روش استفاده از MX4SIO برای پلی استیشن 2

amirali2387

کاربر سایت
Dec 8, 2020
557
دوستان شما رفتین واسه اینکار مموری کارت نو گرفتین؟ این مموری که من استفاده کردم معیوب بود. مموری کارت معیوب که دیگه همه جا پیدا میشه. با این قیمت های فضایی اصلا صرف نمیکنه که مموری نو واسه این کار بگیرین.
جایی ک من هستم نو پیدا نمیشه چه برسه معیوب

amirali2387

کاربر سایت
Dec 8, 2020
557
برنامه دفرگر دقیقا نشون میده ک بازی هایی ک توی فلش نصب کردیم مشکل دارن یا نه... من ۶ تا بازی نصب کردم فلا بدون اینک بازی ای حذف کنم و برنامه نشون داده ک بازی های نصب شده هیچ مشکلی ندارن...اگ بازی حذف کنیم و دوباره نصب کنیم ب احتمال ۹۰ درصد دچار مشکل میشن و یه سری فایل های قرمز خراب نشون میده این برنامه ک در opl ارور dfrag شدن بازی و میده ...اگ ارور و از تنظیمات بردارین ک وارد بازی میشین ولی خدامیدونه بازی کجا یهو فریز شه یا گیر کنه ...میتونین با همین برنامه فایل های خراب و درست کنین ولی یکم زمان بره...اگ بازی های کمی نصب کردین بهتره فلش و فرمت کنین و همه رو از دوباره ب ترتیب نصب کنین و بازی و هیچ وقت دونه دونه حذف کنین..فایده این برنامه اینه هروقت خاسین می‌تونین چک کنین بازی هاتون درست نصب شده یا نه...خصوصا برا مغازه دار ها خوبه ک بازی و نصب میکنن برا مشتری

Attachments

• IMG_20211203_195014.jpg
    IMG_20211203_195014.jpg
    1.9 MB · مشاهده: 15

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
سلام به دوستان عزیز/توجه داشته باشید.بعد از درست کردن MX4SIO منظورم مموری کارت.مموری کارت free mc boot رو داخل سوکت 1 دستگاه قرار بدید و مموری کارت MX4SIO رو که ساختید رو بدون رم در سوکت 2 دستگاه قرار بدید . و دستگاه رو روشن کنید .شما باید opl که در پست گذاشتمو جایگذین opl قدیمی بکنید چرا که opl جدید گزینه BDM رو در تنظیمات opl داره طبق فیلم MX4SIO رو فعال کنید و ok بعد save change .در حالی که مموری کارت MX4SIO بدون رم در دستگاه هست رم مورد نظرتون رو به کامپیوتر بزنید و به fat 32 فرمتش کنید اگه رمتون fat 32 بود باز فرمتش کنید .با دکمه دایره وارد game list بشید.وقتی وارد game list شدید بسیار مهم در این لحظه رمی که فرمت کرده بودید رو داخل مموری کارت MX4SIO قرار بدید و صبر کنید تا رم به خوبی اسکن بشه تا 9 فایل ساخته بشه .دوستان عزیز برای ساخته شدن 9 فایل حدودا 15 ثانیه صبر کنید بعد رم رو خارج کنید و به کامپیوتر بزنید توجه اگه اون 9 فایل ساخته شده در رم رو مشاهده کردید بدونید که رم دستگاتون با MX4SIO سازگاری داشته ولی اگه رمتون اون 9 فایلو نداشت شما نمیتونید از رم در دستگاتون استفاده کنید چرا که با BDM یا MX4SIO سازگاری ندارد.خب اگه اون 9 فایل بود بازی هاتون رو که قبلا در فلش بود رو با کامپیوتر کامل با ul cfg کپی کنید داخل رم و بعد رم رو از دستگاه خارج کنید بزنید به مموری کارت صبر کنید تا بازیها به نمایش در بیایند و با انتخاب بازی وارد بازی شوید.توجه داشته باشید مقدار حجم بازیهایی که در فلش بود نباید بیشتر از رم باشه .اگه شما فضای بازیهاتون بیشتر از رم بود میتونید بازیهای کمتری رو کپی کنید برای مثال به کد بازیها در فلشتون توجه کنید ببینید چند کد شبیه به هم دارید.نباید ی کد از بازی رو کم کپی کنید چرا که بازی در opl نمایش داده میشه ولی اجرا نمیشه و ارور میده. اون وقت به اندازه مقدار رم کدهای بازی رو با ul cfg که داخل کدهای بازی هست که فقط یک ul cfg برای کل بازیهاست حالا چه 1 بازی چه 20 بازی رو داخل رم کپی کنید .در ضمن شما میتونید بازیهای Iso زیر 4 گیگ رو داخل فایل DVD کپی کنید ............. با ارزوی موفقیت.با سپاس فراوان از انجمن بازی سنتر ......................All right reserved

آخرین ویرایش:

mrgr5

عضو جدید
Oct 2, 2019
2
سلام

سوال داشتم من PS2 برق مستقیم 9004 دارم و opl هم قبلا برام نصب نمی شد و هر بار با dvd آن را بالا می آوردم حالا با روش جدید اگر در مموری Mac boot یا opl را بگذارم اصلا هنگام بالا آمدن ابتدایی که mx4sio رویش از ابتدا فعال نیست opl را بالا می آورد یا خیر

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
سلام

سوال داشتم من PS2 برق مستقیم 9004 دارم و opl هم قبلا برام نصب نمی شد و هر بار با dvd آن را بالا می آوردم حالا با روش جدید اگر در مموری Mac boot یا opl را بگذارم اصلا هنگام بالا آمدن ابتدایی که mx4sio رویش از ابتدا فعال نیست opl را بالا می آورد یا خیر
سلام دوست عزیز وگرامی برای این مدل دستگاه ی روش هست بسیار عالی.لطفا به پستی که گذاشتم مراجعه کنید و خوب موارد رو انجام بدید..و ازش لذت ببرید و دیگه دستگاتون نیازی به گذاشتن مدام دیسک نیست.فقط شما اون دیسک رو که داری تو این پست دیگه نیازی به رایت دیسک نداری و راحت فری مک بوت قوی بدون لگ رو نصب کن..شما فقط فایل فشرده cb for funtuna رو دانلود کنید .بعد طبق برنامه که توضیح دادم پیش برید ..شما اون dvd رو دارید پس اون 2 تا فایل فشرده نیازی نیست .دیسک بوتی که داری رو قرار بده صفحه سفید اومد قدم به قدم ..مشکلی بود درخدمتم
روش نصب free mcboot funtuna ps2

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mqg1387

mrgr5

عضو جدید
Oct 2, 2019
2
سلام مقاله شما را درباره funtuna خواندم ولی فایل iso داده شده با هر سرعت کمی که بگویید رایت کردم در PS2 قابل خواندن نبود
از قبل یک نسخه از همان فایل منیجر خودتان روی dvd رایت شده داشتم و با آن توانستم funtuna را نصب و بعد free mc boot را نصب دایمی کنم مدار mx4sio را هم ساختم و جواب داد فقط چون opl نصب شده روی مموری که mc boot را بالا می آورد ورژن قدیمی است مجبورم opl جدید را که روی همان کارت مموری کپی کردم دستی بالا بیاورم و کانفیگ آن قابل سیو نیست
چطوری می شود opl جدید که mx4sio را حمایت می کند را روی همان funtuna یا free mc boot نصب کنم

• Like

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
سلام مقاله شما را درباره funtuna خواندم ولی فایل iso داده شده با هر سرعت کمی که بگویید رایت کردم در PS2 قابل خواندن نبود
از قبل یک نسخه از همان فایل منیجر خودتان روی dvd رایت شده داشتم و با آن توانستم funtuna را نصب و بعد free mc boot را نصب دایمی کنم مدار mx4sio را هم ساختم و جواب داد فقط چون opl نصب شده روی مموری که mc boot را بالا می آورد ورژن قدیمی است مجبورم opl جدید را که روی همان کارت مموری کپی کردم دستی بالا بیاورم و کانفیگ آن قابل سیو نیست
چطوری می شود opl جدید که mx4sio را حمایت می کند را روی همان funtuna یا free mc boot نصب کنم
سلام دوست گرامی کانفیگ mx4sio سیو نمیشه شما هر وقت که بخواهید وارد mx4sio شوید باید باز کانفیگ کنید....این تاپیکی که من تهیه کردم اون موقع فقط ی ماه بود اومده بود.هنوز دنبالش نبودم که ایا مشکل کانفیگ حل شده یا نه ی سرچ میکنم شاید راهی برای سیو کانفیگ پیدا کردم و این تاپیک به روز بشه..در حال حاضر با برنامه funtuna شما مشکلی نباید داشته باشید چرا که OPL قوی دارد.و بازیهارو راحت اجرا میکنه بدون لگ در دموی بازیها .در مورد رایت اون دیسک ..من به شما گفتم که خودتون این دیسک بوت رو دارید و نیازی به رایت ندارید...سوالی بود در خدمتم دوست گرامی

• Like

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
اقا من یدونه درست کردم بازی اجرا شد ولی مموری کارت و نشناخت رو همه ی مدلا جواب نمیده خیلی شانسیه و اینکه هنه ی بازی ها رو هم ساپورت نمیکنه در کل ارزش نداره هزینه نکنید
آره، حال حاظر بعضی برندهای سازنده micro SD هارو پشتیبانی نمیکنه.
بخوای نتیجه خوب بگیری باید یه سرچ بزنی اون برند و مدلی که بقیه تست کردن و جواب گرفتن بگیری

SM-BLACKLION

عضو جدید
Nov 22, 2023
1
دوستان دنبال چی هستین؟
حتما باید بخرید؟
حتما باید هزینه آنچنان کنین؟
من الان عکس از مدارکشی این کار براتون میفرستم تا خودتون راحت بسازین
احتیاجی به مموری کارت سوخته نیست
یه برد خام با ضخامت 1.5 میلی متر بخرید که کلا 10 هزارتومنم نمیشه
اندازه برد مموری کارت ببریدش
با یه ماژیک سیاه پایه های قسمتی که به PS2 میخوره رو بکشید و برد رو تو آب اسید یا جوهرنمک قوی بذارید
بعد یه ساعت کل اون برد از بین میره و فقط قسمت ماژیکی می مونه
یه تبدیل رم کوچیک به بزرگ یا به اصطلاح MicroSD به SD CARD بخرید
در آخر سیم کشی رو شروع کنید
طبق این عکسی که من میذارم
تمام
بعد بگید سامان بَدِه:))
Screenshot-2023-11-21-160717.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر