راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
نام
طاهر
بچه ها ، ميخوام يه سري مسائل رو رك و راست در مورد XBOX 360 و مشكلات موجود خدمتتون عرض كنم و ميخوام كه اين مطالب رو خيلي جدي بگيريد تا بعداً گله مندي پيش نياد :
ببينيد دوستاي عزيز ، شايد خيلي هاتون ندونيد كه مايكروسافت تو ساختن اين 360 ها داره چه غلطي ميكنه ! ولي ميتونيد با جستجو تو اينترنت كاملاً متوجه بشيد كه اين چيزايي كه ميخوام بگم ، كاملاً صحت داره ! مساله اينه كه مايكروسافت در ساختن كنسولهاي 360 زياد با كيفيت كار نمي كنه !!! مثلاً همين درايوهاي بچه ها كه مشكل تنظيم لنز داره و يا بد تر از اون مشكل چند تا از بچه ها كه كلاً كنسولشون از كار افتاده (البته نحوه استفاده و نگهداري از كنسول هم بسيار در اين مساله نقش داره) مايكروسافت در توليد كنسول خودش براي اينكه هزينه ها رو بياره پايين از كيفيت كار آورده پايين ! در ساختن مادربرد كنسول ، درايو كنسول و جاهاي ديگه. مثلاً زير Heatsinkهاي موجود روي مادربرد (روي CPU و GPU) از ماده انتقال دهنده گرما به اندازه كافي استفاده نكرده و همينطور از ماده اي استفاده كرده كه ارزونقيمت بوده در حاليكه اگر واقعاً ميخواست حرارت رو پايين تر بياره مي تونست از مواد جايگزين بهتر و گرونتري استفاده كنه (در اين مورد هم ميتونيد تو اينترنت جستجو كنيد و ببينيد منظورم چيه) لحيم كاري برد اصلي كنسول هم از كيفيت بالايي برخوردار نيست و همونطور كه قبلاً هم بحث شده بود بعضي جاها مشكلات لحيم كاري در كنسول ديده ميشه !
با اين اوصاف شما وقتي داريد كنسول رو ميخريد (كه خودم هم اينكار رو كردم) در حقيقت داريد يه ريسك انجام ميديد كه بسته به درآمد شما ميتونه ريسك بزرگ و يا كوچيكي باشه ! يعني شما از هر جا هم كه بخريد كه بهش اطيمنان داشته باشيد ممكنه كنسولتون بعد از مدتي كلاً از كار بيافته (البته همونطور كه گفتم نحوه استفاده از دستگاه هم به شدت موثر هست) تا همين حالا يكي از دستگاه هايي كه يكي از دوستان از تكاوچ گرفته به مشكل برخورده و البته همينطور هم دو تا كنسول ديگه از دوستان ديگه كه از جاهاي ديگه خريده بودن !!!
تو ايران متاسفانه چون گارانتي وجود نداره (و البته اگر هم داشت با باز كردن كنسول براي فرمور يا مدچيپ از بين مي‌رفت) هيچ تضميني نيست كه كنسول شما وقتي به مشكل برخورد بتونيد اون رو به حالت اول برگردونيد و در ضمن نميتونيد هيچ گله مندي از طرفي كه كنسول رو ازش خريديد داشته باشيد چون بعد از چند وقت كه كنسول مشكل دار بشه ديگه نه تنها تكاوچ و نه هيچ فروشنده ديگه اي هيچ مسئوليتي رو به عهده نمي‌گيره (اين مساله در مورد اكثر كنسولهاي گيم تو ايران صادقه)
همه اين حرفها رو زدم تا در جريان مسائل موجود در مورد 360 ها باشيد و اگر رفتيد كنسول رو خريديد بدونيد كه داريد ريسكي مي كنيد كه اگر تحمل به عهده گرفتنش رو نداريد پيشنهاد ميكنم اين ريسك رو انجام نديد !!!
نمي خوام هم كسي رو از خريد 360 منصرف كنم يا بترسونم چون خودم خريدم و خدا رو شكر راضي هم هستم( از تكاوچ هم خريدم) ، خيلي از كساني هم كه كنسول رو ميخرن بدون مشكل از اون استفاده ميكنن و درصد كمي هستن كه به مشكلات غير قابل حل برخورد مي كنند.
بهر حال براي بار چندم چند تا توصيه زير رو تكرار ميكنم :
1) در استفاده از كنسول نهايت دقت رو بخرج يديد ، تهويه مناسب مخصوصاً در پشت كنسول رو حتماً ايجاد كنيد.
2) از مبدل برقهاي مطمئن استفاده كنيد با حداقل 350 وات قدرت (اگر برق كنسولتون 110 ولت هست)
3) مدت زمان طولاني پشت سر هم با كنسول بازي نكنيد و بعد از چند ساعت بازي مداوم ، اجازه بديد كنسول كمي خنك بشه و هرگز موقعي كه كنسول داغه و تاره خاموش شده اون رو حركت نديد ! (اين رو خيلي جدي تلقي كنيد!!!!!)
4) اگر به فكر طولاني كردن عمر مفيد لنز كنسول هستيد ، از گذاشتن ديسكهاي كثيف و خشدار داخل كنسول اجتناب كنيد.
5) موقعي كه نمي‌خوايد با كنسول كار كنيد حتماً برق ورودي رو به Power Supply قطع كنيد.
6) خود Power Supply رو هم در جايي قرار بديد كه تهويه داشته باشه ، چون اون هم به اندازه زيادي گرم ميشه و بيخود نيست كه توش فن كار گذاشتن.

با رعايت نكات بالا مي تونيد از كنسول خودتون بهتر و مطمئن تر استفاده كنيد.
اميدوارم كه كنسول هيچ كدوم از دوستان به مشكل بر نخوره و اونايي هم كه به مشكل برخورده ،‌مشكلشون حل بشه ايشالا.
موفق باشيد

monster kane

کاربر سایت
نام
علی تبریزی
حجم دموها و بازی ها از 20 مگ شرو میشه و به 1 گیگ هم میرسه
سرعت بستگی داره به خط شما
--------------------------------------
من دنبال یه بازی اورجینال هستم که ببینم میشه مولتی پلیر بازی کرد یا نه اگه کسی داره ازش میخرم دستگاه من uc هست و بهتره بازی ماشین باشه چون مولتی پلیرش با سرعت خطوط ما بهتر میخوره لطفا اگه کسی داره سریع تر خبر بده

{ehsan}

کاربر سایت
نام
ehsan
(البته همونطور كه گفتم نحوه استفاده از دستگاه هم به شدت موثر هست)
با اجازه ی طاهر جان من یه نکته را بهش اشاره کنم
در مورد اینکه سطح تماس کمتر باعث میشه حرارت بیشتری دفع بشه هیچ شکی نیست
در مورد اینکه اگر کنسول را به صورت ایستاده بزاریم سطح تماس با زمین کمتر میشه هم هیچ شکی نیست
ولی در مورد اینکه اگر کنسول را ایستاده بزارید پنجره های کنار کنسول که واقعا در دفع حرارت نقش مهمی دارند هم شک نکنید
پس ما باید 1 انتخاب بکنیم
و اینکه کنسول را به صورت خابیده (افقی) بزارید و به ابتکار خودتون با ایجاد پایه زیره کنسول ( با هر وسیله ی پایداری) سطح تماس مساحت زیره کنسول را با هر سطحی به حد اقل برسونید
به طور مثال 4 عدد پایه ، در چهار ضلع کنسول گذاشته که ارتفاع هر پایه حدقل به 5 سانتیمتر برسه
من خودم فعلا 2 کتاب به قطر حدودا 15 سانتی متری پیدا کردم که یکی در جلو و یکی در پشت، کنسول را نگه داشته طوری که کمترین سطح تماس را بین دستگاه و 2 کتاب ایجاد کردم

خلاصه اینکه برای دفع حرارت از هر وسیله ی برقی راه خاصی وجود داره و خیلی مواقع با کمترین امکانات میشه این کار را کردهر چند هم اصولی نباشند ولی به مراتب خیلی بهتر از دست روی دست گذاشتن هستش

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
جای 360 بنده

برو بچ یک نگاهی بندازن . من 360 رو این جوری گذاشتم . البته میزش رو خودم قبلا ساخته بودم برای { PS2 & XBOX } که حالا شده خونه 360.چون میز رو فقط برای کنسول بازی درست کردم که از همه طرف باز باشه برای هوا خردن دستگاه. یکم { یکم خیلی زیادی جواده } ولی کار رو راه میندازه . { هر کی نظری داره یا راه کار بهتری بلده بگه لطفا }:blushing: :love: :cheesygri

2s8l8ub.jpg

James Bond 007

کاربر سایت
برو بچ یک نگاهی بندازن . من 360 رو این جوری گذاشتم . البته میزش رو خودم قبلا ساخته بودم برای { PS2 & XBOX } که حالا شده خونه 360.چون میز رو فقط برای کنسول بازی درست کردم که از همه طرف باز باشه برای هوا خردن دستگاه. یکم { یکم خیلی زیادی جواده } ولی کار رو راه میندازه . { هر کی نظری داره یا راه کار بهتری بلده بگه لطفا }:blushing: :love: :cheesygri

2s8l8ub.jpg

شما اون نوار ها رو زیر پنجره های کناری 360 گذاشتی تازه دستگاهت هم که کجه که!!

بهتره مثل من ورداری دوتا کتاب بذاری وسط دستگاه(بین دوتا جایی که پنجره داره)

Fratos

کاربر سایت
اشتباه میکنی

شما اون نوار ها رو زیر پنجره های کناری 360 گذاشتی تازه دستگاهت هم که کجه که!!

بهتره مثل من ورداری دوتا کتاب بذاری وسط دستگاه(بین دوتا جایی که پنجره داره)

اول بگم 360 کج نیست من عکس رو بد گرفتم . بعد یک بار این جوری بزار و بازی کن .وقتی خواموش کردی دستت رو زار زیر کنسول { تقریبا از DVD R یک کم به سمت راست جای که CPU هست } ببین چقدر داغ کرده .
اون وقت شما کتاب میزاری همونجا . همین فاصله بین 360 با میز کلی تو خنک کردنش تاثیر داره . {البته نظر منه } :-"

hosein_fisher

کاربر سایت
نام
حسین
عجب بازی هست :love:
چرا عکسات کیفیتشون اینطوری هست خودت هنوز پی نبردی
اقایون کودوم مدل x360 بهتره با صرفه تره :confused:

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
نام
طاهر
عجب بازی هست :love:
چرا عکسات کیفیتشون اینطوری هست خودت هنوز پی نبردی
اقایون کودوم مدل x360 بهتره با صرفه تره :confused:
این سوال که کدوم مدل 360 بهتر و به صرفه تره تا حالا تو این تاپیک 100 دفعه سوال شده و جواب داده شده ، صفحات قبل رو هم لطفاً مطالعه کنید !
مدل Premium به صرفه تر از Core هست ، در مورد Region خودتون باید تصمیم بگیرید (با توجه به همه جوانبی که برای شما مهمه)

monster kane

کاربر سایت
نام
علی تبریزی
اقا کسی یه بازی اورجینال نداره ما مولتی پلیر رو تو xboxlive تست کنیم من خریدارم لطفا pm بدین اخه تا یه مدت محدود مشترک gold هستم و فقط الان میشه تست کرد لطفا سریعتر

Fratos

کاربر سایت
کولر 360

این عکس رو که میبینید کولر 360 که اگر پیدا کنیم مشکل همه حل میشه. دیگه این ماجرای کتاب و....تموم میشه. من که خودم اشنا تو بازار دارم شاید تونستم گیربیارم . اما اگر کسی میدونه که این وسیله رو جائی داره حتما بگه. ممنون.
48ox2c3.jpg

Rockstar

کاربر سایت
نام
aryan
بچه ها ، ميخوام يه سري مسائل رو رك و راست در مورد XBOX 360 و مشكلات موجود خدمتتون عرض كنم و ميخوام كه اين مطالب رو خيلي جدي بگيريد تا بعداً گله مندي پيش نياد :
ببينيد دوستاي عزيز ، شايد خيلي هاتون ندونيد كه مايكروسافت تو ساختن اين 360 ها داره چه غلطي ميكنه ! ولي ميتونيد با جستجو تو اينترنت كاملاً متوجه بشيد كه اين چيزايي كه ميخوام بگم ، كاملاً صحت داره ! مساله اينه كه مايكروسافت در ساختن كنسولهاي 360 زياد با كيفيت كار نمي كنه !!! مثلاً همين درايوهاي بچه ها كه مشكل تنظيم لنز داره و يا بد تر از اون مشكل چند تا از بچه ها كه كلاً كنسولشون از كار افتاده (البته نحوه استفاده و نگهداري از كنسول هم بسيار در اين مساله نقش داره) مايكروسافت در توليد كنسول خودش براي اينكه هزينه ها رو بياره پايين از كيفيت كار آورده پايين ! در ساختن مادربرد كنسول ، درايو كنسول و جاهاي ديگه. مثلاً زير Heatsinkهاي موجود روي مادربرد (روي CPU و GPU) از ماده انتقال دهنده گرما به اندازه كافي استفاده نكرده و همينطور از ماده اي استفاده كرده كه ارزونقيمت بوده در حاليكه اگر واقعاً ميخواست حرارت رو پايين تر بياره مي تونست از مواد جايگزين بهتر و گرونتري استفاده كنه (در اين مورد هم ميتونيد تو اينترنت جستجو كنيد و ببينيد منظورم چيه) لحيم كاري برد اصلي كنسول هم از كيفيت بالايي برخوردار نيست و همونطور كه قبلاً هم بحث شده بود بعضي جاها مشكلات لحيم كاري در كنسول ديده ميشه !
با اين اوصاف شما وقتي داريد كنسول رو ميخريد (كه خودم هم اينكار رو كردم) در حقيقت داريد يه ريسك انجام ميديد كه بسته به درآمد شما ميتونه ريسك بزرگ و يا كوچيكي باشه ! يعني شما از هر جا هم كه بخريد كه بهش اطيمنان داشته باشيد ممكنه كنسولتون بعد از مدتي كلاً از كار بيافته (البته همونطور كه گفتم نحوه استفاده از دستگاه هم به شدت موثر هست) تا همين حالا يكي از دستگاه هايي كه يكي از دوستان از تكاوچ گرفته به مشكل برخورده و البته همينطور هم دو تا كنسول ديگه از دوستان ديگه كه از جاهاي ديگه خريده بودن !!!
تو ايران متاسفانه چون گارانتي وجود نداره (و البته اگر هم داشت با باز كردن كنسول براي فرمور يا مدچيپ از بين مي‌رفت) هيچ تضميني نيست كه كنسول شما وقتي به مشكل برخورد بتونيد اون رو به حالت اول برگردونيد و در ضمن نميتونيد هيچ گله مندي از طرفي كه كنسول رو ازش خريديد داشته باشيد چون بعد از چند وقت كه كنسول مشكل دار بشه ديگه نه تنها تكاوچ و نه هيچ فروشنده ديگه اي هيچ مسئوليتي رو به عهده نمي‌گيره (اين مساله در مورد اكثر كنسولهاي گيم تو ايران صادقه)
همه اين حرفها رو زدم تا در جريان مسائل موجود در مورد 360 ها باشيد و اگر رفتيد كنسول رو خريديد بدونيد كه داريد ريسكي مي كنيد كه اگر تحمل به عهده گرفتنش رو نداريد پيشنهاد ميكنم اين ريسك رو انجام نديد !!!
نمي خوام هم كسي رو از خريد 360 منصرف كنم يا بترسونم چون خودم خريدم و خدا رو شكر راضي هم هستم( از تكاوچ هم خريدم) ، خيلي از كساني هم كه كنسول رو ميخرن بدون مشكل از اون استفاده ميكنن و درصد كمي هستن كه به مشكلات غير قابل حل برخورد مي كنند.
بهر حال براي بار چندم چند تا توصيه زير رو تكرار ميكنم :
1) در استفاده از كنسول نهايت دقت رو بخرج يديد ، تهويه مناسب مخصوصاً در پشت كنسول رو حتماً ايجاد كنيد.
2) از مبدل برقهاي مطمئن استفاده كنيد با حداقل 350 وات قدرت (اگر برق كنسولتون 110 ولت هست)
3) مدت زمان طولاني پشت سر هم با كنسول بازي نكنيد و بعد از چند ساعت بازي مداوم ، اجازه بديد كنسول كمي خنك بشه و هرگز موقعي كه كنسول داغه و تاره خاموش شده اون رو حركت نديد ! (اين رو خيلي جدي تلقي كنيد!!!!!)
4) اگر به فكر طولاني كردن عمر مفيد لنز كنسول هستيد ، از گذاشتن ديسكهاي كثيف و خشدار داخل كنسول اجتناب كنيد.
5) موقعي كه نمي‌خوايد با كنسول كار كنيد حتماً برق ورودي رو به Power Supply قطع كنيد.
6) خود Power Supply رو هم در جايي قرار بديد كه تهويه داشته باشه ، چون اون هم به اندازه زيادي گرم ميشه و بيخود نيست كه توش فن كار گذاشتن.

با رعايت نكات بالا مي تونيد از كنسول خودتون بهتر و مطمئن تر استفاده كنيد.
اميدوارم كه كنسول هيچ كدوم از دوستان به مشكل بر نخوره و اونايي هم كه به مشكل برخورده ،‌مشكلشون حل بشه ايشالا.
موفق باشيد

5) موقعي كه نمي‌خوايد با كنسول كار كنيد حتماً برق ورودي رو به Power Supply قطع كنيد
این یعنی چی؟

James Bond 007

کاربر سایت
این عکس رو که میبینید کولر 360 که اگر پیدا کنیم مشکل همه حل میشه. دیگه این ماجرای کتاب و....تموم میشه. من که خودم اشنا تو بازار دارم شاید تونستم گیربیارم . اما اگر کسی میدونه که این وسیله رو جائی داره حتما بگه. ممنون.

من دو هفته پیش از یگانه پرسیدم قرار بود هفته ی پیش بیاره که من دیگه باهاش تماس نگرفتم!یکی زنگ بزنه قیمت کنه و بیاد بگه لطفا چون من زیاد خوشم نمیاد ازش:cheesygri

I AM XBOX

کاربر سایت
نام
نیما
سلام چند روز نبودم چون مودم سوخته بود 360 هم نصفه كاره درست شده.
آقا طاهر جان يادته گفته بودي كه سريال نامبر 360 رو بده بگم برات بكاپ رو بفرسته؟
اين روز موعود فرا رسيده!!!

HITACH-LG
s/n:510HF341010
rom ver.: 0047DJ
model:GDR-3120L
X800475-009

EMAIL: elyar_storm@yahoo.com

راستي آقا تكاوچ يه جايي رو معرفي كرد كه ببرم بدم تعمير من هم بردم ولي دو روز بعد كه گرفتم
تعمير نشده بود هيچي اصلاً بلد نبود بازش كنه و خسارات زيادي اعم از خش و شكستگي روش
افتاد:(
به آقا تكاوچ بگو هر موقع خواست كسي رو معرفي كنه هم خودش ازش مطمئن باشه هم قبلاً 360 باز كرده باشه :mad:
آدرس و اسم اين بابا:
پاساژ لباف طبقه ي پايين فروشگاه فتحي، علي كوهي
به نظرم اين بابا قبلاً ميكرو تعمير مي كرده.:cheesygri
راستي چرا تكاوچ جان NTSC/J نمي آرن ؟ :((
من 360 خريدم تا بازي fight night round 3 باهاش بازي كنم.
قربون دستت.
دستت هم درد نكنه انشاالله.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر