رضایت سازندگان Dragon Age 3 در استفاده از Frostbite 2

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی

با توجه به صحبتهای Neil Thompson,بازی Dragon Age 3: Inquisition به علت استفاده از موتور Frostbite 2 به طور خیره کننده ای زیبا طراحی شده و وی قول داد هنگامی که عکسهای بازی به نمایش درآمدند مردم نا امید نخواهند شد.
وی افزود که هر دو شماره قبلی این بازی توسط موتور Eclipse ساخته شده بود و به همین علت بعد از عرضه بازی دوم بسیاری از این بابت لب به شکایت گشودند اما حال شماره سوم بوسیله موتور قدرتمند Frostbite 2 ساخته میشود که توانسته خواسته های همه را پاسخگو باشد.
طراحان هنری دو بازی قبلی همیشه از موضوع که طرحهای بی نظیر آنها در موتور Eclipse به چه صورت در می آید ناامید می شدند اما این اتفاق برای این نسخه پیش نمی آید و طرحهای آنها به همان زیبایی در بازی پیاده سازی شده است.
با توجه به صحبتهای وی در این مورد میتوان گفت که این موتور توانسته جاه طلبی طراحان هنری بازی را پاسخگو باشد و برای طراحی این بازی مناسب بوده است.
Inquisition برای عرضه در سال جاری آماده میشود ولی گمان میرود که بازی برای نسل بعد در نظر گرفته شده باشد.

منبع

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
این رو اصلا می‌دونید کدوم شعبه و تیم BioWare نسخه سوم رو می‌سازه تیم نسخه اول بازی در نتیجه افراد کمی از تیم نسخه دوم در این بازی نقش خواهند داشت حالا این همه بازی چرت ملت می‌سازند یک بازی خوب می‌سازند کلی به به چه چه BioWare یک بازی خراب کرد هی بیایید گیر بدید بهش فقط 1 بازی بود نه مثل بقیه استدیو‌ها 100 بازی

خوب برای همینه که گیر میدن چون همش بازی خوب میسازه یه گندی اون وسط بده بیرون نباید بهش گیر داد؟معلومه یه شرکتی که قبلا هیچ کاری نکرده یه دفه چیزه توپی بده بیرون همه تحسینش میکنن.یکم رو حرفی که میزنید فکر کنید.شماره ی دو هم خیلی مشکل داشت که ربطی به انجین نداشتن حالا همه ی تقصیرا رو میندازن گردن انجین:|.

Clueless

کاربر سایت
Aug 4, 2011
78
خوب برای همینه که گیر میدن چون همش بازی خوب میسازه یه گندی اون وسط بده بیرون نباید بهش گیر داد؟معلومه یه شرکتی که قبلا هیچ کاری نکرده یه دفه چیزه توپی بده بیرون همه تحسینش میکنن.یکم رو حرفی که میزنید فکر کنید.شماره ی دو هم خیلی مشکل داشت که ربطی به انجین نداشتن حالا همه ی تقصیرا رو میندازن گردن انجین:|.

حالا این که مشکل داشت شکی نیست ولی واسه این هست که بچه ها میگن موتور قبلی مشکلی نداشت نباید تو شماره بعدی سعی کرد یه چیزی بالاتر رو تحویل داد ؟ شماره دوم هم مشکل داشت ولی از نظر من بیشتر تا حدی گیم پلی و طراحی بودش وگرنه داستان سه که ربط مستقیم به دو و احتمالا یک داره پس داستان دو اینجا خیلی مهم تره...نکته اینه که اگه با این موتور بشه محیط های بیشتر و بزرگتر از حتی یک رو طراحی کنند و داستان و ... یک و دو رو داشته باشند همه چی عالیه! حالا شما صبر کنید یه اسکرین شاتی چیزی بیاد بیرون بعد بکوبید خدایی!

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
توجه کنین اصلا اشکالات نسخه دوم رو گردن انجین ننداختن,فقط گفتن که به خاطر انجین قبلی نمیتونستن همه ی طرحیهاشون رو به همون زیبایی پیاده سازی کنند!!

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
یه گندی اون وسط بده
یه جوری میگی گند ، انگار یه بازی دادن متاش شده 20 30 و اصلا نمره ی بالای 90 نداشته .
درسته اندازه ی بقیه ی بازی ـاش خوب نبوده و مشکل داشته ولی دیگه هیچ وقت گند نبوده .

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
و به همین علت بعد از عرضه بازی دوم بسیاری از این بابت لب به شکایت گشودند
البته ملت واسه همچین چیزی شاکی نبودن!!! بازی یهویی شد اکشن آرپی‌جی! شخصیت پردازی کم‌رنگ شد و بجز اندینگ بازی، چیز قابل توجه توی داستان بازی دیده نشد.

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
یه جوری میگی گند ، انگار یه بازی دادن متاش شده 20 30 و اصلا نمره ی بالای 90 نداشته .
درسته اندازه ی بقیه ی بازی ـاش خوب نبوده و مشکل داشته ولی دیگه هیچ وقت گند نبوده .
خوب وقتي ميايم با نسخه ي قبلي مقايسه ميكنيم ميبينيم كه افتضاحي بيش نيست و هيچ شباهتي به نسخه قبلي نداره.
من خودم اصلا سراغ شماره ٢ نرفتم چون بازي بيشتر به سمت اكشن رفته بود

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
دریک کلام از نظر من مقایسه Dragon Age 2 با 1 مثل این هست که بخوان مثلا پیکان رو با لوتوس مقایسه کنن. :D
اگر از خاره تلخ نسخه دوم درس گرفته باشن حتی Dragon Age 3 می تونه از شماره اول هم بهتر بشه.

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
خوب وقتي ميايم با نسخه ي قبلي مقايسه ميكنيم ميبينيم كه افتضاحي بيش نيست و هيچ شباهتي به نسخه قبلي نداره.
من خودم اصلا سراغ شماره ٢ نرفتم چون بازي بيشتر به سمت اكشن رفته بود
اکشن شدنش ـو موافقم .
افتضاح ؟ نه . فقط یه کم ضعیفتر شده بود .
اما سیستم مبارزاتش عالی بود در هر صورت .

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
نسخه 2 نسبت به Origins خیلی خیلی ضعیفتر عمل کرد. Origins در زمینه طراحی ، داستان و شخصیت پردازی یکی از بهترین های نسل بود ولی متاسفانه نسخه دوم دقیقا توی همین بخش ها افتضاح عمل کرده بود.

شخصیت پردازی که اصلا با Origins قابل مقایسه نبود و اگه بخواییم کنار همدیگه قرارشون بدیم میشه گفت که اصلا توی DA2 چیزی به اسم شخصیت پردازی وجود نداره ! داستان هم که فقط برای خالی نبودن عریضه اونجا بود و به قول احد بجز کات سین پایانی بازی هیچ چیز دیگه ایی نداشت. اما به شخصه بیشترین پسرفت بازی رو توی طراحی محیط اون میدونم !

خداییش توی DA2 دیگه داشت حالم از محیط های تکراری بازی بهم میخورد و همون یه بار هم به زور تمومش کردم در صورتی که Origins رو ساعت ها بدون هیچ توقفی بازی میکردم و از طراحی فوق العادش لذت میبردم.

DA2 برای منی که اخبارش رو دنبال میکردم و انتظار شاهکاری در حد Origins داشتم یکی از ناامید کننده ترین عناوین این نسل بود و امیدوارم DA3 دیگه به این سرنوشت دچار نشه ! اگه قراره DA3 هم یه چیزی بشه در حد همون نسخه دوم ترجیح میدم کلا بیخیال این IP بشن و بیشتر از این آبروی Origins رو نبرن.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
جالبه فقط یک بازی BioWare کم آورد هی بعد میگید این همه بازی خوب کاش RPG ساز می‌شید اینقدر که درباره این استدیو با اطمینان حرف می‌زنید مشاور استدیو می‌شدید که با یک بازی دارید سابقه درخشان این سازنده رو زیر سوال می‌برید همون افتضاح و بد و بی داستان میگید متاش زیر 50 نیومد یعنی بازی در حد خوبی هست نه عالی
این رو هم اضافه کنم که BioWare به نظرات گیمرا اگر احترام نمیگذاشت ازشون درباره خواست‌هاشون در بازی‌هایی مثل ME نمی‌پرسید. دوما هدف نسخه دوم DA جذب طرفدار‌های جدید بود که به هدفش رسید افرادی رو می‌شناسم که از نسخه 1 بیذارند در عوض نسخه 2 رو بازی خوبی میدونند

آخرین ویرایش:

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
حالا این که مشکل داشت شکی نیست ولی واسه این هست که بچه ها میگن موتور قبلی مشکلی نداشت نباید تو شماره بعدی سعی کرد یه چیزی بالاتر رو تحویل داد ؟ شماره دوم هم مشکل داشت ولی از نظر من بیشتر تا حدی گیم پلی و طراحی بودش وگرنه داستان سه که ربط مستقیم به دو و احتمالا یک داره پس داستان دو اینجا خیلی مهم تره...نکته اینه که اگه با این موتور بشه محیط های بیشتر و بزرگتر از حتی یک رو طراحی کنند و داستان و ... یک و دو رو داشته باشند همه چی عالیه! حالا شما صبر کنید یه اسکرین شاتی چیزی بیاد بیرون بعد بکوبید خدایی!

باو کی کوبید فقط میگم نباید ضعف خودشونو بندازن گردن انجین چون انجین یکش هم همین بود و به نظر من عالی بود ولی دوش نسبت به یکش افتضاح بود و منو حتی ترغیب به تموم کردن بازی نکرد

---------- نوشته در 11:53 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:49 PM ارسال شده بود ----------

شاید خیلی گند نبوده ولی جوری بود که من همون اول بازی بیخیال بازی کردنش شدم

---------- نوشته در 11:57 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:53 PM ارسال شده بود ----------

نسخه 2 نسبت به Origins خیلی خیلی ضعیفتر عمل کرد. Origins در زمینه طراحی ، داستان و شخصیت پردازی یکی از بهترین های نسل بود ولی متاسفانه نسخه دوم دقیقا توی همین بخش ها افتضاح عمل کرده بود.

شخصیت پردازی که اصلا با Origins قابل مقایسه نبود و اگه بخواییم کنار همدیگه قرارشون بدیم میشه گفت که اصلا توی DA2 چیزی به اسم شخصیت پردازی وجود نداره ! داستان هم که فقط برای خالی نبودن عریضه اونجا بود و به قول احد بجز کات سین پایانی بازی هیچ چیز دیگه ایی نداشت. اما به شخصه بیشترین پسرفت بازی رو توی طراحی محیط اون میدونم !

خداییش توی DA2 دیگه داشت حالم از محیط های تکراری بازی بهم میخورد و همون یه بار هم به زور تمومش کردم در صورتی که Origins رو ساعت ها بدون هیچ توقفی بازی میکردم و از طراحی فوق العادش لذت میبردم.

DA2 برای منی که اخبارش رو دنبال میکردم و انتظار شاهکاری در حد Origins داشتم یکی از ناامید کننده ترین عناوین این نسل بود و امیدوارم DA3 دیگه به این سرنوشت دچار نشه ! اگه قراره DA3 هم یه چیزی بشه در حد همون نسخه دوم ترجیح میدم کلا بیخیال این IP بشن و بیشتر از این آبروی Origins رو نبرن.

کاملا تایید میشه.
همه ی اینا به خاطر این بود که خیلی زود بازی رو عرضه کردن

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
جالبه فقط یک بازی BioWare کم آورد هی بعد میگید این همه بازی خوب کاش RPG ساز می‌شید اینقدر که درباره این استدیو با اطمینان حرف می‌زنید مشاور استدیو می‌شدید که با یک بازی دارید سابقه درخشان این سازنده رو زیر سوال می‌برید همون افتضاح و بد و بی داستان میگید متاش زیر 50 نیومد یعنی بازی در حد خوبی هست نه عالی
این رو هم اضافه کنم که BioWare به نظرات گیمرا اگر احترام نمیگذاشت ازشون درباره خواست‌هاشون در بازی‌هایی مثل ME نمی‌پرسید. دوما هدف نسخه دوم DA جذب طرفدار‌های جدید بود که به هدفش رسید افرادی رو می‌شناسم که از نسخه 1 بیذارند در عوض نسخه 2 رو بازی خوبی میدونند

مهدی دلیل نمیشه چون استدیو بازی های خوبی داره وقتی یه بازیش رو خراب میکنه بیام به به و چه چه کنیم ! DA2 یه بازی ضعیف بود و این رو همه کسایی که DAO رو بازی کردن قبول دارن، دلیل نمیشه چون صرفا اسم Bioware روی قاب بازی نوشته شده اشکالاتش رو نگیم.

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
مهدی دلیل نمیشه چون استدیو بازی های خوبی داره وقتی یه بازیش رو خراب میکنه بیام به به و چه چه کنیم ! DA2 یه بازی ضعیف بود و این رو همه کسایی که DAO رو بازی کردن قبول دارن، دلیل نمیشه چون صرفا اسم Bioware روی قاب بازی نوشته شده اشکالاتش رو نگیم.
ضعیف نبود که ! نسبت به ریشه ها ضعیف بود .این که مشکل عصر اژدها 2 نیست ! مشکل از ریشه ها ست که بهترین باقی میمونه for ever .
جدا از این موضوعات هر موقع خبری از هزینه ی زیاد برای تولید عصر سوم اژدها میشنوم نگران بازی میشم . هزینه بیشتر = توقع فروش بیشتر = عامه پسند تر شدن بازی = سطحی تر شدن بازی
ولی خب امیدوارم اون کلمه ی for ever که نوشتم درست از اب در نیاد !

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی

به نظرم بازی ضعیفی (نسبت به شماره یک) بود ولی نه به اندازه ای که بزرگش میکنین!!!
اگه بازی رو مستقل و بدون در نظر گرفتن شماره اول بهش نگاه کنین میبینین با یه عنوان عالی طرفین!!

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
به نظرم بازی ضعیفی (نسبت به شماره یک) بود ولی نه به اندازه ای که بزرگش میکنین!!!
اگه بازی رو مستقل و بدون در نظر گرفتن شماره اول بهش نگاه کنین میبینین با یه عنوان عالی طرفین!!

مجتبی به هیچ عنوان DA2 یه عنوان عالی نیست ! حداقل همون طراحی افتضاح محیط جلوی عالی بودنش رو میگیره ( کلا بازی روی هم 10 تا Location درست و حسابی و یونیک نداشت )

شخصیت پردازی هم که برای یه عنوان RPG واقعا ضعیف بود، داستان هم همینطور ! DA2 با کلی ارفاق میتونه صرفا یه عنوان خوب باشه نه بیشتر !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر