشه چون خشابش که بهش متصله و لحیم میشه داره میگه 350 هم زیاده!
به خاطر همین گفتم حالا هر چقدر کمترم باشه بهتر کسی با این شرایط بده 350 من میخرم.

ویرایش:
اینم که توضیح دادی مستقیما به خشاب پلاستیکی لحیم کنید، ساخت خود این ریدر برای شما تقریبا مجانی خواهد بود!

من اصلا متوجه این منظورت نشدم حالا بماند گفتی مجانی یا هزینه ش ده تومنم نمیشه کجا میفروشن من همین الان لینک بزاری بخرم:Cheesygrin:!!!
کاملا موافقم. اون نمونه اولیه رو که من چند سال پیش ساختم. همون زمان قیمت خشاب 10000 تومن بود. وارنیش 2 تا مقاومت و یک LED هم که قیمت هاشون جداس. همه اینها هم واسه زمانی هستش که مموری کارت سوخته و تجهیزات لازم برای ساخت و مهارت کافی رو داشته باشی. تو عکس های پست اول هم دقت کنید بنده برای اینکه کار تمیز در بیاد روی قاب مموری کارت هم تغییراتی دادم.
در آخر هم باید عرض کنم بنده ساخت برد اصلی و حرفه ای رو ترجیه میدم.

1691103743484.png

• Like
Reactions: mqg1387 and TinTEn

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
تشکر دوست عزیز

ویرایش:

ببینید عرض کردم اگر "مموری کارت داشته باشید" ساختش خرجی نداره.
یعنی اینکه شما مستقیما سیم‌ها رو به پایه خشاب تبدیل کارت اس دی لحیم کنید مثلا چیزی شبیه به این:
images.jpeg-1.jpg
البته اگر با خشاب فلزی بخواین کار کنید تمیزتره:
IMG-20220311-183929.jpg
در کل به قول دوستان در صورت نداشتن مموری کارت، همون مموری کارت هزینه اصلی هستش.

• Like
Reactions: mqg1387 and vendor

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
یعنی اینکه شما مستقیما سیم‌ها رو به پایه خشاب تبدیل کارت اس دی لحیم کنید مثلا چیزی شبیه به این:
View attachment 303315
View attachment 303316
عکس اول کلا با عکس دوم متفاوته. چون اولی همونی هستش که تو پست اول آموزش ساختشو گذاشتم ولی دومی همون نسخه حرفه ای هستش که قطعات زیاد داره و باید براش فیبر مدار چاپی هم بسازی.

• Like
Reactions: mqg1387

TinTEn

کاربر سایت
Oct 30, 2021
45
کاملا موافقم. اون نمونه اولیه رو که من چند سال پیش ساختم. همون زمان قیمت خشاب 10000 تومن بود. وارنیش 2 تا مقاومت و یک LED هم که قیمت هاشون جداس. همه اینها هم واسه زمانی هستش که مموری کارت سوخته و تجهیزات لازم برای ساخت و مهارت کافی رو داشته باشی. تو عکس های پست اول هم دقت کنید بنده برای اینکه کار تمیز در بیاد روی قاب مموری کارت هم تغییراتی دادم.
در آخر هم باید عرض کنم بنده ساخت برد اصلی و حرفه ای رو ترجیه میدم.

View attachment 303314
اره واقعا من اونوقتم گذاشتی این عکسارو دیدم گفتم این طبیعتا تمیزتره ولی خب قیمتش بالا میره به قول معروف هر چی ام پول بدی اش میخوری

View attachment 303315
View attachment 303316
دقیقا,اخه منم تعجب کردم با سوکت فلزی مستقیما به خشاب پلاستیکی لحیم کردن!!!
واسم منطقی نبود

بله متاسفانه نکته اصلی ام همینه الان همون عکس اولت نیمه مموریو طرف کات یا بریده دیگه به قول گفتنی دست سازه ک اوونم خودش باید یا مموری سوخته داشته باشی یا بری یدونه سالمو بگیری,اینطوری کنی
و اینکه از رو برد اون متعلقاتش رو با هیتر جدا کنی.

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
عکس اول کلا با عکس دوم متفاوته. چون اولی همونی هستش که تو پست اول آموزش ساختشو گذاشتم ولی دومی همون نسخه حرفه ای هستش که قطعات زیاد داره و باید براش فیبر مدار چاپی هم بسازی.
بله البته رو برد خود مموری کارت هم میشه خوروندش و پایه ها رو کات کرد و با سیم اتصال داد.
صد البته روی برد مجزا و تمیز کار حرفه ای تر میشه اما از لحاظ کارکرد یکی هستند.
برای دوستانی که تجربه کارهای الکترونیکی رو ندارند مسلما نمونه های ساخته شده توسط شما و دوستان دیگر موارد بسیار مناسبی هستند و مسلما باید هزینه کار شما و موارد استفاده شده رو بپردازند و یک کار خوب و آماده رو تحویل بگیرند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر