رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,189
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
خالقین دووم و وولفنشتاین خوشحالن از اینکه اومده زیر دست مایکرو ای پی هاشون،
بعد اینجا یه سری دایه مهربان تر از مادر شدن و ابراز ناراحتی میکنن...
167828

پیام کارمک و طعنه به مدیریت بتزدا رو هم که گزاشته بودم قبلا.

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
از چنین حرکتی قطعا حمایت نمیشه
اگه بازیها انحصاری بشه حذف قشر بزرگی از گیمر ها از بازی کردن کار بسیار زشتی هست .
مایکروسافت تنها بخاطر اینکه کنسولش بتونه مثل سونی فروش کنه دست به چنین کاری میزنه .
امیدوارم با پاسخ سرد گیمرها در خرید کنسولش روبرو بشه .

قشر بزرگ منظورت دارندگان ps5 هست که هنوز منتشر نشده؟! (0 نفر) ای جانم ;))

شما گیمرید یا سهامدار سونی :)
اگر گیمرید که خوشحال باشید به جای 70 دلار پول دادن میتونید مفت مفت day one همونا رو بازی کنید
اگرم سهامدارید که باید عرض کنم روند نزولی بلند مدت 7 ساله از امشب آغاز شده ?

واقعا تفاوت مخارج ثانویه XSX و PS5 داره دیدنی میشه
من پول XSX و یکسال گیمپس (که اونم دارمش) رو جور کنم دیگه تمومه! نهایت سالی یکی دوتا بازی مثل سایبر پانک هم بیاد که مجبورم خرج کنم براش

THIS IS THE WAY

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
تلاش یه عده برای بیان تاثیر منفی ماکروسافت روی بتزدا جالبه. اگه قضیه برعکس می‌بود الان اینجا هر کدوم ۵ تا پاراگراف دلیل میاوردن که این حرکت به نفع صنعت گیم هست چون سونی انجام داده ! من بنظرم اون قیمت گذاری سونی و سیاست های این نسلش با سونی نسل پیش فرق کرده و این نسل رو ماکروسافت می‌تونه پیروز این رقابت باشه.

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
خالقین دووم و وولفنشتاین خوشحالن از اینکه اومده زیر دست مایکرو ای پی هاشون،
بعد اینجا یه سری دایه مهربان تر از مادر شدن و ابراز ناراحتی میکنن...
View attachment 167828

پیام کارمک و طعنه به مدیریت بتزدا رو هم که گزاشته بودم قبلا.
جون ناموست برگرد که فرخ هم برگرده:D

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
واقعیت من دوست نداشتم این اتفاق بیوفته، کلا شرکتی که تو مسیر درستی هست نیاز به تغییر نداره. بتزدا با استراتژی فعلی وجودش برای صنعت بازی لازم بود، در صورتی این تغییر اتفاق مثبتیه که باعث بشه بتزدا بتونه استراتژی فعلی خودشو با قدرت بیشتری پیش ببره. وگرنه تبدیل شدن TES و فالوت بعدی و استارفیلد به بازی های سرویس محور ناقص با فریم 60 و یه بخش چندنفره تو چشم، اصلا فاجعه مطلقه! امیدوارم مایکروسافت به بزرگی و استراتژی بتزدا احترام بزاره و نقش یه حامی مالی قوی رو بازی کنه تا اینکه بخواد بتزدا رو به سبک افتضاح خودش مدیریت کنه که در این صورت چیزی از بتزدا جز اسم نمی مونه!

یه استودیویی مثل آرکین هیچ جوره به مایکروسافت نمیخوره، مایکروسافت فعلی، تا صد سال سیاه به بازی ای مثل دیسانرد یا حتی همین دث لوپ چراغ سبز نمیده! برا همین امیدوارم دخالت نکنه تو کار بتزدا.

از طرف دیگه این در مورد سونی هم صدق میکنه، تو یه دنیای موازی هم اگه سونی بیاد بتزدا رو بخره همینقدر آینده بتزدا مبهمه! بازی های سونی هم به شدت تحت تاثیر ساخته های ناتی داگ هستند، که اینم خودش با استراتژی بتزدا به شدت در تضاده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر