راهنمای خرید و کپی‌خور کردن Wii در ایران

• Thread starter Thread starter action
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
سلام، دوستانی که کنسول Wii رو تهیه کردن به هیچ عنوان تا مشخص شدن وضعیت مود چیپ Firmware، Wii Key کنسول رو از طریق نت Update نکنند با توجه به مطالب وب سایت های زیر مبنی بر جلوگیری از ارتقاء کنسول های دارای مود چیپ، بنابراین با ارتقاء به جدیدترین Firmware کنسول احتمالا با پیغام خطا مواجه خواهند شد. برای مشاهده مطلب به اینجا مراجعه کنید، البته در سایت Wii Fit.net هم به این مطلب اشاره شده. البته باید اضافه کنم که در مطلب عنوان شده، به مود چیپ Wii Key ورژن 1.2 اشاره شده. موفق باشید

نخیر درست میگه... من هم راجع بهش شنیدم... همه دستگاه ها مشکل نمیخورند شاید بعضی هاشون.. ولی بازهم کاره پرخطریه

دوست عزیز، کلا مضمون مطلب راجع به این بوده که تایید شده که تعدادی از کنسول های دارای مود چیپ بعد از ارتقاء بریک شده و اشاره شده به ورژن 1.2 مود چیپ Wii Key .به نظر من موقتا Upgrade کردن به صلاح نیست. ضمنا بنده که از خودم نگفتم منبع هم گذاشته بودم www.wiifit.net

خوشبختانه با نصب فیرم ور جدید ، مشکلی برای Wiikey و کنسول های کرک شده پیش نمیاد...
خود سایت wiikey اینو تایید کرده:

www.wiikey.cn

[07.08.08] Wii firmware 3.0 issues

Nintendo has released firmware 3.0 via online updates. It will NOT brick or disable Wiikey; however, base and config discs will not load 'natively', neither will any other GC disc with El Torito standard header format. WiiNewz have reported that there are already tools available for building bootable config and setup discs, as well as other discs with applications and emulators. We are currently researching why the El Torito format no longer works. Once this is completed new versions of the config and base system disc will be made available.​

من یه سوالی داشتم.
اینکه چطوری می تونم سیو بازیها رو بریزم توی اس دی؟
آخه من کارت اس دی رو که میذارم توی دستگاه و میخوام سیو رو بریزم توش، یه چیزی در مورد اس دی می نویسه و چون ژاپنیه نمی فهمم چی میگه.
یکی اگه کمکم کنه ممنون می شم.

منم دقیقا مشکل شما رو داشتم
مموری رو عوض کردم حل شد شما هم احتمالا مموریت خرابه باید یکی دیگه بزاری

مرسی.
حالا اگه کنسول JPN باشه ، میتونه بازی های ریجن آمریکا رو هم بدون مشکل اجرا کنه دیگه؟؟؟ درسته؟؟؟
توی سایت wiikey که این طور نوشته :
Direct boot of different NTSC region Wii games/backups on US and JAP consoles
پس با این حساب همون ریجن ژاپن بهترینه ؛ چون یه کم ارزون تره ! زبونش هم مشکلی نداره ، به قول یکی از بچه ها برای تقویت زبان شیرین ژاپنی هم خوبه!!! :p
خواهش می‌کنم.
بله سازگاری بین بازیهای NTSC-J و NTSC-U خیلی بیشتر از سازگاری NTSC و PAL هست. این یک لیست غیر رسمی در این مورده:
http://wiki.gbatemp.net/index.php?title=Wii_Region_Patcher_Compatibility_List
من توصیه میکنم از فروشنده تضمین D2C نبودن/قابل کپی‌خور شدن رو بگیرید، هرچند خیلی بعیده D2C وارد ایران شده باشه.

یه سوال
شما وقتی دستگاه رو روشن میکنین به محض روشن شدن دستگاه فن دستگاه هم روشن میشه یا فقط وقتی داغ میکنه روشن میشه
چون فن دستگاه من تا دستگاه رو روشن میکنم روشن نمیشه

این یک لیست غیر رسمی هست که توسط کاربرها تهیه شده و صد در صد قابل اطمینان نیست، اما اگر اطلاعاتش درست باشه شما میتونید قبل از خرید بفهمید که دستگاهتون چه چیپی داره(DMS, D2A, D2B یا D2C):
http://nintendo-scene.com/wiitracker/search.php

من بدبخناته (متاسفانه!) الان 100 تومن بیشتر ندارم!!! :( :((
فکر هم نمی کنم تا عید بتونم پولشو جور کنم ، فکر می کنی تا عید وضع چطور باشه؟؟ منظورم همین چیپ هاس. تموم نشه یه وقت... :(

من بدبخناته (متاسفانه!) الان 100 تومن بیشتر ندارم!!! :( :((
فکر هم نمی کنم تا عید بتونم پولشو جور کنم ، فکر می کنی تا عید وضع چطور باشه؟؟ منظورم همین چیپ هاس. تموم نشه یه وقت... :(
راستش من اطلاعاتم از بازار ایران و بازار جهانی اینقدر نیست که بتونم مشاوره بدم. از یکی از مغازه‌ها شنیدم که اخیرا گمرک خیلی اذیت میکنه و جنسها با تاخیر میاد و احتمالا قیمتها هم بره بالا. اینکه واقعا این حرف درست باشه یا تا عید هم همینطور بمونه رو نمیدونم. از طرفی هنوز اکثریت Wiiها با سریهای قبل از D2C هست و بعید نیست تا عید هم همینطور بمونه. از طرف دیگه هنوز امیدهایی برای هک شدن D2C هست و حتی همین حالا تیم سازنده‌ی مودچیپ WiiBoss ادعا کرده که با reprogram کردن modchip حتی روی D2C هم کار میکنه، اما هنوز جای معتبری حرفشونو تایید نکرده:
http://wii-boss.com
یه سوال
شما وقتی دستگاه رو روشن میکنین به محض روشن شدن دستگاه فن دستگاه هم روشن میشه یا فقط وقتی داغ میکنه روشن میشه
دقت نکردم راستش، هروقت دوباره بازی کنم دقت میکنم.

چندتا سوال دارم لطفا جواب بدین:
از کجا میتونم بازی های wii رو با کمترین قیمت بخرم
رجیون دستگاه رو از کجا میشه فهمید
در مورد اتصال به اینترنت با wii هم یه توضیح بدین

• Like
Reactions: che-jaleb
یه سوال
ببخشید دیر جواب میدم. برای من از همون اول یه صدای خیلی آروم فن هست که فقط با نزدیک کردن گوشم به دستگاه میشنوم.
چندتا سوال دارم لطفا جواب بدین:
از کجا میتونم بازی های wii رو با کمترین قیمت بخرم
رجیون دستگاه رو از کجا میشه فهمید
در مورد اتصال به اینترنت با wii هم یه توضیح بدین
فکر کنم الان westgame و دات کام بازیهای کپی رو ۵ تومن میدن و فرمان رایانه بازیهای کپی مالزی رو ۸تومن.
اگر منوها و... ژاپنی باشه که شکی در NTSC/J بودن نیست. اگر روی جعبه نوشته Nintendo of America و موارد مشابه میشه فهمید NTSC/UC هست. دستگاههای اروپایی هم PAL هستن.
برای وصل شدن به اینترنت دو راه هست:
۱- گرفتن تبدیل USB به ethernet(lan)
۲- استفاده از WiFi
برای هردو باید اول internet sharing رو در کامپیوترتون فعال کنید. بعد که از طریق سیم یا بی‌سیم متصل کردید به تنظیمات اینترنت Wii برید و اگر به صورت خودکار نشناخت IP و DNS و... رو وارد کنید. فکر کنم با تبدیل USB به ethernet بدون کامپیوتر هم بتونید مستقیما با ADSL و... به اینترنت وصل بشید اما تجربه‌ای در این مورد نداشتم.

سلام
ببخشید الان قیمت wiiتو تهران چند است و کدوم رجیون ان بهتره؟ایا همه wii ها که تو تهران هست همشون منو هاشون ژاپنی هست یا ایا اونایی که منوهای انها انگلیسی هست قیمتشان گران تر هست؟و این راسته که میگن بازی های رجیون j بیشترشون ژاپنی هستن؟در داخل جعبه wii فقط یه دسته هست مثل باقی کنسولا یا 2تا دسته داره؟برای خرید کنسول wii باید چه چیزایی ملاک باشه؟و یه سوال دیگه اینکه ایا تو این تلویزیون های معمولی بازی هارو با کیفیت نشون میده؟یا باید تو مانیتور کیفیت تصویر پیشرفت فراوان تری داره(مثل ایکس باکس 360) ---اگه میشه یه راهنمایی خوب بکنید تا هم من و هم برای کسانه دیگری که برای خریدن این کنسول براشون مفید است بگید--:love:

• Like
Reactions: che-jaleb
در مورد قیمت کنسول باید بگم اوائل تابستون که من خریدم، توی توپخونه میدادن 350 تومان. توی جعبه ی دستگاه هم مثل بقیه ی کنسولها یه دسته وجود داره. یعنی یه دونه ویموت و یه دونه نانچاک.
بیشتر کنسولهایی که میفلروشن، ژاپنی هست و خیلی کم انگلیسی پیدا میشه. که انگلیسیها هم معلوم نیست Ntsc باشه. پون اگه پال باشه نباید بخرید. البته لازم به ذکره که کنسولهایی که انگلیسی هستن حدود 100 هزار تومان گرونتر هستن!!! یعنی طرفای 450 اینطورا باید بفروشن.
در مورد تلویزیون هم باید بگم اگه تلویزیونتون کیفیت بالایی داشته باشه، روی کیفیت بازی ها هم تاثیر مثبت میذاره و بهتر نشون میده. و این رو هم بگم که چه تلویزیونتون کوچک باشه و چه بزرگ ( یعنی Lcd ) توی گرافیک و کیفیت بازیها هیچ تاثیری نمیذاره و اصلاً گرافیک بازی رو خراب نمیکنه.

حالا یکی پیدا شه به سوال منم یه جوابی بده. من گفته بودم چطوری باید سیو ها رو کپی کنم توی Sd بعد ازم پرسیدین که فرمت کارتم چیه منم گفتم از کجا باید فرمتش رو ببینم.
حافظش هم 256 هست. ولی نمیدونم چرا دستگاهم نمیخونه کارت رو.

فرمت چی چیه؟
فرمتش SD هست دیگه خوب!!
دوربین دیجیتال ها ببین میخونه یا نه اگه میخونه مشکلت باید با یه فرمت کردن حل بشه اگه هم نشد برو این موبایل فروشی ها، بعضی هاشون Ram Reader های مخصوص دارن بده به اونها یه فرمتش کنن.

---=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-----
دوستان کسی الان میدونه کجا Wii رو کپی خور میکنن؟ (غیر از آقای تکاوچ) قیمتشون چنده و با کدوم چیپ.؟

ممنون

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or